Rozważania transferowe (dyskusja)

Kim Min-jae + Caicedo zamiast Bellighama. (140)
+
Sangare/K.Thuram/Ugarte (35)
Vega/Kokcu/Enzo L.F. (35)
Gravenberch (30)

Nie wiem jak HG. Czy by sie zgadzało.

Myślę, że niezbyt dobrym pomysłem będzie licytowanie się z PSG o Manu Kone. Ale być może Liverpoolowi wciąż brakuje wrażeń po nieudanej walce o Jude.

2 polubienia

Wygląda na to, że Gravenberch może być 1 transferem, lub jak kto woli jedym z przyszłych nabytków. Może on pełnić taką rolę właśnie 6 i 8, czyli w miejsce Keity. W miejsce Oxa może wskoczyć niejako Elliott. Więc teraz pytanie, czy szukamy nowego DM-a w miejsce Faba który odchodzi, powiedzmy Rice i taki Mount grający po lewej stronie pomocy. Nowy DM( Bajcetic, )- Thiago/Hendo( nie oszukuję się, że zostanie odstawiony)- Mount( Gravenberch). Jeżeli zostanie Fabinho wtedy wykluczam zakup nowego Dm-a. Czyli może być, że będziemy szukać w Anglikach bardziej. Gravenberch, Mount i kolejny Anglik. Ciężko tak naprawdę przewidzieć co się wydarzy… Mcallister mnie nie przekonuje, i nie chciałbym go u nas.

1 polubienie

Ogólnie trochę zabawne jak w zime większość z nas planowała piłkarzy kalibru Enzo i Bellinghama, po ostatnich doniesieniach już to jest Gravenberch itd,
a jak się okienko zacznie to będziemy gadali, w sumie nowy kontrakt dla Milnera to nie jest taki zły pomysł hehe :joy: syndrom gotowanej żaby przez Liverpool idzie zgodnie z planem.

4 polubienia

A tam Gravenberch, czy Bellingham niemal to samo. Młody pomocnik z Niemiec, wysoki, o ciemnej karnacji😅

Ogólnie wyglada jakbyśmy wracali do dziadostwa z początku FSG. Jednak wstrzymam się z ocena do pierwszych transferów🙃

@Beol jak już pisałem w ostatnich dniach, jako dodatkowa opcja jest Ok. Nie jako potencjalny pierwszy skład. Tylko właśnie jako 3. Transfer. Jeśli zrobimy 2 transfery w tym go, to średnio się wzmocnimy.

Mnie najbardziej martwi u niego nieadekwatnie wysoka pensja do statusu w druzynie. Może po prostu sodówka uderzyła i spoczął na laurach. Porównują go kibice Bayernu do transferu Renato Sancheza.

1 polubienie

Wszyscy tu nagle rzucają psy na Gravenbercha a rok temu przez wielu był postrzegany jako zbawienie środka pola, bo grał na prawdę dobrze w Ajaxie.

Stracił rok, przez to, że Bayern nie dał mu szansy, ale to może być kasus podobny do tego co przeszli Salah, czy De Bruyne. Chłopak ma papiery na grę na najwyższym poziomie i 25 mln to byłaby absolutna promocja i jeśli faktycznie jest dostępny to powinniśmy się nim na pewno zainteresować.

3 polubienia

https://twitter.com/TheAnfieldTalk/status/1647673923092332549?t=gBpeeis8XgrqjUM0DpJ2Yw&s=19

Liverpool have a meeting with Alexis Mac Allister’s camp very soon to present their project. (F.Romano)

To tylko frustracja związana z Judem. Ludzie wieszają psy na Holendrze bo miałby być potencjalnym zastępcą Bellinghama.

3 polubienia

David Ornstein confirms Liverpool transfer talks with Ryan Gravenberch.

Lepszy ten Gravenberch niż Gallagher, Nunes, czy Mount z czworga złego, bo ma najwyższy sufit przynajmniej i ma tylko 21 lat. Jako jeden z tych trzech-czterech potrzebnych pomocników do rotacji i do rozwoju może być. Dodatkowo cena maks 25 milionów z tego co się czyta w mediach. Skoro nie będzie Bellinghama to trzeba dołożyć 10-15 milionów i wyłożyć 170-180 milionów za duet Caicedo-Mac Allister, teraz Romano podał, że będzie spotkanie z otoczeniem Argentyńczyka co jest bardzo dobrym znakiem. Niestety zapewne przyjdzie jednak jakiś przereklamowany i przepłacony Anglik a nie żaden Caicedo, którego klub kupi dlatego, że jest Anglikiem i będziemy oglądać odpowiedniki Gomeza i późnego Hendersona, czyli piłkarzy zapychaczy w kadrze.

1 polubienie

W tej chwili ciężko spekulować kogo kupimy bo myślę że w samym klubie jeszcze tego nie wiedzą. Nie ma dyrektora sportowego, jest chaos… Z pieniędzmi też jest dość cienko a potrzeby duże. Będziemy kupować w amoku. Najpewniej nie będzie nas w top4 więc nie będziemy pierwszym wyborem. Kupimy tych którzy zostaną do wyboru…

Nie chce mi się wierzyć, abyśmy mieli kupić i Mac Alistera i Caicedo. Jak coś to jednego z nich i prędzej Argentyńczyka.

Kluczem jest to jaki będziemy mieli budżet… Odpuściliśmy Jude’a ale nie zmienia to faktu, że za dobrego zawodnika trzeba zapłacić co najmniej połowę tego co za Anglika albo i więcej… Jak pójdziemy w opcje ekonomiczne i nakupimy średniaków to nic to w klubie nie poprawi

Kluczem jest to czy odejdzie Fabinho czy nie. Bajceticia Klopp nie odpuści. A nie kupimy 3 DM-a. Jak już to kogoś kto w razie potrzeby tam zagra( Gravenberch). Caicedo na moje odpada na 99%. Arsenal wydaje sie faworytem po niego. Juz zimą go chcieli, to myślę, że latem wrócą po niego. Ten cały MacAllister mi się nie widzi. Mount pokazał,że umie grać. Grał w klubie z olbrzymią presją, grał w finale LM. Takie coś też się liczy. Dla mnie Mount jest wyżej. Pytanie tylko czy faktycznie chce do nas dołączyć czy tylko wykorzystuje nasze zainteresowanie nim. Chelsea szuka dalej transferów. U Lamparda nie gra. Moze faktycznie jest na wylocie. Ja mam szczerą nadzieję, że do nas dołączy. Widzę go jako tego najbardziej wysuniętego pomocnika w 3 osobowym zestawieniu.

3 polubienia

A po czym można wysnuć wniosek, że Gravenberch ma “najwyższy sufit”? Potencjał ma cała masa nastolatków, a jedynie niewielki procent piłkarzy rozwinie się na jego miarę. O Elliotta i Carvalho też parę klubów stoczyło bój z racji rzekomego “wyższego sufitu”, tylko czy skupowanie nastolatków jakkolwiek zmieniło naszą sytuację? Szczerze wątpię.

A co do Mac Allistera, jeśli jest coś na rzeczy to mam nadzieję, że klub uzgodni warunki z Brighton zanim ktoś zgarnie Caicedo. W przeciwnym razie Brighton może postąpić jak BVB po sprzedaży Haalanda, czyli “jednego kluczowego zawodnika już sprzedaliśmy, wystarczy na jedno okienko”.

Nam jest bardziej potrzebny Caicedo niż MacAlister. Ale faktycznie dziwne będzie, jeśli BHA odda ich obu.

Defensywny pomocnik powinien być właśnie absolutnym priorytetem, kolejny 60 kilowy nastolatek z potencjałem nic tu nie zmieni bo problem Liverpoolu w tym sezonie to przede wszystkim żałosna gra obronna, spowodowana w dużej mierze tym że Fabinho jest już wrakiem bez nóg.

Bajcetić ma 18 lat zagrał pare fajnych spotkań, ale potem doznał bardzo poważnej kontuzji, więc mam nadzieje że nikt w klubie nie jest na tyle głupi żeby opierać na takim zawodniku przyszły sezon

5 polubień

Chciałbym powrotu Mane :frowning:

N’Dicka podobno jest blisko Romy, Włosi rozmawiają z nim na temat transferu.

@LiverpoolJestCzerwony Mane? Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Poza tym Bayern będzie chciał odzyskać wydaną kasę lub jej większość. Tak jak żałuję jego odejścia, tak nie chciałbym powrotu.

1 polubienie

Prosiłbym WSZYSTKICH, a nie w sumie tylko Ciebie, którzy korzystają z tego zwrotu na tym forum notorycznie, nie znając jego znaczenia - o douczenie się. Ostatnio jakaś plaga tego jest.

Póki nie będzie żadnego potwierdzenia na stronie któregoś klubu/SM samego zawodnika, to nie ma co brać takich rzeczy za pewnik. Fakt, że sporo osób pisało o tym, ale swego czasu też sporo dziennikarzy pisało o niemal pewnym przejściu do Barcelony.

2 polubienia