Rozważania transferowe (dyskusja)

Oby nie !
Ten sezon nas niczego nie nauczył?
Gdzie w styczniu/luty mieliśmy z przodu problemy przez kontuzję.
Nie można zapomnieć, że w lato odejdzie też Firmino.
Jota jest lepszym piłkarzem niż Mount.
Jedyną ewentualność to Mount+Gallagher za Jotę :stuck_out_tongue:.

Ale wtedy w sumie z przodu mamy już tylko :
• Salaha ( gra coraz słabiej)
• Diaz ( nie wiadomo jak w następnym sezonie z kontuzjami)
• Gakpo
• Núñez

Po mału też trzeba się rozglądać za następcą Egipcjanina.

Uszczuplenie lini ataku będzie głupotą.

To raczej plotki, ale Mount niby też może pograć na skrzydle od biedy, ja podchodzę bardzo sceptycznie do takich spekuacji. Ogólnie w przypadku sprzedaży JOty, fajnie byłoby kupić kogoś młodego na prawą stronę, co miałby właśnie zastąpić Mo w przyszłości. W sumie wtedy zaraz potrzebujemy 9tkę kolejną, bo na dobrą sprawę grają w środku tylko Nunez i Gakpo, z czego Gakpo cofnięty, zawszę JOta daje dodatkową opcję. Ogólnie co jedną dziurę próbujemy łatać to kolejna wychodzi. Ciężko będzie bez konkretnej kasy na transfery.

A tak z przymrużeniem oka…

Jak myślicie czy jest możliwość, że te artykuły z Gravenberchem to tak trochę desperacki ruch żeby wywrzeć jakkolwiek presję na BVB z obniżką ceny za Anglika?

Liverpool komunikuje:
• odpuszczamy Bellinghama
• o mamy alternatywę od waszego bezpośredniego rywala o tytuł

Jude prędzej czy później gdzieś odejdzie i przy braku jakiś innych ofert klubów w Dortmundzie sobie pomyślą.
Jeżeli Liverpool chce kupić kogoś z Bundesligi to lepiej niech ich kasa trafi do nas, a nie do Monachium…

Hehe wiem myślenie życzeniowe :face_with_peeking_eye:

fajnie byłoby kupić kogoś młodego na prawą stronę, co miałby właśnie zastąpić Mo w przyszłości.

Mam propozycję, młody perspektywiczny wywarł na mnie niemałe wrażenie. Dopiero raczkuje w dorosłym futbolu, ale kwota to 710 tys funtów. Ten oto pan

Powinnismy się skupić na środkowych obrońcach. Po sezonie odchodzi prawdopodobnie Matpi i Nat Phillips. Czuję, że jeśli Mount nie będzie pierwszym transferem to podpiszemy jakiegoś obrońcę o którym dowiemy się, gdy będzie już na testy jechał

Gravenberch odmówił komentarza na temat transferu do nas.

@Lapaino to tak jakbyś chciałbyś wzbudzić zainteresowanie dziewczyny 10/10 podbijając do jej grubej, brzydkiej kolezanki, czy coś :smiley:

@WhiteAngel zdaje sobie sprawę z istnienia tego chłopaka, ale myślę, że możemy go puścić na wypożyczenie, bo w ogóle zniknął z pierwszej drużyny ostatnio. Jeśli odejdzie ta dwójka stoperów, to myślę, że kogoś poszukamy. Jesli tylko jeden z nich to pewnie dostanie ktoś szanse z U21.

@Loku64

Hehe to raczej jak dziewczyna 10/10 chciała by nas mimo pustych kieszeni, ale jej ojciec nie chce pobłogosławić zaręczyn, bo liczy na kogoś kasiastego…

Wtedy my mówimy jak mi nie pozwolisz ożenić się z twoją córką to biorę grubą Kaśkę od sąsiada!

Wtedy jej ojciec mów, mam na twoje miejsce syna koleżanki żony ( City, Real),
a my zostajemy z Renią Rączkowską ( Hehenderson).

:stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

4 polubienia

LFC.pl forum is fucking wild

Pomarzyć można, że nadal będziemy walczyć o Bellinghama…

Bardzo bym tego chciał, nawet w sumie połączenie transferów Judea i Gravenbercha nie byłoby tragiczne

Ale póki co to zostaje mi pokładanie nadziei w jego zostanie w BVB, połatanie dziur w te okienko, a w następne ściągnięcie Bellinghama

Eh

Trafiłem jeszcze na plotki dotyczące Khéphrena Thurama. Jest mi zupełnie obcy. Z czego widać po transfermarkt, gra głównie środkowego pomocnika albo defensywnego. 2001 rok, 192 cm wzrostu. Co ważne jakieś liczby ma - 2 bramki, 8 asyst. Zadebiutował w reprezentacji Francji, gdzie dostał całą minutę z Holandią. Gra niemal wszystko co się da w Nicei i jest wyceniany na 32 mln euro. Może to kolejna plotka, wśród wielu łączących nas z kimkolwiek co gra w środku i umie kopnąć piłkę, a może coś jest na rzeczy.

Nie wiem, czy dobrze rozumiem… najpierw mówimy, że rezygnujemy z Jude’a, rzucamy info o rozmowach z Gravenbachem i zaraz BVB do nas wbija z propozycją kupienia Jude’a np. za ~70/80 mln?

tak to własnie działa, idziesz do salonu samochodowego gdzie samochód kosztuje 130 tysiecy PLNów po czym wrzucasz info do gazety, że chcesz kupić używany samochód za 25 tysięcy i ten pierwszy salon sprzedaje Ci samochód za 70/80 tys mimo, że ma 5 chętnych, którzy są skłonni dać +100 tysiecy /s

5 polubień

Nie no raczej chodziło mu o coś innego i ułożenie konkretnych ewentualności. Pójście po kogoś innego sprawia, że nie mają nas za desperacko pragnących Juda. Plus może być brak oferty z Realu oraz odrzucenie City przez Bellinghama i widmo straty milionów zajrzy w oczy bo za rok nikt im nie da 100 z bonusami nawet. A za dwa Jude odejdzie pewnie za darmo.

Nie aż taką obniżkę, ale jeżeli temat Realu upadł to być może BVB skłonne by było sprzedać za te 100+ reszta w jakiś bonusach.

A my gramy małe gierki, że niby możemy kupić , ale nie musimy, bo mamy alternatywy, co oczywiście jest mało prawdopodobne patrząc , że od roku trąbiliśmy jak to Anglik jest dla nas idealny.

@imacooci na ten moment dla nas jest sezon ogórkowy i w sumie sam nie wierzę w to co nagryzmoliłem, napisałem to bardziej dla zabawy, a kto wie może nas klub zaskoczy i na początku okienka nas zaskoczą

kilku mistrzów handlu już takie bzdury tu pisało, przecież Borussia nie ma ciśnienia go sprzedawać i nie interesuje ich kto jaką ma kadrę tylko chcą określoną kwotę, gdyby tak było jak piszą niektórzy to drużyn z tak wspaniałą pomocą jak Real czy City mogły by go kupić za 30 mln bo i tak mają super skład. Strasznie głupia teoria, raczej zbijamy cenę za innych graczy publicznie ujawniając żeśmy dziady ale tak naprawdę na Juda te 130 mamy i już jesteśmy dogadani więc udając biedaków chcemy kupić troche taniej Mounta np. a nie przez całe lato się szarpać z Chelsea, teraz mogą powiedzieć że mamy 45 mln i tyle.

co osoba to inna własna głupia teoria :smiley: Borussi nie interesuje, że nie zapłacimy 130 ale już Chelsea to dobry wujek i się zlituje nad biednym Liverpoolem.
W moim mniemaniu kwestia jest taka. Ani Mount nie jest warty 70 mln ani Bellingham 130. Liverpool pewnie wycenił ich na jakieś odpowiednio 50 mln i 90 mln. Obecnie trwają rozmowy a to co w prasie ma nastrajać kibiców w taki czy inny sposób.
2/3 miesiące temu mówiło się o 250 mln na transfery i robiliśmy sobie super listy z Bellinghamem, Caicedo i Berrellą/Nevesem jako jeden giga pakiet do środka pola. Teraz nowe doniesienia tak nas stonowały, że i po Caicedo i Mouncie jako nowy duet, otwieralibyśmy szampana. Haa, Holender jako zastępstwo za Juda już tak storpedowało oczekiwania, że duet Gravenberch&Caicedo zostałby odebrany jako super okienko.

Osobiście moje oczekiwania spadły do tego stopnia, że już absolutnie nie liczę na 3ch pomocników a ‘jedynie’ na dwóch. Jeden super talent (Caicedo, Gravenderch, Mac Allister, Mount) i jeden gwiazdor (Bellingham, Barrella). Podział nie ma związku z wiekiem a raczej z obecnym statusem.

1 polubienie

Czyli stara dobra taktyka gotowania żaby przynosi efekt, jeszcze pare opłaconych przez Johna W artykułów propagandowych i bedziemy sie cieszyc 1 transferem do srodka pola za 10 milionow :joy:

Jedyne co mnie teraz interesuje to reakcja the Kop w sobotnim meczu.

Bez przesady Grzegorz. Niżej to będzie katastrofa. Ale wspomniany duet w przykładach Gravenberch&Caicedo również przyjąłbym jako dopuszczalne minimum. Niestety nie mamy wpływu na przyszłość klubu i decyzje właścicieli więc pozostaje bezsilność nacechowana pozytywnie bądź negatywnie. Nie mogę lepszego słowa w tym momencie znaleźć.


Kursy na to gdzie wyląduje MacAlister. Z Bellinghamem też byliśmy faworytem wg bukmacherów przypominam…

@Lapaino niedawno my byliśmy faworytami na 100%, chyba nawet tu wrzucałem

edit. znalazłem 22 luty
image

w styczniu minimalnie lepszy kurs był na Real.

1 polubienie

Z Bellinghamem nie byliśmy faworytem, bo od roku najlepszy kurs miało City i cichaczem się obawiałem, że tam finalnie trafi za Gundogana…

A co do kursów to na pewno to lepszy wyznacznik niż dziennikarze czy nasze domysły. :smirk: