Rozważania transferowe (dyskusja)

Przecież Mounta trzeba rozpatrywać jako kompletny maks na który stać Liverpool. Zresztą pewnie tak to się skończy jakiś kolejny młody zawodnik który po sezonie będzie do oddania za darmo. Do tego jakieś drewno typu Mount czy Gallagher.

1 polubienie

Ciekawe w kontekście tych wszystkich zapowiedzi jest to, że co chwile wypada kolejne nazwisko:

W zasadzie teraz z tych poważniejszych mamy:

  1. MAC
  2. Mount
  3. sympatyczny rezerwowy z Bayernu

Niemniej Graveneberch wydaje się, że już wypadł karuzeli, bo Bayern nie ma zamiaru go sprzedawać, a ta tygodniówka wydaje się trudna do przeskoczenia. Licytowanie się i próba „przepłacenia” byłaby absolutnie niezrozumiała.

Z Mountem wydaje się, ze problemem moze byc cena do jakości. Chelsea musi sprzedawać, a jednocześnie Mount to reprezentant, który pokazał wysoki poziom, jest wychowankiem i chce niebotycznej tygodniówki. No ciężary.

Zaraz się okaże, ze jedyny poważne nazwisko po które możemy pójść do Jude xDD

Wciąż nie mogę się nadziwić, że żaden z was nie wypadł na to, że wycofanie się z wyścigu o Bellinghama może być zasłoną dymną. Oficjalnie klub się wycofał, a po cichu nadal pracują nad transferem i 1 lipca spadnie bomba transferowa.

@AleksanderFa ja też nie wierzę, że Klopp nagle odpuścił transfer epokowego talentu. Konkurenci teraz myślą, że odpadł im rywal do podpisu, a Liverpool po cichu dogrywa szczegóły. To w naszym stylu - ciche transfery, bez medialnego szumu. Raz, dwa i zawodnik podpisany.

To jest oczywiste. Jude + ktoś pokroju Gravenbercha da nam sporo mocy w środku pola, do tego środkowy obrońca i ruszamy po koronę.

@AleksanderFa ja właśnie Fabsa bym zostawił. To jego pierwszy słabszy sezon i zasługuje na szansę, zwłaszcza, że nawet w tym sezonie miał dobre mecze. Chyba każdy woli mieć rezerwową 6 w postaci Łysego, niż Hehendersona.

1 polubienie

Kilka osób, w tym ja, pisało, że dziwna była nagła informacja o wycofaniu się tuż po plotce o złożonej ofercie. I do tego od praktycznie wszystkich dziennikarzy.

Tylko miejmy nadzieję, że będą dostępne większe środki, bo sam Jude nic nie poradzi.

@Lucasss ja bym jeszcze sprzedał Fabinho, póki jest coś wart i sprowadził kogoś za niego.

Ja bym z naszej pomocy to zostawił thiago ale o połowę mniej płacić bo częściej jest konzujowany niż gra bajcetica i eliotta na wypożyczenie a resztę sprzedać wiem że to jest nie możliwe ale by było fajnie

Ale może stąd właśnie zainteresowanie Gravenbergiem. Zaoszczędzą na pomocniku numer dwa żeby kupić pomocniku numer jeden.

Możliwe. Do tego Mount wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Myślę, że dobrze by się odnalazł w obecnej roli Hendersona. Elliota i Carvalho trzeba wypożyczyć. Bajcetic w zależności ile by dostawał minut.

Ja obstawiam ze dogadali sie zeby Bellingham przyszedl do LFC za rok. Przez ten czas pomoc bedzie juz ogarnieta przez innych zawodnikow, a Bellingham bedzie po prostu dodatkowym trybikiem w maszynie :slight_smile:

1 polubienie

Tylko żeby Jude nie został w Borussi bo następny rok zamiast mówienia o realnych celach to będą bajki o nim

1 polubienie

Szczerze mówiąc, przez chwilę miałem taką myśl, zaraz po pojawieniu się tego artykułu, tym bardziej, że informacja została opublikowana przez wiele źródeł naraz. Muszę przyznać, że trochę to wyglądało na taki kontrolowany wyciek informacji, który ma skłonić Borussię do większych ustępstw w kwestii obniżenia kosztów transferu. Z kolei, późniejsze artykuły klubowych “przydupasów” miały tak sztuczny, propagandowy wydźwięk, że też można było odnieść wrażenie, że są pisane “na zamówienie”. Jak do tego dodamy kolejne sugestie medialne o tym, że Bellingham chce do klubu z tradycjami, a nie do “sztucznych tworów”, to wygląda to na kolejny element wywierania presji na Dortmundzie. W tej chwili, mamy, z kolei, giełdę alternatywnych nazwisk, która jest tak szeroka, jakby klub chciał powiedzieć: “na Bellinghamie świat się nie kończy”, co też może być elementem gry psychologicznej. Jeśli to wszystko okaże się prawdą i faktycznie kupimy Bellinghama, to mówi się, że “cel uświęca środki” i byłoby super, choć taki sposób działania klubu nie podoba mi się etycznie. Dalej będę uważał, że potrzebujemy prawdziwych właścicieli, zamiast biednych “administratorów”, ponieważ z takimi nie musielibyśmy się wycofywać z gry o Bellinghama lub udawać, że się z niej wycofujemy. Po prostu, bezproblemowo byśmy po niego sięgnęli i po temacie.

też jest to możliwe i wcale nie nie będę zaskoczony, jeśli Bellingham zostanie na następny sezon w Niemczech. Te dwa scenariusze są realne i trzeba je brać pod uwagę - cichy transfer lub pozostanie i ponowny kontakt w przyszłe okienko.

@Clashman nie mieszaj etyki do negocjacji. Gra toczy się o zbyt wysoką stawkę, żeby bawić się w moralność. Tu wszystkie chwyty są dozwolone i wygra ten, który wykaże się największym sprytem i wykiwa rywali. W ogóle mówienie czy pisanie o moralność w kontekście piłki nożnej zakrawa o absurd, gdzie szambo leje się z samej góry, aż do klasy C, a wszyscy uwaleni po uszy w gównie i aferach, zaczynając od tego łysego piździelca z Fify, a na prezesie lokalnego klubiku z Mogił Dolnych kończąc.

Dokładnie. Już widzę jak do stycznia nakręcają hype na transfer Juda w lato a potem powolna acz sukcesywna odwilż i studzenie nastrojów.

1 polubienie

NEW: Liverpool have turned their attention to signing a new right-back this summer. Jurgen Klopp is believed to be keen to utilise Trent Alexander-Arnold in the midfield more often and feels the side need to add another full-back in order to do so. #lfc [football insider]

Nareszcie ktoś o tym pomyślał.

To ja rozpocznę koncert życzeń który nie ma nic wspólnego z logiką i rzeczywistością. Hakimi może? xD

nie będziemy mu o połowę miej płacić, więc lepiej go sprzedać i odciążyć budżet płacowy, nie ma niby kominów a wydatki na płace mamy jedne z najwyższych

i wez tu badz dobry kogo sciagnac na prawa obrone. Zbyt wielu opcji to nie ma.

Btw Mount usunał swoje konto na twitterze 2 godziny temu.

https://twitter.com/MasonMount/status/1649075111142539265

Szczerze…nastroje w samej Chelsea są tak kiepskie ze nie widze mozliwosci by Mount jednak tam zostal. Wszystko na to wskazuje ze to pierwszy nasz przyszly nabytek do pomocy. A cena nie bedzie zbyt wysoka jak sie okazuje bo w okolicach 40 milionow funtow.

Na prawa obronę z ciekawszych zawodników to: Frimpong, może Calabria? Może Pavard?,

No tak, w FSG przeanalizowali, że boczny obrońca jest tańszy niż środkowy pomocnik. Kupią Gravenbercha za 25 mln, przesuniemy Trenta to środka - i już mamy dwóch nowych pomocników. Kupimy prawego obrońcę za 15 mln , max 20 i za niecałe 50 mln mamy przebudowę kadry. Mistrzostwo świata w dziadowaniu

1 polubienie

Echo podało, że Rabiot jest w kręgu zainteresowania… Czy mu czasem nie kończy się kontrakt?