Rozważania transferowe (dyskusja)

Cancelo xD Również nie kojarzę kto mógłby zrobić faktyczny efekt wow na prawej stronie… Neco którego sprzedaliśmy to raczej poziom rezerwowego jak na Liverpool. Pavard, Calabria? Ciężka sprawa

Tak, kończy Mu się.
Znaki.

Hmm. Sam nie wiem co o tym myśleć. Trent dobrze rozgrywa piłkę, ale nie jestem przekonany, czy grając całkiem na pozycji 6 czy 8 dawałby tyle co schodząc do środka z boku obrony. To jest właśnie ten detal, który zaskakuje rywali - podwajanie pozycji rozgrywającego. W sytuacji gdy będzie tam grał na stałe będzie miał całkiem inne role. Ciekawe też gdzie dokładnie miałby niby grać? Na 6 za słabo odbiera piłki, na 8 nie presuje wystarczająco, a na 10 nie ma dryblingu. Chyba, że całkiem zmienimy ustawienie. Mi się wydaje, że Trent byłby idealnym prawym wahadłowym w systemie 3-5-2, no ale zobaczymy.
W każdym razie mam nadzieję, że jego przesunięcie do środka nie będzie naszym “transferem” i sprowadzimy 2 czy 3 środkowych pomocników względnie wysokiej klasy.

Co do rozważań kogo można sprowadzić na bok obrony to przychodzą mi do głowy:

  • Calabria - w defensywie boss, ale chyba dość wierny klubowi
  • Cash - tylko, że to słabsza wersja TAA, więc dalej by były problemy z bronieniem, ale dałby ciekawe opcje w ofensywie
  • Pavard - nie wiem czy jest do wyjęcia za rozsądne pieniądze
  • Malo Gusto - młody, zapowiada się nieźle
  • Lamptey - gra fajnie w ofensywie, ale w defensywie dalej by nie gwarantował stabilności

Ogólnie mimo słabszego sezonu to TAA jest i tak jednym z najlepszych na świecie na tej pozycji i trzeba wybrać, czy kupujemy kogoś o podobnym stylu gry (ofensywnym), czy kogoś kto dobrze broni, ale w obronie niewiele daje. O Hakimim, Jamesie czy Cancelo można zapomnieć.

A może Gomez? Pomijając, że jest szklany to gdy jest w rytmie meczowym to prezentuje się solidnie na boku obrony, a i podłączyć się umie… Jest jeszcze legendarny Ramsey, a na wypożyczeniu dobre recenzje zbiera Conor Bradley (38/5/5, ale na poziomie League One).

Nie nie nie nie nie nie nie.
Po stokroć nie!

Calabria grywa też i na LO. Przynajmniej zanim Theo przyszedł to go kilka meczy tam widziałem. Zawsze chciałem dobrego obronce który ogarnia 2 boki jak Cancelo, De Sciglio czy kiedyś Lahm.

Swoją drogą nie boicie się transferu Mounta?. Nie tani. Wielka tygodniówka a pikuje w dół jak Alli. Czy możemy sobie pozwolić na ryzyko? Zastanawiam się. Są pewniejsze opcje

Jakiś czas temu ułożyłem sobie swoją liste z potencjalnych ploteczek i wyszło mi że nie chce Mounta, Galagera, Gravenbecha - niestety o nich jest najwięcej plotek :upside_down_face: .

Ja nie.
Jako jeden z nielicznych uważam Masona za klasę światową.
W tym burdelu, który obecnie tam panuje według mnie praktycznie nierealnym jest wyróżniać się na plus.

4 polubienia

Mount teraz wraca po kontuzji, zobaczymy co pokaże do końca sezonu. W Chelsea ponoć chcą go zatrzymać.

Mount w poprzednim sezonie miał chyba ponad 20 G/A. Do tego Anglik. Za około 50m moim zdaniem warto.

1 polubienie

Tak naprawdę, kim się interesujemy to tylko wiedzą czołowe postacie w zarządzie klubu. A to że plotki się pojawiają to normalna rzecz, większość tych newsów to jest przekopiowanie z innego źródła, i kwestia narobienia sobie wyświetleń poprzez wchodzenie do danego artykułu. Oczywiście, w każdej plotce jest ziarno prawdy, ale jesteśmy na takim teraz etapie, że to co piszą, a to jak to wygląda w rzeczywistości to dwie rożne kwestie. Przykład w styczniu: Kto pisał o Gakpo ? Pojawiały się tam jakieś informacje, ale to raczej od mało wiarogodnych dziennikarzy, jeden konkretny news, za kilka godzin już prawie potwierdzenie transferu, i oto mamy Holendra w naszych barwach. Na tym etapie sezonu, skupmy się na kibicowaniu i oby nasz klub mógł wygrywać co tylko może :wink: YNWA!

Mysle tez ze czekamy na spadek Lisów.

I wtedy podobno cena za Madisona ma być niższa :wink:

O to to to. Jego jeszcze bym przyjął za nieduże pieniądze. Dobry zawodnik i jeszcze w dobrym wieku.

gdyby tak prześwietlić niejednego klasowego według tych kryteriów zawodnika okazałoby się, że niejeden jest za słaby na swoją pozycje.

Też mi się tak wydaje.

Seba Szymański sobie niezłe radzi w Feyenordzie :joy::joy: bramki i asysty łapie. Umie uderzyć z dystansu i ogólnie dobry technicznie, już bym go wolał od Gravenbercha :stuck_out_tongue_winking_eye:

@ludek a weź może spie… nie podoba się, nie wchodź. Forum jest by sobie pogadać, nie podoba się, to nie czytaj. Masz spekulacje tez napisane, od dziennikarzy niewiele się różnią od naszych. Poza tym jakbyśmy tylko fakty pisali, to by forum umarło. Marudzisz to ty.

A czy to jest forum w którym spełniają się twoje marzenia? Uświadom sobie ze wracam po pracy poczytać o czymś konkretnym nie o twoim pierdoleniu, zabierz swoich pierzących kolegów i zostaw temat w spokoju bo wasze marudzenie nic nie wnosi do tematu , nie wiem czemu jeszcze możecie pisać w tym temacie nie padając linków , źródeł brak słów

zastanów się jeszcze raz co napisałeś od pogadania to masz inne tematy a do dziennikarza myślę ze ci dużo brakuje skoro wkleić link jest za trudno , kolego nie wiem z czym jest ci trudno ale wypadało by pisać o faktach a nie o swoich przemyśleniach, ciężko się ten temat czyta od kilku miesięcy i fajnie by było jak by pare osób nie mogło nic popisać przez kilka dni

nie wiem czemu jesteś zły czytam forum od 20 lat nie tykam osobiście ciebie ale skoro jesteś tak agresywny i nie rozumny to twój problem , Ten temat jest o transferach a nie o osobistych przemyśleniach jak się uraziłeś to jest mi przykro , nic z tym nie zrobię chyba trzeba złożyć podanie na redaktora i zrobić porządek z tym tematem
edit . no to właśnie młody powinnaś przemyśleć pewne rzeczy

3 polubienia

Dokładnie. Nikogo wasze marzenia nie interesują.
Można podyskutować o jakimś piłkarzu jak pojawi się news od kogoś rzetelnego, a nie czytać jakieś bzdury dzieci które pojęcia o piłce nie maja, a takich postów wyżej jest od groma.

Ja akurat tu wrzucam pełno linków i faktów. Czasem tez sobie popisze od czapy i co z tego. Przyjdą 2 marudy co raz na miesiąc rzuca gownopost. To lepiej sobie pogadać jak my tu robimy codziennie w ilości może kilkunastu/kilkudziesięciu osób, czasem na podstawie faktów, czasem na podstawie własnych przemyśleń/luźnych przemyśleń. Niż właśnie wejść się zesrac i za miesiąc powtórzyć.

@ludek tu nikt raczej kryształowej kuli nie ma ani wiedzy tajemnej. Linki co chwile się przewijają, a ze przy okazji się je komentuje, to od tego jest forum. Zareagowałem agresywnie, bo się zachowujesz strasznie roszczeniowo, nic nie wnosisz, a wymagasz. Do tego pisałeś w 2. Osobie i liczbie pojedynczej po moim poście, co sugerowało bezpośredni zwrot do mnie.

Btw. Od 20 lat to strona nawet nie istnieje z czego mi wiadomo.

6 polubień

Temat wątku to dosłownie “Rozważania i spekulacje transferowe”, a ty masz ból dupy o to że ktoś tu pisze o swoich przemyśleniach. Jak chcesz suchych informacji to masz od tego strone główną lfc.pl, albo możesz sobie wykupic prenumerate w jakichś brytyjskich gazetkach i tam czytać artykuły skoro nic ci nie pasuje.

4 polubienia

TAA nie można absolutnie wystawiać w meczach pucharowych, od 1/8 LM, LE i w obu pucharach w anglii nie można go absolutnie wystawiać gdyż nie potrafi bronić i musimy mieć obrońcę z prawdziwego zdarzenia na prawej stronie i tyle. Taki Dumfries z TAA podzieliłby się po połowie meczami w sezonie TAA by grał większość w lidze. Będę kontrowersyjny i powiem że powinniśmy kupić też Theo Hernandeza z Milanu, Andy już ma 30 praktycznie, Tsimiskas zrobił się słabiutki przez brak gry. Teraz FM Theo 45 mln funtów - Tsimiskas 15 i za 30 mamy kozaka na lewej obronie, na środek tego koreańczyka może z Napoli klauzule ma z 43 mln funtów sprzedać Matipa, Philipsa, van der berga, środek Caicedo 60 mln plus Carvalhio, Madison 40-50, Ugarte 50 mln klauzula/ Barella 60 mln, sprzedać Curtisa jeśli ma to schorzenie o którym pisano, mamy Ugarte/Barelle i Caicedo to sprzedać Fabsa z 37 mln byśmy może wyciągneli, marzenie Gavi za free ale nierealne, więc niech będzie Mount za 45 , czemu nie staramy się dawać graczy w rozliczeniu ? Za Barelle, Mounta, Caicedo, Madisona, 143 mln po sprzedaży fabsa, curtisa i daniu carvalho do tego sprzedać za 10 Mortona za 7 thiago i za 126 jest niezła pomoc. Jak pokombinują to można kupić fajnych grajków bez wydawania 200 czy 250 mln a przecież w innych konfiguracjach jest Ugarte za 51, Kamada za free, Gavi za free, veiga za jakieś 35-40 mln klauzula, ten Gravenbrach za 25, można spokojnie w miarę tanio kupić 4 dobrych grajków do pomocy i ogarnąć obronę.

gość co wszedł na forum i się wkurza, że ludzie tu dyskutują o swoich przemyśleniach XD ale zesranie

Edit: Swoją drogą rozumiem różnice preferencji, ale po co w taki agresywny sposób to przedstawiać, jakby komuś to krzywdę robiło xd czy tak trudno jest pisać po ludzku