Rozważania transferowe (dyskusja)

A mimo wszystko Fabinho ma lepsze podania i większą ich liczbę niż Thuram- w każdej kategorii, a jak Flaco przeciętnie ostatnio podaje to każdy chyba widzi.

Tak jak mówię, może ma coś wyjątkowego co dostrzegam scoutci, aczkolwiek suche statystki wypadają przeciętnie.

W defensywie tez dół tabeli:


Dla porównania Fabinho.
Górny skrin Flaco, dolny Thuram.

image Fabs
image Thuram
Co Ty chcesz udowodnić? Fabinho pod każdym względem wygląda gorzej od Fancuza. Jedynie defensywnie porównywalnie. Większa ilośc podań i ich celnośc na korzyśc Fabinho to zasługa jego zachowawczośći i zerowej kreatywnośći. Ewidentnie Thuram jest bardziej ofensywnym zawodnikiem, mimo to nie wygląda gorzej defensywnie.

@AquerdationLFC już tłumaczę. Ilośc podań to nie zawsze dobrze, szczególnie, jeśli mało jest progreswynych. Nawet Ci to rozwinę
Thuram wykonuje średnio 49.22 podania na mecz. Z czego do odbiorcy trafia 85% to daje średnio 42 podania na mecz. Z czego 4,7 to są celne podania progresywne, czyli do przodu w ataku, czy też w pole karne przeciwnika. Co daje średnia około 12% jego podań.
W przypadku Fabinho wykonuje średnio 62 podania, do odbiorcy trafia 87,6% czyli średnio 54, z czego progresywnych jest mniej niż 5, czyli około 9%.

Do tego mniejsza ilość podań Francuza wynika z tego, że sam bierze piłkę i z nią bięgnie, a Fabinho w ogóle niemal tego nie robi
3,34vs0,54 w rajdach z piłką na korzyśc Thurama.
Już nie mówiąc o innych liczbach ofenswynych, stwarzane sytuacje itp.
Do tego Francuz gra w drużynie co zdobyła 35 bramek w lidze, przy naszych 56 i jeszcze zapewne wielu więcej w pucharach. Jest on nieporównywalnie efektywniejszym zawodnikiem od Fabinho i to nie podlega żadnej dyskusji.

Po prostu źle interpretujesz statystyki, strasznie mnie to martwi, że prowadzę dyskusje z osobą co nie ma pojęcia o czym pisze i nie zdaje sobie z tego sprawy. Sorki takie fakty. Jak on gra widać po filmikach, jest to z pewnością spektakularny zawodnik.

Ja go nie bronię ani nic, bo go nie kojarzę z gry. Jednak właśnie w liczbach jestem dobry, więc bronie swojej analizy. BArdziej mnie irytuje zła interpretacja, niż jakakolwiek opinia na jego temat, gdyż jest mi obcy. Po filmiku i liczbach widzę, że z pewnościa jest ciekawą opcją jako box to box w drużynie grającej z kontry. Do tego właśnie przy takim wzroście operuje niesamowitą technika. Takich zawodników przyjemnie się ogląda i chętnie sobie go obejrzę jak będzie okazja.

1 polubienie

W sensie mam wrażenie, że Ty jakkolwiek nie analizujesz konkretnych statystyk, które mogą albo mają istotne przełożenie na wydarzenia na boisku tylko:

Dużo zielonego wszędzie- dobrze
Dużo czerwonego - żle

Generalnie można byłoby tak to do tego podchodzić, gdyby to zielone byłoby w miejscach, w których jeszcze jest ono jakkolwiek istotne.

Piszesz o jakości podania i dajesz argument, ze Thuram podejmuje wieksze ryzyko i to dlatego:

Okey, w porządku, ale jaka statyka to potwierdza?
Bo w każdym rodzaju podań Fabinho wypada lepie: w progresywnych, przy każdej odległości i ma ich wyższą skuteczność. To skąd te twierdzenia o podejmowaniu ryzyka?

Odległość podań i podań progresywnych również w gigantycznej przewadze Fabinho.

Mówisz, ze w obronie nie wygląda gorzej i znowu: nie wiadomo skąd to bierzesz, bo w pełnym raporcie Thuram wyglada znacznie slabiej- a gra w słabszej lidze.

Była dyskusja o przegrywanych pojedynkach powietrznych po przejściu do PL, a już teraz Thuram wyglada katastrofalnie na tle reszty.

Nie rozumiem jakie statystyki Ty czytasz i wychodzi Ci coś całkowicie innego niż nawet sam wrzucasz.

1 polubienie

Thuram ma potencjał i jest ciekawą opcja, ale do Fabsa to mu jeszcze daleko.

Ja nawet tego nie piszę w kontekście, żeby bronić Flaco- bo on jest absolutnie tragiczny w tym sezonie. Tylko patrząc przez pryzmat jego statystyk (a przy tym optycznie tragicznej gry) wyciągnąć to może pokazywać na boisku Thuram.

Może i jest bardzie ofensywnie nakierowany, może i podejmuje większe ryzyko (chociaż na ten moment, chociażby w kontekście podań- tego wcale nie widać),
to wypada po prostu ochłonąć i zastanowić się czy ktoś taki da nam to czego potrzebujemy:

Czyli absolutna harówa w środku pola i asekuracja, wygrywane pojedynki- również te powietrzne.

@Loku64 Nawet rozbawił mnie ten nauczycielski ton, ale Ty dalej zmyślasz rzeczy, których nie ma.

Bierzesz jakąś statystykę i dopisujesz sobie do tego narrację.

Thuram podaje rzadziej, podaje na znacznie bliższe odległości i podaje generalnie z niższą skutecznością.

To, że Ty sobie do tego znowu dopiszesz jakaś narracje, że to dlatego, że biega z piłką- nie jest żadnym faktem. To czy on biega lub nie, nie ma żadnego znaczenia w kontekście tego, ze niecelnie podaje.

Kwestia podań progresywnych to kolejna rzecz, która zmyśliłeś xD: uwaga podania progresywne to: nie żadne podania w pole karne. Nawet na FBref masz dokładnie wypisaną definicje. Poświęć sekundę na tej stronie, żeby przeczytać co oznaczają poszczególne statystyki- zamiast się boksować. Zmyslasz i dorabiasz narrację- kolejny raz.

Masz za to lepszą statystykę w kontekście tego o czym piszesz: podania w trzecią tercję, gdzie uwaga Fabinho znowu ma wyższy wskaźnik średniej liczby podań na mecz.

Całe to Twoje rozpisywanie podań na % (gdzie FBref zreszta podaje te dane xD) z ignorowaniem ich odległości to kolejna zabawna rzecz, bo Ty nawet nie zdecydowałeś się na wejście w „pełny raport”, który w kilka sekund wykazałby czemu piszesz po prostu nieprawdziwe wnioski. Kolejny zresztą już raz.

1 polubienie

image

dziękuje, z panem już nie rozmawiam

1 polubienie

No to mój błąd, FBref włącza w to również podania w pole karne. Nie zmienia to nic w kontekście tego co napisałeś.

Bo wciąż w liczbach bezwzględnych w zakresie takich podań: Flaco wypada lepiej. A jakim jest playmarkerem to oczywiście każdy sam widzi.

Chyba, że jednak u Flaco te podania nie są tak istotne, bo ma ich % mniej niż Thuram?

1 polubienie

Wracajac do meritum, bo trochę zbaczacie z tematu - nam potrzeba zawodników pracujących w srodku pola, asekurujacych defensywę, zwłaszcza jeśli Trent ma grać wyżej, odbierających pilki rywalom itp. Thurama nie znam, nie oglądałem, z samych statystyk nie da się ocenić zawodnika, liczby to tylko uzupełnienie wiedzy z obserwacji gry.

Nie do końca masz racje. Przy takiej ilości szczegółowych statystyk, naprawdę wiele dzięki nim można dowiedzieć się o zawodniku. Drużyny często w dużym stopniu opierają swój skauting o analizę stratystyk.

Zawodnikow się namierza po statystykach, naocznie się upewnia/uzupełnia wiedzę. Liczby po prostu nie kłamią. Brighton opiera swój skauting stricte o liczby i zdaje się jest najefektywniej zarządzanym klubem na świecie. Zachęcam do zaczerpnięcia wiedzy o ich systemie i właścicielach .

i to jest moneyball a nie jak u nas

2 polubienia

Mega jaram sie Kephrenem Thuramem. To bedzie dzik. Oby przyszedl do nas.

Wow to jest dość szalone

idealny kierunek na sportową emeryturę. Nie wymagająca fizycznie liga, ogórkowi przeciwnicy, słoneczko i perspektywa pucharów.

3 polubienia

Blancik to jak już coś napisze, to zawsze musi kogoś obrazić, a ten typ co się zesrał do Loka, to już w ogóle brak słów. Nie wiem czy jeszcze istnieje temat Informacje transferowe, tam były posty o już dogadanych transferach.

1 polubienie

2 polubienia

NEW: Liverpool did make a proposal of £85million plus add-ons for Jude Bellingham, thinking it would be accepted because Borussia Dortmund knew Bellingham wanted the move. However, Dortmund rejected the offer. #lfc [@jac_talbot]

Jeśli to prawda to nie dziwię się, że zrezygnowaliśmy, to była jak najbardziej sensowna oferta.

4 polubienia

Nie była, była śmiesznie niska.

3 polubienia

Zależy ile bonusów i za jakie spełnione warunki. 95mln euro podstawy nie byłoby złe, gdyby w bonusach były grubsze dodatki, jednak w to mocno wątpię.

W 2014 roku może i byłaby jak najbardziej sensowna.