Rozważania transferowe (dyskusja)

Fajnie się dysponuje cudzymi pieniędzmi nie? :wink:

Jak dla mnie sensownie rozegrane, złożona sensowna oferta, jak się nie podoba to szukamy dalej zamiast wdawać się w głupie negocjacje.

Podejrzewam, że Borusii to wyjdzie bokiem i nikt go nie kupi; a za rok oddadzą go za polowe tej kwoty

1 polubienie

BVB jeszcze jak zdobędzie mistrzostwo Niemiec, to w ogóle jeszcze podwyższą cenę, także jeżeli mamy mieć jednego Jude za 150 mln który nie wiadomo jakby u nas wyglądał, to lepiej za tą cenę kupić dwóch-trzech pomocników.

1 polubienie

C’mon 85 milionów to dzisiaj ośmieszenie się.
Jude ma 20 lat, kupilibyśmy pomocnika na 10-15 lat, jeśli by od nas odszedł w tym czasie to za równie wielkie pieniądze to raz. Nie była to też cena za potencjał, ale też że jest w pełni ukształtowanym piłkarzem i już jest jednym z najlepszych pomocników na świecie. To Mbappe środka pola.
Wstyd mi za ruchy klubu od jakiegoś czasu.

2 polubienia

Proszę Cię 95 mln euro + dodatki za 19 latka z Bundesligi to jaknajbardziej legitna oferta. BVB odrzuciło nas z nadzieją na jakąś licytację, ja bym się nie zdziwił jeśli temat jeszcze nie byłby zamknięty

100 mln z dodatkami za 19 latka, który poza 2 dobrymi sezonami nic w piłce nie osiągnął to sensowna oferta dla was ? :joy:

Wiedziałem, że to forum od jakiegoś czasu bywa odklejone, ale nie sądziłem, że aż tak.

7 polubień

To nie są moje, ani twoje pieniądze, ale mamy prawo wymagać jakiś standardów od klubu który zarabia gigantyczne pieniądze przy gigantycznych kontraktach sponsorskich czy też sukcesów klubowych.

1 polubienie

A skąd wiesz na ile lat? To nie jest samochód z wykupionym AC tylko człowiek.
Może okazałby się drugim Sancho? Albo po 3 latach poczułby gen Barcelony i nie chciał przedłużyć kontraktu? Albo trapiłyby go kontuzje i skończyłby jak Keita.

Fajnie nam mówić z perspektywy kibica, ale za te 100-150 milionów można mieć 3-4 graczy pokroju Gakpo. Transfer Juda lub jakikolwiek inny transfer za taka kwotę to ogromne ryzyko

To nie jest tylko 19 latek z Bundesligi tylko 19 latek z czołowego klubu w Niemczech, który jest ich liderem. Popełniliśmy błąd czekając na niego rok, bo tyle to on mógł kosztować w letnim oknie 2022 roku, a nie w tym.

1 polubienie

No i super, ale na boisku gra 11. Już raz próbowaliśmy zastąpić Suareza 11 piłkarzam, a żaden nie dał tyle ile on sam.

Dosłownie wszystkie strony zajmujące się wycenianiem piłkarzy określają wartość Bellinghama na ponad 120 mln, gdzie taki Caicedo jest już wyceniany na 50 mln, ale jakiś random z Polski wie lepiej :joy:

2 dobre sezony w top 5 lidze w wieku 19 lat to przecież absolutny kosmos. Jones ma 22 lata i jeszcze nie zagrał dobrych trzech meczy z rzędu

4 polubienia

Transfermarkt : Wyceniany na 120 milionów Euro
CIES wyceniany na 250 milionów euro.
Belligham jest wyceniany na top3 piłkarzy obecnie na świecie pod względem wartości. I to nie tylko jakość, ale i też potencjał marketingowy do zarobku.

Ale wiadomo XD mi się odkleja. Mam wrażenie że macie jakieś wyobrażenie o futbolu sprzed paru lat, kiedy teraz jeszcze doszła Chelsea która znowu podniosła ceny za piłkarzy.

2 polubienia

Ty mówisz o €, a w poście kolegi jest mowa o 85 milionach £ czuli ok 95 milionach € plus dodatki, wiec jak na pierwsza ofertę całkiem normalne. Podejrzewam ze BVB zażyczyło sobie horrendalnej kwoty, wiec po prostu odeszliśmy od stołu i skupiliśmy się na innych opcjach.

3 polubienia

“Random z Polski” taki jak Ty pewnie nie zdaję sobie sprawy, że takie fajne strony jakimi się posiłkujesz są pod czujnym okiem agentów i agencji zajmujących się promowaniem piłkarzy, takich jak gwiazdeczki z Bundesligi.

Czy Ty na prawdę jesteś tak naiwny, że poważne kluby piłkarskie wyceniając piłkarza zwracają uwagi na jakieś śmieszne strony z wycenami? To co podwyższa te kwoty, to właśnie nagłośnienie w social mediach, to jak głośny jest zawodnik i jak się “sprzedaje”, ale serio nie chce mi się nawet tego głębiej tłumaczyć, bo szkoda na to czasu.

Gdyby Jones, grał od 17 roku życia w średniej Bundeslidze w klubie, który promuje Anglików, pewnie jakiś naiwniak by zapłacił 80 mln.

1 polubienie

Co nie zmienia faktu, że się skompromitowaliśmy w całą akcją pod tytułem “Bellingham w LFC”
Pijarowo straciliśmy dużo.

A czy Borussia na tym straci? Jak będzie tak grał jak teraz to nie, nawet jak odejdzie za połowę ceny bo będzie dla nich grał i dawał im jakość której inni nie dostaną.

Gdyby Jones grał dobrze w piłkę to byłby tyle wart i w LFC. Ale nie gra. Belligham nie jest zweryfikowany w Bundelidze, ale i w lidze mistrzów i na poziomie mundialu. Gdzie był jednym z najlepszych pomocników w Katarze.

1 polubienie

Ale ty zdajesz sobie sprawę, że większość piłkarzy kosztuje jeszcze więcej niż ich wycena na takich stronach? Prawie zawsze piłkarz przychodzi za większą cenę niż proponowana jego wartość na transfermakt. Jeżeli jest inaczej to wynika to przeważnie z kończącej się umowy

3 polubienia

Dałbyś dzisiaj za Gomeza minimum 30 mln?
A przy tym za Trenta tylko 65 mln?

Serio wierzyli, że Borussia się zgodzi na taką cenę? Niby czemu - chętnych żeby go kupić jest dużo. A po tym jak Chelsea zapłaciła 120 mln za Fernandeza - byliby idiotami w Dortmundzie gdyby zgodzili się na mniej

1 polubienie

NEW: Newcastle United are resigned to the fact that Liverpool are likely to beat them to the signing of Mason Mount this summer. #lfc [pete o’rourke - football insider]

Tak, tak, De Bruyne też był za cieńki na Chelsea, a Sancho totalnie nie był przepłaconym talentem z BVB na którego tu się pół forum śliniło.

Tymczasem jesteśmy na pole position do ściągnięcia Mounta.

@AquerdationLFC Gomez ma wartość jeszcze niezaktualizowaną, po sezonie spadnie do 20 mln. Trent ma wartość tylko 65 mln, bo tak jak pisałem transfermarkt zaniża trochę wartość. Dlatego jeżeli wyceniają Bellinghama na 120 mln to on jest prawopodobnie warty nawet 140