Rozważania transferowe (dyskusja)

Jakbyście nie chcieli czarować rzeczywistośći to rynek dyktuję cenę. Pomocnik uważany za jednego z lepszych zawodników na swojej pozycji do tego w wieku 20 lat, lider może mistrza Niemiec, plus lider wicemistrza Europy. Jest wart tyle ile są skłonne za niego zapłacić kluby. Jeśli za Tchoumaniego płaci się okolice stówy, tak samo za Enzo, to czemu Jude młodszy, a wcale nie gorszy, do tego z większym doświadczeniem na najwyższym poziomie, ma być tańszy?
Jeszcze w zeszłym roku z kimś tu rozmawiałem i mówiłem, że trzeba będzie dać za Jude kolo 150, a na forum i w Liverpoolu wielkie zdziwienie.

3 polubienia

Powiem tak- 95 mln euro plus dodatki- które przy takim Nunezie wynosiły około 15 mln euro (można założyć, że tutaj mogłyby wynosić nawet więcej)- daje nam kwotę na poziomie minimum 110 mln euro. Może dużo, może mało- niemniej czy rozsądnym z perspektywy klubu, który potrzebuje przebudować skład- jest wydawanie takich pieniędzy?

To jest kosmiczny wydatek.

@kuczq a Antony za 70 :)?

1 polubienie

@AquerdationLFC akurat możesz sobie sprawdzić, że w czerwcu 2022 roku był warty 35 mln. Man Utd go kupiło za 95 mln, więc wartość poszła sztucznie do góry

1 polubienie

Dlatego na każdy transfer trzeba patrzeć szerzej niż tylko czy mu poszło bo jest takiej, nie innej ligi.

Sancho jak odjedzie z MU to jestem pewien że wypali, tam jest toksyczne środowisko i od lat tam nic nie wypala i nie wygląda na, że jest jakiś postęp w tej kwestii.
U nas wypalił Firmino i Matip którym zaufano mimo iż nie były to transfery z topu.
Jestem pewien, że jak by Sancho był u nas to szybko byśmy zapomnieli o Mane.

1 polubienie

@Beol Twój post o tych tylko 2 dobrych sezonach Bellinghama to jeden z najgłupszych w historii tego forum. Bez dwóch zdań.

3 polubienia

Ta oferta 85 milionów za Bellinghama miała tak samo miejsce jak 100 milionów za Valverde.
Nikt normalny nie będzie składał oferty w kwietniu za kluczowego zawodnika zespołu walczącego o mistrza.
Tym bardziej że nie wiadomo było jeszcze na 100%, czy Liverpool bedzie grał w LM czy nie, w związku z czym budżety transferowe też pewnie jeszcze nie były ustalone

1 polubienie

Ogólnie mamy czasy, w których kwota 100 mln euro przestała robić wrażenie. My chcielibyśmy nadal płacić za zawodników po 40-50 mln, a przy okazji chcemy się kręcić w okół zawodników ogranych na najwyższym poziomie. Tak już sie po prostu nie da. Musimy się skupić na nieoczywistych wyborach, albo głęboko sięgać do kieszeni.
Czuję, że np. Osimhen pójdzie do Bayernu , Chelsea albo Manu. Kwota będzie przekraczać 150. Jest posucha na rynku wśród napastników, a chłopak jest w dobrym wieku i chyba najlepszy napastnik do wyciągnięcia na ten moment. Tak to teraz wygląda, albo kupujesz czołowego zawodnika z egzotycznej ligii, albo ze słabej drużyny z lepszych lig(poza PL), albo musisz rzucać olbrzymimi kwotami transferowymi.

Genezą tych szalonych cen był transfer Neymara. 222 mln to był rekord który ponad dwukrotnie przewyższał poprzedni najwyższy transfer. Czemu dostaliśmy tak dużo pieniędzy za Coutinho? No bo wszyscy wiedzieli, że Barca ma dużo kasy to ją można wycisnąć. I podobnie van Dijk i Alisson kosztowali bardzo dużo bo Southampton i Roma wiedziały, że Liverpool ma kasę za Coutinho. Ten rekord PSG nakręcił całą spirale, nastąpił efekt domina… Niestety ale jeśli latem zgłosimy się po Caceido czy Mac Allistera to też usłyszymy 70 mln albo więcej. Bo po prostu ceny się podwoiły. Kiedyś byśmy zaplacili za takiego zawodnika 40 mln a teraz 75+ mln. Takie są realia. Pewna osoba z tego forum (której nicku nie wymienię ale wszyscy wiedzą o kogo chodzi) tego nie przyjmuje do wiadomości. Mi też ta obecna sytuacja się bardzo nie podoba. Kluby stały się korporacjami które obracają gigantycznymi pieniędzmi. Ale takie są fakty, wypieranie ich nie zmieni rzeczywistości

8 polubień

A mnie ciągle dziwi, dlaczego Jude nie ma w swojej umowie z BVB kwoty odstępnego, analogicznie do Haalanda.
Kariera Anglika jest prowadzona przez jego rodziców w bardzo przemyślany sposób, a taki zapis w kontrakcie dawałby mu niemalże pełną kontrolę nad wyborem kolejnego klubu.

I to jest powód, dlaczego to forum to coraz większy śmietnik, z którego ludzie którzy mieli coś sensownego do powiedzenia uciekają od lat.

To, że się nie zgadzasz kolego z czyjąś opinią, nie czyni jej “głupią”, chyba, że masz jakieś argumenty, które to jakimś cudem potwierdzą.

Jedyna głupia opinia z jaką się tutaj spotkałem ostatnio to porównanie Nuneza do Carrolla, to jest totalnie niepotrzebny temat.

Chłopak ma 19 lat, w wieku 17 lat raczej nie grał wybitnego sezonu i BVB i liczby to potwierdzają, co oznacza, że zagrał dokładnie 2 dobre sezony w Bundeslidze.

Dodatkowo, jako, że oglądałem jego występy przeciwko np Chelsea w LM ostatnio jestem w stanie stwierdzić, że nie grał wybitnie w tych spotkaniach, ba na wyjeździe grał nawet słabo. Tracił piłki, nie wracał się za akcją, raczej 4/10.

Czy uważam, że 150 mln to za dużo za tego gościa? Osobiście uważam, że to kwota za którą klub mógłby zmienić Mbappe i tylko i wyłącznie on, a czy to czyni moja wypowiedź “głupią”? To już sobie sami odpowiedzcie. Ja sobie robię przerwę od tego forumka na jakiś czas.

10 polubień

Ja tez uważam, że ta cena za Bellinghama to absurd. Tym bardziej, że ponoć ma jakieś zapalenie kolana czy coś. Ceny za piłkarzy tak samo szybko szybują do góry na tych transfermarktach co spadają. A ciebie patrze Dele Alli xD

A śmietanka forum to odpłynęła ale na Twittera z powodu jego popularności. Forum to jakby nie patrzeć dosyć archaiczna forma komunikacji. Do tego wydzielona dla określonej społeczności.

1 polubienie

Dlaczego ktoś wziął twoją opinię za głupią, bo jest głupia. Walnąłeś głupotę i płaczesz.

Chłopak ma 19 lat i dwa lata temu debiutował na Euro2021 gdzie Anglia doszła do finału. Także znowu głupotę palnąłeś bo skoro ktoś debiutuje w tym wieku w kadrze na Euro to jednak świadczy o jakości.

No fajnie, że oglądałeś mecz z Chelsea, bazując na pojedynczych meczach, to po dwumeczu PSG - Bayen Mbappe powinien być wart 10 zł patrząc na logikę.

Okej możesz uważać, że 150 milionów to za dużo, rozumiem to, rozumiem też jeśli np. uważasz, że rynek jest przepłacony, to wtedy mogę się zgodzić te 150 jest za dużo, z tym, że jeśli znasz kontekst rynku i mówisz, że za dużo to już się wtedy z tobą nie zgodzę.
Teraz sam podałeś 150 milionów za Mbappe, tylko że 150 milionów za Mbappe nie dostaniesz gdyby można było dostać to taki Real już dawno by wydał taki hajs.

Oczywiście dochodzi już do problemu, że wiele klubów nie będzie chciało wydawać takich pieniędzy za elitarnych piłkarzy i nie będzie ich też stać. Dlatego szansa na kupno takich piłkarzy spadnie do czasu na rok przed kontraktu lub wygaśnięcia.

No niestety taki jest rynek. I możemy się okłamywać że jest inaczej.

1 polubienie

To akurat potencjalnie może być zdrowe, bo ci najlepsi dwa razy się zastanowią zanim parafują umowę na 6 czy… 10 lat jak w przypadku Chelsea (ptfu)

Oczywiście, że to może być zdrowe i w sumie nie patrzyłbym też tak na Chelsea. I nie zestawiał go z tytułem najlepszym, od przyjścia nowego właściciela który jest klaunem, są malutkim klubikiem w wielkimi pieniędzmi, a ich transfery wyglądają bardziej by pokazać że są lepsi niż są, lecz prawdę mówiąc żadnego transferu im nie zazdroszczę. A już tym bardziej cyrku. Chociaż no ja tam tylko lubię Mounta więc liczę że trafi do nas gdzie jeszcze jakiś czas temu bym o tym nawet nie myślał.


Jako dopelnienie po zakupie 2/3 solidnych grajkow do pomocy to moim zdaniem dobre rozwiązanie

1 polubienie

Bardziej jako dopełnienie do jednego transferu solidnego (patrząc optymistycznie)

Czyli po pierwszej hipokryzja. Bo jeśli Ty możesz mówić głupoty o tym, że 85 to dobra oferta ze Bellinghama, to ktoś może porównywać Carolla z Nunezem.

A odpowiadając na Twój głupi post i to jak to tylko zagrał dwa dobre sezony w karierze, to po pierwsze sam sobie już odpowiedziałeś, że ma 19 lat, więc nie mógł zagrać 5 czy 10 dobrych sezonów, to raz.

Dwa, w wieku 17 lat zadebiutował w czołowej kadrze świata, wiec rzeczywiście musiał grać słaby sezon w tym wieku jak to mówisz (sarkazm), a aktualnie w wieku 19 lat jest filarem tej reprezentacji. Dodatkowo posiada statusu HG. Na MŚ jeden z najlepszych Anglików.

Prezentuje wyższa jakość i dojrzałość w BVB niż Sancho i Dembele którzy odchodzili za około 80 i ponad 100 milionów. Choćby dlatego, że w ich wieku jest filarem reprezentacji. I to, że Ty czy ktoś inny uważa, że każdy z tych transferów jest zawyżony, nie oznacza, że powinno się płacić mniej. Oznacza to, że rynek się zmienia, ceny są coraz wyższe.

Argument na zasadzie, że zagrał słabo z Chelsea to również płytkie spojrzenie ma futbol. Pokaz mi zawodnika który nie zagrał słabego meczu. Ja dla przeciwwagi powiem, że miałem w styczniu mieć go okazje zobaczyć na żywo z Augsburgiem (co daje dużo większy ogląd niż Twoich pare meczów w TV). Takiego spokoju i Panowania nad piłka nie widziałem dawno, możliwe ze nigdy na żywo, a bywam na topowych meczach, prawdziwa perełka.

Rób przerwę, jakość dyskusji wzrośnie, bez życzeniowych oderwanych od rzeczywistości tez.

2 polubienia

Poza tym co @CzerwonyMarek napisal, to mozna zestawić osiągnięcia Bellinghama z 3 sezonów (a trzeba pamiętać, że obecny jeszcze trwa) z analogicznymi okresami niewątpliwie najlepszych zawodników ostatnich dekad, czyli Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Jude w ostatnich 3 sezonach zaliczył 21G i 25A, Ronaldo 20G i 23A, a Messi 32G i 9A. Biorąc pod uwagę, że dwa wymieni to zawodnicy z przedniej formacji, a Jude to piłkarz drugiej linii to Anglik ma liczby rewelacyjne. Pokaż mi pomocnika w tak młodym wieku, który miałby takie liczby, które w zasadzie wskazywałyby, że jest jakims skrzydłowym. Biorąc pod uwagę za jakie kwoty barwy zmieniają gorsi piłkarze to cena ponad 100 mln jest jak anjabrdziej adekwatna za zawodnika o takich umiejętnościach i potencjale na tak wczesnym etapie kariery. Taki jest teraz rynek i trzeba sie pogodzić, że za gwiazdy płaci się ponad 100 mln

1 polubienie

City ma pierwszeństwo wykupy piłkarza z tego co wiem. Takze wątpię, żeby się zgodzi pościć go do lokalnego rywala z którym mogą powalczyć o mistrzostwo

jest pomocnik co w wieku Jude’a miał taki sezon:

dziś “gra” w lidze tureckiej, w wieku 27 lat :smiley:

@CzerwonyMarek zgadza się, ale porównywałem jeden sezon, i Alli w wieku Jude’a był równie fenomenalny. Tylko później coś poszło mocno nie tak. Ja nie twierdzę, że Jude pójdzie śladami Delle, jednak zawsze taka możliwośc jest :stuck_out_tongue:

@roberthum @CzerwonyMarek żeby nie było cena mnie nie dziwi, nawet sam ja przewidywałem kilka miesięcy temu. Tylko podaje przykład zawodnika, co grał na takim poziomie w tym samym wieku. Myślę, że z Jude będzie inaczej i pozostanie na topie, ale pewności nigdy nie ma.

3 polubienia