Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja tego trochę nie rozumiem. Przecież my jako kibice nie wyskakiwaliśmy z ostatnich zaskórniaków aby sfinansować transfer Nuneza. Cena Gakpo czy Joty może też wynikać z tego, że LS/LN/ofensywnych piłkarzy prawonożnych jest w cholerę. Nie ma deficytu.

2 polubienia

Jednak Nunez ma z nich najwiekszy wpływ na grę jak chodzi o liczby. A takie są ceny i 80 baniek za rasową “9” to jest cena normalna, bo takich piłkarzy jest na rynku max z 10. To rynek dyktuje takie ceny. A skoro wg Ciebie żaden piłkarz powyzej w okolicach 100 baniek sie nie sprawdził to znaczy że wymagasz od nich niemożliwego.

Dokładnie tak uwazam. Jest straszny niedobór typowych dziewiatek, stad takie ceny. Tak na szybko to na ten moment są: Nunez, Haaland, Abraham, Oshimen, Vlahović, Kane, Isak(?), Lewandowski, Benzema. Jak o kimś zapomniałem to chetnie dopisze do listy

E: Kolo Muani jeszcze i tak z pytajnikami Mbappe oraz Martinez.
E2: Jonathan David

Inflacja rośnie i ciężko określić realną wartość.
Dążę do tego, że ściągamy tego Bellinghama za bardzo dużą kwotę i czego wtedy będziemy oczekiwali?

Jakie liczby ma robić?
Czy z miejsca na grać jak z nut ?
Czy dajemy mu czas rok/2 aż będzie grał na miarę wydanej kwoty ?

Nie mam nic przeciwko bardzo drogim transferom, jeżeli ktoś się nie sprawdzi tak jak tego przewidywaliśmy i będziemy mieli możliwość naprawienia tego innym transferem, a nie męczeniem buły do końca kontraktu.

Sam zaznaczyłem, że jestem rozdarty, bo jeszcze parę tygodni temu byłem załamany zwrotem akcji co do transferu Anglika i zaraz po tym pisałem, że potrzebujemy jakieś bomby transferowej…

Nie wiem jaka drogą będzie dla nas najlepsza w te okienko i po raz kolejny po prostu zaufam Jürgenowi.

P.s @B9K niedobór 9, my za taką przepłacamy i gramy na skrzydle hehe :joy::laughing:

Oj Keita jeszcze długo się nam będzie śnił po nocach. Pamietam jak dziś to podekscytowanie, że środek Keita, Fabinho, Coutinho zaora środek pola :sweat_smile:

Najgorsze co mogłoby się zdarzyć to wyrzucenie 120 mln na Juda a tu by się okazało, że nagle się mu rozlatuje kolano (ciekawe ile jest prawdy w tym chronicznym zapaleniu) .

Z jednej strony takie ryzyko wydaje się niepotrzebne i głupie. Z drugiej Van Dijk i Alisson to przykłady dobrze ulokowanego ryzyka. Już pal licho co będzie dalej z ich forma etc. Co nam dali to już pozostanie na zawsze. Wygraliśmy wszystko co było do wygrania. Tylko po razie ale jednak.

2 polubienia

Jakby przyszedl do nas Jude za te 150 milionow to w pierwszym meczu musialby jebnac! :grimacing: z 2 gole i dolozyc 3 asysty poniewaz inaczej zostalby flopem “bo pszeca lon kosztowol w ciul i trocha kasy i MUSI!
Boze! :man_facepalming:

3 polubienia

Znając nasze szczęście, to w pierwszym meczu jebło by mu kolano i resztę sezonu trzeba by oglądać Hendersona, bo większość budżetu na transfery leżała by w Dortmundzie

Jak Poch zostanie menadżerem Chelsea to można powoli zapomnieć o Mouncie. Artykuł wyjaśnia to dość jasno.

Brałbym. Nic nie stracimy na takim transferze, a ewentualna sprzedaż byłaby za znacznie wyższą kwotę. Jak nie mamy możliwości finansowych na wyciąganie perełek z takich terenów jak BVB to powinniśmy zwrócić się do takich klubów jak Bristol.

2 polubienia

Wszystko spoko, tylko to jest w dalszym ciągu ta sama sytuacja co z Gravenberchem - fajna opcja, ale jako pomocnik 3-4 a nie jako potencjalny lider odmienionej formacji pomocy, a konkretniejszych informacji o takich zawodnikach na już póki co nie ma zbyt wiele

To juz jest inna sprawa, że gramy nim na skrzydle ;))

A na szpicy gramy zawodnikiem co grał 90% swojej kariery na skrzydle. Jurgen Logic.

3 polubienia

Dlaczego ludzie nie chcą zrozumieć tego, że Gapko ma przejąć role Firmino dlatego gra na środku, w taktyce Kloppa atakująca 3 często mienia się pozycjami dlatego będzie tak, że Nunez będzie na środku a Coady po lewej czy po prawej. Holender ma dobrą technikę i jest sprytny potrafi szybko obrócić się z piłką wydaje się, że może z powodzeniem wejść w buty Roberto.

3 polubienia

Każdy to rozumie dlaczego Gakpo będzie grał na środku, ale to mija się z celem również kupowanie Núñeza, żeby siedział na ławce, bo na skrzydła mamy lepszych graczy.

@Aldor
Dla mnie lepszym rozwiązaniem byłoby zamiast Núñeza kupić jakiegoś solidniaka za 35 MLN, a za resztę byśmy mieli większy budżet na pomocnika.
Ewentualnie jakieś zastępstwo za Salaha.

Bo jeśli i Jota i Diaz będą zdrowi to Portugalczyk śmiało może rotować z Gakpo.
Cieszyłem się z transferu Núñeza, jak i z Gakpo, ale zdublowaliśmy pozycję gdzie w pomocy mamy takie braki.

To dlaczego nie zostal kupiony jakis kozacki skrzydlowy za 100 milionow tylko jeden z najbardziej utalentowanych napastnikow, dziewiatek na swiecie? Przeciez wszyscy wiedza skad taki pomysl Jurgena (glupi zreszta bo gramy tak od wielu lat i rywale sa na to gotowi), ale skoro Nunez ma byc wypchany na skrzydlo to lepiej bylo sciagnac jakiegos killera na ta pozycje i miec mega skrzydla w postaci Salaha i kogos nowego. A nie wpychac tam goscia, ktorego drybling i gra jeden na jeden jest na poziomie Andrzeja Karola.

1 polubienie

Imo Gakpo będzie grał w środku, a Nunez na skrzydle dopóki nie będziemy mieli uporządkowanego środka pola, który nie będzie potrzebował kogoś takiego kim jest Gakpo. Obecnie mamy problem z przechodzeniem drugiej linii w zasadzie wszystkich zespołów, a Gakpo robi to dosyć dobrze.

Mordo, ale my to wiemy, każdy to widzi, problem że rywale też to widzą. I czytają nas z jak otwartej książki :slight_smile:

Mamy kozackiego skrzydłowego, nazywa się Diaz, chociaż XD ostatnio gra tam Jota który najlepiej czuje się na szpicy. W ogóle nowy sezon zapowiada się śmiesznie. Jak Nunez będzie nadal rzucany na skrzydle a Diaz będzie po okresie przygotowawczym to nie wróżę Nunezowi dużej ilości minut.

Dokładnie, jak nie mamy za wiele pieniędzy to zdecywodanie wolę zainwestować w taką perełkę niż Nunesa czy innego Gallaghera. Pamiętam że w przeszłości interesowaliśmy się trzema talentami z championship jak on Maddison, Grealish, Olise ale zawsze się wycofywaliśmy a szkoda

Jude też był w kręgu naszych zainteresowań zanim przeszedł do BVB

1 polubienie

Ja tak coś czuję w kościach, że w następnym sezonie Diaz być może będzie próbowany na prawej stronie i będziemy trochę bardziej oszczędzali Faraona.

Fajnie , że Gakpo i Núñez różnią się stylem grania i jakbyśmy dostosowywali taktykę w zależności od przeciwnika, raz na szybkie kontry, raz bardziej na rozgrywanie… Ale u nas to zawsze jedna ta sama taktyka i ciekawe kto będzie cierpiał jak swego czasu Origi.