Rozważania transferowe (dyskusja)

Czy Przewijają się tematy ściągnięcia nowego prawego obrońcy i ewentualny etat trenta w środku ? oczywiście tylko dobre źródła ?

Bardziej piszą o braku kupna nowego PO, a danie szansy Bradleyowi który ma imponujący okres wypożyczania

1 polubienie

Jest kilka nazwisk jako PO które są interesujące. Vanderson (świetny sezon w Monaco, 21 lat), Geertruida (rewelacja z Feyenoordu, 22 lata), Livramento (który mogłby się pod okiem Kloppa odbudować po spadku Sou, pamiętajmy że ma dopiero 20lat). O Frimpongu nawet nie wspomne.
Ale klub woli chyba dać szanse Ramsayowi/Bradleyowi więc kupna PO raczej bym się nie spodziewał.

A ja sie…ciesze :rofl:,ze jest cisza na temat wielkich transferow do II linii poniewaz to oznacza prace w zaciszach gabinetow-przynajmniej mam taka nadzieje :smile:
I nagle 1 lipca pyk!!! beda te Caicedy,Mounty i inne “gady”

Ponoć poważnie się interesujemy Barellą. Wysyłamy skauta na mecze Interu, no fajnie by było. Byleby się nie skończyło jak z Jude.


Chelsea widocznie zależy na zatrzymaniu Mounta

To juz wiadomo,ze nici z Barelli bo jak my kogos obserwujemy… .:wink:

1 polubienie

Tak. Od rana pisze o tym kilka źródeł.

Ja rozumiem próbować, dawać szansę w pucharach, przy pewnym wyniku, ale opierać zmianę taktyki bazującą na zmianie pozycji Trenta 19latkiem występującym w League One… ten klub na prawdę nie jest poważny od dłuższego czasu, Jurgen tu wyczynia cuda z tym co ma (a to jak nasi zawodnicy wyglądają po odejściu najlepiej ukazuje, że to nasz coach wyciąga z nich najlepiej na świecie to, co w nich najlepsze). Jeszcze tylko wzmocnienie pomocy po kosztach również tłumacząc się Trentem i będziemy mieli standard w działaniach FSG.

1 polubienie

Klasyka, klubie coś się dzieje, nowa pozycja kogoś, ktoś odchodzi i nagle wyskakuje artykuł jakiegoś The Athletic przypomniała mi się propaganda jak odchodził Sterling i z Ibe robili nowego zastępce Anglika.

idę o zakład, że Bradleya 1 września już u nas nie będzie.

https://twitter.com/thisisanfield/status/1650813049232855043?s=20

Nie wiedziałem, że Klopp z Lijndersem pracują dla TheA.

Ale tutaj od w sumie 5-6 lat sie mowi, ze bedziemy miec napastnika z prawdziwego zdarzenia jak tylko uzupelnimy i uporzadkujemy srodek pola, ktory bedzie kreowal. :slight_smile: Wg. mnie nigdy za Kloppa nie bedziemy miec typowego snajpera - przed tym sezonem, jak wydali 100 baniek na dziewiatke jeszcze sie łudziłem, ale po transferze Gakpo i wcisnieciu go na atak porzucilem te złudzenia. Tym bardziej zachodze w glowe po co nam ten Nunez i dlaczego tyle pieniedzy zostalo na niego wydane skoro to TOTALNIE inny profil niz Gakpo czy Firmino, a i na skrzydlo sie tez nie nadaje. Od biedy moze tam pograc, ale jest slaby w porownaniu do Diaza, nie mowiac o czolowych napastnikach na swiecie.

Diaz na razie nie ma pewnego placu, w dodatku od dawna byl kontuzjowany. Przed kontuzja byl dobry, ale jak bedzie teraz… zobaczymy dopiero. Oby tak bylo.

Jurgen na konferencji się wypowiadał o Bradleyu. Nic wielkiego, że będzie oceniony po powrocie i jest dobrym zawodnikiem, w każdym razie jest teraz chłopak w kręgu zainteresowania.

Ma 20 lat dobrze sobie radzi na 3. szczeblu rozgrywkowym. Jest reprezentantem seniorskiej kadry Irlandii Północnej. Do tego może grać na obronie i skrzydle. Na pewno warto mu dać szansę, choćby w presezonie.

Przecież pierwszym prawym obrońcą pozostanie Trent, nikt go do środka nie będzie przenosił (będzie pełnił taką samą rolę jak w poprzednich spotkaniach). Bradley/Ramsay dostaną pewnie szansę w pucharach krajowych i europejskich (o ile się zakwalfikujemy).

Mam wrażenie, że ludzie chcący przesunąć Trenta do środka pola nie rozumieją, że biegałby on w tych regionach co Henderson i dawał znacznie mniej niż może dać grając jako “odwrócony” prawy obrońca (czy jak tę role można nazwać). Wystarczy spojrzeć na ilość kontaktów z piłką, jaką zaliczył w ostatnich dwóch spotkaniach. Na samego Arnolda danie tej nowej roli też dobrze wpływa, mała próbka spotkań ale wydaję mnie się, że ostatnio zaczął grać ze zdecydowanie większym zaangażowaniem. Mam nadzieję, że jednym z “newsów transferowych” w letnim okienku transferowym będzie nowa umowa dla TAA (obecna kończy się za dwa lata).

Nie rozumiem zarzutu odnośnie tego, że klub chce dać szansę młodemu zawodnikowi, który zalicza świetne wypożyczenie. Jedyne o co bym się przyczepił w przypadku Bradleya to o to, że został wysłany na poziom League One, gdyż uważam że spokojnie poradziłby sobie w Championship.

Ale to nie kwestia konieczności posiadania środka pola, który kreuje- bo od tego zawsze mieliśmy i mamy lepszych zawodników, a takiego środka, który nie musi być niańczony przez absolutnie wszystkich innych zawodników.

Wtedy Gakpo nie będzie musiał być de facto 5 pomocnikiem (razem z Trentem) - bo nasi wirtuozi nie są w stanie celnie podać, ani pójść z piłką do przodu na odległość dalszą niż 3 metry.

Jeżeli w przyszłym sezonie Bóg da 3 pomocników, którzy są w stanie wybiegać ten środek- zabezpieczyć wolne strefy i celnie oddać piłkę - to będziemy mogli przesunąć środek ciężkości z takiego cofniętego Gakpo na wysuniętego Nuneza i znajdzie on swoje miejsce- w polu karnym.

Nunez może być piłkarsko ograniczony i chaotyczny, ale odnajduje się w sytuacjach bramkowych- więc będzie można mu swobodnie dogrywać tam piłki.

Znowuz taki Gakpo będzie mógł zejść na skrzydło- czyli to co natywnie potrafił zawsze robic i ewentualnie wspomagać rozegranie.

Przynajmniej ja tak to widzę.

1 polubienie

Ale przecież z wypowiedzi Kloppa wynika, że dopiero podczas pre-seasonu się ustali czy Bradley zostanie włączony do pierwszego składu, czy wysłany po raz kolejny na wypożyczenie. A nie, że Bradley przychodzi tutaj jak zastępstwo za Trenta, bo ten miałby iść na środek pola. Poza tym temat Trenta w środku nie powstał w tym sezonie tylko pamiętam kilka lat temu jak dziennikarze się o to pytali Kloppa na co odpowiadał, że “nie rozumie po co miałby zmieniać pozycję najlepszemu obrońcy świata”. Poza tym Bradley bardziej pasuje do systemu gry Liverpoolu niż np. Neco Williams. Pamiętam jak krytykowano klub za sprzedaż Walijczyka, a było wiadomo, że Neco jest innym typem obrońcy, który niewiele dawał w ataku pozycyjnym i jest słaby bez piłki. Ale możemy mieć Conora Bradleya, który o wiele bardziej pasuje do taktyki Kloppa. Bradley jest przede wszystkim bardzo dobry w defensywie i lubi współpracować ze skrzydłowym. Kreuje również bardzo dużo szans co w naszej drużynie jest kluczowe. Jest wyraźnie słabszy od Trenta, ale o wiele lepszy od Neco Williamsa. Jako rezerwowy byłby wystarczający, a poza tym ma tylko 19 lat i w tym wieku jest jak plastelina, z którą można zrobić wszystko co się chce.

1 polubienie

Popre Kolege :grinning:
My tutaj duzo mozemy dyskutowac gdzie maja grac Darwin;Cody albo Diogo oraz Lucho ale te dywagacje sa absolutnie zalezne od tego kogo sprowadzoimy latem do II linii.
Jezeli uda sie ja odpowiednio wzmocnic to zarowno nasza ofensywa jak i defensywa znow zaczna przypominac te formacje z poprzednich kampanii.

FSG do dziela!!!

Rywalizacja młodzika z trzeciej ligi angielskiej z młodzikiem po kontuzjach z ligi szkockiej o zmiennika jednego z najlepszych prawych obrońców świata, (który nie ma zmiennika od kiedy gra w piłkę i jest zajechany co widzieliśmy w tym sezonie) w jednym z największych klubów świata zapowiada się fascynująco. Dodatkowo sugerowanie, że Klopp będzie miał jakiś wybór czy Bradley ma zostać czy nie, tak jakby mógł sobie kupić jakiegoś prawego obrońcę gdyby Ramsay i Bradley mu się jednak nie podobali. :smiley: Jak to u nas będzie w starym liverpoolskim fsgowskim stylu - chcesz nowego prawego obrońcę? To nie dostaniesz nowego środkowego obrońcy/pomocnika.

1 polubienie

Trent tez był kiedyś młodzikiem, co nawet nie zagrał w 3. lidze angielskiej. Wstrzymajmy się z oceną dopóki chłopaka nie zobaczymy w naszych meczach. Do reprezentacji też nie powołują raczej każdego z 3.ligi

1 polubienie

Mason Mount już raczej nie ma ochoty grać w tym sezonie. Zdecydował się na drobną operację miednicy. Mógł spokojnie dokończyć sezon bo uraz ten powodował dyskonfort a nie wykluczał z gry ale Anglik wolał już sobie to ogarnąć. Ciekawe czy znaczy to, że już to jest jego koniec przygody z Chelsea czy jednak nie

Kogo to obchodzi, że gość jest z niższej ligi? Zrozum, że nie ma znaczenia gdzie się zawodnik rozwija tylko, że się rozwija. Taki Enzo Fernandez w wieku 19 lat został wypożyczony z Boca do Defensa, a jego przyszłość wisiała na włosku i tylko dlatego, ze w Defensa pracował gość, który na futbolu się zna (Hernan Crespo) udało mu się wrócić do żywych. Resztę historii każdy na tym forum doskonale zna. Kariera Bradleya jest mądrze rozwijana i na pewno jeżeli Klopp zobaczy u niego rozwój to zostanie włączony do kadry. Jak myślisz, że w tym sezonie będziemy szukać zmiennika dla Trenta na jego poziomie to zapraszam do tematu ‘‘alkohol, używki, nałogi’’. Taki bogaty Manchester City, a nie ma nawet konkretnych bocznych obrońców tylko grają tam na przemian środkowi obrońcy. Nie ma na świecie takiej drużyny, która miałaby równorzędne jedenastki i Liverpool należy do tego samego świata.

1 polubienie