Rozważania transferowe (dyskusja)

Chodzi o moment w którym drużyna jest obecnie, mimo tego sezonu to jednak oczekiwania względem następnego będą zupełnie inne niż kiedy Gini przychodził. Że nie ma już czasu by się piłkarz adaptował rok. Szczególnie przy naszej pomocy trzeba grać od razu.

Niestety to tak nie działa. Nunez robił lepsze liczby w gorszym klubie. A z drugiej jest Salah robił lepsze liczby w lepszym klubie.
Akurat nie ma tutaj zależności.

Okej tu mogę się zgodzić, żaden z nas nie chce by Mount był nowym Ginim.

Każdy nowy transfer ma okres adaptacji. To nie musi być rok, ale ciężko, by piłkarz ze środka pola wpasował się w taktykę trenera i zgranie z zespołem pierwszego dnia pobytu. To tak po prostu nie działa. Nowy piłkarz nie przyniesie 100% swoich możliwości, chyba że jest to napastnik/skrzydłowy klasy światowej, który indywidualnymi umiejętnościami robi różnicę, to wtedy zespół, w którym występuje, nie robi mu różnicy, bo zwyczajnie nie jest od zespołu uzależniony. Pomocnik jest jednak łącznikiem dwóch formacji i musi mieć czas adaptacji, by zapoznać się z oczekiwaniami co do jego roli w nowym otoczeniu.

A porównaj sobie gdzie grał Salah w wieku Nuneza i jakie liczby wykręcał.

Na 95% Mac Allister piłkarzem Liverpoolu. Transfer marzenie, to będzie kocur i nowy silnik Liverpoolu v2.

Screenshot 2023-05-04 at 14-37-35 Anfield Edition na Twitterze

Screenshot 2023-05-04 at 14-37-28 Anfield Edition na Twitterze

1 polubienie

Mam wrażenie, że po mundialu nieco sodówka mu uderzyła i mniej pracuje na boisku. JEdnak nie oglądam wszystkich meczy Brighton, więc moge się mylić. W każym razie dla mnie takie 7/10 transfer, jestem ukontentowany całkiem :smiley: Pora na oficjalke :smiley:

Chętnie go dzisiaj zobaczę w akcji.

BREAKING: Liverpool midfielder James Milner WILL join Brighton on a free transfer this summer. #lfc [neil jones - goal]

1 polubienie

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1654123405237706755?t=rxqzTmp9QRzr3E_toy8oYw&s=19

Nieeeeeee

Nie chcę tutaj jakoś złorzeczyć, ale to wycofywanie się z poszczególnych i ciekawych zawodników, może oznaczać, że środków jest znacznie mniej, niż się spodziewamy.

Tych nazwisk było już tyle, a w zasadzie z poważnych ruchów- mówimy na ten moment tylko o MACu.

2 polubienia

Mi też się nie podoba, nie mniej Liverpool robi ruchy po cichu najczęściej. Więc pewnie jak już kogoś kupimy to poważne plotki pojawią się na kilka dni przez transferem.

Też jestem zadowolony z Milnera w Brighton.

3 polubienia

Też mi się wydaje, że niestety pójdziemy po taniości…

Milner OUT → Mac Allister IN
Oxlade-Chamberlain OUT → Mount IN
Keita OUT → Gravenberch IN (przy założeniu, że starczy pieniążków) :smiley:

Z pozostałych pozycji to:

Kelleher OUT (bo chce się rozwijać) → ? IN
Melo OUT (na szczęście :D) - tu braku nie odczujemy :smiley:
Firmino OUT (niestety, ale taka kolej rzeczy) → przyszedł już Gakpo
Carvalho ON LOAN

Przy “zarządzaniu” FSG to i tak byłoby dobrze, choć obawiam się, że i te moje prognozy mogą okazać się nazbyt optymistyczne. Do większej “rewolucji” potrzebowaliby sprzedaży Salaha, ale mam nadzieję, że nie są aż takimi idiotami, żeby do tego dopuścić :wink:

2 polubienia

w sumie z ciekawości zapytam. Wymieniłeś Allistera, Mounta i Gravenbecha, czyli jakby nie patrzeć trzech kozaków. Kogo byś jeszcze chciał do tej rewolucji?

Screenshot 2023-05-04 at 16-32-42 Anfield Edition na Twitterze

:laughing:

Chociażby kogoś o charakterystyce bardziej defensywnej.

A z Gravenbercha na ten moment taki kozak jak i z Carvalho. Talent do rozwoju.

Btw. Nie sadze aby kupili Maca i Mounta w jedno okienko. Zreszta to piłkarze podobnej charakterystyki i sadze, że byłby to błąd. Ktos w stylu Barrelli lub jeszcze bardziej defensywnego Ugarte albo Caicedo powinen przyjść jeszcze.

4 polubienia

Bardziej bym go porównał do Coutinho z Interu, może będzie kozak, może nie. Podobna sytuacja w klubie jak by wyciągnąć go tak do 25 milionów to git.

w czasach Ajaxu Gravenberch był mokrym snem kibiców Liverpoolu. Słabszy sezon nie skreśla jego potencjału.
Allister może grać na każdej pozycji w środku pola i jak mu Klopp powie, że ma być 6, to będzie 6.
Mount podobnie jak Holender.

Dla mnie cała ta trójka byłaby już solidnym wzmocnieniem i byłbym usatysfakcjonowany.

@CzerwonyBartek spojrzałem ile występów ma Allister na 6 i w tym sezonie to jego docelowa pozycja. Gość jest bardzo uniwersalny.

Screenshot 2023-05-04 at 16-53-42 Anfield Edition na Twitterze

1 polubienie

Może i wtedy był mokrym snem bo każdy myślał że mamy starzejąca się ale jednak stabilna linie pomocy. Wtedy taki młodzian byłby super transferem. Dzisiaj przy potrzebach naszych to jedynie nieśmieszny żart jeśli oprócz niego nie przyjdzie ktos naprawdę konkretny.

@Lucass a Miner mógł grywać na LO, Gomez mógł na PO, Gini na ŚN…

1 polubienie

Nie chciałbym oddawać Kellehera, bardzo dobry bramkarz, tyle że rywalizuje z Alissonem. Wypożyczyć na rok, jeśli potwierdzi wysoką formę gdzieś w PL i będzie topowym bramkarzem w PL to zastanowić ewentualnie się nad zmianą warty w bramce w perspektywie 1-2 lat, coś jak Szczęsny przy Buffonie przez pierwszy sezon w Juve.

@MG75 Przecież ja też bym nie chciał straty Kellehera :smiley:
On podobno chce odejść, by grać w pierwszej jedenastce. Były o tym niedawno newsy.

To tyle chyba jeśli chodzi o Ugarte

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1654123405237706755?t=KQ4XSErgS53j5mKOcc9qng&s=19

A tu taka ploteczka. Pewnie po pozyskaniu Bellinghama, przedłużeniu Krossa i Modricia, część celow transferowych Realu będzie łączona z nami. Nie oglądam ligi hiszpańskiej więc może ktos kto kojarzy gościa powie czy warto?

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1654079218802647041?t=tPmZXAaN7Z-9mb5pnTgIQQ&s=19