Rozważania transferowe (dyskusja)

No kurw… chcesz Jurgen Trenta wbiegającego w środek, to załatw mu asekurację na poziomie. Nie no, statyczny Fabinho to będzie kosa jakich mało w tej taktyce. Ehh.
Tak rozumiem, że przyjdą nowi zawodnicy, ale dalej na 6 będzie “biegał” stojąc Fabinho. Sorry, ale tak jak VVD zatracił zmysł ustawiania się tak, że zawodnicy przeciwni głupieli, tak i Fabinho zatracił ten zmysł, że wystarczyło nogę włożyć. Nie, średnie mecze, które wyglądają na świetne nakładając je na jego gorszy okres nie sprawią nagle, że nagle wszystko będzie okey.

Czytając komentarze widać, że kibice tracą cierpliwość.

Swoją drogą… będziemy się skupiać na zawodnikach z PL? Już czuje zapach Tielemansa :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: z tym nie pressowaniem Jurek powie że tylko żartował. Potem Pearce skrobnie artykuł że w zasadzie to taki belgijski Bellingham i każdy będzie zadowolony.

4 polubienia

Tchouameniego przegraliśmy, BrunoG odpuściliśmy, bo według plotek Jurgen wolał postawić na Heheszkę - ale dobra, wróćmy do ligowych opcji, bo oboje szli z ligi francuskiej: Caicedo pewnie za drogi będzie i podobnież rywalizuje o niego Arsenal, Rice też Arsenal - no i przy braku Bellinghama trochę bardziej sceptycznie do tego podchodzę (fajnie by było mieć takie klasowe duo grające w reprezentacji Anglii, myślę że to dawałoby sporo między innymi w kontekście sędziowania czy jakichś decyzji FA, bo oni mocno dbają o podstawowych zawodników reprezentacji, a Jude+Declan to byłoby dobro narodowe).
Może po spadku skierujemy się ku Romeo Lavia. Gracz na prawdę fajny, choć ruch ryzykowny - mimo wszystko Ugarte dużo bardziej mi się podoba. A i Thuram z Nicei wygląda mi na lepszą opcję. Młody rzucony na głęboką wodę może utonąć. Wymagania co do regularności będą ogromne. Mimo wszystko nie podoba mi się na ten moment zrezygnowanie z najbardziej sensownej opcji na 6 (tak wiem, może być potem różnie po transferze i to jest aspekt przy każdym naszym transferze - Jude równie dobrze też mógłby nie być zbawcą, na jakiego wielu go kreowało, ale to ryzyko trzeba zawsze brać pod uwagę).

Słabszy sezon to ma Virg. Ten chłopak w ogóle nie gra i to trochę przekreśla jego potencjał jednak. Z czego widziałem to kibice Bayernu narzekają na Goretzke, a mimo średniej dyspozycji Bayernu i widocznie Goretzki, to Ryan nie dostaje szans niemal w ogóle. Tez to nie jest totalny młodzian, bo w końcu 21latek. Coś tam musi mocno być nie tak. I branie złomu z topowego klubu zwykle dobrze się nie kończy :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Dlatego ryzyko z nim nie byłoby złe, gdyby poza nim przyszli sprawdzeni w boju zawodnicy - najlepiej trzech, ale przynajmniej dwóch. Jeśli byłby opcją jedną z dwóch, a bo to Trent świetny w pomocy, a bo to Curtis wrócił i gra nieźle, to już nawet nie słaby, a byłby to poroniony pomysł.
Wystrzeli, wypali? Super. Nie? Pewnie niewiele stracimy na sprzedaży (oh wait, Jurgen go polubi i zostawi do końca kontraktu, jak OXa i Keitę).

https://twitter.com/LFCTransferRoom/status/1654144552314232837?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

No i? :smile:, real podbiera JB i tutaj znowu wchodzi City.


1 polubienie

Loku64
Uważam, że nie zawsze branie zawodnika który nie wypalił w jakimś topowym klubie jest złym pomysłem. Czasem zawodnik przechodzi do innego klubu/ligi i nagle wypala. Henry w Juve grał słabiutko, Bergkamp w Interze tez nie błyszczał a odnaleźli się doskonale w Arsenalu. Chłopak ma mega talent.

Ale prawda jest to, że w ostatnich latach największe gwiazdy holenderskiej piłki wypływały na szerokie wody nie z Ajaxu a bardziej z PSV i Feyenoordu. Robben, Van Persie, Kuyt, Wijnaldum, ostatnio Cody Gakpo. Znane nazwiska z Ajaxu w ostatnim 20 leciu to kojarzy mi się Wesley Sneijder i Van der Vart, ten pierwszy miał tak naprawdę 2 lata w Interze kiedy był na topowym poziomie a drugi pewnego poziomu nigdy nie przeskoczył. Frankie de Jong nie może rozwinąć skrzydeł w Barcelonie a donny Van de Beck bez komentarza.

Ja osobiście brałbym Gravenbercha jeżeli ten byłby za 20/25 mln.

Nie no McAlister to świetna opcja ale na pewno nie ogarnie w pojedynke 6 jak stary Fabinho czy Rodrigo. To bardziej 8, grywał też na 10. Zresztą taki zawodnik otwiera multum opcji i zagra w każdej formacji pomocy ale raczej obok rasowej 6. Przy Trencie w środku musimy mieć bardzo mobilnego DP. Nie ufam już Fabinho. Do tego co gramy obecnie potrzebny jest szybki przecinak. Takim jest Caicedo który spokojnie zagra i za Fabinho jak i koło niego w 3 pomocników. Cena wysoka ale to zawodnik na kilkanaście lat. Najlepiej było by wiząć 2 z Brigton i po problemie :stuck_out_tongue: Drugim takim zawodnikiem jak Caicedo jest jeszcze Neves. Też spokojnie zagra na 6. Coś dziwnie cicho o nim. 26 lat. Z Jurgenem zawsze grzecznie piąteczki zbija. Darwinek też by skorzystał z jego podań za plecy :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Czy Ugarte mógłby grać obok Fabinho, biorąc pod uwagę, że w podobnych strefach do Brazylijczyka od niedawna kręci się Trent? Wydaje mi się, że Ugarte to tylko szóstka, więc albo on, albo Fabinho. Dlatego też myślę, że jeśli zostanie Fabinho, to nie będziemy kupować kolejnej szóstki, zwłaszcza że Dyson ma najlepsze zdrowie spośród wszystkich pomocników. Na szóstkę mamy więc Fabinho i Bajceticia i od biedy Hendersona. Na ósemce zaś Henderson, Jones, Thiago, Elliott. Tutaj wystarczą dwa wzmocnienia.

Ogółem tracimy Keitę, Oxlade’a, Milnera i Arthura, czyli w teorii czterech środkowych pomocników. Łącznie we wszystkich rozgrywkach rozegrali oni 2142 minut. Dla porównania Salah rozegrał 3938 minut, Fabinho 3220 minut, Henderson 2362. Czyli te minuty to okres, który z łatwością może pokryć zaledwie jeden zawodnik, a gdyby bardziej szczegółowo zgłębić się w te rozegrane minuty, to się może okazać, że 1/4 czasu na boisku tych zawodników była rozegrana w innej roli niż środkowego pomocnika. Dlatego też dziwię się głosom o aż trzech nowych środkowych pomocnikach. Niespecjalnie mamy na to pieniądze ani też potrzebę.

1 polubienie

Kurcze, mnie MacAllister jakoś nie przekonuje… gra dobrze, bo po prostu cały zespół gra dobrze.
Ale z drugiej strony jak nie on to kto? Cały czas w Brighton gra jako taka 6/8 umiejąc się podłączać do ofensywy. Gdyby tak faktycznie On, Mount i ktoś jeszcze (Gravenberch )dołączyli do nas to czy takie okienko można uznać za dobre? Fabinho - MacAllister-Mount. Tylko wydaję mi się, że Mount i Alexis grają bardziej po lewej stronie. Do tego schodzący Trent i Mount najwyżej. Ciezko stwierdzić co mają w głowie za pomysł nasi ze sztabu.

Cena jaka się przewija za MacAllistera to ok 60-70mln funtów. Wiec wydaje mi się, że Jude wybrał real po prostu a nie, że my go odpuściliśmy bo cena itd. Mogłoby być tak, że wykorzystaliśmy ten fakt, i chcieliśmy puscić w świat, że nie będziemy płacić wygórowanych cen. Jednak wyjdzie na to, że cena Jude’a i Alexisa będzie na podobnym pozimie

Podałeś przykłady sprzed cwierc wieku :joy: My braliśmy Sahina, którego mało kto pamięta. Ogólnie No nie wiem, jako dodatkowa opcja tak. Jak mamy zrobić 2 transfery do środka , to kupno go będzie bardzo ryzykowne i może dostarczyć nam kolejnego wiecznego lawkowicza.

Co do Ugarte to z gry za bardzo go nie kojarzę, po statystykach wyglada na zawodnika stricte defensywnego. W przypadku jak mamy grać Trentem dublujacym 6 i dwoma wyzej ustawionymi pomocnikami. Może mieć sporo sensu posiadanie dobrego przecinaka.

O tym właśnie często piszę ostatnio. Wiem, że w oczy najbardziej rzuca się nieporadność Darwina czy “poziom” kapitana, ale sam Fabinho do tej taktyki pasuje jak pięść do nosa. Już pal licho Ugarte, Thuram też jest często chwalony za mobilność i wszędobylskie granie. I to pomimo pokaźnego wzrostu. Kiedyś w Arsenalu parę msc formy życia miał Torreira. Ktoś taki, kto zaraz po stracie będzie przy przeciwniku - nie musi być genialny technicznie (oczywiście bez przesady, bo równie dobrze moglibyśmy brak Góralskiego XD to jest dopiero taki pitbull), ale by tak utrudniał życie przeciwnikowi, że da czas innym na ustawienie.

1 polubienie

no a potem go wypożyczali i sprzedali chociaz za te 6mln. My za to czekamy zawsze do konca kontraktu. potem nam brakuje zawsze kilku baniek i odpuszczamy transfer.
@down
Z tym Mountem to bedzie jak z Jude. Duzo krzyku i na koniec, ze odpuszczamy bo zabraknie nam 10 baniek.

NEW: Chelsea’s Mason Mount and Ryan Gravenberch of Bayern Munich are among a number of targets for Liverpool. #lfc [
@_pauljoyce

Mega mocne źródło w naszym kontekście. Mount dalej jest grany.

To trochę śmieszne że AV jest gotowa wydać takie pieniądze a nasi skąpi Janusze robią taką łaskę że kupią wreszcie kogoś do pomocy w ciągu 2 lat.

To nie jest śmieszne, to są realia do których nasz klub wydaje się nie pasować, albo nie dojeżdżać mentalnie. Beniaminki wydają więcej od nas.

Właściciel Aston Villi jest blisko trzykrotnie bogatszy od całego FSG.

-“Jak klub wejdzie do ligi mistrzow to zaczniemy wydawac”
-“Jak klub bedzie regularnie wchodzil do ligi mistrzów to zaczniemy wydawac”
-“Jak klub wygra LM to zaczniemy wydawac”
-“Jak wygramy lige to zaczniemy wydawac”
-“Po dopieciu nowej umowy z Nike to juz na pewno zaczniemy wydawac”
-“Jak sie skonczy covid to zaczniemy wydawac”
-“Jak nazbierają na Bellinghama to zaczna wydawac”

Ciekawe że w takiej Aston Villi czy beniaminkach nie ma co roku nowej wymówki i jakos pieniadze na transfery sa.

5 polubień

“All in all, there’s a reason Fenway Sports Group is valued at **nearly $8 billion” 2023

Sam Henry 3,5 miliarda, Werner 700 mln, Gordon 2,1 miliarda.

A przecież jest jeszcze taki LeBron, bracia Alfond.

Nassef Sawiris Majątek netto: 6,9 miliarda USD (2023) [Forbes]

My mamy więcej dźwigni finansowych niż AV…

Jak chcą to wydają patrz kupno Pittsburgh Penguins. Za 900 milionów.