Rozważania transferowe (dyskusja)

Wygląda jakbyśmy chcieli uprzedzić diabełki. Tak samo chyba zrobiliśmy z Gakpo :smiley: Bierzmy go i top 4 im wygarnijmy, to dopiero będą nas nienawidzić :smiley:

Ponoć rozważamy pozbycie się : Fabio Carvalho, Caoimhin Kelleher, Nat Phillips, Joel Matip, Rhys Williams and Kostas Tsimikas.

Jak dla mnie to brakuje na tej liście kogoś z Hendo/Fabs :smiley: Wszystko ma sens, Carvalho może jednak lepiej byłoby wypożyczyć, wciąż młody i status HG. Kelleher szuka gry. Reszta nigdy nie grała na odpowiednim poziomie, jedynie MAtip mocno zdołował i chyba lepiej byłoby znaleźć jakiegoś młodszego następce dla niego.

2 polubienia

Tsimikas miewał fajne mecze w swoim czasie. Ale fakt, nie jest zbyt dobry.

Nie kojarzę obrońcy, który nie grając przez kilka miesięcy byłby w stanie utrzymać formę, szczególnie przy i tak miernej postawie naszej obrony na przekroju całego sezonu.

Kostas jak już grał to grał dobrze, a że teraz nie wchodzi z ławki i nie ma ogrania, bo mamy napastników do ogrywania i Milnera, który musi zawsze wejść to jest zupełnie inny temat.
Niektórzy ludzie tutaj mają na prawdę krótką pamięć, do ostatniego meczu, a Tsimi w poprzednim sezonie miał okres w którym był lepszy od Robbo i wielu tutaj nie zgadzało się z sadzaniem go na ławce kosztem Szkota, który zresztą tak jak w meczu z Totkami ostatnio, gdzie oddał piłkę 3 razy napastnikom, nie miewał zbyt dobrego okresu.

10 polubień

Tzn ja jestem raczej krytykiem FSG ale jest duża różnica w kupieniu całego klubu za 900 mln a wydaniem kupy kasy na jednego piłkarza (bo się jakiemuś arabowi w dupie poprzewracało i podwoił ceny transferem Neymara)

Generalnie jestem zdania, że Van Dijk i Fabinho zasługują mimo wszystko na kolejny sezon i kredyt zaufania. Chociażby za te wszystkie wcześniejsze lata. Heheszka po odejściu Milliego to również dla mnie mus do pozostania. Nie możesz się pozbyć dwóch takich postaci w jedno okienko, zwłaszcza, że odchodzi jeszcze Firmino.

Z listy pierwszej zostawiłbym napewno Fabio i Kellehera.

Tsimikas jest raczej za drogi jak na relatywnie rzadko grającego rezerwowego. Rokowań na wskoczenie w przyszłości w miejsce Robbo też nie widać biorąc pod uwagę, że jest tylko 2 lata młodszy. A z 30 mln pewnie by z niego wyciągnęli. Lepiej byłoby mieć w jego miejsce jakiegoś 20-24 latka z możliwością rozwoju. Jakiś Sessegnon czy inny wynalazek.

A dlaczego nie? Millie jest już tylko zawodnikiem 3ciego planu. Hendo bywa strasznie irytujący na boisku i nie wygląda, jakby miał posłuch u kolegów. Sportowa jego forma ogranicza się do kilku dobrych występów w sezonie.

Co do Fabsa dla mnie 50/50 są korzyści pozostawienia go w klubie, są też odpuszczenia go.
Pozostanie to wciąż potrafi grać dobrze w defensywie, może jeszcze złapać lepszą formę i choćby walczyć o miejsce w składzie z nowosprowadzaona 6tką.
Korzyści sprzedaży - ostatni dzwonek, żeby wyciągnąc jakąś godziwą sume za niego. Fizycznie już nie daje rady, często odpuszcza powroty. Ofensywnie jest niemal totalnym impotentem.

1 polubienie

Dlatego nie, bo nie mamy 400 milionów do wydania w to okno, a odchodzi już od nas 3 pomocników, 4 jak by liczyć Lorda Arthura. A jeszcze, żę odejdzie Matip to trzeba kupić ŚO, 3 ŚP (2 przy założeniu TAA) I liczyć że na PO ogarnie Gomez i Ramsay. Niestety nie mamy pewnie nawet 200 milionów. I pewnie skończy się tak, że Morton który nigdy poziomem pewnie nie wbije na LFC będzie musiał grać jak Phillips swego czasu.

Jesteśmy w dupie, a sami się tam wpakowaliśmy.

2 polubienia

Ogólnie Tsimkas to taki kontrowersyjny temat :smiley: mam wrażenie, że ma chłopak determinacje i chęci. Jednak często popełnia głupie błędy, a jego dośrodkowania to niemal zawsze na pałę bez patrzenia. W obronie zwykle dobrze sie zastawia i jest w miarę szybki(dogania napastników). JEdnak z ustawianie i koncetracją u niego są spore problemy. Jak zostanie i będzie grał te kilka meczy w sezonie ok, ale jak Robbo złapie kontuzje, czy straszną formę i będziemy mieli go oglądać przez kilka/kilkanaście spotkań z rzędu to słabo :slight_smile:

1 polubienie

Henderson, Jones, Thiago, Elliott nie gwarantują niczego, żadnej waliki o mistrzostwao, będą 3-4 transfery do pomocy.

Mam tylko takie pytanie, może retoryczne.

Czemu nagle nasz klub chce usilnie teraz wyrwać siłą Gravenbercha z BAYERNU który podpisal z nim długotrwały kontrakt i w zasadzie może stawiać wszystkie warunki, a gdy był jeszcze w Ajaxie to nie śpieszyli sie na niego wydać tych 20 milionów euro?

Przecież to absurdalne. Gość był do wyjecia za grosze wtedy, a wierzę, że wybrałby gre w PL.

Gdzie oni byli rok temu? Na gwałt będą teraz licytować się z niemieckim gigantem…

Ten klub zatracił podstawową zdolność do węszenia dobrych okazji na rynku. Albo grają Janusza gdy cena jest atrakcyjna i próbują ją na siłę zbijać do absurdalnych kwot albo z kolei są gotowi wydać na tych samych zawodników później znacznie więcej, gdy im się pali grunt pod nogami.

Gravenberch w Ajaxie? Nieee co wy, nie teraz
Gravenberch kilka miesięcy później w Bayernie? Must have, zabijajmy sie o niego

Tu nie ma w ogóle logiki w dzialaniu tego klubu w przypadku mlodego Holendra.

I JA ROZUMIEM gdyby to LFC na serio rozmawiali z Gravenberchem, jego agentami i z samym Ajaxem a po prostu przegrali walkę z Bayernem, ale oni o niego nie walczyli. To nie jest sprawa taka jak z Tchouamenim.

6 polubień

Śpd to najważniejszy transfer tego lata, jeśli Klopp stwierdzi że nagle Fabs się obudzi i nikogo nie kupi w jego miejsce to stracę wiarę w Jurgena

Dużo, mam nadzieję, że jak go weźmiemy to dużo taniej, bo trochę parskne jak nie chcieli wydać około 90/100 mln funtów na Bellinghama ale dadzą 70 za Mac Allistera

1 polubienie

Ja już parskam po fiasku z Bellinghamem. Szykowali się rok na transfer tego gościa, a oni rzucili coś w stylu targowego Janusza: “dajemy 80 milionów i zabieramy od razu”.
Trzeba zobaczyć czy Henry nie ma polskich korzeni bo januszerka jak przy zakupie starego Passata by przyoszczędzić 500 zl na wymianie błotnika.

@Rici

Oni są gotowi przepłacić za Gravenbercha, gdy w zeszłe lato byl dostępny za 20 milionów. Stawiam, że Bayern jeszcze na nim zarobi jeśli nam go odda.

@NeilJonesGoal

: Liverpool retain an interest in bringing BOTH Moises Caicedo and Mac Allister to Liverpool this summer.

1 polubienie

70 i 100 to jest jednak spora różnica. Jeśli by kupili Mac Allistera za 60-70 i drugiego pomocnika za 30-40 to powinniśmy lepiej na tym wyjść niż kupno jednego gracza za 100 czy ponad 100 baniek. Ale zobaczymy ile ten cyrk potrwa.

Gdzie Mac gdzie Jude… za 70 mln to taki trochę facepalm

Myśle, że pomiędzy kupnem Maca a Juda jest mniej więcej taka różnica jak pomiędzy kupnem Nuneza a nie Haalanda

2 polubienia

No jest to różnica niemała, ale w porównaniu piłkarzy różnica jest ogromna i to aż śmieszne brać tańszy zamiennik żeby przyoszczedzic 30 mln

Za tę różnicę 30mln masz drugiego pomocnika, czyli pewnie Gravenbercha. Czemu klub nie walczył o Holendra rok temu? Bo uznano, że nie trzeba transferów, a teraz potrzeba ich co najmniej trzech do samego środka pola. Przy takim oszałamiającym budżecie transferowym nikogo lepszego w tej cenie nie weźmiemy i znów liczymy, że Klopp magicznie wykreuje gwiazdę z chłopa, który rok w piłkę nie grał, jednocześnie oczekując od niego walki o mistrzostwo z City. :smiley:

dla nas i dla city cena była 130 mln funtów, kedy się wycofaliśmy cena dla Realu spadła, Real nic nie musiał. Zresztą może i Jude jest naszym kibicem ale w piłce to niewiele znaczy, chyba że przy okazji jest się wychowankiem. Te wypowiedzi że w niektórych miejscach zdobycie trofeum smakuje inaczej mogły i pewnie były o Realu. Temat zamknięty Borussia się przeliczyła my nie zyskaliśmy Bellinghama ale za te 130 mln funtów można kupić Mac Alistera i Barellę lub Mac Allistera, Mounta i Gravenbracha. Prawdopodobnie z tej mydlanej opery można to wydedukować.

1 polubienie

Jak by Mac Allister grał teraz w lidze niemieckiej to cena zamiast 60-70 zapewne byłaby na poziomie 30-40. Kupowanie z ligi angielskiej jest dodatkowym problem. Jakby był anglikiem to dopiero kosmos.

To ja już wolę jednego Bellinghama niż MacAllistera i Gravenbercha xD

4 polubienia

Gdyby wzięli obu za te około 130 mln to uznałbym to za dobry deal. Plus Barella i klaskałbym

Edit. Nie No generalnie Fabio to wielki talent i myśle, że jeszcze będziemy mieli z niego pociechę.

Edit 2. To, że nas było stać nie znaczy, że taki ruch byłby sensowny. Obaj wtedy to wydatek 250 mln funtów?