Rozważania transferowe (dyskusja)

Klub wyszedł z bardzo logicznego założenia. Nie ściągneli Gravenbercha który bardzo mocno przydałby nam sie do rotacji w środku pomocy jako box to box albo defensor by odciążyć Fabinho ale jednocześnie ściągnęli Carvalho który jest zupełnie niepotrzebnym zawodnikiem w systemie Kloppa i zmarnował sobie u nas tylko rok czasu, a my z niego pożytku i tak nie mieliśmy.

Genialne. Sabotażyści albo idioci.

@CzerwonyBartek

Mi to przypomina bliźniaczo sytuację gdy mocni dziennikarze (m.in. właśnie Neils jones) pisali że stać nas jednocześnie na ściągnięcie Enzo i Bellinghama (grudzień 2022) :slight_smile:

Carvalho ma talent, ale nie pasuje do naszego systemu. To typowy ofensywny pomocnik, a my nie mamy gdzie go wstawić. Problem bliźniaczy z Elliottem. Nie mamy na nich pomysłów i to trzeba jasno powiedzieć.

Stać nas czy nie, ale znając nasz zarząd to oni nie polecą całkowicie po bandzie tylko ściągną jedno konkretne nazwisko i dwóch do “oszlifowania”.

70 za Alexisa to imo zdecydowanie za dużo. 50 to byłaby uczciwa cena.
Natomiast… Martwi mnie nasz skauting. Swego czasu potrafiliśmy wyciągnąć za dobre pieniądze Robertsona, Coutinho, Sturridge’a, Matipa. Nawet Salah był całkiem dobrą okazją. Powstawała całkiem dobra mieszanka drogich, sprawdzonych nazwisk oraz tych dopiero odkrytych u nas. Od jakiegoś jednak czasu nasz skauting w zasadzie leży, a my wydajemy grube miliony na gotowe produkty lub pół gotowe.
I bardzo dobrze, bo za jakość jak VVD czy Alisson trzeba płacić. Rzecz w tym, że nas nie stać by cały skład zbudować z piłkarzy za 70-100 mln. Nie jesteśmy City i musimy się wspomagać - jak każdy zdrowy klub - młodzieżą i szukaniem talentów. Natomiast ostatnie lata jeżeli chodzi o nasza młodzież i skauting dosłownie leżą. Trudno mi sobie wyobrazić, że klub z tak dużą międzynarodową siatką - poza oczywistymi celami jak Alexis czy Jude (a do tego nie trzeba być skautem), nie ma na oku jakiejś liczby ciekawych, obiecujących i mniej znanych zawodników za których nie trzeba płacić kilkudziesięciu milionów i po których w kolejce nie ustawia się Real.

1 polubienie

oki tylko i tak byliśmy pewnie 2 wyborem po Realu dla Jude. Też bym wolał ale on nie chcił i tyle. Też bym chciał Touchmeniego ale to ta sama sytuacja. Może Barella jakby przyszedł to nas pociesz, bo zjada Bellinghama, piłkarsko i charyzmą i nie ma zapalenia przewlekłego kolana.

Tylko widzisz, Salah, Firmino i Mane przyszli przed transferem Neymara. Potem ceny wystrzeliły w kosmos… Teraz o takie transfery jest o wiele trudniej, to wręcz niemożliwe

Mamy Jonsesa, Thiago, Elliotta, Bajcetica, liczyłem tylko jednego z duetu Fabinson, dwóch na pewno nie puścimy i po prostu wymieniłem argumenty za sprzedażą Więc po odejściu wszystkich pozostaje 5 zawodników ogranych u nas plus Morton, więc 3 transfery i mamy pomoc na wysokim poziomie. W przypadku sprzedaży zawodników z listy to złapiemy około 50-60 mln. 3 pomocników ( 2 na już, jeden do walki o skład 2x60+30mln) i 1 młody stoper w przypadku odejśćia Matipa do walki o skład(około 30-40mln) to daje jakoś niecałe 200 wydatków, przy około 60 przychodów. TO jest na czysto jakoś 120-130 mln. Czyli mniej niż co najmniej 5 drużyn w zeszłym roku. To chyba chcemy rywalizować o najwyższe cele, a nie o marchewkę?

@Ewagim dlatego piszę o 2 zawodnikach do pierwszego składu i jednego do walki o skład. Co Ty chcesz miec nagle 8 pomocników klasy światowej? To jest właśnie growe myślenie :smiley:

Przy 2 transferach zawodników na dziś i właśnie jednego przyszłościowego, to mamy jeszcze u nas 2(nawet 3 jak nie sprzedamy nikogo z tej dwójki) weteranów i 4 młodych gotowych od walki o skład, jak dla mnie to absolutnie wystarczy.

Prawdopodobnie Jude chciał do nas nawet bardziej niż do Realu, gdyby tak nie było to ta saga nie trwałaby tak długo w niepewności.
No ale raz że jego ojciec według pewnych źródeł oczekiwał za dużo (podobno hiena taka sama jak ojciec Haalanda) oraz zaoferowaliśmy śmieszne pieniądze BVB.
Zawsze można wrócić do tematu Bellinghama i zaproponować kontrofertę tylko po co jak nie chcemy za niego tyle płacić?

I jedynym jakościowym piłkarzem z których wymieniłeś jest Thiago. Który jest klasą samą w sobie, ale ma dużo kontuzji.
Elliott nadal w fazie rozwoju o to nawet nie wiadomo czy go traktować jak pomocnika czy skrzydłowego. Bo w pomocy gra przeciętnie. Jones rozegrał 5 dobrych meczów od sezonu 2020/2021. A Bajcetić wszedł do składu przez kontuzje i brak formy. To nie jest piłkarz na którym można teraz budować skład.

Nie lubię tego frazesu, ale przypomina mi to grę w fifę, a nie zarządzanie klubem.

Tak chcemy walczyć o najwyższe cele, ale Z Mortonami i Bajceticami tego nie będzie.

PS mogę się założyć, że Morton nie wychyli głowy poza Carabao Cup i Fazy grupowej LE jeśli zostanie.

Skauting w Liverpoolu od czasu odejscia Edwardsa polega na tym że Jurgen patrzy kto akurat fajnie zagra w drużynie przeciwnej.
Albo bierze sie gracza z najwyzszym potencjalem w fifie i upiera sie że tylko on i nikt inny.

4 polubienia

Brighton are set to sign James Milner, here we go — the final proposal and all the clauses have been accepted. Deal will be valid until June 2024. Milner will join Brighton on free transfer from Liverpool; second signing imminent after João Pedro deal completed.

Fabrizio Romano

Może w przyszłym sezonie odpali Harvey, Jones będzie solidny jak hendo swego czasu a Fabs wróci do swojej formy jednak to tylko gdybanie a 2 pomocników to jest minimum nie możemy liczyć na 20 latków oni mogą być tylko mega dodatkiem do przyszłego sezonu

1 polubienie

Ot, może to być to kwestia większego wpływy na transferu ze strony Kloppa i Pepa.

Bo nie chce mi się wierzyć, że grupa, która działa tak sprawnie jeszcze całkiem niedawno- dzisiaj ma problem ze znajdowaniem nieoczywistych piłkarzy.

Trochę tak jakby sam Klopp przestrzał wierzyć, że potrafi budować wspaniałych piłkarzy z piłkarzy o słabszej renomie- więc szuka już tylko produktów końcowych.

1 polubienie

Odpali to sie co najwyzej komus noga na treningu. Nie wiem kto jest winny temu że nasi zawodnicy łamią się jak zapałki ale to nie jest naturalne.

Jakos Napoli wyciagneli Kvaratchele za smieszne pieniadze. Alvarez tez kosztowal chyba ponizej 20. Na telefonie nie bede teraz szukac.
Jak napisal @AustralianMagic i ja tez juz wiele razy to pisalem. Nasz skauting lezy i kwiczy. Te nazwiska co sie przewijaja to wymieni kazdy co sie troche pilka interesuje. Poza tym nas nie stac, zeby kupowac samych graczy po 50 baniek.
Jota byl nieoczywistym transferem i wypalil, ale tez nie byl to tani transfer.

1 polubienie

W utopijnej bajce zakupilibysmy w to lato Nevesa,Mounta oraz Maca :grinning: a pozbyli Oxa,Keite i Thiago a takze pozwolili odejsc Milliemu.
Pozostaliby jeszcze Stefan,Harvey,Curtis,Fab i Hendo.
Tych dwoch ostatnich sprzedajemy/grzecznie namawiamy do odejscia w 2024 roku i przychodza nastepni dwaj nowi do II linii.

I w ten sposob dokonalibysmy wymiany/restrykturyzacji pomocy w ciagu dwoch letnich okienek.
Lecz to przy FSG sie niestety nie wydarzy a…POWINNO!!!

No to juz pewne jest to że odchodzi Ox, Keita i Milner. Thiago na 100% odejdzie za rok. Nikt mu nowego kontraktu nie da po tych medycznych rekordach.

Przy dobrych wiatrach ściągamy Mounta i Caicedo. MacAllister to w sumie juz jest nasz.

Trzeba kibicowac Chelsea zeby przegrali wszystko to konca i najlepiej spadli z ligi (chociaz sie to nie wydarzy) to moze oprocz Mounta zabierzemy im jeszcze Enzo heh

Tak, Enzo z 8letnim kontraktem to pewnie kwota startowa około 250 mln. Nawet gdyby spadli, co jest praktycznie niemożliwe.

Tam się już pogubimy w tych edycjach wiec pisze od nowego

Bardzo możliwe, że może tak być i to byłaby porażka. Potrzebujemy dwóch klasowych co najmniej piłkarzy na już. Mac byłby miłym początkiem okienka. Ale gdyby był również jego zakończeniem (jak Gakpo) a reszta to byłyby młode talenty albo półśrodki no to … kicha. Duet z Bringhton to już byłoby coś co można byłoby uznać za solidne okienko. W moim mniemaniu piłkarz rodzaju Caicedo to mus dla nas. No chyba, że faktycznie Jurek zrobić by chciał z Maca nowego Giniego czy coś w ten deseń. Wtedy Mount jako transfer numer dwa do środka tez bylby spoko. Już to pisałem ale dla mnie idealne okienko wyglądałoby mniej więcej tak: dwóch ze zbioru Macalister/Mount/Barella/Gravenberch/Neves (czy ktos inny o zbliżonej charakterystyce i klasie) oraz jeden gracz typu Caicedo/Rice/Ugarte

1 polubienie

Serio w to wierzysz, że przyjdzie cała w/w trójka? Ja uważam, że transfery dwóch spośród tej trójki, wykluczają transfer trzeciego. Taka operacja mogłaby się udać tylko w sytuacji odejścia np. Fabinho, Thiago czy Hendersona - w przeciwnym razie, po pierwsze, nie starczy nam środków, a po drugie, byłby zbyt duży ścisk w środku pola i więcej “gęb do wyżywienia” (czyt. tygodniówki). Dla mnie, bardzo mało prawdopodobne.

2 polubienia

Glowa może rozboleć od tych wszystkich nazwisk. Koniunktura na pomocników jest w tym sezonie wybitna. Nie możemy tego popsuć, bo takie coś nie zdarza się co okienko. Aby kasa była XD

Ja za to nie zrozumiem jednak transferu nawet na 3 takiego Gravenbecha czy Galagera o których się mówi. W czym oni są lepsi od Elliotta czy Jonesa? A jest jeszcze do oszlifowania Bajcetić. Tylko pewne opcje są nam potrzebne na dzien dzisiejszy.

2 polubienia

Fajna opcja jest taka, żeby przyszedł tu ktoś tam + Caicedo albo Neves - czyli zawodnicy którzy zagrają na światowym poziomie na 6 ale i koło Fabinho jeśli ten by nagle odżył lub nie starczyło nam środków. Bo też mi się coś nie wierzy że sciągniemy 3 przechujonów a boje się o tego DP przy naszej obecnej taktyce.