Rozważania transferowe (dyskusja)

Screenshot 2023-05-06 at 09-34-00 Anfield Edition na Twitterze


ciekawe to by raczej wskazywało, że MAtip odejdzie

https://twitter.com/TheAnfieldTalk/status/1654617502054219776?t=zTZzGxXgQMoX4HxPF6tjcg&s=19

Praktycznie wszyscy najważniejsi dziennikarze piszą o MacAllisterze. Jeżeli rzeczywiście transfer dojdzie do skutku to można otwierać szampana i to nie jednego, bo chłopak idealnie się tutaj odnajdzie. Klopp szybko zrobi z niego maszynkę do asyst.

https://twitter.com/cfbayern/status/1654758766036877312?t=1ARoJOBGATOObmXsQTsn5g&s=19

BVB chce od Realu 120 mln euro plus 30 mln euro w bonusach. Real nie złożył póki co żadnej oferty transferowej, ale rozmowy z ojcem Bellinghama przyspieszyły.

6 polubień

na moje oko, ten transfer jest klepnięty już od jakiegoś czasu, bo pojawiło się już mnóstwo informacji. Bardzo się cieszę z tego transferu. Chłop stworzony pod taktykę Kloppa.

@AquerdationLFC

Screenshot 2023-05-05 at 16-50-20 Anfield Edition na Twitterze

Pierwszy z głowy?

Czekamy co dalej. Ja chyba wyczekuję teraz jakiegoś info o obroncy, bo obecnie to chyba nasza największa bolączka.

1 polubienie

Źródło francuskie piszące o zawodniku grającym w Portugalii i transferze do Anglii.

7 polubień

https://twitter.com/cfbayern/status/1654759213371994112?t=nbsaspJZ8-Cwea2xKc1NuA&s=19

Pensja Bellinghama ma wynieść przynajmniej 20 mln euro rocznie co daje ok 380k euro/w, a pięcioletnią umowa będzie warta 100 mln euro samej pensji. W tle również wątek ojca Bellinghama, który nie ma licencji agenta, a niedługo wchodzą nowe przepisy dla agentów. Warto przeczytać, bo to rzuca nieco inne światło na całą sagę. Spróbowaliśmy co było obowiązkiem klubu, ale w takim wypadku wycofanie się to najlepsza możliwa decyzja. :slight_smile:

5 polubień

Chciałem go u nas, ale jeśli mieliśmy być przystankiem to uważam, że podjęliśmy dobrą decyzję.

6 polubień

Masz racje. Aż przyjemnie się patrzyło np. na gryzącą trawę ekipę Arsenalu… tylko tyy czekaj czyżby znowu te gwiazdeczki które mają wy*ebane miały zgarnąć tytuł? Myślę, że każdy z nas chciałby usunięcia wręcz niesprawiedliwie rywalizujących szejków z piłki a zwłaszcza z PL. Niestety tak się nie stanie a cieszenie się, że z Manu powstanie kolejny twór bez tożsamości jest bez sensu. Może i będą zgrają rozkapryszonych gwiazdeczek bez charakteru. Ale wciąż budowani za chore pieniądze i sprowadzający tych najbardziej utalentowanych piłkarzy. A ci najbardziej utalentowani byliby głupi gdyby z tego skrzętnie nie korzystali. W końcu nachapać się można ino roz. Piłkarze dla których liczy się coś więcej niż kasa? Zadzwoń do ojca wyjątkowego chłopaka dla którego liczą się barwy, do ojca Bellinghama i sobie o tym pogadajcie :wink:

Edit@ nie ten wątek ale rozmówca ten sam :sweat_smile:

Patrząc realnie na ceny to myślę, że do pomocy przyjdzie Mac Allister i Mount. Na DM niestety Klopp będzie liczył na dobrą formę Fabinho/Bajcetic oraz Henderson. Dobrze wychodzi granie w pomocy TAA ale już widać, że przeciwnicy starają się go odcinać od podań. Szkoda, że na PO nie będzie transferu kozaka bo mamy przecież Gomeza który może tam grać i 2 młodych -_-

Wygląda na to, że klaruje nam się lista naszych celów transferowych. MacAllister, Mount i Gravenberch. Jeżeli Ci piłkarze dołączą do nas, to myślę, że okienko można będzie uznać za całkiem dobre, patrząc na wzmocnienie lini pomocy. Nie jestem jakoś do końca przekonany do Alexisa, ale nie oglądam meczy Brighton wiec pozostaje mi się posiłkować na opiniach a te o nim są bardzo dobre. Mount byłby wartością dodaną do zespołu. Gra pod presją wyniku, wie co to znaczy zdobywać tytuły i jednak ma jeszcze pole do rozwoju, tylko pytanie czy faktycznie uda się go wyciągnąć. Ja jestem na tak jeżeli o niego chodzi. Co do Gravenbercha. Jeżeli uda się go kupić w okolicach tych 30mln euro to warto w to wejść. Tylko czy opłaca mu się zamieniać ławkę w Bayernie na ławkę w Lfc?

O jakim przystanku mówisz? Gość chciał grać u nas i o tym marzył, ale ze względu na nasz brak kasy, poszedł do Realu. Z tweeta nie wynika to, ze chciał u nas grać i potem uciec do Madrytu, tylko ze chciał u nas grać, ale jaki ze jesteśmy biedakami, to nie byli nad na niego stać i wybrał Real.

Khéphren Thuram może latem dołączyć do Newcastle United.
Nicea jest gotowa przyjąć ofertę w wysokości 60 milionów funtów za sprzedaż defensywnego pomocnika.

Football Insider

Liczyłem mocno i dalej licze na jego transfer do nas jako naturalnego znastępcę Fabinho

właśnie to wynika. Kilka lat u nas i do Realu.

Z Tweeta wynika, że chciał pograć u nas kilka lat i później przenieść się do Realu.

1 polubienie

Żeby tylko ta saga z Bellinghamem w Madrycie nie skończyła się tak samo, jak w przypadku innych Anglików, którzy trafiali do Realu, po czym kończyli w… Newcastle. La Liga średnio służy angielskim zawodnikom i zdaje się, że żaden tej ligi nie zwojował tak na poważnie. Był wspomniany Owen, był marketingowy Beckham, był Woodgate (chyba największa wtopa). Z tych, którym się udało, można wymienić McManamana (który swoją drogą trafił do Realu z Liverpoolu) oraz Bale’a. Bardzo mnie ciekawi, do której grupy zaliczymy Bellinghama za te kilka lat. Tchouameni, Camavinga i Valverde to dość mocna konkurencja w środku pola, do tego wciąż grają Modric i Kroos. Camavinga ostatnio wystawiany z boku obrony, więc może i zmieszczą Jude.

Czas zweryfikuje zarówno Bellinghama w La Liga jak i decyzje personalne Liverpoolu. Obyśmy to my wyszli z tego wszystkiego zwycięsko.

1 polubienie

A co nas to. Nie nasz zawodnik nie nasz problem…

2 polubienia

Właśnie z tej trójki Alexis jest najlepszym wyborem. Na mistrzostwach robił super robotę, w brighton gra na każdej pozycji w ŚP i jest na prawdę świetny, w ostatnim meczu z ManU było widać jego jakość. Najmniej przekonuje mnie Mount bo łapie sporo kontuzji. Graven tez może okazać się spoko wzmocnieniem, młody, silny i powinien być najtańszy. Do tych nazwisk trzeba dodać kogoś do obrony, uważam ze musimy kupić solidnego PO i ewentualnie ŚO gdyby Philips zdecydował się odejść.

3 polubienia

Mount nie łapie urazów własnie. Wg Transfermarkt opuścił on 13 spotkań od sezonu 18/19. W sezonie gdy Tuchel wywalczył LM to Mount był jednym z kluczowych zawodników.
Co do środkowego obrońcy. Matip wydaje się, że odejdzie, z racji 1 roku do końca kontraktu. Czas zacząć sprzedawać zawodników którym kończą sie umowy, a nie czekać aż odejdą za darmo. I wtedy potrzebny środkowy obrońca. Matip i Phillips odejda, to ŚO jest priorytetem jak pomocnicy. Co do prawego obrońcy to fajnie jakby przyszedł ktoś pokroju Tsimikasa właśnie, ale pewnie będzie grać tam Gomez i w razie odpoczynku/ urazu Trenta to Robertson będzie grać wyżej a Gomez bardziej z tyłu. Na ŚO będzie Virgil, Ibou, Nowy, Gomez. Chociaż przydałby się 5, ale to pewnie Fabinho będzie tym 5.

1 polubienie

Z tej dwójki dobrze byłoby aby odszedł chociaż Phillips. Piłkarz który nie daje nam absolutnie nic. Taki Harry Wilson wśród obrońców. W odpowiednio słabym klubie mógłby być kluczową postacią.