Rozważania transferowe (dyskusja)

Co ciekawe, chłop ma licencję trenerską. Jego ostatnia posada to kierownik sportowy w Wolfsburgu, gdzie był zatrudniony od 2017 do 31 stycznia 2023, więc ostatnio pozostawał bez pracodawcy, przynajmniej wg transfermarkt. Ciekawy ruch, czyżbyśmy mieli kierować nasze oczy ponownie na rynek Bundesligi? Wątpię, żeby pan Jorg miał jakiekolwiek pojęcie o angielskiej piłce. Wygląda to na bezpieczny ruch, żeby Jurgen miał po prostu swojego człowieka, który będzie postępował zgodnie z wytycznymi Kloppa, a nie jakieś Edwardsy czy Wardy, które chciały mieć własne zdanie :upside_down_face:

1 polubienie

Czy ja właśnie przeczytałem, że Bellingham wcale nie był naszym celem transferowym? XD

Coraz lepiej jest tu na forum

11 polubień

ale ponoc euro, czyli 53 funciakow + 5 bonusow. spoko cena jesli rzeczywiscie dostalby kontrakt 6mln rocznie. Szkoda , że na to pojdzie caly budżet :smiley: potem zimą dokupimy kogos za 30-40.

A dowody jakieś są, że był tym celem? Przecież Henry nic nie mówił o tym w wywiadzie wypuszczonym zupełnie przypadkiem po zwycięstwie 7:0 nad United. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mac Allister idealny zawodnik na rozpoczęcie rewolucji w pomocy. Cena byle nie przekroczyła 80 milionów, a reszta poniżej to już kto jak kto, ale kibice Liverpoolu powinni mieć najbardziej w to wywalone po tych wszystkich latach na rynku transferowym. Kolejnym priorytetem powinien być defensywny pomocnik, bo na łysego nie da się patrzeć od lekko ponad roku. Jak będzie ogarnięta 6 + Mac Allister to trzecim mógłby być i ten Mount, który po odkurzeniu przez Kloppa mógłby śmigać.

4 polubienia

Ten Pan ma jakieś sukcesy w kupowaniu młodych utalentowanych piłkarzy? Tak na szybko sprawdziłem na transfermarkt i widzę tylko jeden dobry transfer Lacroix. Reszta transferów dość dziwna, większość niewypały. Z tego co widzę gość lubi kupować piłkarzy z eklapy: Białek 5 mln, Kaminski 10 mln. Odważne transfery :laughing:

Ja nie wierze kto go wymyślił ? Liczyłem na tego gościa z leverkusen on chociaż pokazał ze umie w transfery.

wygląda na gościa który będzie na smyczy Kloppa

Jak bedzie chociaz ten Mac Allister to bedzie sukces.

Póki co jest prasowym faworytem do objęcia funkcji. Jeszcze daleka droga do ogłoszenia.

Schmadtke sprzedal w 2019 roku Osimhena za 3,5M do Belgii. :grin: parodia lub jakiś wałek.

Po 20 meczach w Belgii transfer do Lille za 22M, no i po 18 meczach w wspomnianym Lille, transfer za 75M do obecnego klubu. No i możliwe ze latem pojdzie za 100M.

Czyli na pytanie odnośnie sukcesów w kupowaniu młodych utalentowanych piłkarzy można sobie odpowiedzieć.

3 polubienia

@Lucasss jak dla mnie Zielu lepszy niż Gravenbech, kosztować będzie podobne pieniądze, daje jakość na dziś i jeszcze kilka lat gry na wysokim poziomie powinien dać. Do tego kontuzje raczej go omijają.
Co do źródła to może na temat Polaków coś tam wiedzieć.

Oczywiście uważam, że Piotrek to żadne wzmocnienie, raczej dodatek i byłbym zwolennikiem transferu jedynie jakby poza nim przyszło 2 zawodników w stylu- Mac i Ugarte( życzeniowo Neves/Rice)

@Lucasss tylko Ryan to obietnica, która niekoniecznie się spełni, a Piotrek to jednak gwarancja jakości. Wczoraj pierwszy raz od listopada wyszedł Ryan w pierwszym składzie i został pierwszy zmieniony. Drugi manager już na niego nie stawia, wiec raczej chłopak nie spełnia oczekiwań. Tez nie jest to nastolatek, tylko 21latek( starszy od Eliotta, Bajcetica, w wieku Carvalho, młodszy o rok od Jonesa).

mocne źródło xD Zieliński tak jest już za stary. Nie ma szans na ten transfer.

@Xhiy które gówno? Meczyki to żadne źródło.

@Loku64 to jeśli cena podobna, to nie ma sensu inwestować w starego gracza, tylko lepiej w młodego z perspektywami.

@Loku64 ale nie ma sensu oceniać Ryan z pobytu w Bayernie, bo jest to niemiarodajne. Nie odnalazł się w Niemczech, ale w Holandii pokazywał swój ogromny talent. Na pewno Klopp wyciśnie z niego wszystko, co najlepsze. Jeśli mamy kupować takiego gracza albo prawie 30-letniego Zielińskiego, któremu zostało 2-3 lata gry na sensownym poziomie, to nie ma co się zastanawiać.

Thiago out Zielu in, tylko wtedy taki transfer ma sens.

Akurat to źródło i tak jest lepsze niż te gówno co wyżej podałeś

A jak można go oceniać, jak poza tym ma 2 sezony w przeciętnej Eredivise?
Zieliński jeszcze może mieć 4-5 lat, akurat kontrakt na 3-4 i dziękujemy.

Gdzie mnie o to zapytałeś? Nie zauważyłem tego.

Napisałeś za to, ze:

To skoro nigdy nikt z klubu sie o nazwiskach transferowych nie wypowiadał, to skąd masz konkretne nazwisko Bellinghama? Kto oszczędzał na ten transfer? Też dziennikarze? Na stronie głównej masz artykuł z jakimiś 10 nazwiskami pomocników, którymi się “interesujemy”. Już teraz ci gwarantuję, ze wszystkich 10 na pewno nie kupimy. Będziesz wtedy zawiedziony i będziesz czuł się oszukany przez FSG, ze przecież na nich oszczędzaliśmy, bo tak było na stronie głównej i tak mówili dziennikarze?

Za Jude nie złożyliśmy ŻADNEJ oficjalnej oferty. Gdyby tak się stało i gdybyśmy odpuścili po 1-2 próbie przyznałbym ci rację, że faktycznie chcieliśmy poważnie walczyć właśnie o niego, ale okazał się za drogi. Prawda jest taka, że Bellingham, pomimo medialnej sraczki wielu dziennikarzy, był po prostu jednym z WIELU naszych celów transferowych i był obserwowany tak jak niemal każdy lepszy piłkarz grający w Europie.

Oszczędzaliśmy na “odpowiedniego zawodnika”. Jurgen wielokrotnie mówił, że musi pasować do jego koncepcji, do składu itp. NIGDY nie powiedział, ze to będzie konkretnie Bellingham. Równie dobrze mógł mieć na myśli takiego Tchuameniego albo dowolnego innego zawodnika, więc nie mów, ze “oszczędzaliśmy na Bellinghama” bo tego nie wiesz (i dziennikarze też gówno wiedzą).

Nie. Po prostu jak zwykle przeczytałeś kompletnie bez zrozumienia (albo co bardziej prawdopodobne w twoim przypadku - wcale nie zadałeś sobie trudu, by w ogóle przeczytać wcześniejsze komentarze). :slight_smile:
Zobacz, jakiś losowy dziennikarz napisał, ze interesujemy się Zielińskim, może to o tego zawodnika chodziło i na Piotrka oszczędzaliśmy? W końcu “w gazetach tak piszo!”.

3 polubienia

Czyli Klopp zatrudnia na stanowisku dyrektora swojego szwagra. Jego jedynym zadaniem będzie negocjowanie transferów, które zleci mu Jurgen z Pepem.

Tomasz Włodarczyk z meczyków to bardzo dobre źródło w temacie transferów polskich piłkarzy. Wielokrotnie dawał breaking newsa, który okazał się prawdą. Natomiast w tym swoim tekście napisał jedynie, że Liverpool luźno rozważa kandydaturę Zielińskiego.

“Według naszych informacji Zieliński jest jedną z opcji transferowych Liverpoolu i w tym temacie miały się odbyć nieformalne rozmowy.”

Czyli wygląda na to, że po prostu sondowaliśmy chęć przeniesienia się do nas, ale do samego transferu jeszcze daleka droga. On jest na naszej liście, ale ze względu na wiek dość daleką. Plusem jest, że z rokiem do końca kontraktu nie kosztowałby dużo. Ale i tak wyżej na naszej liście znajduje się Mac Allister, Mount czy Gravenberch, a wcześniej jeszcze Bellingham.

Jak uda nam się pozyskać Mac Allistera i Mounta w cenie jednego Bellinghama, to będzie to majstersztyk. Jeden to mistrz świata, drugi to zdobywca Ligi Mistrzów, obaj odgrywali ważne role w tych sukcesach. Bellingham jest od nich mniej zaawansowany technicznie i to jest fakt. Duża część kwoty, którą trzeba za niego zapłacić, to pieniądze za możliwy do wydobycia potencjał, bo wciąż jest bardzo młody. Ale to wcale nie jest tak, że dzisiaj on przewyższa piłkarsko piłkarzy wokół nie jest tak głośno.

Mount, Mac Allister i Ugarte za Fabinho to moje wymarzone okienko.

1 polubienie

Ja bym dołożył jeszcze Inacio i bramkarza przy ewentualnym odejściu Kellehera. Natomiast trójka Ugarte, Mount, Mac Allister to dobre wyjście za sensowne pieniądze. Jestem ciekaw jak Mount by się odnalazł w obecnej roli Hendersona.

Masz racje ze temat był na tapecie, ale moim zdaniem kiedy przyszło do konkretów okazało się ze ten transfer jest bardziej skomplikowany do przeprowadzenia czyli długie negocjacje, inni potężni gracze na rynku itd. Druga sprawa nie wiadomo jak Jude zaaklimatyzowałby się w PL ( np Jadon Sancho).

Sztab uznał ze lepiej skupic się na szybszych transferach, i kupić bardziej pewniejsze opcje jak MacAllister i Mout + jeszcze ktoś, w co wierze ze szybciej to pójdzie niż saga.

Powiem szczerze, ze jeśli ktoś patrzy na to realnie a nie emocjami to jest to lepsza droga niż sam jeden Jude.

1 polubienie

Czyli dalej unikasz odpowiedzi na temat tego dokąd zmierza klub. A co do wykręcania się od Bellinghama - to robisz takie fikołki, że trudno z tym dyskutować na poważnie. Na kogo żeśmy oszczędzali - czy to Jude’a czy Tchouameniego - to go nie kupimy. Tylko mi nie mów żeśmy oszczędzali na McAllistera… Bo ten pomysł pojawił się dopiero w trakcie sezonu .

5 polubień