Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie uważam go za słabego zawodnika żeby nie było,ale to nie poziom Liverpoolu

Ktoś oglądał tego młodzika? Jarrell Quansah ?

To fragment artykułu z linku powyżej:

Jednym ze środkowych obrońców, który będzie chciał zrobić wrażenie podczas pre-sezonu jest Jarrell Quansah. 20-letni absolwent akademii Liverpoolu zaimponował w tym sezonie podczas wypożyczenia do Bristol Rovers. Urodzony w Warrington zawodnik, który jest w klubie od piątego roku życia, znalazł się na ławce rezerwowych w meczu z Tottenhamem w zeszłym roku i kontynuował swój rozwój pod okiem Joey’a Bartona w trzeciej lidze angielskiej, co było czymś w rodzaju przełomowego sezonu w pierwszej drużynie.

Ja tam go w ogóle nie znam, a ciekawi mnie czy będzie choć nadawał się na puchary.

Wyjechal na Mistrzostwa Świata U-20 tam pewnie będzie można go zobaczyć w akcji :stuck_out_tongue: Na w miarę sensownym poziomie.

Jeśli Armatki kupią Rice’a to odpuszczą Caicedo, wówczas (ewentualnie) będziemy w grze razem z Chelsea.

Screen zrobiony. Mam nadzieję jednak, że na jednym Mouncie się nie skończy :smiley:

Jasnowidz jakiś czy co :grin:? Tak serio to jest to bardzo prawdopodobna opcja. Jeśli jakimś cudem się wślizgiemy do top4 to się okaże, że owszem sezon był słabszy ale to przez kontuzje i mundial w środku sezonu… wystarczy drobna zmiana i wszystko będzie ok

Dostanie szanse w pucharach i się opsra jak Billy Kouemotio. Niby taki dzik z niego był, Jurek go chwalił i w ogóle, a przyszedł mecz to chłopa.nje było

W kontekście przejścia do Liverpoolu mówi się również o innym pomocniku Brighton - Moisesie Caicedo. Poza tym na liście życzeń klubu znajdują się również Mason Mount z Chelsea czy Ryan Gravenberch z Bayernu Monachium.

Z głównej. Jeśli mam być szczery, to byłby bardzo optymalny zestaw pomocników w mojej opinii. 70 mln za Maca nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Mount to o wiele lepiej sprawdzony na najwyższym poziomie zawodnik. Caicedo to siła i wartości defensywne których nam potrzeba, Gravenberch… talent który ciągle ma czas zaskoczyć i rozbłysnąć.

takich talentów jest setki i 99,9% tańszych w utrzymaniu. Jak mamy szukać talentu to nie z Bayernu, co nie gra. Tylko z egzotycznych kierunków, lub słabszych drużyn/lig co stanowią o sile swoich zespołów.
Przecież celujemy w poziom Bayernu, albo wyżej, więc po co nam ich odrzut?

Skoro prawdopodobnie Alexander-Arnold bedzie w przyszlym sezonie gral na pozycji srodkowego pomocnika to w zasadzie mozna bybylo sciagnac jednak Bellinghama , prawego obronce i srodkowego obronce. Srodek pomocy prezentowal by sie tak : Alexander-Arnold - Bajcetic - Bellingham.

Pytanie czy jest sens ściągać prawego obrońcę. W nowym systemie chodzi o zejście do środka Trenta i tworzenie tam przewagi. Trzeba kupić DM - Caicedo/Ugarte i jakiegoś lewonożnego obrońcę - Colwill/Inacio, który by grał zamiast Robertsona z silniejszymi rywalami. Wtedy w fazie defensywnej Trent schodziłby do prawej strony i byłoby jeszcze ubezpieczenie od defensywnego pomocnika. Też myślę, że Mount idealnie pasuje do tego systemu w miejsce Hendersona.

3 polubienia

Zgadzam sie z Toba oczywiscie ale gdy na nasza prawa obrone bedzie nacieral skrzydlowy klasy swiatowej to jakos tego nie widze. W ataku pozycyjnym bedziemy wygladali dobrze ale na prawej obronie moze to slabo wygladac.

Screenshot 2023-05-16 at 14-28-21 Anfield Edition na Twitterze

A ja się nie zgadzam z twierdzeniem, że potrzebujemy nowej 6. Fabs ostatnio gra dobrze, a jeszcze mamy Stefana, który fajnie się rozwija.

@Loku64 chyba nie zaprzeczysz, że Fabs to nadal klasa światowa i ostatnie wystepami przypomina swoją poprzednią wersją. Co z tego, że Stefan ma 18 lat? Bellingham ma 19 i co? A no jajco. Nic nie znacząca statystyka.

@Loku64 a z Tobą często się gada jak z dupą w nocy. W tym sezonie Fabsowi daleko, ale raczej wróci do formy, bo są tego zalążki.

3 polubienia

Fabs gra co najwyżej średnio, a Stefan ma ledwie 18 lat.
@Lucasss ma za soba może 10 meczy seniorskich, ale widze że do rozmowy z Tobą to trzeba chyba obniżyć poziom wypowiedzi.
Co do Fabsa to do klasy światowej mu daleko w tym sezonie.

7 polubień

No może taka, że za Jude wołają 100mln, a o Bajceticiu dalej się mówi po prostu jako spory talent, który zaraz po kilku meczach pod rząd nie wytrzymał fizycznie. Porównywanie ich to spora niezwaga w kierunku Anglika.

Ożesz kurw. odleciał w kosmos i wylądował na główkę lądując XD widać jak na dłoni w trakcie meczów, że Fabinho nie wyrabia motorycznie, nie ma tego czucia co kiedyś, a i nie siadamy na przeciwniku jak za czasów jego formy, bo przejście Trenta do środka pozwala na szybsze rozegranie ataku, a nie układanie ich przez paręnaście minut i w przypadku straty potrzebujemy takiego pitbulla jak Ugarte czy wybieganego Caicedo, a nie powolnego Fabinho.
Doceniam jego wkład w najlepsze lata Liverpoolu, ale otwórzcie oczy na to, jak obecnie gra Brazylijczyk.

A gdyby baba miała wąsy, to by była dziadkiem. Takie przemyślenia skończyły się tym, że Heheszko ma długi kontrakt, a Keitę i OX trzymaliśmy do ich końca. Rozumiem po paru słabszych miesiącach dać jeszcze komuś szansę, ale trzymając kogoś za długo tracimy szansę na lepszych zawodników i zarobek ze sprzedaży zawodników ze zjazdem formy (no i stracona kasa na ich tygodniówki).

4 polubienia

Ogólnie to prędzej uwierzę w powrót do formy Fabinho po odpoczynku po sezonie i dobrym okresie przygotowawczym niż to, że Bajcetić, będzie klasowym piłkarzem w najbliższych latach w podstawie. Nie skreślałbym jednego i drugiego, ale niestety faktem jest, że jeden jest doświadczonym piłkarzem który był jednym z najlepszych na swojej pozycji, a drugi jest na początku drogi. I nie widzę w Bajceticiu osoby do zastąpienia Fabinho. Być może człowiekiem do Rotacji między Fabsem, Hendersonem nic innego.
Rozumiem myślenie Lucassa i w większości się zgadzam. Na razie Bajcetić nie rozegrał pełnego sezonu, nie grał lepiej niz Jones 2020/2021 i nie mam podstaw by mu ufać na dłuższą metę.

2 polubienia

Trzeba kupić klasowego prawego obrońcę a Trenta traktować jak środkowego pomocnika, myślę że obecna taktyka z mocniejszymì rywalami się nie sprawdzi i po stracie Trent po prostu nie zdąży wrócić na obronę

6 polubień

Tak jak mówisz, wszystko zależy od przeciwnika. Natomiast zastanawiam się jak by to wyglądało z bardziej mobilnym defensywnym pomocnikiem (Caicedo/Ugarte), bo widać, że Konate często schodzi na prawą stronę przy atakach skrzydłem i wtedy DM odpowiadałby za przestrzeń między Francuzem a Van Dijkiem. Też nie dziwi mnie zainteresowanie Mountem, bo oprócz dobrej gry z przodu, Anglik dużo pracuje w obronie i mógłby zabezpieczać tę stronę.

No właśnie Arsenal chce kupić obu, bo odchodzi Xhaka. Ponoć mają 200 mln na sfinalizowanie obu transakcji.

już z totkami były widoczne mankamenty tego ustawienia. Guardiola to by nas tak wypunktował w tym ustawieniu, że strach myśleć.

4 polubienia