Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja wręcz odwrotnie. Dawno nie byłem tak podekscytowany żadnym naszym wychowankiem / człowiekiem z akademii. Sądzę że że Stefana będzie kawał piłkarza. Co nie zmienia faktu że dwaj pomocnicy i dwaj obrońcy to mus na najbliższe okienko.

Oby Klopp tyle dostał na czysto.

Marzenie, ale raczej nierealne. Czuje, że nasz budżet to jakieś 100/120 mln plus klasycznie pieniądze ze sprzedaży (jeśli jakakolwiek poza Kelleherem będzie).

Też głównie na podstawie meczu z totkamiam mam obawy

Pamiętajcie jak nasz środek pola wygląda obecnie, że boicie się o asekurację Trenta. Kolejna sprawa, że on sam też się pewnie tej nowej taktyki dalej uczy, zachowań w obronie (bo w ofensywie dużo łatwiej wyciągnąć od razu coś, zwłaszcza że ma naturalny talent do rozgrywania - tyle, że nie sądzę by był dobrym środkowym pomocnikiem, jako takim typowym). Nie zdziwię się, jak po prostu z zawodnikami posiadającymi szybkich lewych skrzydłowych będziemy lekko modyfikować sposób grania, ale na drużyny, gdzie my będziemy dłużej przy piłce ta taktyka będzie się spisywać znakomicie.

1 polubienie

3 polubienia

Ja osobiście byłbym mocno na tak!

Na jakiej pozycji on gra? Bo patrzę że ma 179 cm i jeżeli to środkowy obrońca to trochę niski…

Aczkolwiek też nie widziałem jego żadnego meczu więc może się broni umiejętnościami, albo ma inne zadania niż typowy środkowa obrońca

A Lisandro Martinez? Niski a bardzo dobry.

Screenshot 2023-05-16 at 20-27-14 Anfield Edition na Twitterze

Screenshot 2023-05-16 at 20-27-03 Anfield Edition na Twitterze

1 polubienie

Trochę na PO ,ŚO,ŚPD elegancki piłkarz spoko opcja

1 polubienie

Timber ma 182cm wzrostu

Mogłeś go widzieć, bo w tym sezonie dwukrotnie zagrał przeciwko nam w Lidze Mistrzów, grał też dwukrotnie przeciwko reprezentacji Polski za kadencji Michniewicza i także na Mundialu, gdzie w pierwszym meczu przeciwko Senegalowi Ismaila Sarr niemiłosiernie objeżdżał De Ligta, co puskutkowało tym, że w następnym meczu Timber wyszedł w pierwszej jedenastce i grał do samego końca.

Ma jedną wyraźną przewagę nad Konate, jest lepszy technicznie i lepiej wyprowadza piłkę. Może też grać jako prawy obrońca, coś na podobnej zasadzie co Ben White. W Ajaxie gra środkowego obrońcę, u van Gaala grał środkowego po prawej stronie w trójce defensorów.

Z tego co go oglądałem, to zawsze sprawiał na mnie dobre wrażenie. Na dodatek jest młody, czyli cała kariera przed nim i zapewne bardzo dobrze porozumiewa się po angielsku, bo Holendrzy dbają mocno o ten element edukacji.

Mam nadzieję, że jeśli zawita latem do nas kolejny Holender, to będzie to właśnie Timber, a nie Koopmeiners z Atalanty, który też był z nami wcześniej łączony.

Co ciekawe, brat Timbera jest rezerwowym w Feyenoordzie, ale jego pozycja to ofensywny środkowy pomocnik, a przynajmniej tak mówił komentator meczu Ajax v Feyenoord, który oglądałem jakiś czas temu.

Wzrost to zawsze plus u środkowego obrońcy, ale z drugiej strony, Fabio Cannavaro był od niego niższy, a zdobył Złotą Piłkę.

No no, fajnie brzmi

Czuję się zachęcony tymi ciepłymi słowami o nim i jeżeli do nas zawita to byłbym zadowolony:)

W internecie znalazłem, że niby 179, ale faktycznie teraz poszukałem głębiej i zobaczyłem 182 cm, dzięki za sprostowanie

Jeśli by przyszedł Timber to wygląda na to, że jest kupowany pod grę trójką i ewentualnie grać też na PO za TAA. Bardzo uniwersalnie. To ma sens, pytanie czy rzeczywiście jest jakiekolwiek zainteresowanie.

Timber jest dość uniwersalny. Może zagrać na boku i trochę wyżej

1 polubienie

Ja tylko dodam ze zgarnął nagrodę za poprzedni sezon: gracz sezonu oraz najwiekszy talent sezonu w eredivisie jednocześnie. Jako obrońca…

Przeszedł Toekomstem, wedlug Suareza lub Zlatana to najlepszą akademia dla młodych pilkarzy w europie.

Ciekawostka, ten Hag go chciał już wcześniej ale zawodnik obiecał klubowy że zostanie na jeszcze jeden sezon, ponieważ ajax to więcej niż klub.

Sam mówię plynne po holendersku i wiem co w Holandii znaczy ajax. Ajax jest nad wszystkim w NL.

Manutd zaatakuję, zobaczymy co się wydarzy.

Trójka obrońców, z Andym i Trentem jako wahadłowymi? Nie widzę tego, raczej Trent schodzący do środka, zabezpieczany naprawdę dobrym DM lub wariant z Trentem w pomocy i dobrym PO.
Będzie presezon, pewnie Jurgen przetestuje rozne warianty. Wazne, żeby nastąpiły planowane i solidne wzmocnienia.

Z artykułu:

What has Fabrizio Romano said about Mac Allister?

Romano has revealed that Liverpool have held concrete talks with the Argentine midfielder.

When asked whether Liverpool have a good chance of signing Mac Allister, he told GIVEMESPORT: “They have a chance for sure. They had conversations with Mac Allister. It was a concrete conversation, they offered an important contract. They discussed about the project so they presented their project to Mac Allister.”

Co to za czasy, że trzeba jakiegoś pierwszego lepszego pomocnika z Brighton przekonywać, że LFC to dobry kierunek. To przede wszystkim w jego interesie powinno być przejście do LFC. Nie jest to żaden zbwaca, bez którego klub będzie miał problemy. To tylko jeden z wielu piłkarzy

5 polubień