Rozważania transferowe (dyskusja)

Ale nie porównuj BVB do Liverpoolu. Różnica jest taka, że Borussia jest kopalnią młodych zawodników, i drużyna z Niemiec może sobie na to pozwolić. Taki Jude ma tam pełne zaufanie, i nawet jak na początku grywał słabo to dostawał kolejne i kolejne szanse. W takim Liverpoolu, dostałby ogony, i skończyło by się na wypożyczeniu a później na sprzedaży. My nie mamy czasu żeby dawać 17-latkom na ogrywanie się w lidze, bo walczymy o każde trofeum jakie jest do zdobycia. Gdybyśmy byli ligowym średniakiem, to takie szanse młodym można dawać, a tutaj każdy mecz może decydować o mistrzostwie czy potencjalnym zdobyciu innego trofeum, więc każdy mecz jest arcyważny.

Ja rozumiem że brak transferów spowodował to, że nawet jak mamy okazje ściągnąć gracza z Championship to jest wielka euforia, no ale bez przesady. Mamy walczyć o mistrzostwo, czy walczymy o Europejskie Puchary? Ja chłopaka nie skreślam, ale jedynie taki transfer będzie miał sens jak kupimy przynajmniej dwóch porządnych pomocników, bo jeżeli tym pomocnikiem będzie właśnie młody Anglik, to po raz kolejny pokaże ambicje naszych właścicieli.

4 polubienia

tak to najlepiej nie kupujmy tych młodych utalentowanych, a potem nie płaćmy 100mln bo za drogo. Przyjdzie MacAllister, jakis DM i ktos na trzeciego, to ja juz wole tego Scotta z HG niz Gravenbercha za pensje 5x wyzszą.
Nie wiem, ze ktoś sie łudzi, że przyjdzie 3 gotowych do pomocy. Po drugie to my chyba mamy 2-3 miejsca non HG - wiec wątpie, że wszystkie zablokujemy na 3 nowych pomocników.

1 polubienie

Haha co? Przecież wejście Bajceticia i Elliotta do drużyny jest właśnie zaprzeczeniem tego co piszesz. Wiadomo, że nie można opierać drużyny na młodzikach, bo potrzebny jest balans, ale Klopp bardzo lubi zawodników niedoświadczonych, których może lepić jak plastelinę. Ja też nigdzie nie napisałem, że Scott miałby być top targetem, ale skoro Sucic się połamał, a Gravenbercha mogą nie chcieć puścić tanio to Scott byłby idealnym rozwiązaniem i uzupełnieniem skladu. Klopp powiedział, że Bajcetic będzie w przyszłym sezonie pełnił kluczową rolę bez względu na inne transfery, a rok temu nikt go nie znał.

Ile ten Elliott powiedz mi gra w tej drużynie? 50 minut na 5 spotkań? Przy całej zdrowej kadrze, ani Elliott ani Bajcetić nie będą podstawowymi zawodnikami. Z całym szacunkiem do młodego Hiszpana, ale do takiego Fabinho to jeszcze mu bardzo daleko. Wiem że Brazylijczyk w tym sezonie jest bardzo słaby, ale to tak można powiedzieć o 70% naszej kadry. Zresztą niewiadomo jak będzie się prezentował po tej kontuzji, więc dużo jest znaków zapytania. A co miał Klopp innego powiedzieć? Chłopak pewnie się trochę podłamał, bo zaczynał być ważnym graczem The Reds, nagle kontuzja wykluczająca go z reszty spotkań, to żeby podtrzymać na duchu, powiedział co powiedział. Przyjdzie okres przygotowawczy i zacznie z czystą kartą.

1 polubienie

Elliott w przyszłym sezonie będzie dostawał wiecej minut kosztem Salaha, żeby przystosowywać go do zastąpienia. Elliotta w przyszłym sezonie praktycznie nie zobaczymy na środku pomocy, bo nie będzie takiej potrzeby. Klopp w tym sezonie próbował nieudanie zmniejszyć poleganie tylko na Salahu. Będzie musiał to powtórzyć w kolejnym sezonie. Dobra gra w przyszłym sezonie musi polegać na całej drużynie, a nie tylko Salahu. Dlatego Elliott dostanie więcej szans by sprawdzić w jakim kierunku idzie rozwój.

Dawać mi tego Maca oraz Mounta + X :blush:

fajne rzeczy czasami piszesz, ale jak Elliott ma zastąpić Salaha, z jego brakiem szybkości, przyspieszenia, średnim dryblingiem, średnią wizją ( jakos nie widziałem, żeby Elliott posłal taka piłkę jak dzis Foden) - to ja nam nie wróżę przyszłości.

7 polubień

Elliott, Carvalho, Bajcetic, Jones. Mało?

Kupno młodych jest spoko, ale raczej nie w sytuacji w jakiej obecnie się znajdujemy. Nasi pomocnicy to albo grupa wiekowa 29 i w górę, albo przed 20tką (jedynym wyjątkiem jest Jones, który ma 22). Priorytetem powinno być sprowadzenie minimum dwóch zawodników, którzy wypełnią środkową lukę, a dopiero potem myślenie o kolejnych młodzikach. Zresztą ściąganie tych nastolatków tylko po to, żeby oglądali z ławki albo trybun wchodzącego Milnera lub Hendersona, to też mija się z celem. Zobaczymy, jaki plan na młode pokolenie będzie miał Jurgen w nadchodzącym sezonie, gdy nie będzie już Jamesa, któremu nabijał licznik występów.

1 polubienie


Czy jest tanio ?
Jest tanio
Czy jest dobrze ?
Jest tanio

10 polubień

Nie zapominajmy, ze wraca Stefan Bajcetic, ktory jest jakby nowym transferem, a w razie czego w pogotowiu czeka gotowy do gry Jay Spearing w rezerwach. No i wiadomo mamy zelazne trio w postaci Fabsona Alcantary wiec chyba nie ma co dawac sie ponosic emocjom. A jeszcze TAA zostal przekwalifikowany. Jak widac po ostatnich meczach chlopaki sa w stanie grac na genialnym poziomie takze transfery chyba sa niepotrzebne. Zreszta nie ma LM wiec nie ma kaski za bardzo. Jak bedzie LM to zostanie uruchomiony slynny 300 milionowy budzet takze stay tuned bo w nastepne letnie okienko Liverpool rusza na lowy! :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :partying_face: :partying_face: :ok_hand: :muscle: :muscle: :muscle: :muscle:

10 polubień

W sumie póki nie wykonamy ruchów to nie ma co przeżywać plotek :smiley: NA dobrą sprawę ogóra nie kupiliśmy od dawien dawna( wiem, że niektórzy będą tutaj liczyć Nuneza, albo Ramsaya). Może nadal tak pozostanie, myślę, że na lipiec kadra będzie wyklarowana i wtedy będziemy mogli sobie ponarzekać, albo pozachwycać się :smiley:

1 polubienie

Ten sezon może wyjść nam na dobre i szczerze powiedziawszy wystarczyłby 1-2 transfery do pomocy.

Gdyby nie fatalna forma i kontuzje wszystkich czołowych graczy środka pola nie odkrylibyśmy zdolności zdolnego Stefana B., oraz Curtis Jones nie wystrzeliłby tak z formą. Nie możemy teraz ograniczać rozwoju ww dwójki oraz Harveya, tym bardziej, że słabe wyniki w tym sezonie to raczej wynik wypalenia się pewnej formuły na zespół, a Klopp razem ze swoją kliką już ten problem wydaję mi się rozwiązali w kwietniu, bo ostatnie mecze gramy inaczej, ale równie skutecznie jak za najlepszych czasów. Wystarczy jeszcze poprawić kilka aspektów w defensywie, bo czasem widać, że jeszcze do końca nie wszyscy wiedzą co mają robić, ale przyszły sezon to będzie znów Liverpool jaki znamy walczący o najwyższe laury!

2 polubienia

Spokojnie. Salah będzie tutaj jeszcze przez przynajmniej dwa lata, a Elliott to wciąż młody zawodnik. Ma 20 lat i właśnie Klopp będzie go wprowadzał w poważną piłkę. Klopp kiedy ustawiał go w drugiej linii powiedział, że musi mieć jak najwięcej kontaktów z piłką czego nie miałby grając od razu na skrzydle. Poza tym i tak by nie grał kosztem Salaha, bo nikt nie gra kosztem Salaha. Nie jest nominalnym pomocnikiem i nigdy takim nie będzie. To skrzydłowy ze świetną lewą nogą i bardzo dobrą prawą. Czy jego szybkość jest zła? Nie jest najszybszym skrzydłowym w lidze, ale sztab to widzi, bo już rok temu miał dostać odpowiedni trening mięśniowy. Oczywiście, że jest jednym z najlepszych technicznie grających zawodników młodego pokolenia. Nie wiem jak można ignorować jego technikę. I nie trafiają mu się drobne urazy. Miał ciężką kontuzję spowodowaną brutalnym faulem, ale wrócił i nie widać śladu po kontuzji. A to dobry prognostyk pokazujący jak zdrowy ma organizm. Nie chciej wszystkiego za szybko.

Problemem tego sezonu były kontuzje dwóch naszych napastników, a przede wszystkim Diaza. Po pierwszym powrocie Diaza pisałem, że wciąż mamy szansę na mistrzostwo, a te wszystkie mecze, w których brakowało nam gola nigdy by się nie wydarzyły, bo jak widać od momentu ich powrotu zupełnie inaczej działa pressing. Stabilizacja jest kluczem i potrafi otworzyć każde drzwi.

1 polubienie

Generalnie się zgadzam, dlatego też mam nadzieję że kupimy 1 pomocnika klasy światowej+ 1 solidnego/dobrego. Mimo wszystko moim zdaniem Mac Allister póki co jest po prostu dobry więc czekam na kogoś o klasie światowej(który może być nawet w cenie Mac Alisstera typu Barella jeśli wierzyć plotkom). Dodatkowo gdybym miał głos to bym nalegał ciągle na sprzedaż Matipa i zakup kogoś lepszego i młodszego, a jakby do tego był Anglikiem jak Colwill to wgl świetnie. Te 3 transfery to byłoby dla mnie świetne okienko, ale zobaczymy jak to będzie, wzmocnić się na pewno musimy.

2 polubienia

Elliott właśnie przegrał walkę o bycie szóstym pomocnikiem w hierarchii na następny sezon, nie wiem co by się musiało zmienić z nim albo w Liverpoolem żeby za dwa lata był pierwszym wyborem na prawe skrzydło

1 polubienie

Jak on niby ma grać na prawym skrzydle?? Chłop jest baaardzo wolny

Też mi się nie wydaję, aby Harvey miał zastąpić na skrzydle Mo. Jedynie miałoby to sens, jakbyśmy zmienili taktykę, grali 5 obrońcami, coś jak city. Taki pół skrzydłowy pół 10 jak Bernardo Silva, to rola w której moim zdaniem świetnie by się odnalazł Elliott.
Jones jakby ostatnio trochę gra w tym stylu z lewej strony mimo tego, że Diaz gra jako skrzydłowy. Tylko jak ustawimy 2 zawodników w ten sposób, to nie mamy za bardzo kim bronić. Ciekawe co tam Jurek kombinuje, pewnie na przyszły sezon będziemy ustawieni nieco inaczej.

Jeśli Jones i Elliott będą grali razem w lidze… , to nie chcę kończyć tego zdania

Elliott na jakiekolwiek skrzydło ? Chyba w Championship. Gość jest mega wolny, drybling też słabiutki.

U nas w sumie nic nie wiadomo. 2 miesiące temu , jakbyś się dowiedział, że Jones będzie grał wszystkie mecze w wyjściowym składzie bys powiedział niemożliwe, tragedia. A tu chłopak fajnie sobie radzi, może Harvey gra teraz mało, bo jest przystosowywany do nowej roli i póki nie ogarnie tego co Jurek od niego wymaga, to będzie grał ogony.

@Kolumbjajo jak dla mnie jest naszym najlepszym środkowym od kiedy wrócił do pierwszego składu i ogólnie wyróżniającym się zawodnikiem w zespole. Poza tym dorzucił bramke z Tottenhamem i asyste z Leeds. Daje liczby, których nam brakowało właśnie w środku pola. Na ten moment chyba ma więcej bramek niż reszta środkowych, pomimo że ma przegrane 919 minut.