Rozważania transferowe (dyskusja)

Tak, to był dramat…nie rozumiem do tej pory czemu Liverpool nie postawił Barcelonie prostego warunku - sprzedamy wam Suareza jeśli włączycie w tą operację Alexisa Sancheza… A tak Sanchez poszedł do Arsenalu a my pieniądze za Suareza wydaliśmy na zawodników którzy w większości nic nie dali. Atak z Balottelim i Lambertem - to był koszmar… Zobaczymy co przyniesie lato, ale coś wątpię w odmianę FSG. Musieliby całkowicie odmienić filozofię i wydać duże pieniądze nie oglądając się na zwrot że sprzedaży

Chcieliśmy Sancheza, ale on nie chciał do nas przyjść. Więc mógłby po niego latać John W i tak nic by z tego nie wyszło.

Powiem tak, muszę wydać niezależnie od sprzedaży. Daliśmy opuścić skład 4 piłkarzom, różnie było z przydatnością ich, ale w zamyśle przed sezonem mieli być przydatni. A nie byli także trzeba transferów i tak. I to dużych i dużo. Pewnie tak nie będzie jak powinno być. Czyli przy dzisiejszym rynku minimum z 200 milionów trzeba by wydać.

Kompletnie nie załapałeś i co mi chodzi. Nie chodzi o kwestię czy chciał do nas przyjść czy nie, a to jak o niech się staraliśmy. Czyli mieliśmy go dość w dupie.

A co piłkarz to wybranka serca? Trzeba za nim z kwiatami latać i na randki zabierać? Po prostu złożyliśmy ofertę, klub był gotowy go sprzedać. Zawodnik nie usiadł do rozmów dziękujemy.

@Ewagim Ty za to masz duże nie XD? Po prostu z czego czytam był zdecydowany na Arsenal, a mógł w ofertach przebierać. To do niego należał wybór i wybrał co chciał. Po co to teraz drążyć. Co jak co, ale Brendanowi i Jurkowi trudno zaangażowania odmówić.

Nie masz zbyt wiele pojęcia o biznesie co? XD Piłkarz jest twoim pracownikiem, ale jeśli chcesz mieć dobrego pracownika który ma ci generować wyniki to się o niego starasz i starasz się być lepszym od konkurencji od kwestii finansowych po przez projekt tudzież starania.

O dobrych pracowników/piłkarzy trzeba się starać, z takim myśleniem byliśmy w dupie przez lata. I takim myśleniem możemy się też pogłębiać.

EDIT: No właśnie Brendanowi zaangażowania odmawiam, bo typ zamiast coś robić opalał się, a Wenger latał po Ameryce by go przekonywać do Arsenalu. Plus akcje z Gerrardem. Jeśli nie widzisz różnicy to już problem. A to, że wolał iść do Arsenalu to jest inna kwestia.

Panowie jeżeli chodzi o Sancheza o z tego co pamietam to dużą kwestią było samo miasto, nie wiem może na tamte czasy to była jakaś propagandowa plota żeby nie mówić kto ile kasy proponuje ale ponoć jego żona chciała do Londynu.

2 polubienia

“Geography dictated where he wanted to go, simple as that,” he said in 2014. “It wasn’t due to a lack of ambition by the club, it was about where the player and his family wanted to live.”

Tylko Ty wiesz lepiej. Brandan to leser i trudno mu było zadzwonić, bo to ciekawsze niż po prostu to, że zawodnik chciał iść gdzie indziej…

No tak XD jak kazał Gerrardowi dzwonić do Kroosa zamiast samemu to zrobić.
Proszczę cię to mem.

1 polubienie

Skoro Arsenal jest zdeterminowany, by pozyskać Rice’a i Mounta, a w styczniu prawie sięgnął po Caicedo, na dodatek chce zastąpić Xhakę Gundoganem, to określenie głupi jest jednym z ostatnich, którego bym użył do opisania Arsenalu.

Ile wart jest Mount? Tyle, ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić. 25-letni Grealish kosztował 100 mln funtów dwa lata temu. Dziś Mount jest rok młodszy od Grealisha w momencie jego transferu i nie tylko moim zdaniem jest lepszym piłkarzem, który pomógł Chelsea zdobyć Ligę Mistrzów i wicemistrzostwo Europy swojej reprezentacji.

Mount to wyjątkowa okazja, rzadko się zdarza, żeby taki piłkarz był do wyciągnięcia. Dlatego powinniśmy wykorzystać tę okazję i się o niego bić. I tak będzie kosztować mniej niż faktycznie jest wart, bo umowa mu się kończy za rok. Będziemy sobie pluć w brodę, jak pójdzie do konkurencji.

7 polubień

W 100% się pod tym podpisuje, dosłownie. Najgorzej to żałować czegoś jeśli nadarzy się okazja na takiego piłkarza, a my nie zrobimy wystarczająco dużo by go pozyskać. Chociaż mam nadzieje że nam się uda. Ale coś ostatnio jest ciszej o Mouncie, co mnie martwi chyba że to kwestia dopinania transferu Argentyńczyka.

Przecież Mount to popierdółka którą klub sie interesuje tylko dlatego ze ma status HG i czasami uda mu sie prosto kopnąc pilke.
W tym sezonie jest tragiczny, mozna pisac ze cala chelaea jest slaba, ale on jest mimo wszystko jednym z najgorszych.

Jeśli pójdzie do Arsenalu to bedzie to żadna strata, bardziej martwiłbym sie o Rice’a, bo to już jest zawodnik klasowy, ktorym klub powinien sie zainteresować, a tego nie robi

1 polubienie

Inter midfielder Nicolo Barella does not want to leave the club and country but he is being pursued by big Premier League sides, according to a report in the Italian media.

As has been reported by FCInternews, the Sardinian has no interest in pursuing a move to another team this summer.

Włosi mega rzadko opuszczają swoją ligę.

Tak, ale Rice preferuję zostanie w Londynie i Arsenal na tym korzysta, w dodatku grają w LM w przyszłym sezonie i mają mega młody, zdolny skład.

Przecież Liverpoolu nie stać na takie transfery. Chyba tylko ktoś kto kibicuje Liverpoolowi od wczoraj myśli ze klub wyda dwa razy po ~70mln na dwóch zawodników bez sprzedaży innych. MacAllister to będzie największy transfer tego okienka.

6 polubień

Może coś się dzieje, tego pewni być nie możemy, że nic w jego kierunku nie robimy. W każdym razie nadal mam cichą nadzieję, że jednak po niego ruszymy. Ja odnosiłem wrażenie, że weźmiemy albo Maca, albo Mounta. Skoro Mac juz niemal pewny, to może Mounta odpuścimy i będziemy kogoś szukać HG i właśnie zwrócimy uwagę na Declana. Jak dla mnie to właśnie ktoś, kto byłby idealny do naszej taktyki i mający jeszcze wiele lat gry przed sobą.

1 polubienie

Stać, albo raczej powinno stać klub który tle zarabia, tyle wyników wykręcał w ostatnich latach powinien stać.

Problem jest jeden w tej sytuacji, to co klub zrobi, a co powinien. Logicznie powinien takie wielkie pieniądze wydać bo inaczej nam odskoczą. Realnie nie zrobimy tego i czołówka nam odjedzie :slight_smile: Dlatego ludzie wierzą, że tyle wydamy, bo powinniśmy tyle wydać.

Ilu ludzi tyle opinii. Ja tam bym wolał Mounta od Maca Allistera tak samo jak wolałbym Nevesa od Rice etc. A z ŚP którzy się przewijali w plotach (nie wnikając co to były za źródła) najbardziej pożądanymi przeze mnie byliby kolejno Bellingham, Barella, Kimmich (tak k*rwa, i on się przewijał chociaż to czysta abstrakcja :smiley: )

1 polubienie

stać nas tylko tego nie robimy, jeśli nas nie stać to jesteśmy źle zarządzani i to kolejny powód że dobre by dla nas było odejście FSG. Przez ich model oglądania każdego funta straciliśmy Warda, Edwardsa, czy ludzi od moneyball bo nie widzą u nas możliwości rozwoju i progresu klubu, teraz powinniśmy być na poziomie City a nie zazdrościć Arsenalowi.

1 polubienie

“Liverpool wykonał większość prac przygotowujących klub do letnich biznesów.”

“Liverpool jest wciąż na rynku dyrektora sportowego”

Ornstein.

Link do artykułu był wyżej podany. Czyli co. Transfery, które mają być są już deal done, ale czekamy na zakończenie sezonu.

Wg Pearce’a odejście czwórki zawodników zwolniło ponad 500k/w funtów tygodniowo.

“Jurgen Klopp powiedział, że nowy dyrektor sportowy nie jest jego wyborem.”

“Posada Kloppa nigdy nie była zagrożona, a FSG ocenia sezon jako przejściowy. Klub jest w fazie zaawansowanej jeżeli chodzi o letnią przebudowę. Oczekuje się przynajmniej czterech nowych zawodników. Trzech pomocników i obrońcy.” (Bascombe)

https://twitter.com/AnfieldWatch/status/1660572415557001216?t=3Ocf6eP4gbZ7ijPkHWkK6g&s=19

9 polubień

ale będzie głupio już niedługo tym wszystkim anty-FSG. Czekam na to :heart_eyes:

Gadanie - ja bym powiedział Barcelonie - chcecie Suareza to namowcie Sancheza na transfer do Liverpoolu. Jak nie to nici z umowy. Prosta sprawa. A my się daliśmy zrobić w konia po całości

1 polubienie