Rozważania transferowe (dyskusja)

Alexis pożegnał się z fanami Brigton. Na 99% jest już nasz. Oficjalka pewnie za tydzień.

No offence. Jeśli jest nasz to Milner ma godnego następcę na kolejnego drewniaka do dużego numeru :sweat_smile: toż 7, 8 i 10 są wolne. Pomijając fakt, że toczący boje sam ze sobą w swojej głowie Nunez weźmie pewnie 9ke.

Mogę się grubo mylić ale dla mnie to Mac to następna inkarnacja właśnie Milnera, Giniego czy Lallany. Czyli generalnie porządny piłkarz ale szału nie będzie… jeśli to jest nasze najgrubsze nazwisko na to lato… Jurgen miej nas w opiece.

@Lucasss no wszystko spoko tylko niech teraz przyjdzie ktoś kreatywny i ktoś ofensywny do pomocy bo nasz kreatywny piłkarz to połamaniec a ofensywni maja mleko pod nosem i wątpię że faktycznie spełnią oczekiwania.

1 polubienie

kogoś takiego właśnie potrzebujemy. Walecznego, wybieganego, z jajami. Ta drużyna potrzebuje nowego silnika i Mac jest tym piłkarzem. Jaram się tym transferem.

@CzerwonyBartek dlatego polujemy na Mounta.

imacoooci
Tak Klopp w Borussi miał Goetze czy Gundogana ale na skrzydłach miał graczy mniej którzy są typowymi skrzydłowymi (którzy z powodzeniem mogliby grać na wahadlach, jakby taki system był zastosowany) a nie bocznymi napastnikami (GroBkreuz, Błaszczykowski, Perisic). Nie miał tak takich graczy na bokach w przodzie jak Mane, Salah, Nunez czyli bocznych napastników (jedynym wyjątkiem jest Luiz Diaz bo to jest typowy skrzydłowy. Więc jak ma więcej strzelb w przodzie to musi to jakoś zbilansować pomocą.

Zauważcie, że jak np. na szpicy grał Nunez to rzadko ustawiał Jotę na boku. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest Luiz Diaz na boku. Nunez na ataku nie jest graczem jakim jak Gakpo czy Firmino, którzy cofną się i poklepią w środku. Dlatego zawsze musi być zachowany balans.


I takie to nasze mityczne pole position, kończy się w momencie kiedy trzeba złożyć oficjalną ofertę i wyłożyć kasę

Tak tak. Już widzę jak Liverpool biegnie z pianą na pysku z ofertą 80 mln funtów za zawodnika, który jest wart max 50 mln funtów. Za taką kasę, a prawdopodobnie dużo mniejszą można kupić ciekawszego zawodnika jak Szoboszlai czy Thuram. Odpuszczenie to będzie najlepsza decyzja.

Jak dla mnie wyglądało to na podziękowanie kibicom za doping, a potem jakby kogoś szukał na trybunach z rodziny/znajomych i machał do niego. Przeciez nie może powiedzieć, że już idzie do LFC.

1 polubienie

Nie wiem na jakiej podstawie uważasz, że Thuram, czy Szoboszlai to ciekawsi zawodnicy niż Mount. Zgadzam się, że 80 mln za zawodnika co ma rok kontraktu i chce z klubu odejść to dużo. W każdym razie to jest kwestia bardziej tego ile zaoferują inni, gdyż to że Mason odejdzie wydaje się być pewne

Ciekawsi może są, niekoniecznie lepsi.

No ale podobno całe nasze zainteresowanie upadło, gdy przyszło o zarobki. Piłkarz chciał minimum 250 tysięcy tygodniowo. Byłby wtedy drugi po Salahu z zarobkami. Jesteśmy w stanie dać 60mln za piłkarza, skoro daliśmy za AOC 40 mln który też miał rok do końca kontraktu.

A tak sobie pójdzie do Manchesteru gdzie ich cała 11 będzie zarabiać ponad 200 tys tygodniowo każdy, zajmą piąte miejsce a kibice będą obwiniać Glazerów, nawet jeśli przejmą ich Szejkowie /s

Dalej się sprawdza, że gazety piszą o kimś, a tak na prawdę robią tylko szum i sprowadzimy kogoś po kryjomu. Ciekawe czy transfer Maca wypali

Mac to taki lepszy Milner i do tego wiele młodszy niż James do nas przychodzący. Jest zawzięty, zdeterminowany, potrafi wychodzić spod pressingu, ma dobrą technike i przedryblować potrafi kilku zawodników. Też ma fajne wykończenie i spory spokój z piłką przy nodze. Do tego z wolnego potrafi uderzyć(póki co 2 bramki, ale ta z tego sezonu przepiekna). KArne ma trafione 9 z 10.
Zdobył najważniejsze trofeum w futbolu, więc presja raczej go nie zjada. Do tego wydaję się być sympatycznym i skromnym gościem. To też w sumie ważne :smiley:

4 polubienia

Mac Allister to dobry zawodnik ale właśnie to taki walczak jak Milner czy Henderson. Nam potrzeba również a może przede wszystkim - kreatora, pomocnika który gra z finezją… Niestety nie słychać o plotkach łączących nas z takimi zawodnikami

1 polubienie

Mam wrażenie, że wielu z was to w ogóle nie oglądała Mac Alistera w grze. Skoro są porównania do Milnera, jedyną wspólną cechą to jest, że dużo biegają, ale tak to można i do Milnera Modrićia porównać i będzie miało to tyle samo sensu.
Mac jest o wiele lepszym technicznie piłkarzem, potrafi się wysoko pressować, potrafi strzelać gole, piłka przy nodze mu nie przeszkadza, na dobry drybling. Czyli wszystkie te atuty których nie ma Hendo i Milner. Ten typ jest mistrzem świata i to nie takim jak Pepe Reina, tylko był podstawowym zawodnikiem swojej reprezentacji i miał asystę w finale MŚ. A tutaj go porównują do Milnera boże…

2 polubienia

My z takimi pomocnikami jak Gini i Hendo wygralismy najważniejsze trofea - LM, PL.

A Mac Alister jest zawodnikiem o niebo bardziej kreatywnym niż nasz kapitan, do tego ze swietnym strzałem, również z wolnych, czego nam bardzo brakuje. I wiem, Trent ostatnio strzelił piękną bramkę, ale z reguly mając wolnego z tych 20 m szukamy rozegrania, a nie walnięcia w okienko.

1 polubienie

Ja nie mam zamiaru krytykować tego transferu jeśli dojdzie do skutku. Nie byłem swojego czasu zadowolony z Salaha ani z Mane tak więc no… specjalistą jak niektórzy na tym forum (:smile:) nie jestem.

Milnerowi trzeba też oddać to, że byl wybiegany jak chyba nikt :smiley: Pod tym względem Alexowi jednak brakuje :stuck_out_tongue: PRessować też dobrze pressował. Ogólnie, bez piłki mogą wydawać sie podobni, choć Millie więcej zdaje się pracy wykonywał.
Z piłką to już inna charakterystyka totalnie.

@Ewagim piszę w czasie przeszłym, czyli mam na myśli Milliego z przełomu Liverpool/City :stuck_out_tongue: Dzisiejszy Millie to już cień zawodnika sprzed lat…

Ale dawno było wiadomo że on chce podwyżkę w chelsea, to po co było to wypisywanie kluhowych dziennikarzy o pole position i reszcie

3 polubienia

Milner to od 3 lat nie umiał doskoczyć do rywala nie łamiąc go w pół także no, z tym pressowaniem też się wstrzymał. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.

Ja czekam na lepsze źródła jak Joyce, Pearce którzy zabiorą głos w tej sprawie, bo jeszcze dosłownie parę dni temu pisali że jest priorytetem. A niektóre plotki już były puszczane, że nawet się dogadał. Także na razie czekam na coś wiarygodniejszego.

Bo jak nie to klub zaliczy mniejsza, ale kolejna wtopę w tym jeszcze nieotwartym oknie.

@Loku64 no tu się zgodzę. Milner wtedy nadrabiał swój niski poziom taktyczny gigatnycznym wybieganiem.