Rozważania transferowe (dyskusja)

Czasami ci zawodnicy wskakuja na wysoki poziom zaraz po transferze. Taki Caicedo jeszcze w 2021 roku obijal slupki w Ekwadorze, a Odegaard w Sociedad. Najwazniejsze jest dobre wprowadzenie w taktyke i szybkie zlapanie dobrej formy.

1 polubienie

Co ty gadasz… to właśnie byłby transfer w stylu Realu Madryt czy Bayernu Monachium. Imo najstabilniejszych wielkich klubów z tradycjami. Ty chyba masz na myśli PSG, City albo Manu.

Edit2 sprawdź sobie największe młode gwiazdy Realu i za ile przychodziły to wtedy się dowiesz jak celnie napisałeś o transferach w typie Thurama i Kone. Plus Thuram ma dobre geny po ojcu.

Jak kupowaliśmy Alissona i Salaha z SerieA, albo Fabinho z Ligue 1, też tak myślałeś?

1 polubienie

Btw: uhu, groźny Pan z Poznania dostał bana? :sweat_smile:

1 polubienie

No to myślę, że jak nic się nie stanie to to będzie nasza nowa trójka pomocników

4 polubienia

Kurde, a już chciałem mu napisać że się wybieram.

A tak na serio to te ruchy zaczynają wyglądać jak powinny.
To co każdy mówił praktycznie się dzieje. Tylko 12 miesięcy za późno, ale lepiej teraz niż wcale. Czekam na oficjalkę Maca

1 polubienie

I ograli nas kilka razy bez niego więc Twój argument jest inwalidą

Dokładnie tak. Takie transfery kiedy wypalają, są określane majstersztykami a odpowiedzialni za nich ludzie, geniuszami. Piłkarza w swoim peaku 29 letniego to każdy głupi może kupić.

Ale Real to zaprzeczenie przedpłaconych transferów. U nich drużyna opiera się na gowniarzach kupionych w odpowiednim momencie.

Tak abstrahując od słuszności tych czy innych wyborów, bo to już jest w gestii Kloppa i sztabu, bardzo ważne jest to, że nowi zawodnicy najpewniej będą dostępni od początku przygotowań. To jest szczególnie istotne przy tak newralgicznych zmianach, jakimi jest przebudowa środka pola. Dobrze, że pomimo drugiej zmiany dyrektora sportowego w przeciągu roku, sztab skautingowy pod wodzą Barry’ego Huntera sprawnie działał. Dzięki temu możemy w miarę szybko reagować na zachodzące zmiany na rynku transferowym i w sposób zdecydowany ustalać nowe cele. Oczywiście jeśli się walczy o wielkie nazwiska, to często trudno je dopiąć szybko, ze względu na silną konkurencję, ale ogólnie jestem zwolennikiem przeprowadzania transferów jak najszybciej. Kupno zawodnika 30 sierpnia, gdy sezon już ruszył, to w pewnym sensie zrobienie mu krzywdy i wrzucenie z miejsca na głęboką wodę. Teraz trzeba tylko czekać na oficjalki :slight_smile:

To co organizujemy LFC.pl MMA w Poznaniu? Mogę zająć się sprzedażą biletów

7 polubień

Panowie darujcie sobie MMA tylko napiszcie lepiej, czy według Was jest możliwy w ogóle taki scenariusz, że Real musząc wydać grubą kasę na zastępstwo dla Benzemy ( pewnie Kane albo Osimhen, bo lepszych napastników dostępnych na rynku na chwilę obecną nie widzę) odpuszcza Bellinghama? Gdzieś tam przeszło mi przez myśl, że może jakby go odpuścili i jego ojciec i agenci trochę zluzowaliby z tymi wymaganiami finansowymi to byśmy może mogli spróbować jeszcze raz. A co do omawianej trójki pomocników, którzy mieliby do nas przyjść to ja już od jakiegoś czasu mam takie podejście, że nikt mnie nie przekonuje dopóki do nas nie dołączy i pokaże klasę, dlatego uważam, że każdy z nich może się okazać dużym wzmocnieniem, jak również każdy z nich może się okazać pomyłką. Czas pokaże. Ale nie da się zaprzeczyć, że widząc tempo poruszania się Fabinho i ,umiejętności piłkarskie" Hendo to chyba każdy w miarę dobry i silny fizycznie pomocnik powinien na ich tle wyglądać rewelacyjnie…

1 polubienie

Kane odpada, bo znaki na niebie i ziemi mówią, że preferuje on zostanie w Anglii (bo Tottenhamowi na rękę sprzedanie go poza Premier League) a co do Osimhena to wątpię, że go kupią, bo to koszt pewnie ze 150 mln, a jednak to tylko Serie A i to jego pierwszy naprawdę dobry sezon.

Śmiechy śmiechami, ale moim zdaniem sięgną po Firmino jako taki bufor (bo obecnie nie widzę nikogo innego do zastąpienia Benzemy)

a mi się wydaje, że Firmino bliżej do Barcelony jako zastępstwo dla Lewego na niektóre mecze. Jestem przekonany, że jeżeli Benzema odejdzie to Real wyłoży mega kasę na konkretnego napadziora.

Szczególnie, ze Real ostatnio nie wydawał za bardzo. Spokojnie powinno być ich stać na Jude plus napadziora

@Drzewiec to w sumie jego drugi dobry sezon w serie A. Do tego zaliczył jeszcze jeden całkiem udany w serie A i kolejny w Ligue1. W sumie od 4 lat prezentuje wysoki poziom.

1 polubienie

Pozatym nawet jeśli nie kupią Jude to mocno wątpię, że u nas skończy. My już mamy obrane 3 cele i pewnie będziemy się ich do końca trzymać

@Loku64 Znaczy inaczej. Ten sezon ma niesamowicie dobry a poprzedni ma po prostu git (na 27 meczy 14 bramek i 5 asyst w sezonie 21/22 i na 24 mecze 10 bramek i 3 asysty w sezonie 20/21. Plus pamietajmy że to still Serie A gdzie Lakaka był bestią).

O ile pamietam to w ostatnim 15 leciu Liverpool nigdy nie kupował gotowego produktu piłkarskiego mówiąc brzydko. Zawsze to byli zawodnicy z potencjałem na mniejszy lub większy dalszy rozwój. Wyjątkiem był chyba tylko Thiago.

2 polubienia

Kane ma 47 bramek do rekordu Shearera. Dwa sezony na ~25 bramek i chłop to łyka. Małe szanse, że zdecyduję się odejść z PL. Najbardziej to się obawiam, że pójdzie do MU.

1 polubienie

Mi się podoba że nie kupujemy Anglików. Bellingham jest pewnym wyjątkiem bo to wielki talent ale zazwyczaj Anglicy są bardzo drodzy a nie dają tyle ile by się po nich spodziewano