Rozważania transferowe (dyskusja)

Można podsumować weekend:

Saga wraca jak bumerang, podobno pytaliśmy o Sergeja Milinković-Savića. Piłkarzowi Lazio kończy się za rok kontrakt. źródło: gazzetta.it/
Pewnie można między bajki wsadzić i prędzej Arde Turana ściągniemy z emerytury.

Po Bellinghamie i Mouncie kolejnym nazwiskiem, które odpuszczamy jest Luka Sucic.
Nie chcemy sprzedać Caoimhin Kelleher. Chcemy sprzedać Matipa, ale podobno jest zerowe zainteresowanie.

Gabri Veiga to kolejne ciekawe nazwisko. Bardzo podchodzi pod styl Kloppa. Typ pracusia z dobrymi crossami. Do tego całkiem niezły drybling. Jest bardzo kreatywny. Miał być alternatywa w Realu Madryt, gdyby transfer Bellinghama nie wypalił. Newcastle złożyło oficjalną ofertę za piłkarza, ale raczej go nie kupią. Sam piłkarz chce grać w podstawowym składzie, a w Srokach miałby szansę być w wyjściowej 11. Arsenal był zainteresowany, ale nie poczynił w jego kierunku żadnych kroków. Manchaster United był również zainteresowany piłkarzem, ale raczej zamiast niego dołączy Mason Mount, więc ironicznie Chelsea zgłasza się po zawodnika Celty Vigo. Zostajemy jeszcze my i Man City, ale podobno oba kluby mają ważniejsze cele. Na końcu jest jeszcze Barcelona, ale ona ma problemy z wypłatami i wszystko zależy od ich budżetu płacowego. Klub nie jest chętny sprzedawać piłkarza, który ma klauzulę 40mln euro.

Bayern Monachium jest bardzo zaangażowane, żeby sprzedać Sadio Mane. Zainteresowanie wykazują włoskie kluby. Nam nie grozi jego powrót. Diaz jest dużo lepszym pilkarzem.

Jeśli miałby naz opuścić Kostas Tsimikas to w jego miejsce planujemy sprowadzić Milosa Kerkeza. AZ już sprowadził na jego miejsce zastępstwo, ale oficjalną ofertę złożyła już Benfica

Adama Traore nie będzie sprowadzony jako rezerwowy dla Salaha. Nie Liverpool jest nim zainteresowany tylko Everton.

Agent Kalvina Phillipsa rozswiewa plotki, że jesteśmy nim zainteresowani, ale to nieprawda. Zero zainteresowania z naszej strony. Kluby jakie wymienił z naszym to Aston Villa i West Ham.

Chelsea chce się pozbyć Kante, Mounta i Kovacica a Chukwuemeka ma pójść na wypożyczenie.

I na koniec: RB Lipsk złożył drugą ofertę. Tym razem na 12mln https://twitter.com/philipphinze24/status/1665763646503284736?s=46&t=GxJVE__6HtIDqzRQ9MGgwA

4 polubienia

Barilla faktycznie moglby nie wypalic. Natomiast przyklady Boriniego czy Balo to przyklady tego, ze po prostu slabi pilkarze nie nadaja sie do mocnych klubow, bezwzgledu na ich narodowosc.

Jakby tak sobie posprawdzac w ostatnich np. 10-15 latach to wydaje mi sie prawie nie bylo transferow topowych Wlochow do EPL. Raczej nie ten klimat. Natomiast nie ma co sie dziwic, ze tamci slabsi nie wypalaja.

Borini to mial z 30 meczow na poziomie Serie A zagranych jak do nas przychodzil, moze kilka wiecej. W ktorych w dodatku wygladal blado - trudno wiec by stal sie gwiazda EPL. Balo to w ogole byl jakis zart, on gdzie nie poszedl byl po prostu slaby przez swoj charakter, niezaleznie od ligi. Jakby tak kogos chciec wymienic to na pewno Aquillani bylby sporym rozczarowaniem bo przychodzac do nas zarowno gral juz w reprezentacji (kilkadziesiat wystepow) i mial tez ugruntowana pozycje w Serie A ( ponad 100 wystepow na tym poziomie). Tylko, ze u nas tez troche trudno sie o nim wypowiadac bo wiekszosc kariery to kontuzje. Jednak z cala pewnoscia mozna sie bylo spodziewac wiecej niz po Borinim czy Balo. Inny pilkarz z Serie A, ktory przychodzil majac juz nieco doswiadczenia to Jorginho. Gwiazda ligi nie zostal, ale solidnie dosc troche pogral.

Takze nie czepialbym sie narodowosci Wlochow per se, a raczej tego, ze do EPL po prostu nie przychodza topowi Wlosi.

2 polubienia

Balo nigdy słabym piłkarzem nie był. On po prostu był leniwy i krnabny, umiejętności nie można było mu odmówić. Jakby miał etyke pracy takiego Milnera, to pewnie przez ostatnią dekadę byłby wiecznie na podium Złotej Piłki.

@Ewagim jest różnica między słabym piłkarzem, a po prostu piłkarskim nierobem. poza tym nawet po odejśćiu od nas momenty miał w Nicei, reprezentacji, później w Turcji. Porównania do Carvalho są bez sensu, bo on nic nie udowodnił na wysokim poziomie.
Balo w jego wieku był juz gwiazdą po transferze do City.

Ale nie miał i po odejściu z City to po prostu słaby piłkarz. To ze miał talent to nie znaczy ze to dobry piłkarz. Podobnie jak Carvalho. To ze ma talent xD nie znaczy ze to jest dobry piłkarz.

Rożnica w definicji, ale nadal to jest słaby piłkarz przez swoje lenistwo.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1665968824825311233

1 polubienie

Kolejne źródło potwierdza rozmowy z Kone I Thuramem. Kone jest wyceniany na 30-35 mln funtów, a Thuram okolice 50

2 polubienia

Wstyd się przyznać, ale nie znałem jakoś tych panów zanim zaczęły się pojawiać ploty, ale bardzo cieszy mnie to , że klub skupia się na zawodnikach do kwoty 50 mln, z których Klopp może ulepić dobry zespół, jak Gakpo, Jota, wcześniej Mane czy Salah. Na razie wygląda to wszystko obiecująco i liczę, że przynajmniej pomoc będzie skompletowana jeszcze przez naszym obozem żeby na start sezonu już jakoś to hulało.

2 polubienia

Pomoc mocno kulała, wiele osób(my,dziennikarze, eksperci…) przewidywało to przed sezonem, jednak no cóż lepiej późno niż wcale. Jak dojdą do skutku te transfery, to będziemy mieli wiele wariantów ustawienia, może w końcu doczekamy się Kloppa zaskakującego taktyką przeciwników.

W każdym razie jestem dobrej myśli przed nowym sezonem. Jak Jurek dostaje trochę siana i luzu to na tym dobrze z reguły wychodzimy :smiley:

2 polubienia

Czy ja wiem, czy wstyd? Cieżko śledzić TOP5 europejskich lig jednocześnie i mieć czas na inne rzeczy. Też ich wcześniej nie znałem. Ważne, że skauci LFC znali :stuck_out_tongue:

2 polubienia

O Kone to juz byla mowa w zeszle wakacje a o Thuramie w styczniu. Wiec gdzies sie tam przewijali. Inna sprawa, ze robimy te trasfery za pozno. I oby przyszlo jeszcze 2 pomocnikow. Jesli rzeczywiscie Matip jest njesprzedawalny to na obronce nie ma co liczyc.

Sezon się skończył, więc już nie za późno. Każdy sezon to nowa karta. Gra zaczyna się od początku.

6 polubień

Podobno o Thurmana zabiega też PSG.

Liverpool ma obecnie największe szanse na sprowadzenie Gabriego Veigi z Celty Vigo - poinformował Óscar Méndez z Relevo.com.

Fajny grajek, ale ciężko stwierdzić czy nie czasami one season wonder.

1 polubienie

Bardzo mnie ciekawią transfery do obrony w to okienko. Jestem przekonany, że nie licząc Maca, Liverpool ściągnie jeszcze dwóch pomocników, ale jednocześnie boję się, że tym razem zaniedbana zostanie obrona i w listopadzie będziemy tutaj narzekać, że Van Dijk czy Konate są kontuzjowani i Matip z Gomezem robią babola za babolem.
IMO dla mnie idealne okienko wyglądałoby tak:
• Mac Allister - 45 mln
• Thuram - 40 mln
• Kone - 30 mln
• Veiga - 40 mln
• Inacio - 40 mln
• Pavard - 30 mln

W tym do odejścia powinni się przyszykować:
• Matip - 10 mln
• Phillips - 5 mln
• Carvalho - 15 mln
• Thiago (choć niechętnie) - 15/20 mln

Przy moich optymistycznych cenach klub wydałby na czysto 180 mln, co jest chyba całkiem osiągalną kwotą biorąc pod uwagę ogromną konieczność inwestycji.
PS. Jak The Reds nie powalczą o Pavarda, to będę mega zły. Piłkarz o takich umiejętnościach i z takim doświadczeniem (a może to być dla nas kluczowe jeśli chcemy walczyć o mistrzostwo) i w dodatku w promocyjnej cenie, to coś, co może nas zbawić od wielu problemów.

3 polubienia

Ja za Pavarda mimo wszystko wolałbym Timbera.
Bardziej wszechstronny i imo lepszy.

https://twitter.com/JamesPearceLFC/status/1666056119322656768?t=hr6iEIds_ktLMJSD8-s5ow&s=19

Mac Allister dostał oficjalną zgodę od Brighton na badania. Umowa została uzgodniona.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1666057092401188864?t=8H_W-o6zRPmwB_fkhZuHWw&s=19

Dzisiaj badania, jutro oficjalne podpisanie kontraktu.

https://twitter.com/BrightonBubble/status/1666066875288113153?t=yjYOYxCaw9BsGL7AlpFTCA&s=19

Opłata ma wynieść 55 mln funtów wg głównego dziennikarza Brighton.

4 polubienia

image

Tak swoją drogą, to moim zdaniem teraz Argentyńczyk powinien być nr 1 do wykonywania karnych. Wydaje się, że robi to perfekcyjnie.

9 polubień

Moim zdaniem też, ale zapomnij, że Mo je odda.
Nie w tym wcieleniu.