Rozważania transferowe (dyskusja)

Każdy sprzedałby kogoś innego. Ja to akurat Fabsa bym nie sprzedawał. Thiago tylko przy dobrej ofercie za to Matipa, wspomnianego Phillipsa czy Kellehera już tak. Matip jest kontuzjowany często oraz nie daje już jakości w defensywie. Kelleher nie jest tak dobry jak się nam wydaje i skoro Adrian został to lepiej wprowadzać do drużyny kogoś młodszego a Phillips to nawet szkoda się rozwodzić.

Dwóch młodych pewnie nie sprzedamy z powodu nietrafionej wyceny a po Matipie Jurek by płakał całą noc wiec też nie można…

Za Phillipsa i Matipa to możemy zarobić na lewą nogę Thurama, przy założeniu że jest prawonożny

1 polubienie

Już 2 stycznia o tym pisałem. Szkoda, że nie zapowiada się na to by cokolwiek się miało zmienić. Osobiście sprzedałbym w tym okienku Thiago i jednego z trójki Matip/Gomez/Phillips. Niestety, na 99% nic takiego się nie stanie… :confused:

Ja dwa lata temu uważałem, że Keita i Oxlade powinni zostać sprzedani. Następnie Keita zagrał jak na siebie bardzo dużo, bo 40 meczów, a aż 47 razy był w kadrze meczowej. Jednak nie prezentował poziomu, który był oczekiwany ściągając piłkarza takiego kalibru. Natomiast uważam, że latem jak najbardziej można było go sprzedać. 29 lipca zagrał przeciwko Manchesterowi City, natomiast 15 sierpnia był na ławce w meczu z Crystal Palace. Zagrał również w czterech sparingach.

Wcześniej niektórzy pisali, że Keite nie szło sprzedać, bo Gwinejczyk nie będzie chciał zejść z wysokiej tygodniówki. Tę tezę obala to, że zgodził się na umowę z Werderem Brema, odrzucając lepsze finansowo propozycje.

Ja ogółem staram się nie komentować spekulacji transferowych. Tak naprawdę nie wiemy, co się dzieje za kulisami. Dziennikarze często zmyślają i są odcięci od informacji. Często podpisujemy zawodników chwilę po tym, gdy na jaw wychodzi pierwsza informacja o potencjalnym transferze.

Nie chcę się też negatywnie nakręcać. Wyobrażam sobie Johna Henry’ego mówiącego, że pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie. Kibice na to odpowiadają pytaniem - w takim razie gdzie są one zakopane?

Liczę na porzadne wzmocnienia. Oceniać uczciwie będzie można po zakończeniu okienka. Na razie cieszę się z transferu Mac Allistera.

1 polubienie

Miał być albo Bellingham, albo duża przebudowa tanszymi zawodnikami.

Mądre FSG poszło na kompromis, nie bedzie ani Bellinghama ani przebudowy

17 polubień

Dokładnie tak. Utopią nas te sknery. Nie da się utrzymać na szczycie z takim budżetem transferowym

2 polubienia

Bardzo dziwi mnie to, ze kibice na miejscu w Liverpoolu nic nie protestuja w sprawie podejscia fsg do trensferow

11 polubień

Wszystko powoli się klaruje. Transferów hitowych nie będzie. Będą tylko transfery na alibi. Mówię wam, oni sprzedadzą klub. Spekulacje i rozważania transferowe można zmienić na lamenty i frustracje transferowe. To jest dramat jak mawia klasyk.

No co Ty, oni się cieszą na forach zagranicznych że Jurgen netto wydał ileś tam mniej i wygrał to co City w tym roku, finalnie. Te komuchy z SoS i tego typu organizacji dalej wierzą w jakieś ideały w tym sporcie. W dupie mam ile wyda klub żeby wygrać trofeum. Nikogo normalnego nie powinno to interesować. Sport został zepsuty przez kapitał z Rosji i zatoki perskiej i to jest fakt. Nie da się walczyć z nimi bez potężnego nakładu finansowego. Dwóch pomocników to mus. Do wyzej wymienionych ludzi nie dociera że gdyby mac był droższy to by go nie było.

6 polubień

Biorę w ciemno pozbycie się tego tasiemca w tym roku w zamian za brak kolejnych transferów. LM i tak nie ma w następnym sezonie, więc jeden sezon można utopić, ale ich dalsze pozostanie w klubie oznacza ogromne problemy klubu długoterminowo. To, że ewentualny ich następca niekoniecznie będzie dużo lepszy to już inna sprawa niestety.

1 polubienie

pewnie i by sprzedali tylko nikt nie chce nas kupić, Glazerowie wystawiając United popsuli plan ze sprzedażą, United było i jest lepszym kąskiem, może gdybyśmy dorzucili w poprzednim sezonie mistrza i LM to potencjał komercyjny klubu by wzrósł znacząco, tak naprawdę 2 miejsce interesuje i jest postrzegane jako sukces przez fanów FSG piłkarze i normalni obiektywni kibice się tymi porażkami nie podniecają. Wracamy do nory, mieliśmy kilka pięknych sezonów, teraz wracamy do miejsc 6-8, z winy właścicieli. Arsenal nie jest bogatszym klubem i kupuje lub przynajmniej stara się o Top playerów, Gdzie Thuram a gdzie Rice, zresztą nas na francuza nie stać bo FSG wyceniło go na 35 mln i ani funta więcej, mogli brać chociaż Kamadę z darmo, ciężko będzie zrobić dobry skład jeśli nie możemy dać za 1 gracza więcej niż 40 mln i jeszcze nie może on zabrać miejsca w 11 obecnym graczą, nie kupimy Pavarda bo może wygryźć Konate ani Gvardiola bo Van Dijk ma grać do 40. To samo z Fabinho, nic nie słychsć o nowym DM bo wraca Bajcetic. Wiem że ciągle wylewam swoje żale ale tracimy szansę lub straciliśmy aby być w 3-4 najlepszych dróżynach w Europie na własne rzyczenie, z winy właścicieli. Byliśmy blisko lub na poziomie Realu i City ale to już koniec. Tym cięższy nasz upadek. Karma wraca i nasze hichy hahy z United i Arsenalu obrócą się przeciw nam. Niech fani na miejscu się zbuntują i polecę protestować z nimi, bezsilność jest najgorsza.

Caicedo jest do wyciagnięcia za 70M a my co🫠

Ponoć idzie do Chelsea za Kante.

To samo co wyżej - 70mln to pozostały budżet jaki ma Liverpool na ten sezon/okienko.

2 polubienia

A kto woogle powiedział, że mamy ok 100mln na transfery? ( wliczam te 35mln za MacAllistera). Zobaczymy jak to sie rozwiąże. Póki co sa reprezentacje, młodzież chyba też coś tam gra, nie wiem czy Thuram pełni gdzieś obowiązek reprezentacyjny. Zostaje czekać i wierzyć w FSG…( ostatnie to ironia)

No i to jest właśnie żart. Potrzebujemy 3 klasowych graczy na już. Jednego pomocnika to trzeba było dokładać co lato przez ostatnie 3 lata. Caicedo + Mac + Thuram za około 140-150 mln przy obecnych cenach to kradzież.

@Magerlfc Thuram gra Euro u21 od 21 czerwca.

Ale kiedy była szansa na zakończenie wyzysku prowadzonego przez UEFA to zrobiono wielki protest :rofl: Nawet el kapitano się zaangażował. Protest był skuteczny, bo wielki John Henry musiał ubrać się w strój robola i przepraszać kibiców

„ Mój tata poinformował mnie o zainteresowaniu Realu w ubiegłym roku. Na wieść o tym, uwierzcie mi, aż dostałem gęsiej skórki, a serce zaczęło mi szybciej bić - przyznał. - A moment transferu właściwie nastąpił, kiedy przedstawiciele klubu przyszli do mojego domu, by się spotkać. Świetnie zachowywali się w rozmowie z moją rodziną, nie chcieli nią manipulować. Byłem też na finale Real - Liverpool w ubiegłym roku, to też wpłynęło na moją decyzję o przenosinach do Madrytu „

Ciekawe czy ten fragment o manipulacji to przytyk w stronę Liverpoolu. w sumie, zwłaszcza patrząc na nasza wielką przebudowę, wcale się chłopakowi nie dziwie. Tam ma realną szanse na grę z najlepszymi. U nas zostałby otoczony przyjaciółki Jurgena Kloppa jak Henderson czy inny Fabinho czyt. piłkarzami którzy w takim Realu nie mieliby już zbyt wielu szans na występy. Zresztą, my mamy kompletną kadrę. Z ligi nie spadniemy. A może uda się ugrać znowu 5 miejsce i awansować do LM :wink:

Clarkson podobno już oficjalnie w Aberdeen.
https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1669353535526539266?t=_rjTKveajdA6sI9OldUrWQ&s=19

1 polubienie