Rozważania transferowe (dyskusja)

Jak się ma do wyboru albo Klopp, albo Edwards to wiadomo, że wybór padnie na menadzera, bo łatwiej zastąpić dyrektora sportowego. Musisz wiedzieć, że w czasie dobrobytu Klopp miał tyle samo do powiedzenia co Edwards co wynikało z dżentelmeńskiego szacunku poniekąd i nie musiała z tego wynikać żadna umowa. Z jakiegoś powodu Edwards odszedł, a niedługo potem odszedł Ward - człowiek, który został stworzony przez Liverpool stwierdził, że funkcja dyrektora się zmieniła i on nie chce tu być. A był przygotowywany do tej roli przez wiele wiele lat. Tym mącicielem w Liverpoolu jest Klopp. Ale tak jak wspomniałem wcześniej problem jest bardziej złożony niż tylko jeden, wybrany element.

1 polubienie

Nie graj szefa Panie Miodek.

Dyrektorzy sportowi rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Jeżeli Edwards nie pracuje, to znaczy, że nie chce.
Albo faktycznie jest zmęczony, albo z szacunku do Liverpoolu nie podejmują żadnej nowej pracy, albo po prostu czeka na odejście Kloppa.

W sensie zawsze jak zaliczamy gorsze wyniki, to wychodzą jakieś kwasy= oczywiście można to traktować masteplanem FSG i Henrego, który wtedy daje sygnał wszystkich dziennikarzom, nawet tym absolutnie niepowiązanym finansowo z klubem xD, żeby odwracali uwagę od sytuacji kadrowej, albo faktycznie ludzie wtedy pękają, bo widzą, że można było wiele decyzji podjąć lepiej.

Millner, Henderson, Gini, Salah itd. to są przykłady pewnej Kloppowej wizji i tego, że może mieć toksyczny wpływ na kształt drużyny.

Z Salahem chodzi o Brandt/Salah

To już nie chodzi o Miodka, ale szacunek do wielkiego nazwiska :stuck_out_tongue_winking_eye:

O Salaha się ciężko czepiać, w końcu przecież liczby dobre wciaz robi. Mili w końcu odchodzi. Pytanie czy właśnie Klopp, jako ten populista specjalnie mu nie powiedział
„Chciałem, ale się nie dało”
Potem się dorabia historie. Przecież tylko z wypowiedzi emocjonalnej Milnera wiemy, ze Klopp niby chciał go zatrzymać.
Millie bardzo nie chciał odchodzić i po prostu wierzył w co chciał może ?

@AquerdationLFC Mourinho miał Salaha i KDB na treningach i ich puscil za czapkę śliwek. To w ten sposób kierując się, to co można dopiero powiedzieć o Jose? To jest tak słaby argument i jakby na sile odbieranie Kloppowi…
Nawet w sumie niewiadomo, czy to prawda.

No dobra załóżmy że odejścia Edwardsa i Warda, kontrakty dla Hendersona i Milnera to wszystko wina Kloppa.
Ale co to zmienia w ogólnej dyskusji? Nadal nikt nie powiedział jaki inny trener miałby tu niby przyjść i wykręcać podobne wyniki mając do dyspozycji budżet na poziomie paczki chipsów.
Żaden klasowy trener oprócz Kloppa nie będzie chciał nawet wspópracować na takich warunkach w jakich musi pracować Jurgen.

6 polubień

Jakie ma to za znaczenie w kontekście tego o czym rozmawiamy?

No to może Jose się też nie zna, może nie byli gotowi. Bez znaczenia.

Istotne jest to, że Edwards coś dostrzegł, ale Klopp się z nim kłócił. To tylko jeden z wielu przykładów.

Nie wiem czy się kłócili, czy nie.
Rozmawiajmy o faktach.
Fakty są takie, że Mo super odpalił i stał się gwiazda światowego formatu. Chwała mu za to.
Jednak Brandt to wciaz bardzo dobry zawodnik, reprezentant Niemiec itd do tego 4 lata młodszy.

Pod Kloppem może byłby zawodnikiem poziom wyzej. Kto wie? W każdym razie, z tym Salahem dla mnie żaden argument, bo wyszło po latach i od 3. Osoby.

@AquerdationLFC zrobilem akapit. Faktów za to żadnych nie użyłeś. Poza tym, że Salah jest u nas :stuck_out_tongue_winking_eye:
No i ktoś coś napisał, ale wiadomo jak to z pisaniem bywa…

@AquerdationLFC
Informacje o przedłużano Wijnalduma i o Salah/Brandt to wszystko dziennikarze opisywali i to The Athletic bodajze, ale nie znalazłem wypowiedzi Klopp/Edwardsa na ten temat.

Co do Bellinghama to o nim mówił Klopp także.

To jak James pisze, że Jurek nie jest super to go można czytać, ale jak pisze, że planujemy transfer to nie ma co?

Brand ma 27 lat, siedzi w Borussi, gra w Buli, strzelił 9 goli i nie zrobił nawet 20g/a.

Mówisz, że rozmawiamy o faktach, a potem przeskakujesz na to, ze “a może pod Kloppem by się rozwinął”- no może.

@Loku64 Co znaczy faktów nie użyłem: podałem przykłady sytuacji, w których Klopp “wymuszał” transfer albo przedłużenie kontraktu. Na niektórych rzeczach się już klub wybitnie przejechał. Twoje wybiórcze podejście do tego co jest faktem, w zależności od narracji jest czymś naprawdę niespotykanym.

@Loku64 No to wszystko negujmy co wychodzi z klubu- bo przecież tylko ktoś coś tam pisał, a z pisaniem różnie bywa. Jak Pearce pisze o tym, że “idziemy” po Jude, to wszyscy to przyjmują.

@Loku64 A gdzie ja twierdzę, że nie można słuchać Pearce w jakiejś kwestii- po prostu ja zawsze dzielę wszystko co piszą poszczególni dziennikarze przez pół- niemniej jeżeli jakieś wiadomości wychodzą z kilku źródeł, są osoby bardziej wiarygodne jak Bascombe- albo jak jakiś piłkarz mówi otwarcie tj. Millner xD, że Klopp go chciał to ta perspektywa się zmienia.

O takim Pulisicu, Draxlerze i Brandtcie i mocnym zainteresowani ze strony Kloppa- pisał Joyce.

O Ginim mówił sam Klopp, wprost w wywiadzie, że chce, żeby został. Ofc- może to być typowa gadka Kloppowska- niemniej znowu, skoro wychodzą inne źródła, które wskazują, że faktycznie chciał przedłużenia, to możemy delikatnie oceniać to jako wiarygodne info.

Jeszcze tak ostatecznie podsumowując, to ja nie uznaje tego za 100% wadę Kloppa, bo ta jego niezłomna, bezgraniczna, wręcz chorobowa wiara w piłkarzy- pociągnęła nas z pewnością do wygrania LM- ale to też ma swoje wady i Klopp ponosi częściową winę za to- w jakiej sytuacji jest dzisiaj kadra.

1 polubienie

Warto sobie samemu zadać pytanie: czego ci właściciele tak naprawdę oczekują? Mistrzostwa? Ligi Mistrzów? Z takim portfelem? Przy ich wydatkach z ostatnich lat? Mi się wydaje, że miejsce 5-6 powinno ich spokojnie zadowolić a każde powyżej to będzie sukces.

Realnie trzeba mierzyć siły na zamiary, a z kolei u nas się oczekuje, że niemiecki cudotwórca znowu nabierze energii i chęci do dalszej pracy, ogarnie skład, wyciągnie znowu z zawodników 150% i raz jeszcze dokona czegoś spektakularnego. Ten projekt jest bardziej uzależniony od Niemca niż komukolwiek się tutaj wydaje, a bez niego raczej szybko się rozsypie.

Wracając do samych wydatków klubowych na transfery…Chyba proste, że jeśli jakieś 6-8 klubów w lidze wydaje przez ostatnie lata więcej niż my, to będzie nam ciężko z nimi konkurować, więc 5 miejsce i tak jest sukcesem. Tak to się kończy gdy przy dobrej koniunkturze klub się nie wzmacniał, a gdy inni urośli w siłę, to my wpadliśmy w stagnację. Naturalna kolej rzeczy. Pieniądz robi pieniądz, inwestycję goni inwestycja. Bez wkładu własnego za dużo nie wyjmiesz i takie są realia.

1 polubienie

Tak szczerze to Salah, VVD, Alisson jeszcze przed transferem do LFC byli piłkarzami światowego formatu. Media po prostu o tym nie pisały. Chyba nikt nie myśli, że Klopp w dwa tygodnie okresu przygotowawczego zrobił z nich takich kozaków. Największe osiągniecie Kloppa w LFC jeżeli chodzi o rozwój zawodników to Robertson, Trent i Henderson. W BVB jednak zrobił lepszą robotę pod tym względem, ale tam też nie ściągano tak dobrych zawodników.

Kuczq
Że niby Klopp miał decydujący wpływ na rozwój Hendersona? Bzdura totalna
Widać że ktoś nie pamięta Liverpoolu sprzed rządów Niemca.
Za kadencji Brendana Rodgersa był to absolutnie kluczowy zawodnik dla zespołu, pamietny sezon kiedy przegraliśmy decydujące mecze w sezonie, własnie przez jego brak. Za Rodgersa Henderson był swoim prime. Piekne bramki z dystansu dużo asyst. Świetne niekiedy spektakularne drugie piłki do przodu.

Rola Hendersona w układance Kloppa akurat spowodowała regres jeśli chodzi o umiejętności ofensywne.

4 polubienia

Ogólnie po krotce podsumowując z mojej strony:

  • porównywanie De Zerbiego i Kloppa nie ma najmniejszego sensu( nie ta liga)

  • szukanie argumentów, że chciał kogos zamiast kogos, to jak skonczyl w końcu z tym lepszym, to jakby samo z siebie kończy moim zdaniem dyskusje.To tylko spekulacje, a koniec końców mamy tego lepszego.

  • przedłużanie zawodników bazując na faktach- to Milner został za długo(sezon, może dwa) i Hendo mógł dostać niższy lub krótszy kontrakt.

Tu już moje przemyślenia, może przedłuża zawodników , bo właśnie nie ma środków, w takim wypadku woli stawiać na tych, których już zna.

  • co do dyrektorów sportowych, to tez ciężko mi się wypowiedzieć, ale skoro Arthur to ruch Warda, to tym ruchem zasłużył na to, żeby dostać kopa. Z wywiadów Kloppa wynika, że Dyrektor to dla niego bardziej ktoś, kto zajmuje się negocjacjami i widocznie takiej roli od dyrektora on oczekuje.


Wyglada to obiecująco

6 polubień

Czyli nic nowego w tej kwestii. Takie informacje są już od chyba tygodnia, a my dalej z tym nic nie robimy. Chyba czekamy, aż jakieś Newcastle czy Chelsea się za niego zabiora

Micky van de Ven: “Oczywiście słyszałem o powiązaniach Liverpoolu i wiem, że śledzili mnie w przeszłości. To wszystko. Liverpool to świetny klub”, powiedział VI. “Jest szansa, że odejdę tego lata. Jeśli pojawi się fajny klub z dobrym planem… będę otwarty”

Nic konkretnego ani zaawansowanego między Fabio Carvalho a West Hamem pomimo doniesień. Rozumiemy, że RB Lipsk pozostaje faworytem i będzie nalegał na podpisanie kontraktu z zawodnikiem Liverpoolu.

Liverpool monitoruje Barelle – nie ma mowy o 50 milionach funtów.

Fabrizio Romano

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1669864463988654084?s=20

4 polubienia

Pytanie jaki pakiet byście woleli do naszej linii pomocy? Sam Barella, za którego pewnie realnie trzeba zapłacić z 80 mln, czy Thuram + jakiś 2 pomocnik powiedzmy Veiga/Kone za myśle łącznie podobną kwote 80-90mln? Mówie o samej pomocy, bo liczę też na ŚO, ale to zobaczymy.
Ja zdecydowanie wolałbym skupić się na samym Barelli jeśli oczywiście sam będzie chciał do nas przejść i pójść od razu po jakiegoś ŚO.

image

Imo myślę, że jeśli jest to możliwe do realizacji, kwota zbliżona do sensownej za gracza tego kalibru w dzisiejszych czasach to jakieś 70 mln.

@qba3 Thurama i Barelle :sweat_smile: wtedy można byłoby sobie oprawić w ramkę zdjęcie Bellinghama tylko w celu pokazywania mu fakera każdego ranka po przebudzeniu.

Czekamy, czekamy co nam klub pod względem transferów zafunduje.

Brałbym Thurama i koniecznie jakiegoś dobrego PO żeby widzieć więcej Trenta centralnie w środku pomocy. On się meczy na obronie, kręcą nim strasznie a w pomocy pokazuje swoje atuty.

8 polubień

Zdecydowanie pierwsza opcja.
Gdy Jurgen uparł się na VD, to były głosy szydzące n/t tego, że powinno się kupić kogo innego, a najlepiej dwóch obrońców, to Jurgen uparł się tylko i wyłącznie na Holendra i jak na tym wyszliśmy, to każdy wie.
Analogiczna sytuacja MOIM ZDANIEM byłaby przy zakupie Barelli.
Absolutna światowa czołówka i to nie tylko na swojej pozycji, ale także ogólnie.
Ale to moje zdanie.
I nie odbieram też umiejętności, ani talentu wymienionym przez Ciebie piłkarzy, ale na przykładzie Virga idealnie pokazane jest, że lepiej kupić jednego, aczkolwiek wybitnego piłkarza, aniżeli kilku, ale dobrych.
Sami się o tym przekonaliśmy po sprzedaży Suareza, czy też Totki po sprzedaży Bale’a.
Podsumowując:
TYLKO I WYŁĄCZNIE BARELLA.

1 polubienie