Rozważania transferowe (dyskusja)

Tylko wiesz, w 2019 roku to nie nie mieliśmy zbytnio czego wzmacniać. Rok później wygraliśmy PL. W City bądź co bądź odszedł Gündoğan, zaraz pewnie Silva i Walker.

1 polubienie

Wydanie 100 mln na Gvardiola byłoby mega głupotą, jak mam być szczery.

Zwróciłeś uwagę jak grał często Henderson jako pomocnik wbiegający w ostatnią tercję wspomagający napastników? To byłaby idealna pozycja dla Mounta. Dodatkowo nie gra tylko na 10, on świetnie pasuje wg mnie na 8.
Nie pracuje w pressingu, a on wg mnie jest świetnie wybieganym zawodnikiem pasującym pod pressing. Nie jest może Caicedo, nie będzie fizycznie przeważał nad przeciwnikami, ale technicznie to sam top w Anglii. Do tego HG. Wg heatmap z Sofascore w sezonie 22/23 grał bardziej na lewej stronie, w 21/22 na prawej, a w 20/21 niemal na całym boisku się poruszał. Uniwersalny w cholerę. Na pewno Jurgen znalazłby na niego pomysł! Bez powodu nie było zainteresowania z naszej strony.

5 polubień

Na Mounta szkoda pieniędzy, gość za pół roku jest do wzięcia za darmo. W naszej sytuacji wydawać 60 mln za Niego, to strzał w kolano. Liverpool to nie City, czy United. W dodatku patrząc na to co zagrał w 2022/23 to kot w worku. Przehajpowany Anglik.

1 polubienie

A nie uważasz że korzystniej jest się wzmacniać kiedy jesteś akurat na topie? Wtedy jest mniejsza szansa że przytrafi Ci się taki sezon jak nam teraz, zawodnicy którzy przychodzą do klubu mają na sobie mniej presji, zawodnicy którzy już byli w klubie dają z siebie więcej bo mają większą konkurencję, a poza tym kluby od których kupujesz widzą że skoro teoretycznie nie musisz kupować to ciężej Cię będzie wydoić. Dlatego uważam że tamto okno nie zostało dobrze rozegrane.

1 polubienie

Co ja Ci mogę powiedzieć. Mamy takich właścicieli, a nie innych.

Swoją drogą, kogo byś sprowadził do LFC w 2019?

Najlepszy obrońca mistrzostw świata i to w wieku 20 lat, rzeczywiście nic szczególnego nie pokazuje, przeciętny zawodnik xD

Nie to co takie tuzy jak Joe Lovren, czy Van Radar który od ponad roku gra tak jakby przeciwnicy sami mieli mu oddawać piłki bo jest przecież taki dobry.

@Edum
No zgadzam się, z tym Rice’m to też mocna odklejka, najlepszy Angielski pomocnik na ten moment obok Bellinghama, na pewno jeden z najlepszych w Premier League, a typ twierdzi że lepiej ściągnąć Mounta który cały ostatni sezon kopał się po czole xD

1 polubienie

Daj mu spokój już. Josif ma swoich wybitnych piłkarzy typu Mount czy ten Turek, co poszedł do Benfici, nie pamiętam nazwiska i ma też swoich przeciętnych, typu Rice, czy Gvardiol. Prosta sprawa.

Mount tutaj nie przyjdzie, bo my go skreslilismy. Gość chciał podobno 250k na tydzień, wiec nasi dali sobie spokój.

Oczywiście chciałbym Thurama i Kone, bo czuje, żeby pokazali klasę, ale jak na taki klub jak nasz gdzie teraz jest ta mityczna przebudowa to biednie to wyglada. Już widać po kogo uderza Newcastle, Aston Villa itd a my kupujemy niczym średniak. Oby znowu Klopp zrobił z nich grajków.

Nie przyszło Ci do głowy, że jak Ty marginalizujesz Mounta, tak on może Rice, jednocześnie oboje możecie się mylić lub mieć rację? W obu przypadkach są pobudki by sądzić, że w nowym klubie wybuchnie formą, ale również jest szansa na flop okienka.

2 polubienia

Haha. Wybranie kogoś do XI w mś ma być jakimś wyznacznikiem?

W XI mistrzostw świata 2018 znalazł się Lovren. To żaden argument.

1 polubienie

Tak, jeśli ktoś w wieku 20 lat jest w stanie udźwignąc presje i jest wybierany do 11 MŚ to jest to mocny wyznacznik. Gvardiol jest lepszy w kazdym aspekcie gry od takiego Van de Vena którym LFc się interesuje, do tego jest mlodszy i bardziej perspektywiczny

1 polubienie

Myślę że można już było rozglądać się za ŚO skoro było wiadomo że Lovren prochu nie wymyśli. Ani Robbo ani Trent nie mieli przez cały tamten sezon zmiennika (ten drugi w sumie wciąż go nie ma). W pomocy mieliśmy wtedy Hendo, Giniego, Fabinho, Milnera i Keitę czyli nie tak wielu zawodników zważając na to że braliśmy udział we wszystkich możliwych rozgrywkach (Liga, LM, FA Cup, Carabao, KMŚ, do tego Superpuchar Europy i Tarcza Wspólnoty). Ogólnie to dodałbym przynajmniej po jednym zawodniku (co prawda do ataku przyszedł potem Minamino) do każdej formacji i upewnił się że każdy ma solidnego zmiennika. Konkretnych nazwisk nie podam bo nie pamiętam dokładnie kto był wówczas dostępny.

Ale przecież na mś w Katarze lepsze wyniki od niego miał znowu Lovren. Rozumiem, że Gvardiol to ciekawostka i jako ciekawostka jest kupowany, ale gość po prostu niczym nie zachwyca. Przynajmniej na razie. Może pod Guardiolą wybije i będzie jednym z najlepszych obrońców świata. Może, stawiam na może. Swoją drogą nawet Van Dijk po tak tragicznym sezonie jak ten bije na głowę statystykami Gvardiola. A mówimy o zawodniku, gdzie jeden gra w Bundeslidze i dopiero do Premier League przechodzi i mu te wskaźniki spadną, a drugi w Premier League się sprawdza od dawna. Jedynie co ratuje Gvardiola to właśnie wiek. Co do Mickiego, to Micky przy swoich 193 cm wzrostu jest uznawany za jednego z najszybszych zawodników na świecie i jest szybszy od Gvardiola co nawet mnie rozśmieszyło. Do tego ogólnie ich gra wygląda podobnie z tym, że Micky ma lepszy procent wygranych pojedynków na ziemi o prawie 7%, a to już dosyć spora różnica na korzyść Holendra. Łączy ich nadal słaba umiejętność główkowania, ale różnica jest taka, że Gvardiol już nie urośnie. A poza tym Holender kosztuje 3 albo 4 razy mniej.:slight_smile:

Powtórzę to jeszcze raz. Żadnego innego klubu nie stać na to, żeby sprawdzić czy Gvardiol pozostanie jako ciekawostka czy rzeczywiście zaskoczy i okaże się wart tych 100 mln.

PS: W ogóle teraz dopiero zdałem sobie sprawę, że naprawdę rzadko się zdarza, żeby zawodnik uznawany za jednego z najlepszych miał wskaźnik w Bundeslidze w powietrzu 55% i 56% wygranych pojedynków na ziemi.

3 polubienia

Naprawdę rozmyślacie czy Gvardiol jest dobry?
To tak jak ja bym się zastanawiał czy podoba mi się niebieskie ferrari, po prostu o tym nie myślę bo mnie na nie nie stać

3 polubienia

Prawda jest taka, że jeśli Gvardiol przychodził by do nas to narracja byłaby przeciwna i byście piali z zachwytu. To samo było z Bellinghamem.

3 polubienia

No to starczy, Liverpool moal podobno 250 baniek? Jeszcze zostanie na jakiegoś ogóra…

Junajted ponoć odpuszcza Mounta, gdyż Chelsea odrzuciła ich 3. Ofertę tym razem na 55mln£. Ponoć wola spróbować sciagnac Caicedo, którego tez chce Chelsea i Arsenal. Upatruje się w tym szansy na to, że cena za Mounta jednak spadnie i może my sprobujemy go kupić.

2 polubienia

https://twitter.com/TheAnfieldTalk/status/1672886888103829505

4 polubienia

2 polubienia