Rozważania transferowe (dyskusja)

i Nunez nieskuteczny. To ubiło pomysł grania 10.

Jaram się niesamowicie tym transferem oby starczyło jeszcze na śo i thurama a okno 8/10 co do samego Szoboszlaia zgadzam się tutaj z użytkownikami to ofensywny piłkarz w pomocy który był nam bardzo potrzebny dla mnie fabinho po jednym słabszym sezonie jeszcze nie ma co skreślać jest w dobrym wieku aby dalej grać na najwyższym poziomie i pewnie Klopp przy nim zostanie

2 polubienia


2 polubienia

Opinia, nie fakt: Szoboszlai to o wiele lepszy piłkarz niż Mount. Koniec opinii. Dziękuje.

13 polubień

Tak jeszcze w temacie Szobo.

szobo

1 polubienie

Czy Szoboszlai jest taką typową 10 w sumie, bo widziałem kilka pojawiających się odnośnie jego osoby komentarzy, a po statystykach wyglada, że może również zagrać znacznie niżej.

Chyba wyraźnie napisałem kolego? Chyba, że chodziło Ci o Szobo i Thuram na ten moment + konkretny defensywny pomocnik jeszcze w tym okienku to wtedy się mogę zgodzić. Bo przy założeniu że mamy już Mac Allistera, a przyjdą jeszcze Szobo i Thuram bez ŚPD to my dalej jesteśmy w przysłowiowej dupie z defensywnym pomocnikiem.

Dokładnie. Wydaje mi się, że Klopp widzi go jako taką 8mke, która potrafi kreaować dużo akcji i ma ciąg na bramkę. Zagrał wg transfermarkt ponad 200 spotkań w piłce seniorskiej i najwięcej (bo ponad 50) na pozycji środkowego pomocnika. Później po ok 30 spotkań grał jako: lewy pomocnik, ofensywny pomocnik (10) oraz jako lewo/prawo skrzydłowy. Widać więc jaki jest to uniwersalny zawodnik. Gini vol 2?

1 polubienie

Szoboszla , super :slight_smile: Ogarnia caly przod w tym rowniez pozycje Salaha :slight_smile:

Wiesz kolego, że Thuram i Mac Allister grają na defensywnym? Spokojnie można ich ustawić obok siebie, a z przodu Szobo.

@cynar kolego, popełniasz błąd myśląc, że Klopp dalej będzie grał 4-3-3

3 polubienia

To jest niestety typowa dycha z możliwością gry na bokach ataku w 4-3-3 lub bocznych ofensywnych pomocnikach w 4-2-3-1 i nie ma szans, żeby ten gość ogarnął grę u Kloppa na ósemce w 4-3-3. Jak my władujemy w niego grubą kasę po to, żeby go Klopp ustawiał na lewym skrzydle ( taki sam casus jak w przypadku innych naszych prawonożnych dziesiątek takich jak coutinho czy carvalho) i nie kupimy defensywnego pomocnika to ja tego nie ogarniam.

Gini był świetny. Ofensywnie zwłaszcza przed transferem do LFC. Ale szanujmy się. Gdyby holender tak zakręcił piłkę jak Szobo to by sobie nogę złamał.

Giniego v2 to odpuściliśmy na rzecz Manu. Ewentualnie sprowadziliśmy go po promocyjnej cenie pare tygodni temu.

Patrzę po statystykach i całkiem sympatyczne osiągi defensywne, więc jak na taką typową 10 to mocno się wybija w tym elemencie.

Czyli w cenie Jude Bellinghama . Oopcja 1. Mamy Alexis Mac Allister & Dominik Szoboszlai. Opcja 2

Jak to oceniacie ?

Hanys o czym Ty mówisz? W Brighton na defensywnym grał Caicedo a nie Mac Allister, który poza grą na ósemce grał też jako dycha. Zobacz sobie nawet teraz ustawienia Francji u21 na jakiej pozycji gra Thuram. Ja to rozumiem, że oni w razie czego MOGĄ tam zagrać, ale żaden z nich nie jest def pomocnikiem ,z krwi i kości: i nie posiada cech, które my potrzebujemy na tej pozycji. Chyba że nie wiem, Klopp całkowicie zmienia profil naszej pomocy i zamiast agresji, wybiegania itd. teraz będzie chciał postawić na większą technikę i utrzymanie się przy piłce? Jakoś ciężko w to uwierzyć.


W poprzednim sezonie Mac Allister 18 meczów (najcześciaj) grał na DPM

Dwóch a jeden to do duża różnica, w dodatku że prawdopodobnie przy zakupie Dominika będą oboje grać w pierwszym składzie.

1 polubienie

Ciężko orzec. Szobo to mimo wszystko nie jest taki typowy pewniak. Ale wydaje mi się, że postąpiliśmy rozsądnie. Przychodzi jeden kozak o jeszcze nie tak wyrobionej renomie jak najlepsi na świecie oraz jeden szalenie solidny ligowiec z zadatkami na kogoś więcej. Jude to wielki talent ale mocno eksploatowany od paru sezonów. Jeśli nie wypali to kicha. Tutaj musiałoby nie wypalić dwóch aby była kicha.