Rozważania transferowe (dyskusja)

Skąd w ogole takie pomysły że Salah teraz może gdzieś się wybierać?

2 polubienia

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1675114857866067972?t=Qpi3RovdgAwn0gI1pVUxoQ

4 polubienia

Odpisuje na post. Ja tam bym wolał żeby został.

Nigdzie nie było takiej informacji czy choćby plotki więc chyba z forumka xd

Salah co sezon ma minimum 30 G+A I w dodatku ma dopiero 31 lat więc może jeszcze śmiało pograć na wysokim poziomie przez następnych kilka lat. Jak dla mnie jest bezcenny i zdecydowanie nie do ruszenia.

W ogóle to narzekanie, że nie sprzedajemy najlepszych piłkarzy w prime to jedno wielkie XD
Przecież to właśnie przez to, że sprzedawaliśmy naszych najlepszych graczy (Suarez, Alonso etc) byliśmy przez tyle lat przeciętniakami. Najlepszym klubom nie zależy na zarabianiu na swoich zawodnikach tylko na trzymaniu ich dopóki są w formie.

6 polubień

Mac Allister i Szobo będą kosztować mniej więcej tyle co Bellingham. Czy jest ktoś w stanie z ręką na sercu mi powiedzieć, że wolałby tą dwójkę zamiast Bellinghama?

Oczywiście zawsze lepiej mieć dwóch pomocników niż jednego, ponieważ ten jeden może dostać kontuzji, ale to też działa w drugą stronę. Bellingham może okazać się jednym z najlepszych pomocników w historii, Szobo i Mac Allister mogą iść drogą przeciętności.

Ciężko oszacować czy ten ruch się opłaci, ale jednak wolałbym Bellinghama zamiast tej dwójki.

1 polubienie

Jeśli przyjdzie Thuram i powiedzmy… wg plotek - Lavia, to wolałbym jednego Bellinghama.
Jeśli przyjdzie tylko jeden z nich, to wolę tych dwóch zawodników mimo wszystko.

Jednak śmiem sądzić, że Jude dałby taki impakt w pomocy, że możemy żałować. Ciekawe w takim razie czy serio nie mieliśmy funduszy czy sztab/Jurgen stwierdzili, że lepszy taki podział w miarę jakościowych zawodników od cracka, ale tylko jednego.

Ja prdl xD
Co to za bzdury teraz przeczytałem to oszalałem.
Równie dobrze Bellingham może pójść w przeciętność.
Nie marudź

3 polubienia

a może się okazać, że nie odnajdzie się w wielkim futbolu i wróci do Niemiec z podkulonym ogonem. Ja zdecydowanie wolę dwójkę pomocników niż jednego.

Trochę nagiales rzeczywistość. Mac + Szobo to łącznie 95 mln £
Bellingham z bonusami (łatwymi) ma wynieść Real około 110-120 mln £ czyli różnica sporą. W dodatku marne szanse, żeby wolał Liverpool od Realu.

Mi chodziło o coś innego. Kiedyś Salah skończy karierę. Wierzę, że do końca będzie gwarancja bramek. Ale gdy go zabraknie, będzie trzeba wydać niesamowite pieniądze na kogoś kto zagwarantuje podobne liczby.

Moje wyobrażenie jest takie, że to w LFC nie przejdzie i będziemy musieli kupować perspektywicznych, tańszych graczy.

Alternatywnie możemy starać się spieniężyć gwiazdy jak Salah i że środków ze sprzedaży dokładać kwoty które i tak byśmy wydali na młodego perspektywicznego, kupować młodych ale TOP zawodników.

nigdy za Kloppa zespół nie był uzależniony od jednego zawodnika.

Idę o zakład, że tygodniówka Bellinghama byłaby większa niż Maca+Szlobo, więc koszty tego jednego transferu byłyby niebotyczne, a musielibyśmy polegać na jednym piłkarzu i dmuchać na jego zdrowie.

3 polubienia

To zależy. Jakby zamiast Bellinghama miał przyjść Tielemans, Hojberg i Douglas Luis, bo takie propozycje tutaj padały kilka miesięcy temu to odpowiedź jest prosta. Natomiast transfer Mac Allistera i Szoboszlaia to dwa wybitne transfery i nie mam co do tego wątpliwości, że dobrze się stało jak się stało. Real zdobył genialnego pomocnika, ale my nie mamy się czego wstydzić. Jestem przekonany, że zwłaszcza Szoboszlai będzie ulubieńcem tłumów.

14 polubień

Mój hype na Bellinghama pochodził z forum. Tak naprawdę tyle samo wiem o nim co o Szobo. Można by porównać ich statystyki i zastanowić się nad nocnymi stronami. Wiek nie jest jakiś mocno rozjechany. Jeden i drugi urodził się w obecnym stuleciu. Tak wiec jeden i drugi może mieć olbrzymi margines rozwoju. A Mac w chcieli obecnej jest dla mnie solidnym ligowcem.

1 polubienie

Tylko do Realu nie przychodzi Bellingham jako zbawca pomocy, a jako kolejny ważny element w maszynie. U nas miałby status zbawcy i nie wiadomo czy ta presja byłaby dobra dla niego.

Moim zdaniem zarówno Mac jak i Szobo to są zawodnicy na podobnym poziomie co Anglik. Jedynie co go ratuje to młody wiek, wiec może sufit ma wyzej. Jednak sam potrafił znikać w ważnych meczach, a Mac był jednym z lepszych zawodników na Mundialu.
Dla mnie zrobiliśmy lepszy interes biorąc Dominika i Alexisa zamiast Jude.

6 polubień

bo jakiś idiota z pcimia dolnego stwierdził że nie wydamy 100 mln bez sprzedaży kogoś za podobną kwotę, a że tylko mamy 1 takiego gracza.

Tak w ramach ciekawostki - 15/16 karnych ma trafionych.
Salah oddawaj😂
Edit; i pewnie uderza a nie platfusy na wysokości kolan bramkarza

Salah to też bardzo skuteczny egzekutor.

1 polubienie

Jeśli Szobo i Mac kosztują mniej w utrzymaniu niż Belli to ja jestem w stanie powiedzieć, że to była dobra decyzja. Zobaczymy za 2-3 sezony kto lepiej na tym wyszedł, ale ja jestem dobrej myśli.