Rozważania transferowe (dyskusja)

Ale wiecie, że do wymiany Salaha jest już coraz bliżej? Dlaczego mielibyśmy go nie sprzedać jeżeli pojawiłaby się ciekawa opcja z Arabii? Tym bardziej, że jest mnóstwo talentów, które tylko czekają aż się po nich zgłosi Klopp ze Schmadtke. Tylko pierw Klopp musi chcieć go oddać, a to największa przeszkoda.

Np. jednym z takich gości byłby ten pan z linka. I jeszcze zostałyby pieniądze ze sprzedaży Salaha. Salah odejdzie za rok albo dwa, a nie zarobienie na nim zapewne wciąż niezłych pieniędzy to grzech.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1675143631542407171?t=zFFpD5OEWJI_zdR2VTLfzQ&s=19

Tylko Mo w niejeden tydzień strzelił więcej bramek, niż ten gościu w całej karierze.
Jak chcesz być brany na poważnie to skończ z tymi hipsterskimi nazwiskami…

Co do Kloppa to widocznie nie dogadywał się z Wardem i Edwardsa to nie mieliśmy transferów.
Jak widać Jurek wziął sobie ziomeczka, okienko nierozpoczęte a już 2 megatransfery.
To wyglada na to, że nie Jurek był problemem a dyrektorzy widocznie…

Widać Jurek potrafi dopiąć swego jak ma dyrektora, który go wspiera, a nie chce się przypodobać zarządowi.

3 polubienia

Jak tam kolego? Zobaczyłeś już te 1,5 meczu Thurama? Możesz już coś on nim napisać?

4 polubienia

napisz jakie to talenty, które gwarantują takie liczby i biegają od pola karnego do pola karnego ? Ja takich nie widzę, z prawej strony ciężko o dobrego gracza a Saka, Valverde, Rodrygo, może tam grać Komann, kogo masz na myśli bo akurat jeśli chodzi o klasowych skrzydłowych na prawą stronę to jest deficyt. Jesteś jednym z tych którzy cieszą się byle kim, każdy przychodzący gracz, nie ważne czy shaqiri, Minamino czy Bradley to dla ciebie top class bo przychodzi do Liverpoolu ?

3 polubienia

Widziałem jestem całkiem ukontentowany, tym co zobaczyłem.
Gdzieś tam dzieliłem się wrażeniami w temacie EuroU21 zapewne …

Po prostu te Twoje nazwiska to przeniosę na popularna na forum metaforę motoryzacyjna.

Kolega się chwali swoim Ferrari.
A ty odpowiadasz
„a Dacia jest super i mało pali, nie myślałeś nad zmiana?”

Mo to Ferrari
Ten ktoś tam niewarty zapewne zapamiętania to ta Dacia, w najlepszym wypadku Renault😂

1 polubienie


Newcastle teraz chce Thurama :upside_down_face:

Już to kiedyś pisałem, nie kupimy nikogo z OL chodźby miał talent na miarę Messiego póki prezydentem klubu jest Aulas.

Salah jest wybitny. Jednakże w Newcastle, Arsenalu czy Brighton nie ma Salaha, a strzelają mimo wszystko więcej od nas lub niewiele mniej.

2 polubienia

Nie do końca bym się z tym zgodził. Robiliśmy transfery, ale mało i mieliśmy bardzo dobrą skuteczność na rynku. Klopp niechętnie chciał się rozstawać z piłkarzami i sam mówił prawie rok temu, że nie odczuwa wielkiej potrzeby kupna pomocników, bo ma ich w składzie pełno. Dlatego np. po fiasku z Tchouamenim, który byłby wielkim wzmocnieniem, zrezygnowaliśmy z innych opcji. Natomiast przez ostatnie kilka miesięcy Klopp doszedł do wniosku, że tu potrzeba jednak większej aktywności na rynku transferowym i gdyby Ward dalej u nas pracował, to te transfery też by były.

Z drugiej strony, gdyby klub zgodził się na kolejny rok kontraktu dla Milnera, Firmino zdecydowałby się przedłużyć kontrakt na dwa lata, a Keita podpisał nową umowę, bo mu ją oferowaliśmy, przynajmniej takie były głosy na początku roku, to ta transferowa ofensywa byłaby ograniczona.

Mógł być jakiś problem między Kloppem i dyrektorami, ale niestety prawdopodobnie za ten problem odpowiadała niechęć Kloppa do pozbywania się starej gwardii, a to ukróca pole manewru.

Ale mimo wszystko starej gwardii w sumie się pozbywa i wprowadza świeża krew.
Ciężko powiedzieć ile rzeczywiście Kloppa w tym trzymaniu zawodników, a ile władzy wyższej :sweat_smile:

Klopp jest dobrym politykiem to tez nie powie wprost, ze Milner zdziadzial, a Bobby zdrówko już nie te.

Zreszta z czego można było zrozumieć z jednej konferencji Kloppa to Jurek Milnera widział jako element sztabu już od zeszłego sezonu. Jednak Milner wciaz chciał grać, może dlatego był przedłużany. Na zasadzie „ No dobra rok pograsz i zostajesz w sztabie”, ale James nadal chce grać, wiec już wystarczy grania u nas…

Głosy były tez, że chcemy Gravenbercha JWP, czy Tielemansa. Jak widać życie pokazało, że celujemy znacznie wyzej.

myślę, że to była zaplanowana dezinformacja ze strony naszego sztabu.

Tymczasem:

Jak transfer zostanie dopięty, to uważam, że następnym krokiem powinien być ŚO. Najbardziej najarany jestem na Inacio ale ze względu na limity HG najchętniej zobaczyłbym w naszej koszulce Colwilla. A ostatni wolny slot wykorzystać na Thurama albo jeśli Bóg da na Barelle

@josif Wsumie gdybym miał decydować to nie taka prosta sprawa. Z jednej strony Barella to piłkarz klasę lepszy od Thurama. Uwielbiam jego kreatywność oraz talent do strzałów z woleja. Z drugiej Francuz jest znacznie młodszy oraz zapewnił by nam fizyczność której potrzebujemy w środku.

2 polubienia

Nie uważasz, że lepszym wyborem byłby Thuram niż Barella w takim rozwoju wydarzeń z Szobo? To jednak Thuram więcej grał w roli defensywnego pomocnika niż Barella. Jak to oceniasz?

2 polubienia

Moim zdaniem Szobo był alternatywą dla Włocha. Nico za nic nie chce się ruszyć z Włoch, więc odpadliśmy Węgra. Teraz na 99% padnie na Thurama.

2 polubienia

Zgadzam się w stu procentach. Racjonalne jest to, że zmiennika powinnismy sprowadzać odpowiednio wcześnie, tak bym miał czas się zaaklimatyzować, sezon lub dwa. Jednakże Klopp chyba woli trzymać zawodników do końca niż sprzedawać wcześniej. Wiec jak będzie ? Czas pokaże.

1 polubienie

Moim zdaniem dlatego, że ciężko go zastąpić. Salah to gwarancja tych 30-40 G+A co sezon. Takich piłkarzy jest naprawdę niewielu, a 31 lat to nie jest jeszcze czas na piłkarska emeryturę u Arabów. Messi, Ronaldo odeszli mając kolejno 36 i 37 lat. Lewy w wieku 34 lat zdobywa króla strzelców La Liga. Jak dla mnie Mo to jest ten sam poziom dlatego wypychanie go na siłę kiedy wiele nadal wskazuje, że jest w stanie grać na topowym poziomie przez najbliższych kilka lat nie ma żadnego sensu. Rzadko kiedy zresztą udaje się zastąpić takiego zawodnika od razu, a my nie możemy mieć kolejnego sezonu przejściowego tylko musimy wrócić do LM jak najszybciej.

2 polubienia

A pamiętasz jak odchodził Torres ? Po Torresie już nigdy nie mieliśmy strzelić gola. A jak odchodził Suarez to podobno Liverpool miał już nigdy nie awansować do top4. Zawsze można kogoś kimś zastąpić. Moje ulubione powiedzenie to nie ma ludzi niezastąpionych. Liverpool to taki klub co zawsze znajdzie rozwiązanie.

Już wielokrotnie o nim pisałem. Kupić i wypożyczyć do odpowiedniego klubu. A potem czekać czy rzeczywiście jest to największy talent w obronie od dekady tak jak czytałem już w kilku źródłach. Ciekawostka jest taka, że w grze jest również City, Newcastle i Chelsea.

A pamiętasz co się działo w sezonach bezpośrednio po odejsciu Torresa albo Suareza? Bo ja pamiętam i była 2 razy katastrofa. Jeśli już te 2 przykłady mają czemuś dowodzić to temu że odejście kluczowego zawodnika bez odpowiedniego zastępstwa prowadzi do tragedii.

2 polubienia

Po odejściu Suareza mieliśmy olbrzymi kryzys i to właśnie idealny przykład, że nie warto sprzedawać swoich najlepszych piłkarzy. Podobnie zresztą było po sprzedaży Torresa. Co z tego, że za 2-3 lata uda się go kimś finalnie zastąpić?

1 polubienie

@Fsg_out A kto powiedział, że mielibyśmy nie kupować w zamian kogoś innego?