Rozważania transferowe (dyskusja)

A ja właśnie nie zdziwiłbym się gdybyśmy mieli jeszcze z drugie 100. Jakoś czuje, że udało nam się znaleźć tego dodatkowego inwestora i dzięki porządnemu zastrzykowi gotówki tak sprawnie działamy na rynku (już dwóch zawodników do pomocy ściągnęliśmy a dalej są plotki z mocnych źródeł o Lavi/Thuramie oraz kimś do obrony). Myślę, że ogłosimy nawiązanie współpracy po zakończeniu zakupów by inne drużyny nie windowały nam cen podczas negocjacji.

Oczywiście też mogę się po ludzku mylić ale czas pokaże :smiley:

1 polubienie

Chelsea mówi, że jesli ma sprzedać Colwilla to tylko za rekord transferowy inaczej do żadnych negocjacji nie podejdzie. A skoro sprzedali za 60mln funtów Mounta to trzeba przyznać, że są uparci pod tym względem. A co do idealnego obrońcy to w Fulham gra taki. Silny, szybki, wysoki i wyprowadza piłkę jak Agger. Mowa o Tosinie Adarabioyo. Jeden z piłkarzy, którzy są odpowiedzialni za sukces Wieśniaków.

Inacio też mi się podoba

Z ciekawych możliwości to Real bedzie potrzebował funduszy na Mbappe i jedna z opcji jest sprzedaż Touchemaniego za kwotę za jaką go kupili. Tak więc wydaje mi się, że poczekamy czy będzie na sprzedaż. Chelsea już wyraziła zainteresowanie, ale uważają, że lepszy jest dla nich Caicedo z tej dwójki. Przymierzaliśmy się do kupna Lavi, potwierdza to sam Romano. Nie sa to oficjalne wiadomości tylko raczej jego spekulacje.

Wracając do środkowego obrońcy to również dość ciekawie. Gvardiol odpada. N’Dicka odpada. Schuurs odpada. Antonio Silva odpada. Pavard ma być super drogi a van de Ven, Kilman i Timber rozmawiają z innymi klubami.

Wydaliśmy 100 baniek i zdajemy się dalej łazić po sklepach, więc coś może być na rzeczy - albo kasa od nowych wspólników, albo jakiś transfer wychodzący.

No właśnie tylko w sumie nie ma kto od nas wyjść. Jest niby Salah, ale no wątpię, że przy takim nazwisku obeszłoby się bez plotek. Dlatego inwestor moim zdaniem bardziej prawdopodobny.

Matip, Fabinho, Thiago, Tsimi, Gomez, Philips, Arroyo, Williams, Kelleher.

No dobra ale czy wyciągniemy za nich konkretną gotówkę? Bo jeśli kupimy Lavie, Thurama i jakiegos obrońcę to wyjdziemy na spokojnie ponad 200 mln.

Lavia i Thuram razem nie przyjdą.

3 polubienia

Jeżeli przyjdzie i Lavia i Thuram to chyba oczywiste będzie, że odchodzi Fabinho. Ciekawe jak tam jego nauka tureckiego?

I na DM bedziemy mieli trzech młokosów? I to mając za nimi tracącego formę VvD i podatnego na urazy Konate, zastępowanych elektrycznymi Matipem i Gomezem?

Thuram to nie DM. #znaki

Na moje przyjdzie jeszcze Thuram i Inacio. Nie będziemy się licytowali z Southampton o młokosa, z resztą on jeszcze wg mnie nie jest gotowy na taki poziom.

To na co on nam? Mac Allister i Szobo będą raczej grać w podstawie. Szobo, może w teorii grać na LS, ale tą pozycję mamy chyba najlepiej obsadzoną. Pomoc z Mac Allisterem i Szobo to dość ofensywny wariant dlatego konieczny będzie typowy DM

Podoba mi się początek okienka transferowego w wykonaniu Liverpoolu. Podpisanie Mac Alistera i Szoboszlaia oceniam zdecydowanie na plus. Do tego o dwa lata młodszy Węgier wydaje się być dużo ciekawszym wzmocnieniem, niż potencialnie byłby nim szukający formy Havertz, który pewnie musiałby dostać w LFC dużo większą tygodniówkę.

Szoboszlai teoretycznie mógł zostać w RB Leipzig, nie zgodzić się na transfer, i grać w LM. Zamiast tego wybrał Liverpool i LE doskonale wiedząc, że w dłuższej perspektywie będzie to zdecydowanie krok do przodu.

Dodatkowo na starcie mówi otwarcie, że jego celem jest wygranie Ligi Mistrzów i bycie liderem w zespole. Imponujące. Bardzo podoba mi się takie nastawienie!

Na pewno będę oczekiwał od Dominika, że stanie się u nas piłkarzem grającym na wysokim poziomie i wywiąże się ze swoich słów o chęci zostania liderem.

Mam nadzieję, że Thuram będzie następny w kolejce.

2 polubienia

Dlatego, moim zdaniem, po transferze Węgra, temat Thurama jest już nieaktualny. Pójdziemy po tego Lavie.

A Thuram jest ? XD. Lavia chociaż w PL ograny i za 2 lata będzie miał status HG.

Thuram dłużej gra w seniorce niż Lavia i tym się kieruję pisząc że jest bardziej gotowy do dużej piłki.

Fajnie sie pokazał w Southampton i można twierdzić, że w PL jest ograny. No ale Elliott i Jones też niby w PL są ograni a prezentują za słaby poziom na LFC. Myślę, że Thuram to już bardziej gotowy produkt na już by u nas grać.

No, ale gra we francuskiej, słabej, lidze. Lavia to chociaż ma doświadczenie z młodzików City.

imo Lavia i Thuram to ten sam kaliber potencjału, tylko jeden gra na pozycji, na którą obecnie mamy większe zapotrzebowanie i po transferze Szobo bardziej by nam się przydał. Thuram ma słabe wskaźniki statystyk, którymi stricte opisują DM, takie jak np. odbiory, wygrane pojedynki, czy czytanie gry.

Te porównania z Elliottem i Jonesem, to wyjąłeś, za przeproszeniem, z du**, bo obaj z każdym rokiem wyglądają lepiej i mają kolejno 20 i 22 lata.

Właściwie Liverpool mógłby ściągnąć i Lavie, i Thurama (jako następcę Thiago, np.), ponieważ Belg ma 19 lat i nie będzie zajmował miejsce w nonHG, zresztą tak jak wspomniałem, po ukończeniu 21 roku życia osiągnie status HG (w UK jest od 2020).

A i jeszcze jedno - Thuram to nie jest żaden produkt gotowy. I jakbym miał któregoś z nich tak określić, to szybciej Lavie, który się kapitalnie pokazał w PL w tym sezonie.

3 polubienia

Patrząc na nasze obecne transfery, nie wiem czy z kontuzją Kone, nie straciliśmy najlepszego możliwego uzupełnienia letnich transferów do pomocy.

Francja U21 odpadła to dawać teraz Thurama i skupmy się na ŚO ewentualnie PO bo nie bardzo wierzę, że Bradley bedzie w stanie zastąpić TAA a Milner biega już po boiskach treningowych Brighton :slight_smile: