Rozważania transferowe (dyskusja)

:1st_place_medal:| Liverpool have been talking with Romeo Lavia’s agents for 2 weeks and talks with Southampton are expected soon. [@FabrizioRomano]

2 polubienia

Według dziennikarz Sachy Tavolieriego to piłkarz Southampton jest priorytetem klubu z Anfield. Anglicy wycofują się z wyścigu po Francuza, co może wykorzystać Bayern Monachium.

Najnowsze informacje wskazują na to, że Liverpool zainicjował już kontakt z zawodnikiem spadkowicza Premier League. Zarząd zamierza pozyskać rzeczonego gracza najszybciej jak to możliwe, aby mógł on dołączyć na pierwszy obóz przygotowawczy.

Święci" oczekują za reprezentanta Belgii około 40 milionów funtów. “The Reds” zdają się gotowi na taki wydatek, ale negocjacje rozpoczną od znacznie niższej kwoty.

Tavolieri dodał, że włodarze z Anfield działają w sprawie Lavii szybciej niż wysłannicy Chelsea. Londyńczycy koncentrują się na Moisesie Caicedo z Brighton

image
NApoli próbuje ściągnąc Maxa Kilmana. To w sumie lewonożny stoper, czyli zawodnik jakiego szukamy. Do tego status HG i ograny w lidze, może warto byłoby zwrócić na niego uwagę.

Na pazerności Nicei przejechaliśmy się przede wszystkim my kibice. Bo Thuram to fajny ciekawy grajek i z Szablą oraz Maciem stworzyliby świetny tercet nowych twarzy.

Swoją drogą, może warto się zdystansować. Transfer Szabli pokazuje, że możemy dostać coś zupełnie innego niż podają media.

5 polubień

Nie rozumiem skąd ta niechęć na forum do Lavia. Owszem sam bym wolał Thurama ale belg również pokazał swoja jakość (przynajmniej w tych aspektach czysto defensywnych) w najmocniejszej lidze świata w najsłabszym klubie w zeszłym sezonie w wieku zaledwie 19 lat.
Jeśli będzie dalej się tak rozwijać to naprawdę możemy mieć topowego zmiennika za Fabio Henrique Tavaresa.

Moje odczucia są pozytywne i czuje że klub wie co robi. Trochę więcej zaufania.

Rozmowy w sprawie transferu Lavi z Southampton mają znacznie przyspieszyc w tym tygodniu - @FabrizioRomano

Lavia jest chyba typowym DM z kolei Thuram bardziej box to box. Być może zadaniem Lavi będzie wchodzenie jako 3 ŚO z zamiarem zabezpieczenia pozycji Trenta gdy ten będzie w fazie rozgrywania. Thurama bardziej ciągnie do przodu. Szaboszlai chyba zamknął drzwi do transferu Thurama. Fabinho może nie nadążać już na pozycji DM, Bajcetic sam jest w wieku Lavii i tu pytanie czy jeden nie przyblokuje drugiego. Fabinho Bajcetic i Lavia jako DM. Mam nadzieję, że nowa umowa Matipa nie zablokuje transferu obrońcy, jednak kto wie czy właśnie ta decyzja o nowej umowie dla Joela nie zamyka transferu. Zawsze może tam zagrać Fabinho. Może środkowego obrońcę zostawiamy na przyszły rok i to będzie obrońca docelowo za Van Dijka?

Czemu Nicea się przejechała niby ?
Od początku mówili że nie chcą go sprzedać, mają bogatszego właściciela niż my i mogą sobie pozwolić na zostawienie Thurama

4 polubienia

Mają bogatszego właściciela który jest wielkim kibicem EPL oraz zagorzałym fanem ManUtd. Dla mnie było oczywistym że ten transfer nie dojdzie do skutku. Jeśli uda się zakontraktować Lavie będzie doskonale.

Jakbyśmy go ściągnęli to naprawdę wow. Mógłby dzielić się minutami z Robertsonem, a za kilka lat wejść w buty VVD.

Nabytek byłby super tylko Chelsea nie myśli o sprzedaniu go (a jak już to podobno za rekordową sumę), a i sam Colwill nie wiem, czy byłby chętny na odejście (bo on chce przede wszystkim grać a czy Klopp mu to może zapewnić to nie jestem przekonany).

Jeśli w naszej sytuacji finansowej, transfer Szoboszlaia oznacza rezygnację z transferu obrońcy i tym samym przedłużenie kontraktu Matipowi, to uważam, że zrobiliśmy dobrze. To znaczy nie tyle dobrze, że możemy przedłużyć wiekowego obrońcę, co dobrze, że jesteśmy gotowi wydać raz, a porządnie na kogoś, kto jest wart uwagi.

Tak jak popierałem transfer Darwina Nuneza, tak teraz popieram transfer Dominika Szoboszlaia. Lepiej jest kupić kogoś konkretnego - jeśli nie gwiazdę, to kogoś będącego w przededniu wielkiej kariery, niż szukać na siłę po taniości i nakupować stado “paprochów”.

Oczywiście szkoda, że nie mamy właścicieli, którzy by się dokładali do interesu - być może kiedyś się to zmieni (oby!) - ale póki co, skoro jest jak jest, to nie odmawiajmy sobie klasowych, drogich wzmocnień. Uważam, że takie działanie docelowo przyniesie nam tylko same korzyści.

8 polubień

Skąd masz informację, że wycofujemy się z obrońcy?

@CzerwonyBartek :rofl:

Tak swoją drogą, jak chodzi o Lavie, to Thuram w jego wieku tarł chrzan.

7 polubień

Bardziej powinno nas interesować co Lavia będzie robił w wieku Thurama… O czy wtedy bedzie tarł chrzan. Wielu było wonderkidow, którzy przepadli w późniejszym wieku.

1 polubienie

@Hanys Nie mam takiej informacji. Odniosłem się jedynie do przypuszczeń @Magerlfc. W tym wątku, oprócz spekulacji transferowych, wszyscy snujemy hipotezy, dlatego wyraziłem, również swoje zdanie na ten temat :slight_smile:

Jeśli transfer nowego obrońcy MIAŁBY oznaczać brak transferu Szoboszlaia, to uważam, że lepiej kupno obrońcy odłożyć na następne okienko, a przedłużyć kontrakt Matipa, który jak grał, to z reguły nie zawodził.

I żeby było jasne… Oczywiście wciąż liczę na transfer obrońcy, pomimo transferu Szoboszlaia. To co napisałem powyżej, jest jedynie hipotezą pt. “co ja bym zrobił, gdyby mi ograniczyli budżet i kazali wybierać albo-albo” :wink:

1 polubienie

A ja mam dziwne wrażenie że info o rezygnacji z Thurama to jakaś zasłona zasłony dymnej…

Mi się wydaje że kogoś jeszcze kupimy albo pomocnika albo obrońce a formacja która nie będzie wzmacniana teraz doczeka się transferu w zime.

Liverpool przygotowuje ofertę otwarcia za Romeo Lavię

Jednakże, ponieważ Kone ostatnio nabawił się kontuzji kolana, został wykluczony z równania.

Raporty donoszą, że widoczne niezdecydowanie Nicea w sprawie sprzedaży Thurama sprawiło, że The Reds również ostudzili zainteresowanie nim.

W rezultacie Lavia stała się kolejnym priorytetem transferowym Liverpoolu. Belgijski młodzieniec zaimponował pomocnikowi Southampton, pomimo spadku z Premier League.

A ponieważ Saints są gotowi sprzedać 19-latka, Liverpool podobno przygotowuje ofertę otwarcia.

Teraz belgijski dziennikarz Sacha Tavolieri ujawnił, na czym będzie polegać pierwsza oferta Liverpoolu .

Napisał na Twitterze: „The Reds – którzy już przechowywali informacje o cenie dla #SouthamptonFC – spróbują zawrzeć umowę w wysokości około 40 milionów funtów, ale wkrótce zacznie z pierwszą ofertą z pewnością niższą”.

Co więcej, twierdzi, że rozmowy po stronie zawodnika w sprawie przeprowadzki na Anfield „postępują dobrze”.

To powiedziawszy, Saints prawdopodobnie odrzucą ofertę otwarcia The Reds, pośród twierdzeń, że wyceniają gwiazdę na blisko 50 milionów funtów . I chociaż osiągnięcie tej ceny może być dla nich trudne, wierzy się, że obie strony ostatecznie osiągną porozumienie, które może wzrosnąć do 45 milionów funtów z dodatkami.

Kolejny news iz LFC zlozy oferte za Lavia.