Rozważania transferowe (dyskusja)

kacciq

Ale ty nie rozumiesz, że taktyka zespołu będzie wyglądała tak jak w ostatnich meczach?
Będziemy grać na 3 obrońców a Trent będzie większość czasu spędzał w środku pola. To jest ewolucja systemu, która parę lat temu wprowadził Guardiola ustawiając w środku czy to Cancelo czy Stonesa. W tamtym sezonie zaczął tak grać również Arsenal.

7 polubień

Pearce to już noe jest ten dziennikarz co kiedyś. Pożyjemy, zobaczymy.

Mimo wszystko nadal to będzie blokowanie potencjału TAA, fajnie by było mieć chociaż takiego Tsimikasa na prawą obronę. Wtedy Arnold mógłby grać po prostu jako pomocnik, czy wskakiwać tam w razie kontuzji kogoś z trójki (Sobo, Mac, Bajcetic), bo granie hehe czy Fabem może znowu skończyć się walką o Top 4.

Czy nie daj Boże przy kontuzji TAA, to będzie grał tam Gomez albo Henderson :joy:

Ten knopers to taki se piłkarz. Ma niby sporo bramek ale po wylewach bramkarzy.

A może Knopers będący zasłona dymna tak naprawdę jest zasłoną dla innego piłkarza z Włoch :sweat_smile:

Mnie też bardzo martwi brak wartościowego zmiennika dla Trenta. Owszem można grać Gomezem lub wprowadzać Bradleya ale to może nie być ten poziom jeszcze dla niego.
Dodatkowo nowa rola Trenta w środku pomocy powoduje że gdy się nam Arnold posypie to musimy grać inna taktyką bo nikt w jego buty już nie wejdzie i skończymy z Fabsem jako DR po ponownym odkryciu że Gomez nie daje rady na tej pozycji lub innym półśrodkiem.

Najlepiej byłoby kupić gracza, który obskoczy i pozycję prawego i pozycję środkowego obrońcy. Na myśl przychodzi mi Pavard, który jest na wylocie z Bayernu. Niestety, nie jesteśmy ponoć zainteresowani ze względu na wiek Francuza.

poraz kolejny trzeba widze napisać, że Pavard nie chce grać na prawej a na środku. A co do wieku to sie zgadzam, jak ma być przebudowa, a potem sie okazać, że znowu będziemy robic 1-2 transfery na sezon, to nie możemy kupować 28 latków, bo nie nadążymy potem wymieniac. My potrzebujemy graczy 22-25 max.

Lepszy nadal niż ci wszyscy druidzi z Twittera, którzy są tu notorycznie wstawiani. Ja bym na nic wielkiego do ŚP już się nie nastawiał - chyba że uda się sprzedać Thiago.

1 polubienie

Ja tam wierzę w to co Romano wczoraj pisał.A to nie druid

1 polubienie

Jacy druidzi, twierdzisz ze pearce wie wiecej niz Romano czy dziennikarze zwiazani z Belgijska kadrą? Hobbit przy Szoboszlaiu tez bredzil ze Liverpool nie zlozy oferty i zawodnik przejdzie do Newcastle

4 polubienia

To nie jest blokowanie potencjału TAA. Skąd wiesz jak wyglądał by TAA grający na stałe w pomocy, jak spisywał by się w obronie na tej kluczowej pozycji skoro ma z tym problem na boku obrony. Czy Cancelo , Zinczenko, Stones byliby by światowej klasy pomocnikami gdyby grali na środku pomocy ? Śmiem twierdzić że nie . Ale odgrywają oni kluczową rolę w swoich drużynach , i są zawodnikami o klasie światowej właśnie dzięki temu że idealnie spisują się na pozycji hybrydowej. . Cancelo w City (hybryda) > Cancelo w Reprze czy Bayernie (bok obrony), Stones na pozycji hybrydowej> Stones grający na CB bądź DM.

10 polubień

Ja mam wrażenie, że Pearce puszcza zasłony dymne

Peace to marionetka klubowa, zawsze puszcza to co dostanie od klubu. “Kontrolowane” przecieki. Podobnie jak ludzie z Echo. On już pisze legitnie w momencie kiedy zaczyna się już coś dziać i nie ma sensu ukrywać.

Patrząc przez pryzmat tego, o czym wczoraj pisał Romano, Pearce może faktycznie “grać” razem z klubem na zbicie ceny za Lavię. Pisząc o koniecznej sprzedaży zawodników, wysyła podprogowy przekaz do Southampton, żeby nie liczyli na “nielimitowane” oferty z naszej strony.

Racja. Ciągle ludzie nie mogą zdać sobie sprawy z tego, że Trent grający na stałe w pomocy i Trent grający z doskoku to dwaj inni zawodnicy. Jakby Trent miał przejąć np. rolę Hendo to musiałby wykonywać pewne zadania. Trent grający jako wolny elektron ma pełne pole do popisu i może być w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Chyba, że Trent zostałby przesunięty do środka, a przyszedłby inny prawy obrońca i grałby nową rolę, ale wątpię czy znalazłby się obrońca potrafiący tak grać.

6 polubień

Tylko też pamiętajmy, że TAA dostawał ostatnio szansę gry w środku w reprezentacji i w obu spotkaniach był najlepszym graczem na boisku. Uważam, że taka rola hybrydowa jest najlepsza dla zespołu, bo nie mamy lepszego prawego obrońcy i w rozegraniu mamy o jednego artystę więcej w środku pola. Niemniej boję się trochę, że 1) zostanie zajechany grając na całej szerokości i długości boiska lub 2) w przypadku (odpukać) kontuzji lub zawieszenia nikt inny by takiej roli pełnić nie mógł, a wygląda na to, że będzie to kluczowy element naszej taktyki.

1 polubienie

Na razie to prawda, że Trent nie ma wielu spotkań jako środkowy pomocnik, ale ostatnie mecze w reprze potwierdziły to co wielu z nas podejrzewała.

Żaden z wymienioncyh obrońców nie ma techniki jak Trrent, więc i ja nie wątpię żeby się w pomocy nie sprawdzili.

Sprawa z Arnoldem to już co innego, bo podaniami i strzałami jest klasę lepszy od nich wszystkich.

A co do obowiązków w środku pola. To ja bym go widział jak Gerrarda, podwieszony za Nunezem, więc jego braki w obronie by mu tam nie przeszkadzały grać.

Oczywiście nie chce na siłę go tam pchać, ale nowy prawy obrońca kalibru właśnie Tsimikasa dałby nam kolejny wariant taktyczny.

Na szczęście przyszedł Szoboszlai, więc potrzeba kogoś kreatywnego do środka trochę zmalała i zobaczymy jak strona Salah, Szabla, TAA będzie śmigała, bo być może to będzie najlepszy bok boiska w lidze.

Ogólnie, jeśli dokupimy Colwilla, lub kogoś o zbliżonym poziomie i dobrą 6, to w sumie jesteśmy w stanie powalczyć o majstra. Będzie spora konkurencja i naprawdę sporo jakości w drużynie, tylko ogarnijmy jeszcze te 2 transfery, pozbądźmy się kogo trzeba i jazda :smiley: Póki co bardzo dobre ruchy transferowe, lepsze niż się spodziewałem po ogłoszeniu odpuszczenia Jude.

@CzerwonyBartek wiem, że marzy Ci się Włoch, ale to się nie wydarzy. Nie po transferze Szoboszlaia :stuck_out_tongue: Zanim będziemy kgos potrzebowali na ta pozycję, to już Nicola będzie po drugiej stronie rzeki :smiley:

@CzerwonyBartek taka ofensywnie usposobiona 8. Mezalla chyba dobre określenie. W każdym razie defensywnie ma słabe liczby.

3 polubienia

Thiago albo Fabinho plus spora dopłata za Barelle :sweat_smile:

Edit. A on nie gra głębiej?

Inacio i Lavia i po majstra!

2 polubienia