Rozważania transferowe (dyskusja)

O ile nie przejdziemy na 4-2-3-1, wtedy typowa 6 nie jest konieczna. Jeśli będą mecze z 4-3-3, to Fabs i Bajcetic ogarną temat.

Ja ogólnie mocno popieram pomysł z 4-2-3-1. Alisson-TAA-Konate-Virgil-Robbo-Mac-Fabs-Szobo-Salah-Diaz-Nunez. No panowie jak to wygląda! :fire:

@Loku64 oczywiście, ja jednak liczę, że Fabs wróci do porządnego grania, zwłaszcza, że teraz będzie miał obok siebie wybieganego Mac Allistera.

@Loku64 Fabsowi to już od kilku sezonów jest potrzebny zmiennik. Kto to będzie, obojętnie. Ja jednak fanem Lavi nie jestem i wolałbym dalszy rozwój Stefana.

To zależy jakiego Fabsa zobaczymy w przyszłym sezonie. Jeśli takiego jak w poprzednim, to go Stefan wygryzie szybko :stuck_out_tongue: Jednak raczej sięgniemy po tą 6tke, bo Fabs udowodnił, że nie można mu ufać z pewnym miejscem w 11tce, a Stefan jednak może mieć spore wahania formy, niewiadomo też co będzie prezentował po kontuzji.

@Hanys ogólnie ten Lavia to całkiem dobry pomysł. Powalczą ze Stefanem o wygryzienie Fabsa, a Fabs po prostu będzie dawał te doświadczenie, jeśli chłopacy by się gubili. Grając rzadziej też pewnie będzie duzo świeższy Fabinho. W sumie ta 6tka co nie zrobimy, to nie wygląda jakoś źle :smiley:

1 polubienie

image

Także to chyba tyle z gadania Pearca. Nie zdziwię się jak jeszcze w tym tygodniu będzie dogadanie się między klubami i szybki transfer co by Lavia zdążył na obóz.

Co do transferu wychodzącego Thiago, uważam, że powinien odejść tylko w przypadku, gdyby klub miał kogoś na jego miejsce z umiejętnościami zbliżonymi do Hiszpana. To, że leczył się przeważnie pół sezonu to jedna sprawa. Kiedy grał to dawał jakość i wysokie umiejętności. Lavia nam tego nie da. To inny typ piłkarza.

@Ewagim ja nie mówię, żeby Lavii nie kupować. Raczej, że transfer Lavii powinien być przeprowadzony niezależnie a za Thiago w razie odejścia, powinien przyjść inny pomocnik o wysokich umiejętnościach technicznych. Thiago statystycznie był naszym najlepszym piłkarzem.

8 polubień

Znjednej strony racja.
Z drugiej ostatnie kilka meczów to Thiago kopiący się po głowie i wypracowujący sytuacje rywalom.

Dokładnie, a za Lavie może grać Bajcetić.

Ja tak sobie pomyślałem, że sprzedaż Thiago i Matipa, jednak miałaby sens. Po pierwsze, dlatego, że uniknęlibyśmy ich odejścia za darmo w przyszłym roku. Po drugie, oboje mają po 32 lata. Po trzecie, oboje są bardzo “łamliwi”, przez co często klub nie może korzystać z ich usług, a tygodniówka leci, jakby na to nie patrzeć.

Zatem, jeśli mamy możliwość zrobienia realnej (nie pozornej!!!) przebudowy składu, czyli sprowadzenia 19-letniego Lavii i 22-letniego Inacio, to trzeba z tej opcji skorzystać.

I tak uważam, że jesteśmy spóźnieni w reagowaniu na starzejący się skład, ale oczywiście lepiej późno, niż wcale. Transfery Mac Allistera i Szoboszlaia też zmieniają nieco optykę na potencjalne odejście Thiago. Zresztą teraz nie zagramy w Lidze Mistrzów, więc jest idealny moment na to, bo dokonać właśnie takich głębszych korekt i zbudować odpowiedni grunt pod przyszłe sukcesy.

15 polubień

Można na to popatrzeć dwojako. Jeśli myślimy realnie o zdobyciu PL, to Thiago zdecydowanie może się nam przydać. Jakby nie patrzeć w miejsce 4 zawodników, przyszło dwóch. Ok, Ox był pilarzem widmo, Keita się łamał a Milner był stary. Z tym, że Henderson będzie cały rok starszy, forma Fabsa to zagadka. Jonesowi może się coś w końcu przestawić w głowie(jak zielkowi :sweat_smile:) ale nie musi. Skoro nie kupujemy PO nie można też Trenta liczyć jako pomocnika.
Mamy wiec na ten moment 3 weteranów których forma jest ciężka do przewidzenia (Fabs, Hendo, Thiago), 2 młodzików na których myśle można już trochę polegać (Jones, Elliott) 1 jeszcze mniej ograny młodzik po kontuzji Bajcetić i dwie nowe twarze. Nie wydaje mi się aby uszczuplenie 8 osobowej obsady było dobrym pomysłem biorąc pod uwagę że Hendo już pomału będzie schodził ze sceny.
Wątpię abyśmy przy odejściu Thiago byli wstanie zainwestować 50+ mln funtów we wzmocnienie na już.

1 polubienie

Dokładnie coś podobnego pisałem wcześniej, mamy sezon bez LM czyli sezon przejściowy, najlepszy z możliwych na takie ruchy, nawet gdyby Salah miał odejść to tylko teraz ( nie mówię, że tego chcę ) pewnie byśmy sobie z tym jakiś poradzili, jak z Bartkiem ( w kwestiach sportowych, bo z innymi bywa różnie🙂) się zwykle zgadzam tak jeśli chodzi o Thiago wogóle, Thiago się skończył dwa sezony temu ( choć dla mnie wogóle tu nie powinien trafić) , teraz tylko blokuje miejsce, młodszym, jurniejszym, mam nadzieję że jak zobaczy co robią Saudowie i kto tam codziennie nowy idzie to sie skusi, a ciekawe nazwiska się tam pojawiają, może być o niebo atrakcyjniej niż u turasów, których ja osobiście ligi nie szanuję i nawet Thiago jej nie życzę.

2 polubienia

Według mnie nawet podobny styl ma szobo świetne wrzutki niekonwalencyjne zagrania z fałsza szukanie gry

Ja naprawdę nie mogę się już doczekać następnych naszych meczów, przede wszystkim tego jak zostanie wykorzystany Szabo- im dłużej się zastanawiam tym bardziej przekonuje mnie wizja Szabo, który jest czymś ala zmiennikiem Salaha, który jeżeli się sprawdzi- to będzie wchodził w jego miejsce- coś ala Valverde.

3 polubienia

Myślę, że fajnie może wyglądać właśnie wymienność pozycji Salaha i Szobo. Do tego z tej strony może się jeszcze podłączać Trent do ataku.

Są tutaj spece od statystyk. Czy moglibyście nakreślić różnice pomiędzy Lavią a Manu Kone? Thurama szkoda ruszać bo to zawodnik zdecydowanie bardziej ofensywny.

Mcguire to je jednak majster.

1 polubienie

Szobo, z tego, co widziałem, wykonuje wrzutki bardziej z głębi niż ze skrzydła. Osobiście widziałbym Węgra jednak w środku pola, bo chłop ma też mega strzał z dystansu, co w przypadku ustawienia go jako - przypuśćmy - ŚPO, daje dodatkowe możliwości w przeprowadzaniu akcji ofensywnych (obecnie nie mamy ŚP, którzy to potrafią).

W ogóle niesamowite jest to, jak dzięki dołączeniu dwóch nowych zawodników zmienia się optyka odnośnie jakości kadry. Ale nadal problematyczne jest ułożenie sensownej, walczącej o najwyższe cele jedenastki. To też pokazuje w jak krytycznym stanie była nasza kadra przed okienkiem transferowym.

Pytania na dziś:

  1. Kuszące jest ustawienie TAA w środku pola z Szobo i Mac Allisterem. Ale z drugiej strony - na jakiej konkretnie pozycji? ŚPD? I kto wtedy na PO - Gomez, Hendo (God, no)?

  2. Niektórzy mówią, że wystarczy przejść na system 3-4-3 (z Robbo-TAA na bokach i przypuścmy Mac Allisterem-Szobo w środku) z możliwością zamiany pozycji w trakcie meczu między Trencikiem, a ŚP koło niego. Tylko kto wtedy będzie tę funkcję defensywną pełnił? Mac? Już nie mówiąc o tym, że w takim systemie nowy ŚO to must have.

Dlatego uważam, że dołączenie nie ŚPD, a ŚO (z możliwością gry jako PO) to konieczna konieczność (oczywiście nie obrażę się na Lavię). Na tę pozycję mamy już: Fabinho, Bajcetica i mogących grać tam Mac Allistera oraz Hendo.

W przypadku dołączenia nowego ŚPD, ktoś musiałby odejść (np. Bajcetić na wypo; Hendo out chyba nie wchodzi w grę ze względu na status HG; oczywiście nie wliczam Thiago, bo mam nadzieję, że jego odejście to kwestia czasu).

Na ten moment - moim zdaniem - Kloppo ściąga piłkarzy nie pod system, a pod… styl gry LFC (wyjątkami w ostatnich latach byli Thiago i Keita - nigdy więcej). No i młodość.

To też jest w sumie mega charakterystyczne dla bossa, bo on właśnie tak rzeźbił drużyny podczas pobytu w Liverpoolu. System gry tworzył się sam, dzięki zawodnikom. Ale w sumie to chyba najlepsze i jedyne możliwe rozwiązanie w takich warunkach. Bo jak chce się ściągać piłkarzy pod system, to trzeba mieć duże możliwości finansowe (np. taki Bellingham mega pasował pod 4-3-3).

W obecnych warunkach, z obecną kadrą (głównie ze względu na brak większej liczby klasowych ŚO w kadrze) optymalne wydaje się być ustawienie 4-3-3, ale z TAA na PO:

Ali
TAA-Konate-VVD-Robertson
Fabinho (niestety, ale już wolę jego na ŚPD, niż np. Gomeza na ŚO w systemie 3-4-3)
Mac-Szobo
Salah-Gakpo-Diaz

Ławka: Kelleher, Gomez, Matip, Tsimi, Bajcetic, Hendo, Thiago, Elliott, Jones, Jota, Nunez.

Dopiero w przypadku dołączenia sensownego ŚO (co musi się stać), optymalna moim zdaniem będzie opcja nr 2, ale na zasadzie 3-3-1-3 (proszę się nie śmiać). Wybiegani TAA i Robbo idealnie pasują do szerokiego grania w środku pola/na wahadłach (innowacyjna pozycja - środkowi wahadłowi :smiley:).

Ali
Nowy ŚO-Konate-VVD
TAA-Mac-Robbo
Szobo
Salah-Gakpo-Diaz

Ławka: Kelleher, Gomez, Matip, Tsimi, Fabinho, Bajcetic, Hendo, Elliott, Jones, Jota, Nunez.

Do wylotu: Thiago

Ale popłynąłem. Chyba trzy kawki w ciągu dnia to za dużo. Pozdrawiam i nie róbcie z tego postu pasty pls.

PS. Oczywiście nic z tego się nie sprawdzi, ale co popisałem, to moje.

5 polubień

Ale zajebisty ten wątek. Tak dużo transferach. Oby tak dalej…

10 polubień

To ponoć on na zdjęciu do tego mówił, że jego idolem jest Gerrard.

@Drzewiec skoro Gvardiol ma kosztować z £80M to jestem ciekaw ile sobie zażyczą, bo uważam, że Colwill jest lepszy.

Kluczowa pewnie będzie jego rozmowa z Pochettino, bo z pewnością chce częstej gry, a z ich składem to ciężko.

Pytanie tylko za ile by go puścili jeśli zdecydowałby się odejść. Za Mounta krzyczeli 80 mln, ale przystali na 60 (55+5) bo mu po sezonie kończy się kontrakt. Colwill ma go natomiast jeszcze przez dwa sezony (nie wiem nawet, czy nie 3, bo chyba Chelsea ma opcje przedłużenia o kolejny rok, ale ręki nie dam sobie uciąć) więc myślę, że na spokojnie mogą chcieć ze 100.

@AleksanderFa No właśnie mnie ciekawi czy w takiej sytuacji wybierze nas. Bo chłopak chce przede wszystkim grać, ale czy my możemy mu to zapewnić? Bo jeśli wyjdziemy 4 obrońców to będzie musiał grać kosztem Konate (Klopp nie posadzi na ławce VVD nie ma takiej opcji), a na 3 obrońców też tego nie widzę (Chyba że zagramy 3-4-3 i w obronie Konate-VVD-Colwill w pomocy Robertson-Fabs-Mac-TAA a wyżej Diaz-Nunez/Gakpo-Salah. Nie wierzę również w to, że Robertson będzie grzać ławę. Pozostaje także kwestia co z Szobo w takowej sytuacji).

Za Mounta krzyczeli 60 a dostali 55+5
Colwill im leży, żeby zastąpić Silve za rok. Nie muszą go sprzedawać

Raczej krzyczeli 80 mln, nie 60.