Rozważania transferowe (dyskusja)

Po tysięcznym wpisie w tym stylu można by pomyśleć, że to “talks in progress” w sprawie Thurama są od 2001 roku.

2 polubienia

Nie był “jednym z najciekawszych”, ale jednym z najbardziej kontrowersyjnych i agresywnych forumowiczów. Pomijam już fakt, że wygadywał oderwane od rzeczywistości brednie, ale zachowywał się, jakby był rzecznikiem FSG. Próbował nieudolnie bronić każdą, nawet najgłupszą ich decyzję, czym tylko wystawiał się tutaj na śmieszność. Poza tym, zachowywał się bardzo agresywnie wobec zdecydowanej większości forumowiczów, która po prostu miała swoje, odmienne od niego, zdanie.

Ja sam np. nigdy nie starałem się wchodzić z nim w jakąkolwiek polemikę, ponieważ uważałem, że gość jest odklejony i to nie ma żadnego sensu. Efekt tego był taki, że on sam zaczął mnie prowokować, podważając moje zdanie na konkretne tematy.

Reasumując, ja wiem, za co został zbanowany. Nie za to, że w zdecydowanej większości spraw nie miał racji i wierzył w głupoty, które wygadywał, ale za to, że zachowywał się agresywnie w stosunku do reszty użytkowników, mających inne zdanie. Jeśli ktoś nie potrafi się zachować na forum dyskusyjnym, to takiego “chwasta” należy po prostu wyrwać, żeby nie psuł atmosfery reszcie. Ja tam za nim nie tęsknie i uważam, że to była bardzo dobra decyzja @AirCanada :slight_smile:

6 polubień

image

1 polubienie

A może by tak hajs i Bajcetic z opcją pierwokupu? Niby wtedy wymiana 1:1, ale tak to oboje by grali i się rozwijali a w razie czego zawsze można by było Bajcetica z powrotem ściągnąć.

Nie sądzisz, że płacenie 50 mln za tak młodego zawodnika to trochę szaleństwo? Ja bym nie ryzykował. Już bardziej pewny ten Thuram junior moim zdaniem

W ostatnim zdaniu nieco cię poniosło,bo gwarantuję ci , że wyłączając czołówkę Gomeza spokojnie brałoby pół ligi.

1 polubienie

Jeżeli odpuścimy transfer ŚO i ŚPD to popełnimy dokładnie ten sam błąd co w tamtym sezonie. Po mocnym, wręcz cudownym początku (nie można było przewidzieć, że Nunez będzie tak chimeryczny), siedliśmy na laurach. Przyszły jeszcze tylko dwa fajne, ciekawe talenty i to wszystko. Melo nawet nie liczę.

3 polubienia

Raczej nie odpuścimy. Ledwo lipiec się zaczął a 2 duże transfery za nami. Do tego nasz cel transferowy gra o mistrzostwo U21. Spokojnie, jestem niemal pewien, że wpadną te 2 transfery. Przede wszystkim stopera potrzebujemy, bo jeśli nikogo nie sprzedamy, to do zimy wytrzymamy bez pomocnika.

@CzerwonyBartek w zeszłym to mieliśmy na ławie Arthura, Oxa, Keitę a na boisku Fabsa i Hendo bez formy.
Teraz na ławie będziemy mieli Thiago, Hendo i może Fabsa :stuck_out_tongue:
Stoper to mus patrząc na popisy Matipa i Gomeza w zeszłym sezonie i wątpliwe zdrowie Konate.

1 polubienie

Do zimy mieliśmy też wytrzymać w tamtym sezonie.

Dlatego napisałem gotówka plus Bajcetic :smiley: Myślę, że jak dalibyśmy im z 35 mln i do tego Stefana (z opcją pierwokupu oczywiście) to każdy by zyskał.

Radził sobie dobrze w PL, szkoda go puszczać do ligi niżej. Dać kasę + Mortona.

2 polubienia

Nie no nie Sztefan. On nie do ruszenia. Prędzej Morton

1 polubienie

Stefan jest nie do ruszenia.

1 polubienie

Tak obserwuję te informacje o Lavii z boku i uważam, że te £50 mln za tak młodego zawodnika to jakiś kosmos. Co prawda nie widziałem go w akcji, może jest warty wydania większych pieniędzy, ale nie wydaje mi się, że LFC po niego sięgnie, jeśli Soton nie zejdzie z tej kwoty. Stawiałbym, że £35 mln moglibyśmy wydać + jakieś bonusy.

Jednak wszystko wskazuje na to, że bez sprzedaży Thiago, to już w ogóle nie ma co myśleć o tak dużym wydatku.

Chyba, że Liverpool uważa go za poważną konkurencję dla Fabinho i potencjalnie członka podstawowego składu od sezonu 2024/25 i tworzy zasłonę dymną o kasie, której nie ma na kolejne transfery, żeby nikt nas nie doił. Jeśli tak jest, to przed końcem okienka na pewno się o tym nie dowiemy.

Te kwoty to też tak z dupy, spekulacje. Za Alexisa też niby mieliśmy dać 80mln. Czytałem, że 40mln euro chcemy dać za Lavię. Chociaż w większości przypadków przewija się kwota 50mln fuli to na końcu i tak trzeba poczekać na oficjalne raporty finansowe.

Mimo wcześniejszych zainteresowań odpuszczamy Bradley Barcola, żeby nie blokował rozwoju Bena Doaka.

Southampton spadło do Championship moga sobie krzyczec 50 i tak im nikt tyle nie da. Sam Lavia pewnie nie chce grać w drugiej lidze. Dobrej pozycji do negocjacji nie maja, myślę że skończy sie na kwocie w przedziale 30-40 mln funtów i to niekoniecznie my go kupimy.
Co do samego zawodnika napewno ogórkiem nie jest, ale też jeszcze sporo pracy przed nim,aby być zawodnikiem topowym.

Uważam, ze Lavia absolutnie nie jest wart takich pieniędzy. Jeśli tyle damy, to jednym słowem zadziałamy kompletnie w wbrew logiki jaka przyświeca Luverpoolowi przy ostatnich transferach. Darwin był drogi ale był po genialnym sezonie oraz po dwóch przyzwoitych. 50 milionów to już lepiej dopłacić i ściągnąć do środka 3go kozaka jeśli odejdzie Thiago. Według mnie obecnie priorytetem powinien być Colwill albo Inacio jeśli Chelsea nie pęknie

1 polubienie

ale masz świadomość że Colwill jest jeszcze droższy? i że Lavia to 19 duży talent który 40 mln funtów jest po prostu wart.

1 polubienie

Ibu jest raczej przeciętnie podatny na kontuzje. To na pewno nie jest poziom Keity czy Thiago.

Ibrahima Konaté - Historia kontuzji

Witam ja się rzadko udzielam na forum więc dodam coś od siebie.

Prorytetem powinno być dla nas sprowadzenie SO I PO. A przesunąć do pomocy Arnolda. Takie moje zdanie jest. Można by kupic jeszcze kogoś do pomocy, ale naszym prorytetem powinna być defensywa. Strasznie dziurawa była w tamtym sezonie. Tamten sezon przypominał mi początki Kloppa u nas. Strzelanie duzo bramek zarazem tracenie goli ale wygrywanie meczów. Bo nasza ofensywa potrafila strzelic 4 bramki przy tym stracić 2. Kupić kogoś konkretnego do Obrony + jeden pomocnik. Tyle w temacie.

A co do Mbappe, on jest zaklepany przez Real. Po drugie FSG to sknery nie dadzą tyle za transfer. A gdzie tu mówić o płacy dla niego. Dlatego myślę ze tego nikt tu poważnie nie bierze.

Moge dodać tylko tyle, że przespaliśmy poprzednie okienko.

1 polubienie