Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie wydamy 50 mln funtów na Lavie, skoro mamy już w zespole jego rówieśnika, który gra na tej samej pozycji, a na dodatek jest lepszy. Wypychanie Bajceticia do Southampton to świętokradztwo. Gdyby to był temat polityczny, to już grzmiałbym o manchesterowskich onucach na forum. On będzie u nas grał, bo już w zeszłym sezonie pokazał, że jest wyjątkowym talentem i grał na wysokim poziomie, a będzie jeszcze lepszy, do tego z równym powodzeniem może grać na 6 i na 8. Lavia to też fajny zawodnik, ale jeśli Fabinho wróci do formy, to będzie nie do ruszenia, a na numer osiem Lavia jest trochę za mało kreatywny. Ogółem to dziwi mnie, że wymagania cenowe Southampton nie odstraszyły nas przed negocjacjami. Kupując Lavie, kupimy potencjał. Go jeszcze trzeba wydobyć, a nawet te 40 mln funtów, to będzie kupa kasy za gościa, bez ugruntowanej marki, który z miejsca nie wskoczy do naszej jedenastki. Ogółem jeśli faktycznie pozyskamy Lavie, to będzie z naszej strony rozrzutny ruch. Nie w naszym stylu. Oczywiście od przybytku głowa nie boli. Aczkolwiek ja bym nie szedł w tym kierunku. Za tak duże pieniądze lepiej kupić kogoś bardziej ukształtowanego, a kształtować możemy Bajceticia, który ma zadatki by na pozycji numer sześć zostać dyrygentem drużyny, kontrolującym tempo gry.

1 polubienie

I tutaj się pojawia problem Bajceticia - mianowicie jego kontuzja. W jakiej formie po niej wróci? Kontuzja mięśnia przywodziciela to nie przelewki. Nie wiemy w jakim stopniu miał naderwany i czy zregenerował się w 100%. Nie pamiętam by przechodził operacje zszycia uszkodzonego fragmentu.
Co do zakupu Lavi - nie nasze pieniądze, ale zakup takiego zawodnika byłby raczej na plus. Jak ktoś napisał dwójka walczących o miejsce Fabio mogłaby nakręcić obydwóch.

1 polubienie

Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś. Transfer obrońcy a najlepiej dwóch (DCL + DR) powinien być absolutnym priorytetem przed zamknięciem okienka transferowego. Bez Lavia sobie poradzimy a bez odpowiedniego backupa z tyłu dla Trenta i Robertsona (Tsimikas nie nadaje się do gry na DCL) będziemy mieli ogromne problemy w razie kontuzji jednego z nich. Jest jeszcze sporo czasu - do 1 września może się dużo zmienić wiec liczę że klub nie popełni tych samych błędów z poprzednich lat i odpowiednio zabezpieczymy tyły.

Nie wszystko tam pokazuje.
np. to


PAtrz na jego minuty w zeszłym sezonie, gdzie niby był już pierwszym wyborem

dla porównania minuty Virgila, który miał jeden mały uraz w zeszłym sezonie

Konate był dostepny średnio 50% czasu, jest to bardzo niewiele…

@Hanys po prostu trasfermarkt nie ma informacji na temat kontuzji i dlatego jest “nie w kadrze”. Co sugerujesz, że był za słaby? Troche więcej pomyślunku proszę:P
Było tam zamieszanie, gdzieś tam wracał do Francji, musałbys prześledzić jego wątek to może cos bys sie dowiedział więcej. W każdym razie to były kontuzje i niestety zbyt częste, aby móc na niego liczyć w każdym meczu. Skoro przez 2 sezony rozegrał u nas ilośc minut mniej więcej taką jak VVD w samym sezonie 21/22

Dziwię się że jeszcze nie kupiliśmy Gonçalo Inácio a cisza jest na jego temat. Czyżby za drogi ? Czy poprostu będzie takie bum jak z Domin ?

Tak, tylko “nie w kadrze” nie oznacza kontuzji. W minionym sezonie miał jednak większego pecha z kontuzjami. I tak nadal będzie pierwszym wyborem na środek obrony.

Czyżby transfer z Torino Schuursa hmm

Co myślicie o tym ?

Ponoć Khephrena Thurama za drogi dla nas Roman to powiedział i koniec marzeń :frowning:

Strasznie dużo jesteśmy łączeni z Holendrami. Wcześniej jeszcze Koopmeiners.

Z Torino to mogliśmy brać rok temu na tę pozycję Bremera.

Natomiast z tego co widziałem Inacio to bardzo fajny piłkarz. Na dodatek jeśli naprawdę szukamy lewonożnego środkowego obrońcy, który jest dobry technicznie, to świetny kandydat.

Szkoda ze o niego nie powalczyliśmy

Jak nie powalczyliśmy? Przecież przez tego piłkarza mamy kosę ze Sportingiem. Do tego stopnia, że żeby nie poszerzać konfliktu postanowiliśmy nie wypłacać klauzuli 60m euro za tego piłkarza i skierowaliśmy się w stonę Mac Allistera. A że pójdzie do PSG było wiadomo jeszcze w kwietniu/maju. Z otoczenia piłkarza przeszły plotki, że pójdzie tam gdzie dostanie więcej $$$, ma gwarantowaną LM i trofea.

Pierwsze słyszę :open_mouth:

4 polubienia

debilny pomysł, tak samo głupi jak to że przyjście Szobo oznacza sprzedaż Salaha, my mamy się wzmacniać nie osłabiać, niech miejsce w składzie wywalczą przez rywalizację, i niech gra lepszy, czy Lavia czy Bajcetic, dla nas to obojętne, niech Fabs też się poci o miejsce w składzie, Stefan też może grać wyżej, grał już w składzie obok Fabinho, więc można sobie wyobrazić mecz pucharu ligi gdzie wyjdzie Lavia, Bajcetic i Eliott, lub Stefan wchodzący za Alistera i grający przed Lavią w lidze lub LE. Z obrońców marzy się Gvardiol/Colwill na lewą stroną i Kouende na prawą, realnie niech przyjdzie Inacio i Gertruda i będzie naprawdę dobrze to wyglądało.

Wow nie wiedziałem, że aż tak może kogoś urazić post xd Rozumiem się nie zgadzać ale nie trzeba imo odrazu się pocić i nazywać czegoś debilnym oraz głupim :smiley:

wybacz, nie jesteś debilem, tylko ten pomysł taki jest, naprawdę cię przepraszam jeśli odebrałeś to osobiście, nie raz czytałem że piszę głupoty ale odbierałem to tylko w stosunku do tego co napisałem a nie swojej osoby, wybacz, przepraszam.

2 polubienia

W temacie ŚO to wiadomo, Matip jest jaki jest i lepszy nie będzie, ale nawołujący do jego sprzedaży chyba zapomnieli, że z uwagi na podatność na drobne urazy Konate u nas akurat 3 w hierarchii środkowy obrońca gra całkiem sporo, a po sprzedaży Matipa za Konate wskakiwałby Gomeza, który jest tragiczny. Także według mnie sprzedaż Matipa jak najbardziej, jeżeli wcześniej zakontraktujemy dobrego ŚO, który będzie realnie walczył z Konate i VVD o pierwszy skład. Jeżeli nie zamierzamy w tym okienku kupić ŚO tylko dopiero za rok, to już lepiej zostawić Matipa i puścić go za darmo po sezonie.

1 polubienie

Nah spoko nic się nie stało, wiem że człowieka potrafi czasem ponieść :smiley: . Mój pomysł zakładał opcje mieć ciastko i zjeść ciastko (mieć Lavie u siebie i przy okazji, żeby Bajcetic się nie marnował i grał. Do tego dorzucić opcje pierwokupu i w razie gdyby Lavia zawiódł to można by było Stefana odkupić. Ryzyko jedyne, jakie widzę to, że nie chciałby do nas wrócić).

Ale twój pomysł z bezpośrednią rywalizacją też nie jest zły, bo grałby w danym momencie lepszy.

Mam wrażenie że będzie max jeden transfer do nas jakis obrońca z dup…y wzięty który w ogóle nie pojawia sie w spekulacjach i to za max 30 mil.
Mi się marzy Gonçalo Inácio ale FSG musiało by ponad 50 mil dać za niego.

A ciągle przewija sie w spekulacjach że sprzedamy kogoś albo typu ze jak nie sprzedamy to nie kupimy. Mam wrażenie że jesli nie opchniemy kogos to raczej za więcej niż 30 mil nie kupimy obrońcy. A znając FSG to oni nie kupią jak nie sprzedadzą :unamused: z 250 mil na transfery myślę że było ciut mniej max 100 mil chyba że sprzedamy. Możecie bluzgac po mnie ale taka prawda. Okienko przespalismy sezon temu. Max jeden transfer do 30 mil chyba że kogoś opchniemy tyle w temacie.

Inacio ma klauzule niecałe £40M

No to ja jestem zacofany i ciemny czemu jeszcze go tu nie ma. Jak Dominka potrafili aktywować kluzure 70 baniek. A problem żeby aktywować 40 mil Gonçalo Inácio ? No albo czekamy żeby kogoś sprzedać albo będzie tańszy ktoś. Albo kasa poszła na nasze dwa nabytki i nie ma więcej.

Ja oglądałem praktycznie wszytkie mecze nasze. I kulała nam tak obrona że to dramat. Nie wspomnę że skuteczność w ofensywie spadła. Końcówka sezonu była lepsza bo Trend przesunął Klopp do pomocy. Ale defensywa kulała.