Rozważania transferowe (dyskusja)

PSG już się dało wydymać przed rokiem, jak na siłę zatrzymywali Mbappe, teraz tylko zbierają tego owoce.
Real jest chyba jednak rozsądniejszy niz PSG, więc będą się mocno starać, aby warunki ewentualnego kontaktu Francuza były rozsądne, chociaż finansowo na pewno popłyną.

W Valverde u nas nie wierzę, Real chyba nie jest na tyle głupi, żeby oddawać czołowego gracza by starczyło na nową zabawkę.

1 polubienie

Real i tak musi sprzedac kogoś jeśli chce Mbappe w tym okienku. A PSG będzie chciało na siłę sprzedać Mbappe teraz. Żeby zarobić na nim.

Przecież Vede nigdzie się nawet nie zamierza wybierać. Temat do ucięcia.

6 polubień

a ja nawet bym go tutaj nie chcial. Skonczony pajac i idiota madrycki.

3 polubienia

Ja też bym Go nie chciał, ale ze względu na cenę, której według mnie nie jest wart.

1 polubienie

Co do Lavii.
Nie mam zamiaru narzekać na ten transfer. Klub dał nam na początek jednego naprawdę dobrego ligowca plus grajka przeekscytującego. Za drugiego wyłożył spory bilon.
Lavia to typ transferów których się obawiałem. W sensie, myślałem że sprowadzimy dwóch piłkarz na jego poziomie i zamkniemy licznik. Jako 3ci piłkarz natomiast, brzmi całkiem Ok. A nóż dostaniemy własnego Kessiego.
Oczywiście liczyłem na Thurama którego postrzegałem jako naszą potencjalną przyszłą wersje Y.Toure. Ba, marzyłem o rozwaleniu systemu Barellą na 3go. Niemniej ten chłopak może mi zamknąć mordę. Tak czuje


Ciekawe czy serio byłby wart tych 50 mln. Dla mnie to jest duża niewiadoma i wcześniej jednak dużo o nim nie słyszałem. Jednak jeśli biją się o niego także inne zespoły PL, to trudno wątpić w jego potencjał i umiejętności w tak młodym wieku.

Gdzieś słyszałem opinie, że może być dla City, tym co KDB, czy Salah dla Chelsea. Czyli po prostu niedostrzezona, pominięta perełka, oddana za bezcen.
Jednak No jest on dużo młodsi niż tamci byli w momencie odejście. Jednak jakby to okazało się prawda i do tego wylądowałby u nas, to nie miałbym nic przeciwko :joy:




12 polubień

Czyli wychodzi na to, ze jeśli się nie uda z Collwilem to idziemy po Inacio

Jest bardzo dobra oferta za Thiago ze strony Galatasaray. Moze te 20 baniek dostaniemy.
Do transakcji dołączyć Mortona i dopłacić z kieszeni 20M i zgarnąć Lavie.
Skupić się na Colwillu.
Edit:

Trochę nie najgorszych plotek od wujka Josifa😇

1 polubienie

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego w miarę jakościowych grajków takich jak Mane czy Thiago kiedy zostaje im rok kontraktu to sprzedajemy, a piłkarzy, którzy nie grają i tylko obciążają budżet płacowy to trzymamy do końca? I nie piszcie mi, że chodzi tylko o kasę, bo za Oxa i Keite łącznie dostalibyśmy tyle ile za Thiago

moze dlatego ze nikt ich prawie nie chce? xD. Masz przyklad Oxa. Do tej pory jest wolnym agentem. To o nim wiele swiadczy. Keita jeszcze przynajmniej umie prosto kopnac pilke wiec jakis sredniak sie znalazl.

5 polubień

Powodów mogło być sporo:

  1. W czasie zeszłorocznego okna obaj zdaje się byli kontuzjowani, więc i ciężko było taki balast komuś opchnąć.
  2. Sami zawodnicy nie chcieli się ruszać z Liverpoolu.
  3. Obaj mieli wysokie kontrakty i pewnie żaden klub nie chciałby im tyle płacić.
5 polubień

W końcu jakieś informacje o nowym kontrakcie dla Trenta. Oprócz sprowadzenia obrońcy i pomocnika liczę właśnie, że kontrakt Trenta również będzie przedłużony w tym okienku.

3 polubienia

Ponoć chce go klub w którym są między innymi Kante i Benzema. W ogóle ten klub prowadzi Nuno Espirito Santos

Podchodziłbym do tego z dystansem. Jak na razie żadne poważne źródło o tym nie pisze (w ogóle to fajnie, jakbyś podał źródło w swoim poście), choć kilka różnych portali zdążyło te informacje o zainteresowaniu Galarasaray powtórzyć, np:

https://www.liverpoolworld.uk/sport/football/liverpool/liverpool-player-receives-very-good-transfer-offer-as-proposal-is-welcomed-4212218

Ten portal podaje, że Thiago po rozmowie z Erden Timurem, wice prezydentem Galatasaray, jest ‘przychylny’ co do zaproponowanej mu oferty (pewnie głównie chodzi o kwestię finansową). Natomiast nie ma info o ofercie złożonej LFC, także do transferu jeszcze daleka droga, skoro piszą, że:

Timur has also asked Liverpool to ‘find out the conditions needed’ to sign Thiago.

Zdziwiłbym się, jeśli Thiago ot tak zgodziłby się na odejście do ligi Tureckiej.

Colwill i Lavia (ewentualnie inna budżetowa opcja) i mogę umierać. Skład mocne przebudowany, z przyszłością i ciekawymi aktywami.

Teraz kwestia tego czy jesteśmy w stanie wyciągając Colwilla: imo tak. Nawet wyższe kwoty byłyby spokojnie w naszym zasięgu: to jest inwestycja na której nie można stracić. Co do Lavii- tutaj próbowałbym atakować już teraz: rzucić to 40 mln i obserwować reakcje Świętych.

Hipotetyczny scenariusz:
Wyciągamy Lavie za rozsądne pieniądze, ale Chelsea blokuje Colwilla- rzucając jakieś abstrakcyjne 70 mln w górę.

Imo, nie ściągałbym żadnego SO w takiej sytuacji- tylko przeczekałbym rok/pół roku na Colwilla. Wydaje się po prostu piłkarzem z kategorii „zbyt dobry”, żeby go odpuścić- ściągnięcie kogokolwiek- może przyblokować następny transfer- a będąc szczerym, to ani ten Holender z Torino, ani jednak Inacio nie są kimś po kogo powinnismy iść.

(Płaczkom od „łeee będzie jak z Jude, Henry z dziennikarzami znowu będzie wodził za nos i kłamał” od razu dziękuje, nie o tym jest rozmowa).

Przy transferze Lavii- wydaje się, ze zrobimy solidna przebudowę w ciągu roku- całej linii. W rezerwie będzie Curtis, Hendo, Flaco, Bajcetic, Elliot noi Thiago, który się pewnie nigdzie nie ruszy.

Atak jest świeżutki i elektryzujący.

Zostaje ta nieszczęsna obrona: jeżeli wyciągniemy jakimś magicznym, bożym cudem- Colwilla, to w przyszłym roku będzie trzeba myśleć głównie o nowym LO, zmienniku dla Salaha i jakimś kolejnym SO- czyli sytuacja z kategorii- dobrych.

2 polubienia

Co do skrzydłowych to poza Doakiem, warto pamiętać, że mamy w Akademii świetnie zapowiadającego się Kaide Gordona, który stracił dobrze ponad rok przez kontuzje. Właśnie ostatnio wrócił do żywych i trenuje :sweat_smile: