Rozważania transferowe (dyskusja)

No właśnie. To nie ma sensu. Też uważam ich obu za mega ambitnych zawodników. Jednak czy możemy być tego absolutnie pewni, że - tak jak mówisz - “to po prostu się nie wydarzy”?

Jeśli LFC potrzebuje pieniędzy ze sprzedaży, żeby móc sfinasować transfery zarówno Thurama i Lavii + szukamy nowego CB, to nie byłbym tego taki pewien. Bardziej jednak nastawiam się na to, że to Thiago może odejść.

Co do Hendo pełna zgoda. Byłbym szczerze zaskoczony, gdyby chciał odejść. Tym bardziej, że jeszcze nikt go z pierwszego składu nie wygryzł, więc chłop ma o co walczyć i powinien być mega zmotywowany przed sezonem, żeby miejsca w składzie nie stracić (co powoli nadchodzi, więc to nie tak, że kapitan nie ma niczego do rozważenia).

Kapitanem w przypadku odejścia Hehe będzie VVD, vice Robertson/Salah/TAA. W tej kolejności. Tak to widzę.

1 polubienie

Nie ma w tym żadnego patosu. Stwierdzam tylko fakty. Jakbyś czytał uważnie, zobaczyłbyś, że nie porównuję nas do Realu Madryt. Porównuję jedynie podejście niektórych kibiców - tu i tam. Trudno o budowanie zwycięskiej mentalności w klubie, jeśli się pieprzy trzy po trzy o jakichś “sezonach przejściowych”. Dla mnie to jest nic innego jak żałosne asekuranctwo, na które nie powinno być miejsca w żadnym klubie, który chce się liczyć w stawce.

Polecasz mi zejść na ziemię? A ja polecam co niektórym wejść na ziemię, bo czasami mam wrażenie, że mentalnie siedzą głęboko pod ziemią. Jest różnica między niczym nieuzasadnioną megalomanią, a budowaniem mentalności zwycięzców. Mnie jest zdecydowanie bliżej do tej drugiej idei, natomiast zdecydowanie najdalej do kibiców niosących na ustach hasła typu “sezon przejściowy”.

W sporcie jak w życiu, trzeba mierzyć wysoko. Natomiast asekuranctwo jest zawsze zarezerwowane dla przegrywów. Tyle.

2 polubienia

Wydaje mi sie ze kto jak kto ale Henderson powinien tu zostac. To legenda.

1 polubienie

Na stronie głównej przymiarki na dużego newsa z jakąś oficjalką ? :laughing:

Kilka słów o Colwillu. Zapraszam do krótkiej, acz treściwej lektury.

2 polubienia

Co do hehe to mnie wkur… jego powolna gra strasznie zwalnia gre do tego duzo gra do tyłu. Oglądałem praktycznie wszystkie mecze w tamtym sezonie to myślałem ze mnie coś trafi. Np salah czy ktoś wychodzi na prostopadłą piłkę i ma miejsce to hehe cofa piłkę do obrony zamiast zagrać piłkę do przodu. I tak w każdym meczu gra. I jeszcze jedno co zauważyłem miał glupie straty piłek w tamtym sezonie.

1 polubienie

Co wy macie z tymi podaniami Hendersona do tyłu? Przecież to normalne, że się podaje nie tylko do przodu czy na boki. Można narzekać na jakość podań, które były mega słabe i nieprzemyślane albo na grę na aferę. Ale ilość podań do tyłu w sezonie 22/23 nie różniła się od innych zawodników.

Henderson (1545 podań) vs Bellingham (1588) vs De Bruyne (1357)
podania do tyłu: 318 vs 228 vs 250

5 polubień

jak dla mnie to bardziej chodzi o to, że nie ma nikogo przed sobą z przeciwników, ma kupe miejsca, a sie nawet nie odwroci z pilką tylko oddaje do tyłu. Ktos wychodzi na pozycję, a on i tak robi kółeczko i do Van Dijka. Do tego w zeszlym sezonie przestał biegać. A samo to, że podaje do tyłu i do boku to juz nie problem, nie wszystkie piłki da sie pchać do przodu, do tego trzeba mieć wizje gry, żeby grać takie piłki. Cos co mial Gerrard, co ma Trent.

2 polubienia

Bo ludzie nie kierują się logiką i zdrowym rozsądkiem tylko emocjami. Ten „hehenderson” gra od deski do deski jak jest zdrowy praktycznie u każdego trenera czy to w reprezentacji czy klubie od bardzo dawna , ale i tak się trafi ktos kto powie ze „szlag go trafia” jak go widzi, no cóż wolność słowa mamy podobno, ale nie bardzo jest to powiązane z rzeczywistością.

Sorki za offtop ale odnośnie Hendersona i plotkami o jego odejściu to myśle ze jeszcze nie czas żeby go żegnać.

3 polubienia

Masz statystykę ile razy się specjalnie obrócił do tyłu i zagrał w porównaniu do tego, jak np, biegł do boku/do tyłu i zagrał? Bo dla mnie co innego wracać z przodu i zagrać z pierwszej do obrońcy/kogoś z tyłu, by ten mając sporo miejsca rozegrał, a co innego pod naciskiem grać do tyłu po chwili zastanowienia bezsensownego, by nagle przeciwnik w kilku leciał do obrońcy i ten wywalał potem na pałę, by się uwolnić. Nie mówię, że tak wygląda ciągle, ale sporo takiej gry były. Przecież niemal co mecz w ostatnim sezonie szło wyłapać bezsensowne zagrania kapitana w ilości kilku. Jakieś przyjęcia na parę metrów górnych piłek czy balony w górę niepotrzebne. Ja rozumiem, że statystyki, ale i tak przecież ma je najgorsze, a to jak on gra, a jak de Bruyne czy Bellingham to każdy widział, kto oglądał. Statystyka statystyce mimo wszystko nierówna, jeśli chodzi o takie. To nie gole/asysty.

Teoretycznie to ze statystyk wynika, że ten Henderson to miał sezon prawie na poziomie Bellinghama i De Bruyne :face_with_monocle:

4 polubienia

ale to nadal tak na oko, nie chce mi się liczyć dokładnie, ale daje jakoś
20%vs14%vs17%
Tylko udowodniłeś, że podaje do tylu częściej niż pozostali :sweat_smile:

6 polubień

I dlatego niektórzy myślą trzymać tu Hendersona do emerytury :wink:

Tak jak nie ma sensu pastwić się nad Jordanem, tak równie dobrze nie róbmy tu kultu Hendersona. Był czas, gdy był kluczowym piłkarzem i klub zdobywał trofea dzięki jego zaangażowaniu. Jednak przegraliśmy sezon przez kontuzje i to nie były kontuzje Hendersona. Jordan nie dojeżdżał w wielu meczach, nie zrobił nic, by pomóc drużynie w najtrudniejszym sezonie na przestrzeni ostatnich lat, bo jego organizm nie jest już wydolny po latach zapie*dolu. Pewne rzeczy trzeba skalkulować na chłodno.

12 polubień

Bobby też zawsze był ambitnym i zdolnym graczem a jakoś wybrał arabów.

Dokładnie diabli. To że Hendo był naprawdę dobrym graczem n lat temu nie znaczy że będzie nowym Milnerem do 40ki. Jordan powinien odejść najdalej po pełnieniu kontraktu. Gdzie nie widzę aby grał coś więcej niż ogony od nowego sezonu. Warunek jest tylko taki, że koniecznie powinno do nas przyjść za niego solidne zastępstwo.

No właśnie. Dlatego cały czas powtarzam, że suche patrzenie na statystyki bez oglądania meczów jest bez sensu. Równie dobrze De Bruyne mógłby mieć 300 podań przy 1500 Hendersona, a i tak nadal byłby cenniejszym zawodnikiem. Ale przecież tego się z samych statystyk nie zobaczy. Bellingham ma taką samą wykreowaną liczbę szans jak Henderson, ale ta statystyka nie ma znaczenia bez patrzenia jak zawodnik gra, zespół itd. W tym przypadku jednak kolega Mati napisał, że Henderson ma dużo podań do tyłu co statystyka pokazała, że to całkowicie normalna liczba podań, a co z tych podań wynika to zupełnie inna sprawa. Ale nie chodzi już o post kolegi, bo wielokrotnie pisano, że Henderson podaje przede wszystkim do tyłu, co jest nieprawdą i pustym frazesem.

Szczerze panowie oglądałem wszytkie praktycznie mecze max 2 mecze opuściłem w sezonie bo nie dałem rady. I hehe gral tak dramatycznie ze nie raz sobie mowie ze wy…jebi ten telewizor. Bo on gra dramatycznie. Przyjecie pilki ma 2 metry do siebie. Do tego podanie na dwa metry gdzie stoi Robertson wali takim impetem jakby strzelał w bramke. A Np kilku meczach stracił piłkę bo przyjął na dwa metry xD statystki ja mam gdzieś skoro widze co innego na meczu a co innego w statystykach. Polecam oglądać mecze od deski do deski kiedy gra nasz Kapitan xD

Szczerze ja mam największy żal do FSG ze Milner odszedł mimo wieku to byla maszyna, zapierdzielal nieraz w obronie za dwóch. Jak mialbym wybierac Milner a Henderson wybieram Milnera. Chlop mimo wieku grał lepiej niż Henderson :unamused:

Co do Okienka przyjdzie napewno pomocnik jeden lub dwóch. I oby zastepstwo na PO za Arnolda bo chce widziec go w pomocy w przyszłym roku. Jak go znów bede widzieć na prawej obronie to marnowanie tylko talentu.

1 polubienie

Tak przeglądałem fanpage Bayernu i natrafiłem na taką informację, na razie bez żadnych plotek łączących z nami ale dla mnie transfer w naszym stylu, i profil zawodnika też pod nas.
Myślicie że jest szansa na sprowadzenie Leona?

Według mojej opinii, zawodnik idealnie pasujący stylem gry to taktyki Jurgena z Trentem jako cofniętym rozgrywającym.
Wasza opinia gdyby pojawiły się plotki łączące nas z nim?

Fabinho nie do ruszenia, najbardziej mozliwe odejście Thiago

4 polubienia