Rozważania transferowe (dyskusja)

Z poziomu stricte umiejętnośći to Hendo jest elementem do wymiany. Gdyż jest na ten moment słabszym zawodnikiem od Szobo, Maca, JOnesa, Thiago i prawdopodobnie nawet Elliotta jeśli chodzi o pozycję 8, box-to-box. Do tego 33 lata, zdrowie takie sobie i wysoki kontrakt.
Jednak z drugiej strony to kapitan i bezcenne doświadczenie, do tego HG. Ciekawi mnie to czy, może na siłę próbujemy kogoś wypchnąć z Thiago/Hendo i Thiago bardziej się opiera i ma rok kontraktu, to i tak po sezonie odejdzie.
Świadczyło by to, że jednak idziemy w dobrym kierunku, gdyż stawiamy na świeżość i kończymy z sentymentami…
Sentymentami o które był posądzany Klopp, a tu niby głównie Jurek rządzi, a sentymentów nie widać :smiley:

9 polubień

Pomocnik ze statusem HG jako następca Hendersona już dawno jest, zwie się: Tyler Morton

Jones, Joyce i Bascombe potwierdzają zainteresowanie Hendersonem. Niby spoko jeżeli się uda go opchnąć za jakąś gotówkę, a z drugiej strony… Hendo ma HG i znacznie bardziej byłbym skłonny oddać Thiago, jeżeli faktycznie poszukujemy jakiejś gotówki.

Szkoda, ze temat Matipa całkowicie przygasł.

Odejście Thiago i Matipa i ściągnięcie Colwilla i Lavii byłoby z pewnością najbardziej pożądane.

6 polubień

Joyce potwierdza zainteresowanie Hendersonem ze strony Arabii. Nie ma żadnej oferty za niego dopóki sam zawodnik nie zgłosi chęci opuszczenia klubu. Czyli tak jak pisałem wczoraj. Sam zawodnik musi wyrazić chęć odejścia na emeryturkę do Saudów, a klub nie będzie go wypychał na siłę. Według Joyce również przyszłość Thiago stoi pod znakiem zapytania, a Fabinho został “poddany analizie” czy dostanie szansę gry w nadchodzącym sezonie.

Będzie transfer czy nie xD

No to wychodzi na to, że mamy 2 opcje.
Albo będzie albo nie.

1 polubienie

Nasza Legenda chce nam pomóc chyba :rofl::rofl::rofl::rofl:

Jezu, za dużo. Imo 60 maks powinno być. Presja ceny nie pomaga piłkarzom.

Ja mam tylko nadzieje, że w razie odejścia Hendo, sprowadzimy za niego solidne zastępstwo.

tym zastepstwem nie bedzie Lavia, bo to maly mlokos. Glupota jest oddawac Hendersona bo jest jednym z najwazniejszych liderow, przeciez to kapitan. Ile my zyskamy na jego transferze? 10 milionow? 15? Trzeba sobie zrobic rachunek zyskow i strat, a strat bedzie wiecej. Nie bedzie lidera szatni, nie wiadomo jakie beda morale, kto przejmie paleczke kapitana, jak sie odnajdzie w nowej roli. Za duzo znakow zapytania. Thiago? Ok, pomimo umiejetnosci moglby odejsc. Ale Henderson wg mnie jest nie do ruszenia niezaleznie od jego umiejetnosci i czasu na boisku.

Jordan jest zawodnikiem Liverpoolu od 12 lat (!) - to jest naprawdę kawał czasu. Wygrał z Liverpoolem dosłownie WSZYSTKO i to jako kapitan mistrzowskiej ekipy Jurgena Kloppa. Nigdy nie był wirtuozem, ale sam miał raczej świadomość swoich ograniczeń, dlatego nadrabiał pracowitością, wybieganiem, walecznością i profesjonalizmem.

Teraz jesteśmy w momencie następnej zmiany pokoleniowej i przebudowy środka pola, przez który to w głównej mierze zaliczyliśmy koszmarny poprzedni sezon.

Henderson ma, z kolei, możliwość, odejścia z klasą i dołączenia do klubu z ligi saudyjskiej, w której może otrzymać kosmiczne pieniądze, odcinając przy tym kupony.

Moim zdaniem, to jest idealny moment na odejście, bo kiedy, jak nie teraz? Oferta z ligi saudyjskiej też może później się już nie pojawić. Pamiętajmy, że oni celują w gwiazdy, a Henderson nie jest światową topką i potem może już nie być atrakcyjny nawet dla Saudyjczyków.

Tak jak pisałem pod wczorajszym artykułem. Dla dobra klubu i dla dobra Hendersona, sprawa jest banalnie prosta. To jest właśnie TEN CZAS.

5 polubień

Przecież jeszcze jest Van Dijk, który przejmie opaskę kapitana i lidera drużyny, wątpisz w to?

1 polubienie

G a nie czas. Czas bedzie jak odejdzie na emeryturę. Taki zawodnik powinien tu być do końca kariery i jeden dzień dłużej. Nie mamy w ogóle interesu w oddawaniu kapitana. Może nie grać już często, może być zwykłym rezerwowym, ale musi tu być bo bez niego będzie jeszcze gorzej. To nie FM. Wartościowych liderów powinno się zostawiać.

@simok już był okres gdy VVD musiał tymczasowo być kapitanem podczas kontuzji Hendersona i to był okres słabych meczów, braku lidera i nie miał kto naszych gwiazd złapać za mordę.

Decyzja wkrótce.

Hendo (2)

van de Ven odpada z wyścigu.

Van

1 polubienie

tak ale może za polowe pensji w takim razie. Tak jak Milner w poprzednim sezonie.

1 polubienie

Możliwe, że masz racje i po odejściu Milnera Henderson powinien zostać, zresztą bardziej bym się ucieszył z odejścia Thiago.

Ty mi powiedz lepiej, kiedy Hendo wywiązywał się z obowiązków kapitana? W trudnych meczach znikał, odpadały mu jaja. To nie Gerrard, który potrafił huknąć za pola karnego i dać impuls drużynie.

5 polubień

Jak to będzie wyglądało z zawodnikami ze statusem Homegrown przy odejściu Hendersona? Jakoś nie widzę tego ruchu. Jeśli Colwill i Lavia nie są przyklepani, to nie wiem kogo klub będzie chciał jeszcze dokupić.