Rozważania transferowe (dyskusja)

Jeśli faktycznie chcą dać 8.5 mln za Nata to nawet nie ma co sie zastanawiać, tylko brać

1 polubienie

Pisałem w liczbie mnogiej bo odszedł też Milner, a on też był mocną personą w szatni. Jesli odejdzie Henderson to w jedno okienko pozbywamy się wieloletniego kapitana i wicekapitana, więc stąd liczba mnoga w mojej wypowiedzi.

Póki co nie widze nikogo w roli kapitana. Najbliżej tego okreslenia byłby wg mnie Trent bo jest mu najbliżej atrybutami do Gerrarda (wybitne umiejętności, wychowanek, w pelni oddany barwom, mocny charakter i juz bardzo dlugi czas w seniorce), Virgila nie wspominam dobrze w tej tymczasowej roli. Mysle ze bedzie dumnym pawem jak Lewy w reprezentacji choć charyzmę na pewno ma.

Kluczowa sprawa jest nastepująca juz pomijając nasze niesnaski co do nowej hierarchii w zespole, mianowicie kto ma przyjsc bo Hendersonie/Thiago lub w przypadku odejscia jednego jak i drugiego jednoczesnie. Czy ktokolwiek przyjdzie bo rownie dobrze klub stwierdzi ze Morton i Bajcetic wystarcza i powstanie nowa niezalatana dziura.

2 polubienia

No ja tam jestem dwojaki do tego oddawania Hendersona. I tak jest mocna przebudowa środka pola.
Co by nie było Henderson jest dość ważną postacią na poziomie całej Premier League.
Ja bym go zostawił i oddawał opaskę TAA/Robertson.
Tylko, że to z naszej perpsektywy mocne wróżenie z fusów, chociaż osobiście podzielam zdanie @LiverpoolJestCzerwony

Poważne plotki dotyczące odejścia Hendersona. Teraz widzę też, że Phillips może odejść. My w przyszłym sezonie zamierzamy zgłosić się tylko do europejskich rozgrywek? O co w tym wszystkim chodzi? :thinking:

A na co nam Phillips, który raz, że jest cienki jak sik pająka a kolejna sprawa jest dopiero 5 (lub dalszym) wyborem na swoją pozycję

1 polubienie

A to już jest jest zupełnie inna kwestia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby Henderson nie został nikim zastąpiony. Musi za niego przyjść ktoś młodszy i lepszy. Chociażby, któreś z przewijających się na okrągło nazwisk. Zobaczymy, czas pokaże.

Moim zdaniem jak jest zbędny sportowo, to tylko trzymać go dla mentalu to bezsens. Poza tym, jak darł się na kolegów za swoje błędy, w zeszłym sezonie, to mentalnie słabo.

2 polubienia

image
zaczyna być ciekawie :slight_smile:

No brawo, zacznijmy jeszcze zaraz wspominać poślizgnięcie Gerrarda (bo niedaleko czasowo do potyczki z Diego Costą), bo Jordan takiego nie zaliczył, więc to on jest lepszym kapitanem - wygrał przecież tak samo jak Steven LM, ale i PL.

Liderem szatni przede wszystkim ma być i JEST Jurgen.
W City kapitanuje (tj kapitanował dotychczas, bo odchodzi) Gundogan czy Walker. Uważacie ich za wielkie tuzy podnoszenia morale czy w przypadku Anglika mocnego kopa sportowego? Spokojnie, u Nas po Milnerze i Hendersonie wyklarują się nowi liderzy, może nie być tyle charyzmy co u Hendersona, ale to nie koniec świata, na przestrzeni sezonu lepiej mieć jakościowego zawodnika niż Jordana. Zwłaszcza, że to nie Gerrard, by w najważniejszym momencie poza darciem się na kolegów pomógł też sportowo biorąc piłkę i strzelając np. kontaktowego gola strzałem z 30m (wiem, że w Stambule to inaczej wyglądało, ale chodzi mi o przykład, w sumie który bardziej pasuje do takiego Kompanego z City :joy: ).

Zarobek? :white_check_mark:
Koniec psucia legendy Jordana? :white_check_mark:
Zwolnienie sporej tygodniówki? :white_check_mark: (tak wiem, że Thiago też sporo by zwolnił, ale w odróżnieniu do Jordana, to przy sporym szczęściu do zdrowia może nam dać dużo na boisku wśród nowych, bardziej jakościowych kolegów w środku pola).

1 polubienie

Jak potrzebujemy samego mentalu, to już bym wolał opchnąć Hendersona i Gerrarda ściągnąć z emerytury :smiley:
Jako niegrający kapitan mógłby ich solidnie op******** w szatni :wink: :joy:

image

1 polubienie

No i w pizdu wylądował. Może za rok.

Henderson to jest co najwyżej papierowy lider, jego “motywowanie” ogranicza sie do darcia mordy i wymachiwania rekami w kierunku innych kiedy sam cos spie**oli.
Prawdziwym liderem moze byc ktos to realnie dzieki swoim umiejetnosciom potrafi zrobic roznice w meczu, albo ktos kto wzbudza szacunek dzieki swoim przeszlym dokonaniom. Henderson nie spelnia żadnego z tych warunków.

Analogicznie gówno-pracownik w korpo który siedzi tam od 10 lat ale nic realnie nie potrafi zrobic, nie bedzie dobrym mentorem dla nowych pracownikow

1 polubienie

Liverpool jest w stanie zapłacić każdą kwotę za Colwilla. Teraz tylko trzeba przekonać Chelsea.

@Loku64 kolejne źródła donoszą, że jednak coś jest na rzeczy. Nawet rodzina Hendo jest chętna na przeprowadzkę.

Screenshot 2023-07-12 at 16-03-48 Anfield Edition on Twitter

Każdą kwotę, ale nie wyższą niż…

1 polubienie

Pewnie 100 milionów jest taką barierą, ale te 60-70-80 milionów na luzie klub jest w stanie wyłożyć. Wygląda na to, że Liverpool ma jeszcze ogromne środki na dalsze transfery.

1 polubienie

To fajny lider skoro nie potrafi przyjąć piłki gra do tyłu i przez niego często traciliśmy piłki które na pewno kilka razy kosztowały nas przegraną ja pamiętam od 2 sezonów Hendo jako zawodnika który gówno dawał a wiele wymagał.

3 polubienia

To ja już nie rozumiem teraz. Hendo ma ostatecznie odejść czy zostać? Bo raz jest info że zostaje, potem, że odchodzi, potem że zostaje i tak w koło…

1 polubienie

A skąd ty możesz wiedzieć co się dzieje w szatni przed meczem, w przerwie meczu i po meczu, że takie wnioski wyciągasz o byciu lepszym kapitanem Gerrarda niż Hendersona? Możesz mi wypisać te kryteria, które bierzesz pod uwagę w tej ocenie?

3 polubienia

Nie bądźcie naiwni. Po stracie Milnera Klopp tak szybko nie puści Hendersona. Zapewne Anglik odejdzie, ale w 2024 kiedy zostanie mu rok kontraktu, a Szobo i Alexis będą już ograni.

3 polubienia