Rozważania transferowe (dyskusja)

image
co rewolucję przechodzimy, jako długoletni kibic lfc nie pamiętam okienka, w którym tyle się działo, a wygląda na to, że to jeszcze nie koniec ! :smiley:

2 polubienia

Nie chwaląc się za mocno, już dawno o tym pisałem :smiley:

1 polubienie

40 baniek za Fabsa + 10 za Hendersona, kupujemy Lavia na miejsce Brazylijczyka, na miejsce kapitana mamy Mortona. Rewolucja w środku pola praktycznie zrobiona (bo zostanie jeszcze Hiszpan z rocznym kontraktem). To mi się podoba.

2 polubienia

Fabinho nie może odejść, po prostu nie może. Nie mamy w ogóle zastępstwa na jego pozycji, a sprowadzenie nowego grajka w jego miejsce byłoby baaardzo kosztowne (wszyscy by wiedzieli, że mamy nóż na gardle i potrzebę zapełnienia pozycji) i ryzykowne, że nowy gracz nie wypali. A osobiście uważam, że Fabs gorzej niż w zeszłym sezonie grać nie będzie i liczę, że przy Alexisie i Dominiku udowodni, że potrafi jeszcze grać na najwyższym światowym poziomie.

A jak już czytam jakichś “kibiców” gówniarzy, którzy chcieliby jego sprzedaży i kupna w jego miejsce Lavię wierząc, że to ot tak zmiana 1 do 1, to aż ręce opadają…

A tu kolejny kwiatek… Ile Ty masz lat? Masz chociaż 13 lat? Wiesz, że realia piłki nożnej to nie FM?
:man_facepalming:

2 polubienia

Zgadzam się z Tobą, lecz po dziś dzień mierzi mnie, gdy Thiago jest określany jak Hiszpan.
To Brazylijczyk grający dla Hiszpanii ;).

1 polubienie

Mnie martwi jedynie czy nasz skład i środkowa linia będzie w stanie się w jeden presezon zgrać i ogarnąć

Keita, Ox i Carvalho mało grali, ale taki Fabs, Hendo i Milner grali już często i zastanawiam się czy pozbycie się ich wszystkich, a wrzucenie do składu nowych + młodych nie będzie trochę ryzykowne pod względem zgrania i doświadczenia…

To fakt, chciałem być poprawny politycznie :wink:

Aaa no chyba, że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Czuję, że będziemy jak Chelsea z tą zgrają nowych w środku pola. Idealna sytuacja dla FSG, jednak już widzę Jurgena błagającego na kolanach by zostali…

Sepp van den Berg: Spotted in Frankfurt in the last minutes. The player arrived today from Liverpool. Mainz in pole position. [Plettigoal]

Jeśli jednak sprzedamy Flaco to według mnie trzeba iść po Tchouameniego/Caicedo a nie Lavię.

7 polubień

wrzucenie do składu nowych + młodych nie będzie trochę ryzykowne pod względem zgrania i doświadczenia…

Oczywiście, że będzie. Dlatego dla mnie max 1 z trójki Thiago, Fabinho, Hendo powinien odejść w tym okienku i powinien to być zdecydowanie Henderson, z którego już zwyczajnie zbyt dużego pożytku nie będzie.

W ogóle myślenie niektórych, że nastoletni Bajcetic czy Lavia z buta wejdą do składu na “6” i będą grali na stabilnym niezłym poziomie, to tak daleko idąca życzeniowość, że trochę jej nie ogarniam xD

Dodatkowo, o czym część osób tutaj zapomina, Fabinho to też opcja na zapchajdziurę na ŚO - tam też kadra zbyt wieloma opcjami nie grzeszy.

8 polubień


Nie wierzę… 11k głosów i ludzie naprawdę puściliby Fabinho za zaledwie 40 mln, podczas gdy nie mamy ani jednego zastępstwa w składzie, ani nawet nie planowaliśmy sprowadzenia doświadczonego top class defensywnego pomocnika… Ręce opadają… Ten klub, gdyby był zarządzany przez jego kibiców, po roku biłby się z Fulhamem i Crystal Palace o 10. lokatę w lidze… :man_facepalming: :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Zgadzam się. Jeżeli miał by odejść Fabinho to w jego miejsce potrzebny jest “gotowy produkt” a Lavia przedstawia duże ryzyko czy będzie go w stanie zastąpić 1 do 1.

Dodatkowo nie wiem czy pamiętacie Fabinho grał w Monaco na prawej obronie , tam też możemy mieć problem w przypadku kontuzji TAA. A Fabinho to chyba na ten moment jedyny gracz poza TAA który ogarnął by prawą obronę i grę w środku czyli nową pozycję hybrydową jaką sprawuje TAA, z racji tego że ma doświadczenie na obydwu pozycjach.

1 polubienie

Zgaduje, że dokładnie te same osoby chciałyby żeby Henderson został w klubie :smiley:

Jak kogoś obrażasz to zastanów się zanim coś napiszesz. Kibicuje LFC od 2001 roku i mam 43 lata.
Ja dobrze wiem że to nie FM, analizuje obecne ruchy klubu i tak wyciągam wnioski. Przypominam że to są spekulacje transferowe i właśnie to robię czyli spekuluję.
A wyzywać od gówniarzy nawet nie będę komentować i zniżać się do tak niskiego poziomu. U mnie masz bloka, dożywotnio.

1 polubienie

Ostatnie informacje z klubu nie napawają zbytnim optymizmem. Jestem świadomy podejścia i nastawienia naszych kibiców dla obecnej kadry, ale:

  • odchodzi Henderson
  • odchodzi Flaco
  • sytuacja z Thiago jest niejasna

W przypadku spełniania się powyższych scenariuszy- zostajemy zaledwie z 5 pomocnika w postaci 2 nowych nabytków i dzieciach. Nawet w przypadku transferu Lavii… to jest dalej dzieciak i nowy nabytek. W zasadzie tylko Mac będzie mógł wskoczyć do środka i można się po nim spodziewać odpowiedniego poziomu.

Wymiana wszystkiego i wszystkich to nie jest zawsze najlepsza droga.

2 polubienia

PRzypomnijcie sobie ile meczy/bramek zawalili w zeszłym sezonie Hendo i Fabs swoją biernością, brakiem zaangażowania, słabą motoryką.

Nie ma co panikować, jeszcze nikogo nie sprzedailsmy. Jak sprzedamy ich i zrobimy zakupy, to wtedy będziemy mogli podyskutować, czy robimy dobrze, czy źle.

9 polubień

Jeżeli FSG zgodzi się na sprzedaż Fabinio i Hendersona to myślę, że mają przygotowanego jakiegoś asa w rękawie. Nasz środek pola w poprzednim sezonie wyglądał dramatycznie i tylko dzięki przesunięciu TTA na ŚP postraszyliśmy top4. Jestem na tak za zmianami :smiley: ! O Dominiku długo nie było głośno, dajcie szanse… okienko jeszcze jest długo otwarte, a na ten moment myślę, że każdy fan lfc jest zadowolony z aktualnych transferów.

1 polubienie

Ja osobiście uważam że zostawienie fabsa i liczenie na to że znowu odpali jest tak samo jak nie bardziej ryzykowne od kupienia nowego piłkarza. Przez cały poprzedni sezon było narzekanie zarówno na fabsa jak i hendo, przecież gościa ze składu wygryzł młody Bajcetic, a jak doznał kontuzji to było niezadowolenie że fabs musi wrócić do składu.

Nie powinniśmy kierować się sentymentem, może wróci do formy, a może zagra jeszcze gorzej i nie wyciągniemy za niego nawet dwudziestu baniek.

1 polubienie