Rozważania transferowe (dyskusja)

A co jeśli Hendo zostanie a odejdzie jedynie Fabs. Za Fabinho dostali konkretny pieniądz. Pieniądz który pewnie pójdzie na Lavie.

Potencjalnie. Wielu już było takich, którzy nie dźwignęli ceny.

@CzerwonyBartek, żeby kupić Lavię, to nie potrzebujemy $$$ ze sprzedaży Fabsa. Jeśli go sprzedamy, to kupimy kogoś bardziej jakościowego.

Mam wrażenie że będą max dwa transfery. I to będzie na 100% Laiva i jakiś obrońca. Nikt więcej. Zwlaszcza jeśli hehe zostanie to max jeden transfer będzie do pomocy.

Ja powiem tak, że jakby Rice do nas przyszedł, to bym skakał z radości i uważał nas za faworytów min. Na 2 miejsce. Dzięki niemu na 6 mielibyśmy spokój z tylu i możliwe, że najmocniejsza 11tke w lidze.

Co do naszego ruchu na 6tce, to myśle, że Lavia jest spoko, ale nie bez Fabsa. Wiec byśmy musieli wziąć albo Lavie i kogos doświadczonego co spokojnie ogarnie na sezon dwa( brakuje mi pomysłu na nazwisko, ale może Thiago będziemy próbować na 6 i nawet go w kadrze mamy :stuck_out_tongue_winking_eye:). Albo po prostu skupić się na kimś na już jeszcze z potencjałem na więcej. Ogólnie coś za dużo się mówi o Lavii, a my rzadko kupujemy kogos o kim się dużo mówi :sweat_smile:

1 polubienie

Jedno jest pewnie. Nie możemy zostać bez defensywnego pomocnika. Lavia, Bajcetic nie udźwigną gry przez cały sezon. Musi przyjść za Fabsa ktoś już ograny. No ja mam nadzieję, że tam nie będzie wciskany MacAllister… Nie wiem co tam sie zadziało, że Fabinho odchodzi. A tak fajnie się układało to po transferach Alexisa i Dominika. Hendo i Thiago mogą iść. Na ich miejsce mamy graczy. Jednak Fabs? Może i był bez formy, ale teraz z nową 2 do środka pola inaczej można było się zapatrywać na jego grę i formę. Nie wiem co wykombinują nasi, ale ja nie chce widzieć Lavi jako piłkarza który wejdzie do gry za Fabinho. Cały środek pola nowy? ( fakt, że i tak z nimi gry nie było, wiec nie tracimy za dużo). Jednak nie można było zmieniać co rok…? I gdzie jest ten romantyzm i przywiązanie do nas? Klopp się przywiązał do nich, zostawiał zamiast wymieniać jak było trzeba. A teraz zostaje z niczym bo jakoś Hendo ma w nosie to, że za dużo zmian będzie. Podobnie Fabinho. Chociaż może i takie plany były? Mi się to nie podoba, bo jednak doświadczenie jest potrzebne. A tak kto tam zostanie?

1 polubienie

Skoro to Flaco odchodzi, zwalnia się tez dodatkowe miejsce nonHG, więc nie musi być to Lavia. Ja stawiam na Fofanę. Na razie jest o nim cicho, cena nie musiałaby być znacznie wyższa od kwoty otrzymanej za Fabinho, mamy dobre stosunki z Monaco a i Brazylijczyka przecież stamtąd wzięliśmy. Reprezentant Francji, podstawowy gracz Monaco.

Transfer Lavii w przypadku odejścia Hendersona, nie ma chyba ciekawszego na rynku pomocnika ze statusem HG.

Wszechstronniejszy niż Rice, do poprawy tylko kwestia wygrywania pojedynków co przy naszym sztabie będzie kwestia czasu

2 polubienia

Już raz kupiliśmy przekozacką 6 z Monaco. Może historia się powtórzy. To byłby transfer w stylu Liverpoolu.

A co ciekawe, Fofana ma tylko rok kontraktu do końca. Jeśli Monaco chce zarobić, to muszą go sprzedać teraz, a to stawia zainteresowane kluby w dobrej pozycji negocjacyjnej.

@KaczoreQ skąd masz info o 2 latach?

fof

1 polubienie

Z kontraktem akurat tak kolorowo nie jest. 2 lata z opcja przedłużenia o rok przez klub. Dlatego cena zakrecilaby się pewnie wokół 45/50 mln funtów - co przy 40 z Fabinho nie byłoby najgorsze

Moim marzeniem jest Caicedo, ale Fofaną bym nie pogardził. Dużo lepsza opcja od tych wszystkich bubków co się ostatnio przewijały.

Mnie odejście Fabinho jednak nie dziwi. Duże zainteresowanie tym Francuzem rok temu świadczyło o tym, że Jurgenowi już dawno się Brazol nie podobał. Sezon tylko to potwierdził. Kopanie się po głowie ponad rok to nie przypadek. Do taktyki z Trentem środku też się srednio nadaje. Ma 30 lat. 40 mln spadło nam z nieba. Oby to tylko dobrze wykorzystać i kupić przecinaka.

2 polubienia

https://www.getfootballnewsfrance.com/2023/exclusive-youssouf-fofanas-monaco-contract-extended-until-2025/

2 polubienia

Ja cos czuje ze my jeszcze pojdziemy po Kone. Kontuzja kolana raczej nie jest grozna a moze zbic cene Francuza. Pewnie wyjmiemy go za jakies 20-25 milionow funtow.

Chyba ze kupimy PO za trenda i z niego zrobi Klopp ŚPD :sweat_smile: Choć marnowanie talentu

Nicol told ESPN

“I said it’s interesting to figure out whether Liverpool, the coaching staff and Klopp, when they all get together and talk about the players, whether Fabinho had a bad spell or whether his legs might have gone.

“The fact that they are willing to listen to offers for him, and this stage, with pre-season already started, tells you that they think his legs have gone. That is what this tells me. If they can get £40 million for a guy who, they aren’t obviously desperate to keep him if they are going to let him go, then you take the money.”

Gość jest out na przynajmniej 1,5 miesiąca, straci okres przygotowawczy i początek sezonu. Bez sensu ruch.

Według doniesień Liverpool ma złożyć ofertę za pomocnika Fluminense Andre „w najbliższych dniach”, gdy Fabinho zbliża się do przejścia do Al-Ittihad.

Źródło lipne ale wszystko możliwe

1 polubienie

Dziwneże my sie nim nie interesujemy 27 lat ma. Jak nie ma sensownych opcji to może jego?

Przecież Kessie jest tragiczny. To nie jest półka Liverpoolu.

16 polubień

Lavia już teraz oferuje atrybuty zbliżone do tych Kessiego. Absolutnie przehajpowany piłkarz. Nie mam pojęcia dlaczego Barcelona go kupiła.

4 polubienia

Się przestraszyłem jak zobaczyłem screena że my się nim interesujemy :scream:

8 polubień

Chłop się rusza jakby ciągnął wagon z węglem. On jest za słaby na PL.

1 polubienie