Rozważania transferowe (dyskusja)

Wg tych informacji to właśnie Leon na radarze.

No oczywiście. Po co mielibyśmy być zainteresowani tym lepszym jak możemy być zainteresowani tym słabszym
image

10 polubień

On to trochę piłkarz al’a Henderson z lepszymi umiejętnościami. Jak by udało nam się go przywrócić do formy fizycznej w jakiej był za czasów Flicka to byśmy mieli potwora w środku pola. Ale to ryzyko.

1 polubienie

Czy ktoś śledzący Bundesligę mógłby po krótce opisać zeszły sezon w wykonaniu Kimmicha i Goretzki, czego można się spodziewać?

Goretzka zjazd, głównie spowodowany kontuzjami sprzed sezonu i nie doszedł do formy.
Kimmich klasa jak zawsze, chociaż trochę gorszy sezon jak całego Bayernu, ale on w mojej opinii był najlepszym piłkarzem Bayernu w zeszłym sezonie.

Matko boska, która to już śmierć futbolu w nim życiu :joy:.

  • USA - NASL w latach 70/80 miał zakopać Europejska piłkę. Bo tam pieniądze, reflektory, blichtr. Ściągali gwiazdy I co? Nic.
  • Rosjanie i ich kasa oligarchów - niesamowite pieniądze, gwiazdy - piękny przykład Anży. Wizja dominacji w Europie (nawet europejski puchar udało się wyrwać)… I co? Nic.
  • Chiny - wielkie pieniądze, stawianie na piłkę nożną i dominację Chin i ich zawodników na świecie. Znów gwiazdy hurtem za gigantyczne pieniądze. I co? Nic.

Po drodze były Japonia, MLS a teraz szejkowie.

To co łączy wszystkie te przykłady to polityka. W każdym przypadku te starania budowania popularności były kierowane odgórnie albo w celu otrzymania wielkiej imprezy albo zapewnienia jako takiej jej popularności żeby na stadiony ludzie przychodzili.

W przypadku Chin, szejków oraz rosji dochodzi jeszcze aspekt ocieplania wizerunku reżimu.

Piłkę nożną napędza fan-base. To te osoby zasiadają przed telewizorem i oglądają mecz “swojej” drużyny. Serio uważasz, że Janek lat 17 z Wągrowca będzie oglądał mecz Al Alhy vs. AlItihad? No nie.

Ilu tam kibiców będzie na stadiony przyjdzie i będzie kibicować drużynie? 3k, 4k? Reszta to groźba.

Te kluby nie wykreują gwiazd. Gwiazdy kreują Real, Barca, My, ManU… Drużyny z historią, tradycja i kibicami.

Biorąc przykład takiego Licho odchodzącego z Porto do AS. Kim on będzie po roku czy dwóch? Kto będzie śledził te rozgrywki…

Saudowie jak dostaną MS to ligę będą utrzymywali. Skończą się Mistrzostwa w piłce i znajdzie się inny temat atrakcyjniejszy politycznie do sfinansowania. Np. igrzyska olimpijskie. I kasa na gwiazdy się skończy.

7 polubień

Dokładnie, na razie to jest wróżenie z fusów. Tak jak PSG miało być potęgą europejską, a jest pośmiewiskiem. Prędzej im się to znudzi, niż wypracują sobie taką markę. Tu potrzeba nie kilku lat, ale kilkunastu lat. Na dzień dzisiejszy jest liga emerytów i odpadów klubowych, z pewnymi wyjątkami jak Neves czy coś. Ale tam dzisiaj idą piłkarze w podeszłym wieku.

Joshua Kimmich byłby dla nas opcją wręcz idealną. Po pierwsze, doświadczenie. Po drugie, uniwersalność - gość może grać jako środkowy obrońca, prawy obrońca i defensywny pomocnik.

Biorąc pod uwagę pomysł Kloppa na hybrydowe wykorzystanie TAA, mogliby w trakcie meczu płynnie wymieniać się z Kimmichem pozycjami. Moim zdaniem, ładnie by to “żarło” :smiley:

Jedyne pytanie, jak podejdą do kwestii metryki? Joshua ma 28 lat, a oni rzadko kupują zawodników w tym wieku. Ja uważam, jednak, że w tym konkretnym przypadku, odstępstwo od “wiekowej” reguły miałoby pełne uzasadnienie. Poza tym, zapewniłoby odpowiedni balans młodości i doświadczenia w drużynie, a w tym przypadku mówimy o newralgicznej pozycji defensywnego pomocnika. Tu nie mamy marginesu na błędną decyzję, bo to by nam mogło położyć kolejny sezon.

Leon Goretzka na pewno też byłby rozwiązaniem na plus, ale mam wrażenie, że my zdecydowanie bardziej potrzebujemy Kimmicha.

6 polubień

Tegoroczne okienko , jest narazie na plus po zyskaniu takich piłkarzy , lecz obawiam sie takiego obrotu sprawy jak polowanie na mocno rozwinietych pilkarzy po czym ktoś im nam zwinie i skończymy na zawodniku który podkreślam może , może coś sobą pokazać!!! Obym się mylił

A ja dodam od siebie. Nie jestem zwolennikiem sprzedaży Hendo i Fabinho (bardziej sprzedałbym Thiago ze względu na jego kontuzje, no ale on nie chce odejść). Bo pozostaje pytanie kim my ich zastąpimy. Pokładanie nadziei w 19letnim Laivie jest bardzo ryzykowne. Dwóch młokosów (Laiva + Bajcetic) na bardzo newralgiczną pozycję jaką jest 6 to samobójstwo. Wszystko zależy kim my zastąpimy Flaco i Hendo, wtedy można oceniać sens bądź bezsens sprzedaży dwóch w/w. Kimmich faktycznie byłby opcją idealną na 3-4 lata i taka wymiana za Fabsa ma sens. Co do Goretzki - bardzo bym nie chciał, żeby do nas trafił kolejny piłkarz szklanka.

Jurgen Klopp znowu może się okazać kluczowy przy ewentualnym transferze.

image
czyli może jak będzie wielka kwota, to pomyślimy.

1 polubienie

Jak Hendo i Fabs zrobią papa to Kimmich i Lavia mogą wpaść.

2 polubienia

Moje stanowisko jest takie, że dają 150 milionów i osobiście Go pakuję i wysyłam do nich.
Takie pieniądze trzeba by było zaakceptować.

1 polubienie

Jeśli to Al atihadb czy co tam wzięło by np. Neymara to uwierz mi że 17 letni Janek z Wągrowca oglądał by mecz z drużyną Ronaldo, powiem Ci więcej byłby to najlepiej oglądany mecz na świecie w dany weekend. Młodsze pokolenie ma inne podejście do piłki i dla nich ważniejsze są ich ulubione gwiazdki niż kluby

No z Lucho to ja raczej jestem sceptyczny. To jest jeden z topowych / utalentowanych LW na świecie. Wraca po kontuzji ale końcówka zeszłego sezonu pokazała jak świetny potrafi być.

Kogo w jego miejsce? Gruzina z Napoli? Nierealne.

W mojej ocenie (poza nowymi nabytkami) nie do sprzedaży są: Gakpo, TAA, Lucho, Nunez, Ali. Tu nawet 200 mln mnie nie przekonuje.

Jedynie wielka kwota przekonałaby mnie do sprzedaży Mo(>150), VvD (>70), Konate (>70) czy Robbo(>70).

Każdy inny gotowy do sprzedaży za rozsądne pieniądze.

1 polubienie

Konate to przyszłość i jest bezcenny, więc dodałbym go do wyżej wymienionych.

1 polubienie

a później będziemy biegali z workiem złota i sraczką jak FC Barcelona po sprzedaży Neymara. Jak na tym wyszli wszyscy wiemy. Sprzedaż Diaza to byłby duży błąd.

5 polubień

Ile ludzi, tyle opini.
Dla mnie na początku jechał ,na świerzości’’ nowego transferu, a potem to dla mnie typowy jeździec bez głowy. Więcej efektowności, mało efektywności.
Niemniej rozumiem i szanuję zdanie innych.
A co do zastępcy, to dla mnie najprędziej Diaby / Nico Williams.

A ilu znasz 17 Latków? siostrzeniec żony jest wielkim fanem Cristiano. Tak długo jak grał w Europie, oglądał każdy mecz. A teraz. Emerytura - śledzi na IG. Ogląda mecze Realu, którego jest fanem. I tyle.

Oglądałeś Gerrarda w LA? Zostałeś fanem LA Galaxy? Ktoś został?

Nawet jeżeli obejrzy mecz Neymar w AlAlhy to czy zostanie fanem tej drużyny czy ogląda bo gra tam jego ulubiony zawodnik.

4 polubienia