Rozważania transferowe (dyskusja)

Jest o tym głośno, bo chcemy z ceny zrzucić, jakbyśmy chcieli zapłacić 50 to pewnie już dawno temat byłby zamknięty :stuck_out_tongue:

Tak trochę średnio jestem nastawiony do odpadków z Manchesteru City. Oni nie są głupi, wystarczy popatrzeć jak w ostatnim czasie pozbywali się zawodników za bardzo grube pieniądze, którzy okazywali się słabymi transferami. Garcia, Torres, Aguero, Sterling -Gabriel Jesus też przez fanów Arsenalu jest bardzo krytykowany że wszystko psuje. Dobrego zawodnika City nie wypuści.

Ale do momentu transferu Lavii do Świętych nie zawierali klauzuli odkupu.
To o czymś też może świadczyć.

To nie jest odpad XD typ po prostu nie łapał się do najlepszej pomocy na świecie. To normalne dla 19 latka.
Tak samo z Sancho nie łapał się do tak mocnego City. I zanim odpiszesz mi że nie idzie mu w United, to problem jest bardziej w samym United.
Odpadem to może być Phillips gdzie nie zdziwię się jak zacznie grać lepiej w przyszłym sezonie od Rice’a XD

4 polubienia

Faktycznie nastapila tam mala pomylka, bo statsy, ktore wrzucilem od Leivy byly z jego przedostatniego sezonu (a mowilismy o calkowitym schylku Lucasa wiec powinny byc raczej z ostatniego). Niewiele to jednak zmienia bo w ostatnim sezonie rowniez zjadal obecnego Fabinho… oczywiscie:

To wszystko o czym piszesz o Leivie to prawda, nawet nie bede z tym dyskutowal - bo Lucas to byl slaby pilkarz. Glowny problem jest taki, ze elementy, o ktorych piszesz tak samo i gorzej kuleja (albo po prostu ich nie ma) u mlodszego z tej dwojki. Ogromy przestrzeni pozostawione bez opieki, brak powrotow, niemrawe proby odbioru, zerowy drybling, zerowa kreatywnosc, podania do tylu i do najblizszego, kretynskie faule - to dokladnie opisuje jakim pilkarzem byl Lucasa, a jeszcze lepiej pasuje do cienkiego jak sik pająka Fabinho.

Oczywiscie trudno tez jest porownywac obu 1 do 1 - pozycja DMa wtedy wygladala nieco inaczej. Teraz topowi DM jak Rodri, Rice czy Kimmich znacznie czesciej rozgrywaja, kreuja wiecej sytuacji, sa nieco mniej skupieni na faktycznej defensywie i zabezpieczaniu linii obrony, pozycja jest bardziej plynna niz wtedy. Problem jednak jest taki, ze o ile Lucas faktycznie notowal sporo odbiorow i biegal za rywalami, co udowadniaja statystyki tak Fabinho zarowno w tym elemencie jest gorszy jak i w kreowaniu i pomaganiu w ataku. To jest pilkarz, ktory nie jest dobry w zadnym elemencie gry w pilke nozna. Co ciekawe Klopp potrafi takich wyciagac za uszy (Wijnaldum, Henderson) - tyle tylko, ze aby to zrobic taki pilkarz musi miec motoryke i musi po prostu zapierdzielac. No to w tym elemencie Fabinho tez jest gorszy od Lucasa i pewnie kazdego pomocnika, ktory zaliczyl chociaz 10 wystepow w tej lidze. Podsumowujac - Fabinho moze i jest slaby w defensywie, ale za to jeszcze gorszy w ataku.

Generalnie dyskusja niezbyt potrzebna bo mowimy o dwoch pilkarzach, ktorzy w tym klubie absolutnie nie powinni wystepowac jezeli chcemy walczyc o najwyzsze cele, odnioslem sie do Lucasa bo zostal wspomniany, a porownanie jego z obecnym Fabinho fajnie obrazuje z kim mamy do czynienia i dlaczego oferta 40 milionow funtow to skandaliczna cena.

4 polubienia

Totalnie się pod tym podpisuje, bo o tyle jeden sezon można by było podciągnąć pod brak formy całego zespołu, ale on jest bez formy od ponad 1,5 sezonu. Jego słaba forma i Hendersona przez te 1,5 roku kosztowała nas nie dość że wygraną w lidze i LM to jeszcze zjazd poza top4.

Dlaczego ludzie tego kompletnie nie widzą. Jak to jest sytuacja czarno na biały. Dosłownie jest teraz ten moment by powiem brzydko WYWALIĆ Fabinho i Hendersona, bo na nich już powinna przyjść pora po takich sezonach. A to żę przy tym wywaliśmy 4 innych których nie powinno być w klubie to już efekt gigantycznych zaniedbań w klubie.

6 polubień

I mówimy tylko o linii pomocy a zastanówmy się też nad obroną…

Gdyby widzieli w nim potencjał to by był ich graczem, nie kupowali by Kovacica z Chelsea na przykład. City nie są głupi
A Sancho to faktycznie dobry przykład, dzięki że go podałeś, zupełnie nie daje rady w United.

No nie są, dlatego zabezpieczyli się klauzulą. Teraz sprzedali Trafforda do Burnley i co? Znowu odpad? Jeśli tak myślisz o każdym młodym piłkarzu odchodzącego z topowego klubu by móc grać to gratuluje betonowego podejścia.

1 polubienie

Szkoda, że Fulham chce taką kasę za Palhinha bo to byłby pewniak do pierwszej 11.

2 polubienia

Chyba w drużynie rezerw. Już wystarczy tego szrotu.

5 polubień

O każdym nie ale o tym konkretnym tak, może nie tyle co tka myślę ale mam spore wątpliwości.


Ja mam wątpliwości, że jest młody, nie do jego potencjału. Zjada obecnie na śniadanie Bajcetića którego wiele osób do pierwszego składu na tym forum chciało wrzucać do pierwszego składu od nowego sezonu.

Ale trudno raz się żyje wolę postawić na niego niż oglądać Hendersona i Fabinho.

Ludzie na tym forum są niekonsekwentni. Najpierw były żale, że Klopp ma swoich pupilków, trzymamy zawodników do końca kontraktu a potem odchodzą za darmo. Teraz kiedy możemy wziąć całkiem spore pieniądze za Hendo i Fabihno - którzy już szczyt formy mają za sobą i będą tylko słabsi - to nagle musimy ich zatrzymać bo potrzebujemy doświadczenia… Ci nowi gorzej grać nie będą. A ten sezon będzie poligonem doświadczalnym dla Kloppa. Celem powrót do top4 a dopiero za rok możemy realnie o jakieś puchary powalczyć. To już lepiej ogrywać młodych zawodników niż trzymać na siłę starszych i coraz słabszych

1 polubienie

Dla mnie z Lavią prędzej zawalczy o trofea niż z dziadowatym Fabinho.
Poligonem doświadczalnym po ostatnich latach by było właśnie dać szasnę Fabinho i wierzyć że on wreszcie zacznie grać dobrze. To jest dopiero poligon. Zaufanie że ktoś kto się raczej już nie rozwinie, że nagle będzie grał lepiej. Big_brain.jpg

1 polubienie

Ludzie chcieli Bajcetića ze względu na to że wszedł i grał o dziwo lepiej do Fabinho (!) w zeszłym sezonie. Tylko ta jego kontuzja, nikt nie wie w jakiej formie wróci. A Lavia to będzie upgrade o ile przyjdzie. Ale nasza gra i tak musi się poprawić w OBRONIE. A tutaj żadnych informacji co martwi.

Ja wiem czemu chcieli Bajcetića bo Fabinho był tragiczny, ale Bajcetić nie był jakimś gamechangerem. Ale sam fakt, że przeciętny młodziak był lepszy od Fabinho pokazuje to dobitnie, że Fabinho to trzeba odstrzelić.

Sam byłem jeszcze jakiś czas temu przeciwny Lavi na teraz ale po głębszej analizie jestem za tym.
Bo 40 milionów to nie jest mimo wszystko dużo. Jak ten transfer wypali to będziemy mieli pomocnika na 7-8 lat co by dało jakieś 5 milionów funtów per sezon

1 polubienie

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy ty Aguero,Sterlinga,Jesusa ,których to City się pozbyło nazwałeś słabymi zawodnikami???