Rozważania transferowe (dyskusja)

Tłumaczenie: Liverpool powróci z lepszą ofertą za Romeo Lavię. Southampton odrzucił ofertę otwarcia za około 37 milionów funtów, ponieważ szukają pakietu za około 50 milionów funtów. Duża szansa, że ​​transakcja zostanie sfinalizowana, chociaż Chelsea nadal jest zainteresowana.

Pisałem to kilkukrotnie, ale powtórzę:
Lavia/Caicedo na DM + Thuram (konkurencja i walka o pierwszą 11-stkę musi być!) + NOWY OBROŃCA(!).
Wtedy będą zadowolony i możemy kończyć okienko transferowe (do klubu) i zaczynać sezon!

Henderson już lada chwila oficjalnie w Al Ettifaq.

Ja rozumiem, że to forum “rozważania i spekulacje”, a samo forum służy do dyskutowania. Ale posty mają coś wnosić do dyskusji, a i jednocześnie mają trzymać się regulaminu. Ile jeszcze takich bezsensownych jednozdaniowych postów tutaj napiszecie?

Dzięki za zwrócenie uwagi, z którą w pełni się zgadzam. Kilkuwyrazowy i nic nie wnoszący post tamtego użytkownika został już usunięty ~ Clashman

3 polubienia

Ujawniono, że agent docelowego Liverpoolu, Patrick Dorgu, spodziewa się, że The Reds złożą Lecce ofertę za lewego obrońcę.

Dorgu stał się obiektem zainteresowania Liverpoolu w ostatnich miesiącach, mimo że nie zadebiutował jeszcze w seniorskiej drużynie Lecce. 18-latek, który jest młodzieżowym reprezentantem Danii, zwrócił na siebie uwagę różnych klubów dzięki swojemu potencjałowi, ale Liverpool jest jednym z najbardziej prawdopodobnych oferentów.

Liverpool może zmierzyć się z konkurencją ze strony Barcelony i Manchesteru City o obrońcę. Jednak Ogbodo podwoił swoją radę, że tego lata może być dla niego za wcześnie na dołączenie do klubu takiego kalibru.

Ponieważ Dorgu wciąż się rozwija, nie byłby natychmiastowym następcą Andy’ego Robertsona na lewym obrońcy. Jednak w miarę rozwoju i starzenia się obecnego startera mógł zostać przedstawiony jako ktoś, kto go zastąpi.

Dorgu też nie kosztowałby wiele, biorąc pod uwagę jego względny brak doświadczenia, ale ktokolwiek zostanie następnym lewym obrońcą Liverpoolu po Robertsonie, będzie miał jeszcze sporo do zrobienia, by sprostać swoim standardom.

Liverpool nadal ma kontrakt z Robertsonem na kolejne trzy sezony, do końca których będzie miał 32 lata.

Sprawa obrońcy przełożona na przyszłe lato? Widać nie uczymy się na błędach/

@TheAthleticFC

  • The profile cb Liverpool would be looking at is aged 23 or under with potential to develop. - It’s unlikely they’re going to spend big on the position if they can’t find the right player. The area would instead be addressed next summer.
1 polubienie

A widzisz. To wszystko zależy od osobistych preferencji. Jednozdaniówki to może też faktycznie przesada. Ale ja np. kiedy widzę ścianę tekstu pod tytułem “czego bym chciał” a nie co wyczytałem/analiza od eksperta/etc to nawet zwyczajnie nie chce mi się czytać i przewijam w dół.

Jak mam przeczytać o tym, jak to FSG jest złe bo nie daje piniążków i na ilu frontach byłby wstanie walczyć Liverpool gdyby ściągnął Kimmicha, Barellę i Mbappe to już wolę, co by taki wpis zamykał się w kilku zdaniach a nie żebym musiał sobie do niego zaparzać kakałko, brać kocyk i okularki do czytania…

@LiverpoolJestCzerwony bardzo możliwe, że byliśmy napaleni na Colwilla i tyle. Nie byłby to dobry znak. Inacio wydaję się ciekawym zawodnikiem. Natomiast raczej ma tendencje do hmm panikowania pod naciskiem.

nie no nie wierze, że nie pójdziemy po jakiegoś dobrego ŚO. Patrząc na formę Matpia o Gomeza jest to istne samobójstwo. Ja mam nadzieję, że po zakupie Lavii uderzymy jeszcze w ŚO i PO aby uwolnić potencjał TAA w środku pola.

Brak transferu SO , od razu widze sezon kiedy to wypozyczylismy Kabaka.
Nie wzoicnienie obrony to moze okazac sie katastrofalne w skutkach.
Niestety ktos tutaj nie odrobil lekcji…

1 polubienie

image
ponoc szukamy stopera, niedrogiego, do 23 lat

3 polubienia

Inacio za 30mln, trzymam kciuki…

2 polubienia


Chcemy szybko domknąc sprawę, bo Chelsea ponoć też chce się dołączyć do imprezy.

1 polubienie

Znaleźć kogoś odpowiedniego na pozycję trzeciego, ale aspirującego do pierwszego składu, środkowego obrońcy nie będzie problemem, bo takich jest dziesiątki, jeśli weźmiemy pod uwagę to, kogo dziś mamy na tej pozycji (Matip, Gomez). Problemem będzie zapłata, bo chyba wszyscy już wiedzą, że Liverpool “musi” kogoś kupić, a taki np. Sporting na pewno za 30 mln euro (podane na transfermarkt) ot tak swojego najlepszego obrońcy nie odda.
Ale fakt, z chęcią bym go u Nas zobaczył. A na Colwilla spróbowałbym się przyczaić za rok, jeśli oczywiście w najbliższym sezonie w Chelsea nie dostanie prawdziwej szansy. Wtedy już będzie inna gadka.

O 5mln za dużo. Liverpool od razu sporo podwyższył ofertę. Liczyłem, że będzie mniejsza. Jeżeli jednak Soton nie przyjmie tej kwoty to powinniśmy zrezygnować z niego i pójść po inny cel. Ale nie sądzę, że będą tak głupi.

Lavia to niezły zawodnik, ale wiele czasu będzie kosztować, żeby zrobić z niego zawodnika o światowym poziomie. Nie gramy w lidze mistrzów - mamy czas, żeby to zrobić. Jest to zawodnik, który wybitnie pasuje do naszej taktyki, ale będzie przez pierwsze pół roku nazywany flopem przez forumek. Okienko póki co 8/10.

8/10 to będzie jak dokupimy stopera, chociaż takiego z myślą o jutrze i dopniemy transfer Lavii i będą oficjalki z Hendo i Fabsem:) Póki co jest 5/10, bo kupiliśmy 2 dobrych zawodników a potencjalnie tracimy 6 ( z czego powiedzmy 2 dobrych, 2 ok, 2 szrot).

@kubafc21 liczylem Oxa i Keite za szrot, Hendo i Millie Ok, Firmino i Fabs jako dobrzy zawodnicy. W każdym razie cała 6tka rozegrała jakies 3,5-4 etaty, wiec tych trzech zawodników za nich kupić musimy minimum. Optymalnie czterech.

1 polubienie

image
Lavia Hype


no jest nawet mniej niż 5/10, zrobiliśmy dopiero 2 transfery (co prawda kozackie) ale odeszło 6 osób. 8/10 bedzie w przypadku Lavii i ŚO. 10/10 byłoby biorąc jakiś back up dla Trenta i wymiana Tsimikasa na kogoś lepszego :slight_smile:

2 polubienia

Ewidentnie widać, że jesteśmy konsekwentni w doborze celów transferów:

1. Kierujemy się wiekiem zawodnika - w oparciu o statystyki, staramy się kupować graczy, którzy znajdują się w przedsionku do wielkiej kariery (najlepiej jak najmłodszych, ale maksymalnie do około 24 roku życia),

2. Kierujemy się ceną - staramy się nie ulegać rynkowemu wariactwu, a ewentualne rekordy transferowe bijemy tylko wtedy, gdy jesteśmy co do gracza przekonani na 120%,

3. Dbamy o strukturę wynagrodzeń - nie kupujemy zawodników żądających zbyt wysokiej tygodniówki, aby nie tworzyć kominów płacowych.

Bardzo rzadko robimy odstępstwa od tych trzech reguł, dlatego wyjątek w postaci Thiago raczej nie będzie zbyt często powtarzany i chyba to jest faktycznie właściwa droga z naszej strony. Jeśli spojrzymy na nas vs. sportowy efekt i na wydatki ManU vs. ich sportowy efekt, to od razu widać, że w przeciwieństwie do nich, jesteśmy klubem strukturowo poukładanym. Jedyne, o co możemy mieć pretensje, to o zbyt wąską kadrę, która z reguły wychodzi nam bokiem. Musimy poszerzyć budżet zarówno na transfery, jak i na pensje właśnie po to, by mieć szeroki skład i podobnie jak City, nie odczuwać zbytnich “turbulencji” formy przy licznych kontuzjach.

6 straciliśmy tylko teoretycznie. Praktycznie straciliśmy 4. Firmino, Fabinho, Hendo i Keimilox (Milner nie dał rady grać pełnych meczów na pełnej intensywności, a Keita i Ox cały czas w szpitalu dlatego ich trzech liczę jako jednego pilkarza. Jak przyjdzie Lavia to zostanie tylko dokupić ŚO i okienko będzie względnie udane.

W pomocy zostanie Thiago, MacAllister, Szobo, Jones, Lavia, Bajcetić i od biedy Elliott (bo wiadomo, że on ma bardziej ofensywne inklinacje).

4 polubienia

“Celem jest ściągnięcie zawodnika do Singapuru wraz z drużyną”

1 polubienie

Ciekawe, czy te odpalenie Chelsea nie oznacza odpuszczenia Caicedo. Jeśli tak, to może my po niego sięgniemy, jak nie teraz to w zimie :stuck_out_tongue: