Rozważania transferowe (dyskusja)

A to nawet fajna teoria że Chelsea się z neta dowiedziała że ma dobrego grajka i z tego że inni o niego pytali bo tak to nie wiedzieli. A co do samego transferu to jakoś nie chciało mi się wierzyć że najbardziej skąpy klub z czołówki ściągnie podobno największy angielski talent na swojej pozycji z najbardziej szastającego kasą w całej stawce

14 polubień

To przynajmniej nie będzie pieprzenia, że czekamy na niego do przyszłego lata :smiley:

racja głupio to zabrzmiało, chodziło mi o to że szum się dookoła niego zrobił straszny od kiedy wyraziliśmy zainteresowanie, sprzedać go za dobry pieniądz chcieli do momentu kontuzji Fofany, czyli uważali że nie jest on lepszy lub wiele lepszym graczem niż Fofana, większości osób z forum też przed naszym zainteresowaniem nie marzył się Colwill, Chelsea też miała kilku super graczy wcześniej się nie poznała, w alternatywnej rzeczywistości to walczymy o mistrzostwo z Chelsea w której gra De Bruyne, a Colwill rywalizuje o miejsce w składzie z Tomorim.

A co powiedzieli byście na Kamade? Jako uzupełnienie składu. Nominalny pomocnik ofensywny, ale może też zagrać w środku pola.

2 polubienia

Tyle było słychać ile klubów będzie się o niego bić itd a on nadal bez klubu, dziwne.

Takie tam z rana

Trzeba mieć dyrektora, jakąś wizję prowadzenia klubu. W momencie jak Ward poinformował zarząd o odejściu powinni zatrudnić kolejnego żeby miał czas przygotować się do pracy. To co tu się działo przez ostatnie pół roku to bałagan jak z polskiej okręgówki. Dobry dyrektor zaklepał by Collwila już w kwietniu. A tak to mamy 'pospolite ruszenie". Nie zostały rozwiązane problemy które były tu od ponad roku a doszły kolejne. Nie znam żadnej szanującej się firmy, która ma tak rozbite struktury kierownicze, tym bardziej w przypadku gdy właściciele są daleko na innym kontynencie. Zarząd wykazał się ignorancją, olali to myśląc, że samo będzie działać.

Jak obrodziło ekspertami/doradcami, widać wakacje pełna para…

4 polubienia

Nie chcieli go sprzedać, przez ani sekundę tego lata. ODrzucali oferty Brighton, od razu usiedli z nim do rozmów. Tylko on nie chcial podpisać kontraktu, bo się bał, że będzie rezerwowym. Teraz widocznie jak Fofana wyleciał, to przyszli do niego z wyższą ofertą i zapewnieniem sporej ilości minut.

@imacooci nie rozumiem do końca co piszesz, ale jeśli chodzi o Colwilla to nawet składaliśmy dwukrotnie zapytanie i Chelsea je odrzucała. Więc po prostu nie byli zainteresowani sprzedażą, a raczej stać ich na to, aby zatrzymywać zawodników, których chcą zatrzymać.

4 polubienia

Colwill wygląda na generacyjny talent, więc to było pewne, że będą robić w Chelsea dużo, by go zatrzymać. Czy kontuzja Fofany pomogła? Tego nie wiem, bo i tak biorą Disasiego z Monako.

Mam nadzieję, że dopniemy w końcu tego Lavię. Trochę jest za drogi, ale teraz nie będzie trzeba go zgłaszać w Premier League, a wkrótce zyska status Homegrown. Za ten status zawsze trzeba było na rynku dopłacić coś extra.


Dalej jesteśmy gotowi !! :rofl::rofl:
Tweet sprzed 10 minut

1 polubienie

Ostatnio można przeczytać na tym forum takie fikołki że głowa mała … :exploding_head: Mbappe w LFC, transfery na kilkadziesiąt milionów funtów załatwiane w pięć minut , kupowanie zawodnika w kwietniu którego klub macierzysty nie chce sprzedać i nie sprzeda. Dla niektórych użytkowników wydanie przez organizację, która podlega licznym regulacjom (prawa krajowe, FIFA, UEFA i wiele innych) 50 mln Funtów to jak pójście do sklepu i kupieniu snickersa za 5 zł… Reszty “porad” expertów z forum nawet nie chce mi się wymieniać

15 polubień

Bierz też pod uwagę, że są wakacje i jest tu sporo osób poniżej 18 roku życia.

2 polubienia

Ostrzegam, że takie wycieczki personalne i ataki będą usuwane.

Głupie komentarze mogą być głupie, niezależnie od wieku, stażu czy podejścia.

Kolejny raz, prosimy jako moderacja o trzymanie się zasad i nie zmienianie tego wątku w jakieś przepychanki.

6 polubień

O drugiej ofercie na Lavie (mniej wiecej 40+5 mln) mowiono ponad tydzień temu, my się do niej dopoero przymierzamy, czy ta z tweeta to juz trzecia oferta?
Tak czy inaczej Lavia, jeśli nawet przyjdzie, to straci cały presezon Liverpoolu.

Gapko do środka pola a Mbappe na szpicę - taaaak, to ma sens. Dwa transfery załatwione za jednym wypożyczeniem. Excel w Bostonie ma wzwód.

@MG75 - to chyab ta druga: 40 + 5 w dodatkach. Ktoś wyżej wspomniał o zaakceptowanej kwocie 52 miliony EUR (w domyśle z bonusami) - to w przeliczeniu prawie 45 milionów Ł.

Z tego co wiem to będzie to ta druga (przynajmniej nigdzie nie wyczytałem żeby ja też odrzucili).

Najbardziej nadużywane słowo ostatnich lat. Pato i Balotelli też byli generacyjnymi talentami.

2 polubienia

Posiadanie talentu to jedno, a czy talent rozwinie się na miarę swojego potencjału, to zupełnie inna bajka. Nowych Messich też już było kilku, a jakoś nadal cicho o nich.

Co by nie było offtopu - zastanawia mnie czy klub myśli o sprzedaży Matipa lub o włączeniu go w transakcję. Za tydzień skończy 32 lata, rok do końca kontraktu, nikła szansa na jego przedłużenie, za to spora szansa, że odejdzie z klubu za darmo.

1 polubienie

Leo Messi i Cristiano Ronaldo również. W futbolu sam talent nie wystarczy, potrzeba jeszcze zdrowia i odpowiedniej mentalności.

Co do Colwilla - swoje zdanie podtrzymuję. Jeśli chodzi o rozegranie piłki, to już dzisiaj jest na topowym poziomie. Ma możliwości zrobić wielką karierę.