Rozważania transferowe (dyskusja)

Nieprawda. Napisał 41 mln £ wliczając bonusy:

image
kolejny mówi o tym, że jak nie zejdą z ceny to będziemy rozglądać się gdzie indziej.

image

to był przypadek, my za Thurama dawaliśmy 35, Nice chciało 60 więc wpłaciliśmy klauzulę za kogoś lepszego w tej cenie. Gdyby nie klauzula to byśmy Szobo nie kupili, być może do tej pory byłby tylko Mac, nie ma mitycznego załatwiania transferów po cichu, tylko kilka osób na tym forum w to wierzy.

1 polubienie

Joyce: jeśli Southampton będzie upierać się na 50 mln £ to Liverpool zrezygnuje Lavii:

1 polubienie

Czyli miesięczna saga i oczekiwanie na hajs z Fabinho i Hendo skończy się tym, że jednak odpusczamy? XD
Rewolucja linii pomocy jak talala

2 polubienia

Rezygnacja z Lavii to nic strasznego. Problemem jest brak alternatywy

1 polubienie

A pamiętacie jak Klopp mówił, że chce mieć skompletowana kadrę przed obozem przygotowawczym?

Całe szczęście, że klub i właściciele wzięli to na poważnie i zapowiadaną, wielką przebudowę dopięli na bezpieczny okres przed rozpoczęciem sezonu :smiley:

6 polubień

bo 50 mln to będzie potwarz dla takiego klubu i pana Szmedtke, kupić trzeba było od razu za 50 mln, teraz głupio będzie zapłacić tyle bo inne kluby zobaczą że mogą wyciągnąć od nas tyle ile chcą, no i śmiesznie wygląda zapłacić 50 mln ze sprzedaży 2, bądź co bądź podstawowych, doświadczonych graczy za 19 latka ze spadkowicza, czyżby Szmedtke to jednak partacz ?

Moim zdaniem my nawet nie chcemy tego Lavii, tylko pokazujemy, że raczej z nami negocjacje są ciężkie i mamy w odwodzie zawodnika, za którego zaraz wypalimy ofertę, za kogoś kogo się nie spodziewamy.

50 mln za gościa, który zagrał jeden sezon w poważnej piłce i spadł z ostatniego miejsca to sporo, na pewno kogoś kupimy, i jestem pewny, że będzie to dobre wzmocnienie.

Ja to w ogóle jestem ciekawy kto jest niby naszym alternatywnym celem transferowym XD

Jak zawsze klub ma plan A, B itd. A nie czekaj, oni nie mają nawet “pla”. To co się dzieje z tymi transferami to taka zabawa w kotka i myszkę. Nie myślałem, że też Szmadtke czy jak mu tam będzie tak kaleczył. Klopp jest w połowie okresu przygotowawczego, a ma raptem dwóch nowych graczy, kiedy potrzebujemy 4-5. Sezon zapowiada się iście rewelacyjnie.

Nie uważasz, że to co mówi Klopp powinno się, a nawet należy traktować z przymrużeniem oka? A pamiętasz jak mówił, żeby rezerwować bilety na Stambuł? Albo jak klepie swoich zawodników po plecach i mówi im, że są cudowni po czym dostają kopniaka?

No ale nie potrzeba słów Kloppa do stwierdzenia, że przy “przebudowie” pomocy przydałoby się żeby wszyscy nowi przeszli przez obóz przygotowawczy. Szczególnie gdy na nowy sezon będziemy wychodzić z pomocą złożoną z samych nowych nabytków.

Robienie przebudowy na niecałe 2 tygodnie przed pierwszym meczem ligowym nie jest dobre

Liverpool teraz zbiera “żniwa” swojej nieudolnej polityki transferowej prowadzonej przez ostatnie lata. Pozwalanie niewypałom transferowym “przebimbać” cały okres kontraktu na ławce (lub poza nią) albo w gabinetach medycznych zamiast je po prostu sprzedawać doprowadziło do tego, że mamy tak naprawdę tylko 12 światowej klasy zawodników (Alisson, TAA, VVD, Robbo, Konate, Mac, Szobo i piątka napastników) i całą resztę średniaków i ewentualnie perspektywicznej młodzieży.
Na giełdzie sztuką jest umieć przyznać się do błędu i “ciąć straty”, tutaj sztuką jest sprzedać zawodnika gdy zaczyna “gasnąć” albo od początku nie pokazuje odpowiedniej wartości. Wyjątkiem potwierdzającym tą regułę jest tegoroczna sprzedaż Fabsa i Hendo, ale z drugiej strony wyszła inna patologia naszej polityki transferowej - brak odpowiednio długiej listy potencjalnych nabytków na wrażliwe pozycje. Chcieliśmy Colwilla, a gdy już wiemy, że to niemożliwe to okazuje się, że alternatyw brak. Chcemy Lavię, który też już powoli się wymyka, a wszystko wskazuje na to, że w przypadku fiaska rozmów, i tutaj nie mamy żadnej alternatywy. Bo w wydatki rzędu 80-90 mln funtów na Caicedo czy Gvardiola (w przypadku obrońcy) nie uwierzę.
Już zeszłoroczne okienko pokazało, a tegoroczne już to potwierdza w 100%; mit o znakomitym komitecie transferowym w Liverpoolu upadł. Jesteśmy nieudolni i wszyscy wokół to widzą i wykorzystują (vide So’ton).
Osobiście nastawiam się na jeszcze jeden transfer w tym okienku. Ale będzie to transfer paniczny, coś ala ściągniecie Arthura lub Kabaka.
Ehhh… ciężkie czasy idą… :confused:

10 polubień

Nic dodać, nic ująć. Pozostaje nam jednak wiara, że może jeszcze nas zarząd zaskoczy jakimś niezłym transferem, bo o ile pierwszy mecz w lidze już blisko, to jednak okienku trwa dłużej

Mnie tylko zastanawia jedna rzecz. Przecież oni negocjują z Southampton więc na pewno są w stałym kontakcie z ich przedstawicielami. Jak to jest że gdy tamci odrzucili 37 mln i upierali się przy 50 mln to my postanowiliśmy wysłać im 41 mln a teraz zdziwienie i jak ci nie obniżą swoich oczekiwań to odchodzimy.

No nie wierzę po prostu, że oni wgl z sobą nie gadają i na ślepo to oferty wysyłają.

Klopp mówi dużo rzeczy. Jak dostanie skompletowaną kadrę do 1 września to raczej nie będzie to przyczyną dostania 3-0 z Wolves w marcu.

@Drzewiec dla mnie coraz więcej wskazuje, że Lavia to zasłona dymna.

Akurat o to bym się nie martwił. Nasze alternatywy niejednokrotnie przerastają cele numer jeden o nawet dwie klasy.
Salah >>>>>>>>>> Brandt
Mane >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Goetze
Wijnaldum > Zieliński
Fabinho > Jorginho ( według mnie, chciaz tu wiem, że zdanie kontrowersyjne)
Szoboszlai > Thuram
Roberston >>> Mendy

@radzimordka nie wiem. Ale czas na panikę to będzie za około miesiąc.

2 polubienia

No dobra zgodzę się, ale miałem na myśli to, że ja nawet nie wiem jaki aktualnie mamy plan B. Mówiło się tylko o Lavii, a poza nim to niby kto
Barella? On jest out od dawna moim zdaniem, nie ruszy się z Interu
Kimmich? No on to chyba nigdy na poważnie nie był rozważany

Chciałbym wiedzieć dla kogo robimy te “zasłonę dymną”

1 polubienie

Zasłona dymna dla kogo w sumie?

Przeglądnąłem sobie top 50 defensywnych pomocników według wartości na transfermarket i mamy odpowiednio (z zawodników, których zakładam, że będzie się dało wyciągnąć albo jakoś przewijało się zainteresowanie):

  1. Caicedo
  2. Onana
  3. Zubimendi
  4. Bennacer
  5. Palinha
  6. Decoure
  7. Camara
  8. Sangare
  9. Kamara
  10. Koopmeiners
  11. Florentino
  12. Berg
  13. Tyler Adams

Ile z nich realnie byłoby wzmocnieniem? Ilu z nich realnie jest finansowo w naszym zasięgu, albo ich transfer byłby realny ze względu na klubowe zaszłości jak np. Onana.

Ja mam spore wątpliwości co do tego, że jakakolwiek realna zasłona dymna gdzieś istnieje. Nie przekreślam, bo może się okazać, że za kilka dni wszyscy szeroko otworzymy oczy z niedowierzenia, aczkolwiek na ten moment?

8 polubień