Rozważania transferowe (dyskusja)

1 polubienie

Moim zdaniem nie ma żadnej zasłony dymnej tylko:

Plan A: Lavia jeśli święci obniża oczekiwania
Plan B: Andre, bo zbiera dobre noty i mniej kosztuje

Oczywiście chciałbym i liczę na jakąś potężną niespodziankę.

Według wiarygodnych dziennikarzy Southampton odrzuciło drugą ofertę Liverpoolu za Romeo Lavię.

Prawie tydzień po tym, jak ich pierwsza oferta została odrzucona, Liverpool odrzucił drugą ofertę za pomocnika Southampton .
This Is Anfield rozumie, że osobiste warunki zostały już uzgodnione z Lavią, ale Saints nie chcą zejść poniżej zgłoszonej ceny wywoławczej wynoszącej 50 milionów funtów.

Renomowana dziennikarka Melissa Reddy donosi , że Liverpool „złożył lepszą ofertę za” 19-latka, która ma kosztować 41 milionów funtów, wliczając dodatki.

To o około 4 miliony funtów więcej niż poprzednia oferta.
To wciąż trochę daleko od tego, czego żąda [Southampton , ale w miarę upływu okienka mogą być bardziej skłonni do ustąpienia, ponieważ w zeszłym sezonie spadli do championship (Latest Southampton news and reports from This Is Anfield)

Jednak Paul Joyce z The Times mówi, że The Reds mogą teraz przejść do innych celów.

Napisał: „Andre, pomocnik Fluminense, jest zawodnikiem, którym klub z Anfield wykazuje zwiększone zainteresowanie, odkąd został reprezentowany przez Brazylię.

„Jest wyceniany na około 20 milionów funtów, chociaż Fluminense niechętnie sprzedaje 22-latka do przyszłego roku”.

Wydaje się mało prawdopodobne, aby Andre był bezpośrednią alternatywą dla Lavii, ponieważ nie miałby statusu wychowanka.

Prawdziwym ryzykiem byłoby też posiadanie go jako jedynego nr 6 w Liverpoolu, biorąc pod uwagę, że brakuje mu doświadczenia w Premier League , a nawet w europejskich pucharach.
Lavia byłaby prawdopodobnie bezpieczniejszą opcją.

A no czyli wleci Andre i fajrancik, przebudowa skończona

Wybaczcie, że jestem taki zgorzkniały, ale po prostu mam już tak dość tej całej wielkiej “przebudowy” pomocy. Kolejne mydlenie oczu i oszukiwanie kibiców.

Mam nadzieję jednak, że mnie klub jakoś zaskoczy i zamknie mi mordę

2 polubienia

to prawda, to paradoks że kupujemy lepszego grajka wtedy kiedy opcja budżetowa okazuje się zbyt cenowo zbliżona do lepszego gracza i staje się ne ekonomiczna wtedy. Smutne to gdy taki klub szuka nie jakościowych tylko tanich rozwiązań w pierwszej kolejności. Ktoś tu ciągle płacze za Ugharte, byłby on teraz idealną opcją ale niestety dziadowaliśmy bo był Bajcetic i Fabinho więc szukali kogoś za grosze, pewnie wrócimy po Kone. Zubimendi zbyt dobry w rozegraniu, to taki trochę Busqets i pewno Jurgen jak ma wbitego w głowę TAA w nowej roli to go nie kupi a szkoda, może ten Docure będzie ok ? To cyba jedyne opcje do 60 mln które są w miarę klasowe no i Koopmaiers chociaż Atalanta też się potrafi targować, może wygra najtańsza opcja i ten brazylijczyk za 20 mln. Niestety ceny są chore a taki Caicedo to by było mażenie, Jurgen też chyba ciągle liczy że Real puści Touchmeniego gdy kupi Mbape ale i tak nas nie będzie stać. Jak skończymy z Amrabatem czy Fofaną to będzie smutne okienko i sezon. Zubimendi ma klauzulę 60 mln eyro brać go.

Typowe FSG. Odeszło sporo piłkarzy którzy zwolnili dużo kasy na pensje. Za Fabihno i Hendo dostaliśmy sporo kasy. Czy kupno Mac Allistera i Szoboszlai’a to praktycznie wyszło na zero. Czyli bilans okienka zajmie się wydatkiem +/- 30 mln nett. To mi wielkie środki na przebudowę. Naprawdę jak te bostońskie sknery stąd nie odejdą to czekają nas tylko kolejne kłopoty

7 polubień

Ja pierdziele, ale żydzą… W Southampton pewnie piszą, co oni palą na tym Anfield.

1 polubienie

Cały czas pojawiają się sprzeczne informacje. Romano przez chwilę pisał o akceptacji 50 mln ale prawdopodobnie oba kluby postawiły na swoim i nie ma chęci “spotkania się” gdzieś pośrodku. Problem jest taki, że cały świat wie, że my potrzebujemy zawodników na DM. Co ten cały nasz sztab robił podczas oczekiwania na odejście Hendersona i Fabinho?

1 polubienie

Jakie oszukiwanie kibiców, bo nie rozumiem? Kto oficjalnie związany z klubem tworzył jakiekolwiek oczekiwania? Nikt. Od lat mamy ograniczenia transferowe i kompletnie nie kumam, czemu w tym miałoby się to zmienić, dodając do tego, że jestem pewny na 100%, że jeszcze w maju nikt w klubie nie wyobrażał sobie, że Hendo i Fabinho opuszczą klub.

Wszystkie informacje, które przewijały się przez sociale nie miały prawdopodobnie żadnego potwierdzenia, co do tego co na prawdę dzieję się za kulisami.
Sam sobie jesteś winny, że tworzyłeś sobie w głowie jakieś chore scenariusze, a teraz będziesz tu siedział i wylewał żale :joy:

Na co liczyłeś? Bellingham? Mbappe? Może Saka, też kiedyś jakiś random napisał, można było totalnie w to uwierzyć.

Fakty są takie, że w naszym wypadku o ile kroki faktycznie nie zostały już podjęte to wszystkie plotki można wsadzić między bajki.

2 polubienia

Kupowanie z ligi brazylijskiej to kupowanie kota w worku, my potrzebujemy jakości na już. Temu gościowi damy szansę jako kibice i pewnie klopp też ale my musimy mieć pewniaka na już! Trzeba było dopłacić i brać tego lavie skoro duży talent.Tak jak ktoś wyżej pisał znowu wyjdzie 30 mln netto wydatków. Kiedy oni w końcu odczepia się od tego klubu?

1 polubienie

Gdzieś widziałem informacje ze okienko w Brazylii jest otwarte do jutra ?

Ale czy takim pewniakiem według Ciebie jest Lavia? Jak dla mnie to jest taka sama niewiadoma. Gość pewnie ma potencjał, ale tak samo ma go Andre. Obaj mogą być kozakami w przyszłości, ale obaj nie gwanartują jakości na teraz.

1 polubienie

Pytanie dlaczego skupiliśmy całą uwagę na 19 latku? Skoro wiedzieliśmy, że sprzedajemy Fabihno to trzeba było szukać kogoś z większym doświadczeniem. Southampton wie że jesteśmy przyparci do muru dlatego nie chcą zejść z ceny. Obawiam się że kupimy kogoś kto wiele lepiej od Fabsa grał nie będzie a za rok znowu rzucimy się na paniczne zakupy (oczywiście z ograniczonymi środkami)

1 polubienie

Skoro nie wiedzieli wcześniej, że Fabio i Heno odejdą to też nie wiedzieli, że wpadnie dodatkowe 50 mln więc powinni je przeznaczyć na znalezienie zastępstwa, ale im zawsze zależy żeby wydać jak najmniej.

2 polubienia

To prawda, ale to raczej bez znaczenia bo zamknięcia okienka oznacza, że nie można rejestrować nowych zawodników, ale nadal można ich sprzedawać (co prawda nie będą wtedy w stanie nikogo ściągnąć na zastępstwo)

No przecież przed otwarciem okienka już było trąbione o rewolucji kadrowej i przebudowie środka pola

I nie, nie liczyłem ani na Mbappe, ani na Sake. Za transfer Bellinghama jedynie bardzo trzymałem kciuki.

1 polubienie

Nie jest ale jest zaznajomiony z ligą dlatego jest bezpieczniejsza opcja. Takiego kota nie kupimy bo nie ma ich dostępnych na rynku już o tym pisałem i wrzucali tu też spis DM z Transfermarkt itd. może odpali, nie można być negatywnie nastawionym. Szkoda jednak że klub znowu wydaje śmieszne pieniądze netto. Jeżeli nie kupią jeszcze jednego pomocnika to znowu okienko wyjdzie tylko lekko na minus. Na tym poziomie to jest karygodne

Andre to myślę bardziej zastępstwo za Thiago, który odejdzie za rok. I pewnie by przyszedł w styczniu jak Fluminese skończy sezon.

Kolejny gem.

No okej, ale tutaj mamy 2 przeczące sobie sytuacje, czyli - Rewolucja kadrowa i Zakup Bellinghama.

Śledziłem to, wszystkie informację, które się pojawiały, były powatarzane przez mierne media, które nakręcały temacik dla wyświetleń.
Pamiętam, że jak pisałem, że go nie kupimy to byłem tutaj wręcz atakowany, że jak to tak, że co ja sobie myślę.

Poza tym nikt poważny o żadnej rewolucji się nie wypowiadał, transfery miały być, ale rewolucję wymyślili sobie sami kibice i trochę to wywołali bo mamy 1 sierpnia i już wiemy, że na pewno kupimy 3 środkowych pomocników.

Na ten moment sytuacja nie wygląda źle, jeśli dodamy do tego Andre czy tam tego Lavie to:

1x3 : Szobo, MacAlister, Andre
2x3: Jones, Thiago, Bajcetić
3x3: Eliott, Clark (wyglądał nieźle, wiadomo dzieciak, ale to na puchary), Morton

  • myślę, że spokojnie pojawi się jeszcze jeden zawodnik, o pomoc jestem w miare spokojny, ale bardziej martwię się o Gomeza i Matipa w obronie :joy:
1 polubienie