Rozważania transferowe (dyskusja)

@Beol tez mnie to rozbawiło. Może ma to sens pod tym względem, że dajemy wam 25 od razu albo Np 20+10. A właśnie w tweecie jest skrót myślowy :sweat_smile:

Nawet kompilacja nie zachwyca.

2 polubienia

Te informację są tak dziwne :joy:

Kto normalny przy stole negocjacyjnym wpada i mówi: " Ej dajemy 25 mln, ale możemy dać 30 mln"

Odpowiedź pewnie była by prosta, czyli “No to dajcie 30mln”.
Dziennikarze bawią się we wróżbitów, jeśli jest w tym ziarno prawdy to byłaby dość dobra cena, aczkolwiek myślę, że zaczniemy z niższego pułapu, podwyższając kwotę, przy próbie wyciągnięcia go wcześniej niż zimą.

1 polubienie

Ja to mam tylko nadzieje że jak chcemy tego Andre to załatwimy ten transfer dość szybko bo jak się będziemy bawić w oferty z dodatkami i podbijaniem naszej propozycji po 3 mln to kolejne 3,4 tygodnie nam się zejdzie.

Mamy cały rok bez LM , nawet Mortonami możemy grać, grunt to nie przepłacać za kopaczy a szczególnie za Anglików paralityków

Optymalnie by było jakby przyszedł i Lavia i Andre i do tego jeszcze środkowy obrońca, ale już kibicuje temu klubowi na tyle długo, że jestem dosyć pewny, że taki scenariusz się nie wydarzy.

Realistycznie to dawać tego Lavie, liczyć, że Konate/Matip/Gomez będą w formie i zdrowiu cały sezon, a Maca i Szobo odpalą od razu i o powrót do top4 można walczyć.

Ale nadzieja, że mnie klub transferami miło zaskoczy umiera ostatnia XD

1 polubienie

piszesz jakbyśmy mieli zagwarantowaną pierwszą 4 na koniec sezonu, z Mortonami, Bajceticiami, Jonesami i Eliottami oraz Thiago w 15 meczach nie będzie tej pierwszej 4 jeśli jedynymi naprawdę jakościowymi graczami w pomocy są Szobo i Mac.

1 polubienie

Nasz zjazd jakościowy odnośnie graczy którymi się interesujemy na ŚPD jest wręcz absurdalny. Najpierw Caicedo, który to jest okrzyknięty nowym Kante, okazał się oczywiście nieosiągalny cenowo. Później całkiem niezły potencjalny transfer Thurama, który to nigdy nie doszedł do skutku, gdyż znawcy ogłosili, że to nie jest gość od odbioru piłki i “przegrał” w naszym rankingu z Lavią, który to jest od niego, po prostu gorszym zawodnikiem - także w grze defensywnej (i pozostałych aspektach gry). Gdybym miał wybierać pomiędzy Thuramem a Lavią na 6, bez zastanowienia się wybrałbym Thurama. Bo jest dzikiem. Ugarte przegapiony. Manu Kone to w ogóle nie był w planach chyba. No i zgodnie z naszym sposobem działania uparliśmy się na tego Lavię (ten, albo żaden inny), którego w promocji sprzedać nam nie chcą. Więc teraz szukamy planu D (E? xD) i skierowaliśmy się ku Andre, który to moim zdaniem będzie słabszy od Bajcetica w przyszłym sezonie. Ja bym tego Andre nie wziął do poszerzenia kadry, a co dopiero do podstawowego składu.

Z samych tych opcji, które wymieniłem widać wyraźnie, że to nie jest tak, że opcji wzmocnienia tej pozycji nie ma. Są / Były. Ale jak klub z aspiracjami czeka na kasę za Fabinho, żeby przeprowadzić kolejny transfer i sprawa przechodzi na sierpień, to jest jak jest.

Pozycja ŚPD to jedna z najważniejszych pozycji w zespole. Nie ma ŚPD, nie ma pucharów.

To co się w LFC dzieje od 2 tygodni to jest jakiś ponury żart. Cena 50 mln jest adekwatna (przypominam, że jest 2023 rok i tak się teraz płaci). My nie mamy nawet zawodników do podstawowego składu. Jest już późno i jak do tej pory tego nie załatwili, to trzeba zapłacić tyle, ile chcą. Zwłaszcza jak nie wejdziemy do LM i stracimy z 80 mln, z tego tytułu, to się te 5 mln targowania czkawką odbije wszystkim.

Bez ŚPD nie ma co startować nawet sezonu, o obrońcy już nawet nie wspomnę, bo perspektywa kontuzji VVD lub Konate to Matip albo Gomez w składzie… Tłumaczyć nie trzeba.

Pamiętam jeszcze czasy Beniteza, gdy w oparciu o naszą defensywę można było pisać książki, tak jak Milanu z lat 90. Nie mam tak wysokich wymagań, ale za Kloppa gra w obronie jest tragiczna. I póki co, zanosi się, że ta tradycja będzie kontynuowana.

Do ataku nakupowaliśmy zawodników jak głupi i mamy 5 graczy na 3 pozycje. Każdy z nich drogi, klasy światowej. W pomocy na 3 pozycje mamy 2(!). Środek obrony na 2 pozycje 2 zawodników. Cały sezon - “na styk”. To nie jest dobrze prowadzony klub. Miała być rewolucja i udała się tylko “połowicznie”, gdyż wywaliliśmy niechcianych, ale już z kupowaniem było “nieco” gorzej xD.

Z przodu, każda pozycja podwójnie obstawiona a resztę boiska będziemy Bajceticem i Quansahem łatać. Ciekawe, czy tłumaczenia będą takie same jak w przypadku “Realu Zidanów i Pavonów” ćwierć wieku temu czy wymyślą coś nowego?

11 polubień

Sama prawda…
My problemy mamy większe niż jeden pomocnik.
Nam potrzeba 3 transferów.
ŚPD, środkowy obrońca i prawy obrońca ( zamiennik TAA).

Tak jak napisałeś kontuzja dzika czy TAA i pozamiatane.
Czy my się nic nie nauczyliśmy na błędach z przeszłości?

Jak graliśmy Hendersonem na obronie czy Gomezem na prawej ?

Jak ktoś w klubie serio myśli, że Thiago czy Konate zagrają pełny sezon bez kontuzji to powodzenia :joy:.

3 polubienia

U nas liczyli, że skoro Southampton spadło to od razu gościa wypchną za czapkę gruszek a tu zonk. Inna sprawa czy tu nie urodził się pomysł że kasa ze sprzedaży Fabsa i Hendo ma wystarczyć na pozostałe niezbędne zakupy a władze nic nie dołożą. Nie tak to miało wyglądać. Czemu nie został zakontraktowany Tielemans za darmo? Okazuje się, że i tak na nikogo lepszego nas nie stać. Gdyby nie klauzule to nie mielibyśmy żadnego transferu bo negocjacje u nas nie istnieją. Krótka piłka albo wpłacamy klauzule albo transfer upada. Trudno mi winić Schmadtke bo wzięli gościa bez doświadczenia na takim poziomie, nie dali czasu na analizy. Pytanie czy on ma tam jakiś sensowny zespół ludzi do pomocy. Fulham i inne Brentfordy sprawniej działają. U nas hieny z Bostonu na nic nie pozwalają.

2 polubienia

Patrząc na te statystki, to André nie jest takim typowym czyścicielem jak Fabs, a bliżej mu charakterystyką do Alexisa, który jest właśnie takim rozgrywającym czyścicielem. Ciekawą koncepcją było by zestawienie ich obu w roli pivotów, a przed nimi Szobo. Myślę, że mogłoby to ciekawie chodzić, a przecież w fazie ofensywnej podłączałby się jeszcze Trent do tego tria. Mielibyśmy bardzo kreatywny środek, ale jednocześnie wybiegany i defensywny. Miła odmiana po latach betonu w środku.

Nie byłem zwolennikiem André, ale im więcej czytam o nim, tym bardziej się przekonuje. Za te 25-30 milionów to dobry deal. Z aklimatyzacją nie powinno być problemu, bo przecież Ali jest Brazylijczykiem.

@Loku64 ale Mac jest zawodnikiem defensywnym. Przynajmniej w ostatnim sezonie najczęściej grał na 6. Dlatego określiłem go “rozgrywającym czyścicielem”, bo ma też mnóstwo atutów w grze do przodu, ale czyścić też potrafi.

Ogólnie już dawno o nim słyszałem i po tym co słyszałem i fakt, że jest powoływany do chyba najbardziej konkurencyjnej reprezentacji na świecie, świadczą mocno na jego korzyść. Mac raczej u nas nie będzie grał defensywnie, chyba że z konieczności. Myslę, że Mac będzie ustawiany po prawej stronie i będzie grał w podobnej roli jak Hendo był próbowany w zeszłym sezonie. Gdzie ma właśnie z Trentem/Salahem się wymieniac pozycjami, za duzo atutów ma z przodu Mac, żeby z niego robić zawodnika defensywnego.

@Hanys ogólnie jest uniwersalnym zawodnikiem, z konieczności grał w zeszłym sezonie często głębiej, sam się wypowiadał, że preferuje bardziej ofenswyne role. Jednak zagra gdziekolwiek jest potrzebny.

A może Andre to taki gość w stylu Fernandinho. Podobne warunki fizyczne, podobny sposób gry. Ktoś tam zarzucał wyżej Andre, że za niski a jednak taki Fernandinho w City sobie dobrze radził.

Najlepszym scenariuszem IMO byłoby jednak dogadanie się z Soton apropo Lavii (Romano twierdzi, że negocjacje ciągle trwają bo Belg naciska na transfer do nas. Ściągnięcie ŚO oraz już teraz zaklepanie sobie z Fluminennse i z Andre transferu Brazylijczyka zimą.

Nie wiem, czy ktoś wrzucał wyżej, ale transfer Lavi już chyba upadł, jeśli Soton nadal będzie upierać się na 50 milionach(choć według plotek chcą nawet 60 milionów!)

Screenshot 2023-08-02 at 09-01-46 Anfield Edition on Twitter

@Ewagim, Klopp otwarcie się już wypowiada o potrzebie kolejnych wzmocnień. Na pewno kolejne ruchy będą. Może i w tym tygodniu będzie ktoś nowy.

Okej niech upada, spoko. Ale niech kupią 2 ŚP i Obrońcę. Bo jednak to jest ważne.

Cześć forumowicze :slight_smile:
To mój pierwszy wpis więc piszę to z uśmiechem na twarzy.
Witam was.

Lubię czasem przemyśleć i spróbować przewidzieć to co się wydarzy. Czasem mi się udaje. Patrząc jednak na nasze ruchy na rynku transferowym i to jaki zapanował “chaos” ciężko wyciągnąć sensowne wnioski.
Widzę to jednak w sposób następujący.
Romeo Lavia to nie ostatni nasz target lub nawet zasłona dymna.
Spodziewałbym się transferu Bruno Guimaraesa z NUFC (pewnie bardzo trudno dostępny) bo moim zdaniem Klopp go sobie już wcześniej upatrzył - a też otwarcie mówi, że będą wzmocnienia. Nie mamy LM ale już nie raz takie transfery do wyższej marki były robione.

Poza tym, jeśli z tym Bruno trochę odpłynąłem to dalej nie będę zaskoczony jeśli będzie jakaś niespodzianka jak z Gakpo czy Luisem Diazem.

Mam nadzieję, że to nie myślenie życzeniowe.

image

3 polubienia

Im dłużej obserwuję to co robi nasz zarząd z transferami tym bardziej dochodzę do wniosku, że jeszcze będziemy płakać za Fabsem.
W mojej ocenie w poprzednim sezonie on (jak cały zespół zresztą) nie dojechał fizycznie i był przeorany. I śmiem twierdzić, że w następnym sezonie nie byłby w tak tragicznej formie.
To co zawsze powtarzam… Nie jest sztuką sprzedać kogoś i się cieszyć, że zarobiliśmy tyle a tyle. Sztuką jest znaleźć zastępstwo, które byłoby wartościowe. I u nas to kuleje delikatnie mówiąc. Mamy 40 baniek za Fabsa, ale co z nimi zrobimy? Podobnie jest z trenerami. Ktoś zwalnia danego trenera, bo nie dowozi wyników. I ok. Ale pytanie brzmi kto tego trenera zastąpi i czy będzie lepszy od poprzedniego? To jest kluczowe pytanie.
Czy Lavia/Andre wskoczą z miejsca i będą robić różnice? Wątpię. A gotowego zawodnika na poziomie raczej nie kupimy patrząc jak rynek wygląda i na kogo nas (nie)stać.

image
Według Melissy to Andre i Lavia, a nie albo.

Ogólnie Andre w zimie próbowali ściągnąc Fulham i Nottingham Forest. Jednak mu się rodzilo wtedy dziecko i ponoć obiecał zostać jeszcze sezon/rok w Brazylii. Pytanie, czy my go planujemy brać teraz, czy właśnie w zimie.

@kubafc21 z pozwoleniem na pracę nie powinno być problemu, gdyż jest on powoływany do reprezentacji.

Przeciez po pierwsze Kone i Thurama to nie były alternatywy.

W miejsce planowanego Thurama sprowadziliśmy Szable.

Kone miałby docelowym zastępstwem Flaco. Pierwszy sezon się ogrywać a pewnie po kolejnym zastąpić. Flaco jednak odszedł w tym okienku a Manu złapał kontuzje.

W Andre w to okienko nie wierzę. Dziś się zamyka w Brazylii. Dodatkowo pytanie jak z pozwoleniem na pracę (może ktoś napisać jak jest oblatany z tematem).

Nie zdziwię się jeżeli przyjdzie w zimie a teraz wrócimy do Kone. On nabawił się kontuzji na początku lipca i miał pauzować 6 tyg. Więc powoli zbliża się termin kiedy powinien wracać do zdrowia. Ocena jego stanu powinna być bardziej realna teraz niż jeszcze parę tygodni temu. Jeżeli okaże się, że rehabilitacja idzie zgodnie z planem to może być nasz. Mówiono o kwocie bodajże 30-40 mln EUR.

Tak więc za kasę, którą chcą swieci za Lavie (50 mln GBP =~ 60 mln EUR) może się udać kupić 2 zawodników - Kone (35 mln EUR) i Andre (20 mln EUR). Not bad.

Mnie niepokoi jednak brak info o SO… Bo to wydaje się bardzo palący problem. Mam VvD, który daleki jest od światowej formy, Konate, który lubi bywać elektrycznym i dalej dluuugo nic.

Matip (który w mojej ocenie bije na głowę Gomeza), to kot Schroedingera wykonany ze szkła. No i Gomez, który jest totalna katastrofą i jest w LFC chyba tylko dzięki statusowi HG.