Rozważania transferowe (dyskusja)

U nas za chwilę to każdy sezon będzie przejściowy. Za rok trzeba obronę wzmocnić (w sumie to już teraz trzeba). Do pomocy też za rok musimy kupić kogoś za Thiago. Dziur to załatania to nie brakuje. A chęci do wydania kasy przez FSG - dalej nie ma

W ogóle to z tego co wiem przed odejściem Fabsa i Hendo mieliśmy jeszcze kupić jednego pomocnika, więc teraz dwóch by się przydało. Caicedo i Lavia w duecie byłoby marzeniem. Pozycje defensywnego pomocnika mielibyśmy na 10 lat załatwioną.

Jeśli do końca okna nie kupimy ŚPD z krwi i kości na poziomie to o Top4 możemy pomarzyć. I nie mówię tutaj o perspektywicznym 19 latku.

6 polubień

Liverpool jest gotowy do złożenia trzeciej oferty. Sam zawodnik wyraża chęć transferu i “nie może się doczekać”. 40M funtów + dodatki (nie ujawniono w jakiej wysokości). Oferta ma być ostateczna. Panuje przekonanie, że tylko LFC jest skłonne tyle zapłacić za tego zawodnika.

1 polubienie

[
@sachatavolieri

Romeo Lavia has informed Southampton of his desire to join Liverpool.

Czyli zawodnik będzie robił transfer request. Mysle ze zaakceptuja.

Wyrażanie chęci transferu, a chamówa w stylu Torresa czy Coutinho, to jednak dwie różne rzeczy. Przeciwne spektrum. Lavia wydaje się być kulturalnym człowiekiem, pozostawił wszystko w rękach swojego agenta i czeka na dyplomatyczno-ekonomiczne załatwienie sprawy. Inna sprawa, że Southampton przegina.

To nie będzie Caicedo? Ehhh :rofl:

a co do obroncow, to moze Laporte kupic, skoro Gvardiol przechodzi do City?

Otóż to, sam Lavia ( o ile oczywiście dołączy w końcu) nie wystarczy. 19 lat, mamy już takiego, podobnego wiekowo, nazywa się Bajcetic. Nie rozumiem tego. Widać po samy Casemiro ile zmienia porządny defensywny pomocnik. To jest prawdopodobnie najbardziej kluczowa dla sukcesów pozycja… Nawet wnioskować można to po naszych sukcesach… Bez Fabinho w formie nie wiem czy byśmy mieli tyle garnków. Za Fabsa powinien przyjść ktoś pokroju Fabsa. A nie 19 latek na przyszłość. Ja mam obawy co do tego… Ile my juz bramek straciliśmy w tym presezonie? Przeszlo 10 w paru meczach…

Theshowmustgoone.
Dlatego chyba nie najlepszą opcją było puszczanie Fabinho w tym okienku. Skoro nie mamy kim go zastąpić teraz. Ważne, żebyśmy kupili kogos typowo defensywnego, kto rozumie na czym polega gra na tej pozycji. Pewnie będzie ten Lavia. Do spółki z Bajceticiem będą grywać. Mnie to szczerze nie przekonuje. Brak tego doświadczenia na tej pozycji będzie nas trochę kosztował.

1 polubienie

https://twitter.com/footballdaily/status/1686801902779162624

“Tajemniczym klubem”, który zgłosił się po Caicedo, jest klub z Arabii Saudyjskiej.

2 polubienia

Tylko pytanie, kto spełniający te wymagania jest dostępny na rynku? Mi się nasuwa tylko jedno nazwisko - Caicedo. Spośród całej reszty, a myślałem między innymi o takich zawodnikach jak Amrabat, Adams, Douglas Luiz, Florentino Luis, Doucoure, to właśnie Lavia wydaje mi się najlepszą opcją. Poziom podobny, ale sufit wyższy.

Nasz potencjalny cel na ŚO, Micky van de Ven, zaraz będzie graczem Tottenhamu.

1 polubienie

Najwidoczniej był zbyt słaby

1 polubienie

Man City ma Rodriego
United ma Casemiro
Arsenal ma Declana Rice
Chelsea być może będzie mieć Caicedo

Jeden rok i nagle konkurencja nas miażdży pod względem szóstki. Przyjście tego dzieciaka nic nie zmieni (przynajmniej na kilka lat)

5 polubień

Pytanie do wszystkich, którzy z miejsca hejtują pomysł na transfer tego Lavii (sam jestem sceptyczny) - kto inny?
Caicedo, ktory juz wybrał Chelsea, a mimo to nawet im go ciężko wyciągnąć z Brighton?
Kimmich, który pojawił się w jednej plotce po czym sam ogłosił, że w przyszłym sezonie na pewno będzie grał w Bayernie?
Pytam poważnie. Rozumiem rozgoryczenie w temacie opłaty 50mln, ale w ogóle się nie dziwię, że Święci go nie chcą oddać biednemu i zdesperowanemu Liverpoolowi za pół darmo i 3 piłki.
Ja sam nie jestem przekonany w 100%, ale wolę mieć w tym zespole młodego, ambitnego i walecznego Lavię niż przepłaconego Rice’a.
Narzekaliście na formę Fabsa przez cały sezon, a teraz na starcie skreślacie 19 letniego chłopaka, który może i jest do oszlifowania, ale wniesie więcej energii na pozycję DM niż Fabinho przez ostatnie 2 sezony, a to juz duzy, a wręcz gigantyczny plus.
Chłopak tu jeszcze nie przyszedł, a eksperci z Cafe Forum już krzyżyk postawili. Wiary.

Nie nie przeszkadza Lavia, niech przyjdzie i dostanie szansę. Ale na litość boską TYLKO on ? Gdzie prawy obrońca ? Gdzie środkowy obrońca ? My nadal mamy braki, a nic się nie dzieje. Ktoś powie poczekajmy do końca okna. Ok, ale nie powtarzajmy błędów z Melo, bo to będzie kompromitacja. Wszystko na ostatnią chwilę ? To nie NBA, gdzie transfery się robi w jeden dzień.


Z dnia na dzień lepsze newsy :crazy_face:

Klopp otwarcie mówił o chęci kupna ŚO. Myślę, że klub jako priorytet na już, traktuje transfer DM, a potem przejdą do ofensywy jeśli chodzi o kupno obrońcy. I tak, powtórzę, okno się jeszczs nie zamknęło. Czy chciałbym żeby ten skład był gotowy przed wylotem klubu do Singapuru? Tak, ale najwyraźniej to było nienwykonalne.

1 polubienie

Tchouaméni, Caicedo, Thuram, Kone, Youssouf Fofana, Ugarte, Sandro Tonali, Cheick Doucouré, João Palhinha, Edson Álvarez, Ibrahim Sangaré.

Część z nich jest oczywiście nie do kupienia. Ale to nie jest tak, że tylko Lavia albo nie ma nikogo. Ale uparliśmy się.

Jak się uda kupić Lavię to świetnie. To będzie dobry zawodnik.