Rozważania transferowe (dyskusja)

Zgadza się,ale Lavia byłby idealny gdyby został Fabs, albo gdybyśmy mieli DMa na już, gotowego, który z miejsca wskoczy do składu Wtedy byłoby dwóch DMów. Sam Lavia nie pociągnie tego, nie wierzę w to.
Ale nasz zarząd myśli tylko jak ciąć koszty i zarobić na sprzedaży i kupić taniej. Tak daleko nie zajedziemy. To że klopp to jakoś ogarnia to serio podziwiam. Odkąd przyszedł Jurgen wydatki transferowe netto mamy na 13 miejscu w lidze. Chyba na poziomie coś koło 30 mln rocznie. Zaraz obok Fulham. To jest kryminał.

1 polubienie

Chodziło mi o dostępnych DM. To nie tak, że pieję z zachwytu bo moze uda się z tym młodym i tu przyjdzie, ale wolę się miło i pozytywnie zaskoczyć widząc na boisku 19 letniego Lavię z doświadczeniem w PL niż rozczarować 100mln niewypałem.

Zgadza się. Lepszy młody 19latek,ale na takiej pozycji powinien być ktoś doświadczony od kogo będzie się uczył i powoli wchodził do składu i z czasem wygryzł tego starszego. Tak to powinno wyglądać. Naturalna, powolna ewolucja

co za pierdolenie, bo Casemiro będzie jeszcze “kilka lat” grał w UTD na tym poziomie co zawsze. Ta jasne. Lavia jest top a mówienie że nie doskoczy do poziomu Rice’a jest dla niego obrazą. Ja sam jestem zniechęcony tym jak działamy po dopięciu dwóch top transferów ale narzekanie na Lavie tylko dlatego, że długo nie potrafimy nic zdziałać na rynku jest chore. Lavia będzie jedna z najlepszych 6 na świecie i to soon!

Grałeś kiedyś w piłkę? ja wiem ze w pracy doświadczenie jest kluczowe. Tutaj jeśli młody pokrywa połowe własnego boiska jako DM to jest lepszy i GRA. To nie jest gra na doświadczenie. Jesli jesteś inteligentny na boisku to wiek nie ma znaczenia Możesz mieć 16 lat i jechać na Mistrzostwa świata. Bo masz to “Coś”. Chłopak spokojnie da radę. Jest wybiegany.

W sensie, że Lavia miałby się uczyć rzemiosła od Fabinho? Daj spokój. Klopp nigdy go nie cenił. Fabinho nie był nawet nigdy w top3 DM w tej lidze. Sprawiał wrażenie dobrego, bo przed jego transferem ostatnim na poziomie DM był Mascherano, czyli wieki temu . Kiedy Fabinho miał swój prime to Klopp próbował kupić Tchouamieniego. To najlepsza rekomendacja. Wiem, że zaraz zlecą się fanboje, ale prawda jest taka, że można było wyliczyć naprawdę mnóstwo lepszych od niego. Teraz jest taki przypadek, że brak transferu Lavii to nie koniec swiata, bo jest mnóstwo lepszych DM od niego. Nie wiem. Może cenią go za przyszły status HG. Dobrego DMa można znaleźć w Bundeslidze lub Eredivise i tam powinniśmy się udać na zakupy, a nie targować się z Soton.

kessie za 15 milionów fajna opcja mi się podoba

No to tutaj się nie zgodzimy. Dla mnie Fabs w topie był Top3 DM na świecie. Skreślanie go po jednym słabszym sezonie gdzie widać że był zajechany, jest co najmniej dziwne. Ale sprzedaliśmy go, ok. Tylko co dalej? Sam Lavia nawet jak będzie to nie udźwignie tego od razu.

2 polubienia

Akurat kiedy klopp chciał kupić Tchouamieniego było widać, że fabnho będzie coraz gorszy. Najlepszym przykładem, że fabs był kluczowy dla drużyny jest sezon 20/21 gdzie gdy nie grał w pomocy tylko na śo graliśmy tragicznie. Wystarczyło przesunąć go z powrotem do pomocy i nawet z phillipsem i williamsem w obronie mieliśmy same zwycięstwa.

3 polubienia

Tutaj się nie zgodzę. Fabinho był wyróżniającym się elementem projektu Kloppa przez 2,5 sezonu, problemem jest to, że nigdy nie był demonem prędkości, więc bardzo brzydko się zestarzał.

Myślę, że spokojnie w tamtym swoim najlepszym okresie łapał się to topki DMów w PL. Tak sobie przeglądam DM z tamtego okresu i mamy co: Rodriego, Kante, Fernandinho, Jorginhio (dyskusyjnie). Były jakieś przebłyski albo nadzieje w postaci np. Ndidiego.

I a propos tego co napisałeś: możliwe, że są lepsi def pomocnicy gdzieś w Ere czy Buli- tylko problemem jest nasze podejście do takich niesprawdzonych kotów. Ja nie chce krakać, ale mamy 02.08.2023- czasu na jakieś taktyczne optymalizację niewiele.

mi nie, to nie gracz na walkę o trofea, zapchajdziura którą będziemy chcieli sprzedać po 2 sezonach i będzie pewno bardzo trudno. Barca go sprzedać chce bo za słaby jest

15 mln prawie tyle co henderson młodszy zakładam ,że waleczny jeżeli jurgen przywróci go do prim’a z milanu to super gość niech zejdzie z tygodniówki super zastępstwo za hendo

1 polubienie


Taka ciekawostka odnośnie wczorajszego sparingu gdyż niektórzy tu pisali że Alexis może grać na 6, otóż nie może a na pewno nie na poziomie top 4. Apropo, z tym Kessim to też dajcie spokój

7 polubień

Finalna oferta. 40M + dodatki.

*Przecieki mówiły o wysokości dodatków 5 - 7M.

Nie macie wrażenia, że saga z Lavią jest zasłoną dymną? A tak naprawdę dogrywamy zupełnie inny transfer?

Screenshot 2023-08-03 at 07-40-32 Anfield Edition on Twitter

@Ewagim, przecież Kessiego tu nie będzie. To jakieś gówno źródło wrzuciło.

Już nie, jeszcze jakiś czas temu się łudziłem, ale nasze ruchy są co raz bardziej żałosne, i jest na tydzień przed startem ligi. A się kompromitujemy :slight_smile:

Aż czasem nie mogę w to uwierzyć, że niektórzy z pozytywnie przyjmują plotki o Kessim, kiedy to byłby ruch al’a Poulsen za Roya’a ale widocznie tak nisko zjechaliśmy że akceptujemy byle odpad.

4 polubienia

Hanys,

Nie wydaje mi się. 3 oferta również nie pokrywa 50mln wymagane przez Świętych więc zwyczajnie chcieliśmy go kupić ale taniej. Nie wierzę z kolei w transfer bezpośrednio z Ameryki Południowej ale za to już widzę śpiewkę ostatniego dnia okna transferowego o Right Playerze, którego rzekomo nie było rynku transferowym. Nasz nowy kapitan ładnie rozpoczął już szablon wypowiedzi pomeczowych wraz z pierwszym przegranym meczem.
Przyznam szczerze że czytałem te forumowe wypowiedzi na temat kupna nowego ŚO i myślałem że może trochę przesadzacie, przecież jakoś to będzie…
Wczoraj mi się zmieniło myślenie…
Andy - słaba forma - nigdy nie był mistrzem techniki ale teraz już całkiem wygląda tam na LO jak dziecko we mgle. Davies pokazał mu wczoraj jak można pokryć wszystko po lewej stronie a i w ofensywie nie mogliśmy go zatrzymać. (tutaj przez brak głównie ŚPD)
Virgil - jakieś 60 - 70% siebie sprzed kontuzji, co i tak czyni go najlepszym obrońcą w zespole.
Matip - piłka za plecy i chłopa nie ma.
Konate - Dobry ale elektryczny i wiadomo jak z jego zdrowiem.
TAA - nigdy dobrze nie bronił.
No i jak do tego wszystkiego dodamy brak konkretnego ŚPD, mamy problem.
Moim marzeniem byłby Caicedo, różne już zwroty akcji widziałem w okienku transferowym.
Jest to jedyny zawodnik który gdyby przyszedł to pomógłby nam za dwóch.
W zimie ŚO, bo z tym zapałem naszego klubu do tego transferu już nie wierzę że coś w tej kwestii się wydarzy do Września.
Podobnie jak wy, mam dość dusi groszy.
Sorry za ten wylew, nie udzielam się zazwyczaj ale kibicuje klubowi od 2001 jak wielu z nas i zwyczajnie się martwię o ten sezon.
Jeśli nie zajmiemy teraz 4 miejsca przez te 2 nie zapewnione pozycje, wrócimy do miejsc 5-8 na dłużej.

3 polubienia

Pewne jest, że z taką kadrą nie możemy przystąpić do rozgrywek, szczególnie, że gramy na kilku frontach. Myślę, że transfery ze 2 jeszcze będą. Tylko ciekawi mnie czy to będą w stylu Arthura transfery, czy pracujemy nad realnymi wzmocnieniami. W każdym razie dużo czasu nie zostało, więc niedługo się przekonamy…


taki throwback do początku kwietnia :stuck_out_tongue:

3 polubienia