Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie i nie chce rozumiec. Nie masz zielonego pojecia o czym piszesz.
Nie chce mi sie odpisywac na ten caly belkot, ale tak widze wlasnie jak doskonale prezentuje sie Virgil po praktycznie rocznym rozbracie z pilka. Faktycznie, lepiej jest przejsc jedna makabryczna kontuzje i prawie rok nie grac w pilke i miec duze szanse na niepowrocenie do pelni sprawnosci/formy niz RAZ NA JAKIS CZAS zlapac jakis uraz. No, ale masz racje 1 kontuzja > wiecej kontuzji. Niewazne jakie konsekwencje ona niesie w przyszlosci dla pilkarza.
Klocisz sie z faktami, kiedy podaje ci statystycznie oraz ilosc spotkan, ktore ten pilkarz opuscil na przestrzeni dlugiego okresu (3 sezony) jak na tak mlodego pilkarza.
Podsumowujac, za okres 3 ostatnich sezonow Manu Kone opuscil:
W sezonie 22/23 (lacznie z ta kontuzja posezonowa) 5 spotkan
W sezonie 21/22 - 4 spotkania.
W sezonie 20/21 - nie odniosl zadnej kontuzji.

Weryfikacja z twoimi przykladami:
Jota, ktory wedlug ciebie raz na jakis czas “zlapie jakis tam uraz” opuscil 50 spotkan, od momentu transferu do LFC.

TAA, kolejny z miesniowymi urazami opuscil 11 spotkan:

Gakpo z pokazna historia kontuzji, ale jakos nie rozpaczasz, ze moze byc szklanka:

Czy tez Nunez, ktory opuscil spora ilosc spotkan w poprzednim sezonie, ale tez w Benfice:

Od poczatku tlumacze, ze kontuzje to cos normalnego, a ty wyolbrzymiasz historie kontuzji goscia, ktory opuscil pare spotkan w ciagu 3 lat i porownujesz go do Keity czy Thiago.
Ostatni raz ci odpisuje, bo marnuje tylko swoj czas. Piszesz cos co ci sie wydaje, a nie cos co faktycznie zweryfikowales.

1 polubienie



Oczywiście że nie oglądałem tego meczu, szczerze to nie pamiętam żebym kiedykolwiek obejrzał jakiś sparing innej drużyny niż Liverpool bo i po co. Co do transferów to jak można mieć zamiast “jakiegoś” Kone samego Camare to rzeczywiście nie ma co się zastanawiać. Ps chodzi o ten mecz?

Tak, bo Monaco tylko czeka, żeby oddać dwóch podstawowych pomocników jednemu klubowi. Ludzie, nie szkoda wam czasu na pisanie takich głupot, tak wiem rozważania i spekulacje ale czasem wystarczy przeczytać jeszcze raz co się napisało przed wysłaniem, powinno pomóc.

11 polubień

Co tam Panowie, jak uważacie, stanie się coś jeszcze? W teorii trochę czasu jeszcze jest, w praktyce za chwilę rusza sezon. Była mowa o wielkiej przebudowie, póki co w jedną stronę rzeczywiście to działa. Wiadomo już jak będzie wyglądała XI na Chelsea, zatem mamy miesiąc na sprowadzenie dobrych zawodników, którzy będą się wdrażać. Lavia miał być zanim Fabs i Hendo byli wypuszczeni na listę transferową, zatem można zakładać, że w sakiewce zostało około 100mln £. Czyli co, Lavia i kto za pozostałe 50? No i w ogóle, dziwi to, że dają 45, a nie mogą dać 50 za tego Lavię. Czy te 5 mln aż tyle zmienia? W końcu na pensjach tych co odeszli też mnóstwo gotówki się uwolniło. Zastanawiające jest to wszystko. Mam nadzieję, że pod koniec okienka przybędzie zwolenników FSG aniżeli przeciwników.

Oczywiście. Dwóch pomocników, obrońca i bramkarz(to zależy od ruchu Kellehera). Jeszcze miesiąc czasu okienka, a na pewno trwają rozmowy i negocjacje. Ostatni szum medialny też może świadczyć, że coś się szykuje.

2 polubienia

Przez kstatni miesiąc nikogo nie kupiliśmy, więc nie liczyłbym na więcej niż 2 transfery, a nawet jak będzie tylko jeden nie będę zdziwiony. Jak przyjdzie pomocnik i obrońca będzie dobrze. Pewnie jak odejdzie kelleher to zastąpimy go kimś ze szkółki (możliwe że będzie to pitaluga lub mrożek), albo adrian będzie numerem 2.

Optymizm godny pozazdroszczenia. Ale właśnie tak powinno być. Powinno zawitać jeszcze dwóch pomocników i obrońca. Niestety czuje, że na rynku braknie right playerów :sweat_smile:

Tak generalnie jak patrze na chore ceny piłkarzy HG to dochodzę do wniosku, że najlepiej byłoby wypełniać te luki wychowankami. 60 mln za Lavie czy 105 za Rice to kpina.


Jestem załamany postawa LFC… w trwającym okienku po szybkim Alexisie którego i tak załatwił Ward… i po z dupy wziętym Szobo to jest jakaś nęka codziennie oczywiscie sledze posty Romano… o United jest że Hojlund done, City Gvardiol, teraz Arsenal tego Raye jeszcze chce zawinąć, Chelsea kupuje, Tottenham kupuje… a my daleko w lesie. W tym sezonie jak komentator powie że siadamy w fotele i zapinamy pasy to coś czuję że TV też będę musiał przypiąć żeby z nerwow go nie wysadzic… póki co okienko dramat.

4 polubienia

Jeśli Lavia nie złoży dzisiaj transfer request lub nie zgłosi kontuzji to przestaje wierzyć w ten transfer.

2 polubienia

Nic takiego nie będzie miało miejsca. MacAlister, Szabka a jako dodatkowe transfery do środka pola TAA i Gapko. Zarząd mydli oczy tłusz… eee kibicom o przebudowach już zw cztery lata, za każdym razem znajdując wygodne dla nich wytłumaczenie (a to kowid, a to sra**ka, a to nie ma right playera, a to nie ma grejt karakteru, a to za drogi, a to za tani, a to z Bostonu za daleko). W tym roku też tak będzie, wspomnicie moje słowa.

Ponad to w środku pola jest siedmiu graczy na trzy pozycje (Thiago, Mac, Szabla, Elliot, Jones, Bajcetić, Morton, Clark, TAA, Gakpo). Oo, to nawet dziesięciu. A że nikt nie przewiduje kontuzji to powinno być git, nie? Co wy chcecie mieć szeroką kadrę!!!11 Już za chwilę Klopp zacznie urabiać w wywiadach o geniuszu swojej strategii…

@CzerwonyBartek - Lavia nie ma statusu HG. Nabędzie go za trzy lata. Po prostu dzisiaj nie ma konieczności zgłaszania go do rozgrywek jako gracza bez statusu HG.

1 polubienie


tego to jeszcze w plotkach nie widzialem. Jednak to chyba głębszy poziom dna, więc raczej bajka :smiley:

Ten Szmatke to totalny amator jest. Niemiecki Ian Ayre. Niestety na najważniejsze okienko przyszło nam ogarniać temat z przeciętniakiem. Płacimy normalne kwoty za zawodników - przypomnę że transfer Macca dopiął poprzednik. Akcja z Lavią jest skandaliczna. 7 dni do startu rozgrywek a my od 3 tygodni wysyłamy oferty. Dramat

2 polubienia

Ja również jestem za włączeniem wychowanków do pierwszego zespołu a w szczególności to Doak, McConnell, Clark, Bradley i Quansah powinni tu być na stałe, z możliwością gry w 2 drużynie. W przypadku transferów mnie najbardziej irytuje cała ta śpiewka z brakiem dostępnych zawodników. Takiego Lavię, Kone czy Thurama należało kupić w marcu i każdy z nich byłby 20 - 30 procent tańszy. Gdyby co okienko kupować jakiś talent to teraz nie było by problemów. Skończyć trzeba też z bezsensownym trzymaniem do końca takich “Oxów”, Keitów. Lepiej sprzedać i odzyskać część środków i nie płacić tygodniówek. To samo dotyczy np Philipsa czy Gomeza. Dawali za niego 12 w przeszłości to trzeba było go puścić i sprowadzić dwóch perspektywicznych nastolatków. Na czym opiera się wiara w Gomeza? Chłop miał jeden sezon przyzwoity a tak to jest idealnym materiałem szkoleniowym jak nie powinien grać obrońca. Niestety ale do takiego działania to musi być dyrektor, sztab skautów i analityków. Zobaczcie jak głęboko w d… by była Barcelona gdyby nie wyprodukowali Gaviego, Pedriego, Balde. Musieli by wydać ponad 200 mln których nie mają. Podejrzewam, że 5 lat skautingu kosztuje znacznie mniej niż zakup jednego zawodnika. FSG nie chce kupić i nie chce budować modelu szkolenia. Innej drogi w piłce nie ma

3 polubienia

Ten cały Sacha Tavolieri to jakieś legitne źródło?

Anfield Edition daje go jako tier 1 także myślę że jest dobre (ale sam nie jestem w stanie ci powiedzieć bo dziennikarzy innych niż ci najbliżsi LFC to nie znam).

Tylko w sprawie Lavii, koleś ma jakieś wtyki z jego obozie.

Nadzieja umiera ostatnia :slight_smile:
Wierze tak 70/30 że jeszcze zakontraktujemy pomocnika i środkowego obrońcę.
Moją wiarę opieram na tym iż Jurgen mówił że będą transfery , że już przed odejściem Hendo i Fabsa miali być 2 nowych pomocników i obrońca. Poza tym LFC lubi negocjować transfery po cichu. Teoretycznie jakieś fundusze powinny być w kasie na obrońcę + kasa ze sprzedaży w/w dwójki. Po drugiej stronie barykady skąpstwo FSG.
Tylko że te transfery powinny być na już. Początek ligi na rozkładzie Chelsea i Newcastle , żebyśmy głupio nie potracili punktów na starcie i nie okazało się potem iż brakuje nam 1 pkt. żeby grać w Lidze Mistrzów.

Mnie martwi tylko w sumie historia naszych wydatków. Obecnie jesteśmy około 53 mln na minusie (Mac 35, Szobo 70 a w druga stronę Henderson 12 i Fabs 40) i tylko raz w ostatnich 10 sezonach wyszliśmy na minus ponad 100 mln. Także patrząc na “schemat” mamy z 50 mln jeszcze na wydatki. Nie widzę możliwości zrobienia transferu 2 pomocników i do tego jeszcze obrońcy zakładając, że nikt inny nie odejdzie. Mimo wszystko wierzę, ale wątpliwości jest coraz więcej.